Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz Başkanlığı’nın mevcut başkanı Aydın Düzgün, yaptığı açıklamayla, partisinin 12 Ocak tarihinde gerçekleştireceği ilçe kongresinde, yeniden aday olacağını açıkladı.

İlçe binasında gerçekleşen program, 1 Dakika saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okunması ile başladı.

“Siyasette ilkeli ve dürüst insanların önünü açmak, siyasette gençlere ve kadınlara daha çok alan açmak, verdiğim sözleri tutmak, Beykoz’a değer katmak, partimle beraber en az bir seçim kazanmak, İşte Aydın Düzgün bugün burada bu sebeple aday” diyen Aydın Düzgün’ün konuşmasında ara başlıklarımız…

Aydın DÜZGÜN (CHP Beykoz İlçe Başkanı ve Adayı)

Düzgün, İlçe Başkanlığında yapmış olduğu açıklamasında; Ülkemizde siyaset koşullarını hepiniz biliyorsunuz. Bu koşullara rağmen elde ettiğimiz başarılar yine sizlerin emek ve üstün gayretleri ile sağlanmıştır. Kimse bu yolda yalnız yürüdüğünü düşünmesin. Ben asla bu başarıyı kendi üzerime alamam. Partimizin her seviyesindeki üyenin, gönüllünün, delege ve yöneticilerin emekleri bizi bu noktaya getirmiştir. Bu vesileyle her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

“Farklılıklarımız aynı yolda yürüdüğümüz sürece bizleri zenginleştirir.”

Partimizin siyasi anlayışı ve kültürü gereği her zaman çok sesli, özgürlükçü ve demokratik ilkeler benimsenmiştir. Elbette ki her birimizde küçük farklılıklar vardır, olmalıdır da… Zaten vazgeçilmez kuralıdır. Ama şunu unutmayınız ki, bizim farklılıklarımız aynı yolda yürüdüğümüz sürece bizleri zenginleştirir. Bu farklar bizleri asla bölmez, birleştirir ve daha değerli bir örgüt yapar. Farklılıklarımızı kavgayla çözme zamanı değildir. Bu ne bize yakışır ne de bir yönetim anlayışına yakışır. Hepimiz birbirimize kulak vermeli, mevcut başarımızın devamı için birlikte çalışmayı emek vermeyi öğrenmeliyiz. Rekabet nezaketle kardeştir, nezaketle anlam kazanır ve sonuç verir. Hırçın rekabet bizi geri götürür ve günün sonunda kaybeden partimiz olur.

“Artık CHP’de iktidar rüzgarları esiyor.”

Ben ve arkadaşlarım ta başından itibaren bu yola çıktık, ‘gelin’ diyoruz, elele Beykoz’u birlikte kazanalım. Biz bunu 23 Haziran Seçimlerinde yaptık. Bizler canla başla sokaklarda hep birlikte halkla el ele vererek çalıştık. Ve daha önce hiç elde edemediğimiz bir başarıya hep beraber imza attık. Bu süreç devam etmeli, artık CHP’de iktidar rüzgarları esiyor. Kimse 30 yıl sonra elde esilen bu başarıyı yok sayamaz. Bu başarı mevcut yönetimle elde edilmiş bir başarıdır ve devamından sorumluyuz. Ne kadar gurur ve onur duysanız azdır dostlarım.

“Aydın Düzgün neden aday?”

Aydın Düzgün neden aday? Sevenimin çok olduğunu biliyorum, sevilmek güzel bir şey. Sevmeyenlerim de var, bunu da biliyorum. Olsun, beni sevmeyenlerin birçoğunu ben seviyorum. Gerçekten sevmediğim bir kısım insan da var. Kim bunlar da derseniz!.. Seçimler tıpkı savaş zamanlarına benzer, hem kahramanlar ortaya çıkar hem de menfaatçiler.

“Siyaseti kötüler kazanıyor gibi gözüküyor.”

Cesur olanlar inandıkları değerleri uğruna canlarını pahasına mücadeleye girerken, kötüler selden kütük kapma yarışına girer. Çoğunlukla siyaseti kötüler kazanıyor gibi gözüküyor, dünyanın her yerinde beş para etmez yalancı, hain, zavallı politikacılar, iktidarda çok yakın yerlerde. Servetlerine servet katan, kendilerine menfaat sağlayan siyasetçiler varlıklarını korumaya devam ediyor. Onların varlıkları büyüyorken, halkın varlığı maalesef küçülüyor.

 

“Hayatın her alanında mücadele ettim.”

Türkiye’de de durum aynen böyle. Bu tür insanlarla hayatın her alanında mücadele ettim, etmeye de devam edeceğim. Bu durum Büyükşehir seçimlerinde tam da şekil ve tarzda vuku buldu.  Tekrarlanan İstanbul seçimlerinde üst üste yaşadığımız iki seçim sonucunun bana vermiş olduğu keyfi sizlere tarif etmem mümkün değil. Bunun bir parçası olmak hayatımı daha da anlamlı bir hale getirdi.

“Beykoz adına almış olduğum ayrıcalıklı sözler var.”

Şakacı ve yumuşak yüzlü olduğum kadar ısrarcı ve asla pes etmeyen biriyimdir. Ekrem başkanımdan ve Canan başkanımdan, Beykoz adına almış olduğum ayrıcalıklı sözler var dostlarım.  Beykoz’umuza borçlu olduğumuz, Beykoz’umuza değer katacak yatırımların en ivedi şekilde gerçekleşmesi için var gücümle çalışacağım ve bunun da sözünü burada veriyorum.

“AKP ülkeyi ve ekonomiyi yönetemiyor.”

AKP ülkeyi ve ekonomiyi yönetemiyor, hiç yönetemediler. Önümüzde ki iki yıl içerisinde en az bir seçim ya da bir referandum yaşanacağına inanıyorum. Yaşadığım iki yıl içerisinde yaşadığımız 3 seçim dönemi beni sahada binlerce Beykozlu ile bir araya getirdi ve daha da yakınlaştırdı.

“Beykoz’a değer katmak, partimle beraber en az bir seçim kazanmak için adayım.”

Siyasette ilkeli ve dürüst insanların önünü açmak, siyasette gençlere ve kadınlara daha çok alan açmak, verdiğim sözleri tutmak, Beykoz’a değer katmak, partimle beraber en az bir seçim kazanmak, İşte, Aydın Düzgün bugün burada bu sebeple aday sevgili dostlarım…

Aydın Düzgün açıklamasının sonunda sinevizyon eşliğinde yapmayı hedeflediği projelerini partililere aktardı.

Aydın Düzgün sahneye İlçe Başkan adayları Mahir Taştan ve Gülten Demirbaş’ı da davet ederek birlik ve beraberlik mesajı vererek toplantıyı sonlandırdı.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here