Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlıklarının ortaklaşa düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde, Beykoz Yerel Basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 31 Mart ve 23 Haziran seçimi üzerine konuştular.

Gerçekleşen iftar yemeğinde; CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, CHP Kadın Kolları Başkanı Sevim Çalışkan, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyeleri’nden Gülay Demirel, Temel Karadeniz, Gülsüm Arıkan ile CHP ve İYİ Parti üyeleri, Beykoz Yerel Basını ile bir araya gelen isimler oldular.

Aydın Düzgün (CHP Beykoz İlçe Başkanı)

Büyükşehir Ak Parti grup başkanvekili aynı zamanda Esenler Belediye Başkanı bir yöreyi, Trabzon’u Ekrem İmamoğlu’na eleştiri getirmek adına şaşırdı. Bütün Trabzon halkını itham etti. Ben CHP Beykoz İlçe Başkanı olarak kendisini kınıyor ve bir an önce grup başkanlığı ve belediye başkanlığı görevinden istifa etmesini bekliyorum. Bunu da yerine getirmedikleri taktirde bu tasız durum devam edecektir.

23 haziranda ibrenin tam tersi döneceğini ve sayın başkanımızla beraber, hep birlikte bütün demokrasi güçleriyle birlikte 80 bin oyun Ekrem İmamoğlu’nda olacağını, bizim aldığımız oyu da onların alacağını düşünüyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. İYİ Parti 39 ilçemizin birçoğunda aday çıkarmadı, birçoğunda çıkardı. Örneğin Bağcılar’da, Kağıthane’de CHP aday çıkarmadı. İYİ Parti’nin adayları ile seçimlere girdik. Bu partilerimizin kendi arasındaki taktik ve stratejik konulardır.

Akif başkanımız ve benim de ağırlıkla söyleyeceğimiz bir durum değildir. Genel merkez siyasetiydi. O yüzden bu konu da birilerini suçlamanın bir anlam ifade edeceğini sanmıyorum. Beykoz da çalmadık kapı bırakmayacağız. Haklıyız, vicdanlarda haklıyız. Beykoz halkında Akif başkanımız da ben de bunu görüyoruz. Halkımızın gerekli karşılığı vereceğine de inanıyorum.

Akif Taşdemir (İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı)

25 yıllık bir AKP’nin yönettiği bir İstanbul var. Bir de 15 günde İmamoğu’nun  (Ekrem) yönettiği bir İstanbul var. Şimdiye kadar tarihinde AKP hiç indirim yapmış mıdır suda, ulaşımda… Bu iktidar değiştiği zaman halkın ödediği vergiler tekrar halka yansıyacak, kimsenin cebine girmeyeceğini ortaya koymuştur. Geçmişten bu yana AKP’nin yaptıkları ortadadır. O kadar paralar nerelere gitti? İstanbul’da sizin de, bizim de, hepimizin cebinden çıkan paraların, vergilerin, bu milletin vergileri nerelere çar-çur edildiği, dağıtıldığı da ortadadır.

Coşkun Tosun (CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı)

İstanbul Büyükşehir başkanlığını alacağız, inanıyorum. Çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here