Proje ortaklarının; Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, BEDES (Beykoz Eğitime Destek Derneği) ve Beykoz Yenimahalle Anaokulu’nun olduğu “Çoban Yıldızı Projesi” hayata geçirildi.

Tanıtım toplantısının Yenimahalle Anaokulunda gerçekleştirildiği tanıtım toplantısına başta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı katılırken,

BEDES (Beykoz Eğitime Destek Derneği) Başkanı Gülay Demirel, Yenimahalle Anaokulu Müdürü Betül Kuru, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör, İlk Adım Anaokulu Müdürü Yasemin Özdemir, Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Selim Safi, Tiyatro Sanatçıları Sinem-Yunus Çakıroğlu çifti birlikte katıldılar.

Gerçekleşen tanıtım toplantısında günün anlam ve önemini aktaran Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı

ve Gülay Demirel daha sonra sınıfları dolaşarak öğrenciler ile biraraya geldiler.

Mahir Taştan’dan Öğrencilere Destek

BEDES yönetimi tarafından hediye edilen çanta ve kırtasiye malzemeleri öğrencilerin yüzlerini güldürdü.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan da minik öğrencilere kırtasiye malzemeleri hediye ederek mutluluklarına ortak oldu. 1 yıllık kırtasiye malzemesi dağıtılan öğrenciler mutluluklarını şarkılarla sözlerle dile getirdiler.

Yasemin Özdemir’e Sertifikası Verildi

İlk Adım Anaokulu Müdürü Yasemin Özdemir’e “Çoban Yıldızı Projesi’ne vermiş olduğu desteklerinden dolayı Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı tarafından sertifikası verildi.

AKUT’tan Çanta Desteği

Arama Kurtarma Derneği (AKUT); mağara, dağ gibi ulaşılması zor olabilecek yerlerde veya doğal afetlerde kaybolanların aranması ve bu koşullarda kaza geçirenlerin kurtarılması için etkinlik gösteren, Türkiye’nin arama kurtarma konusunda ilk sivil toplum örgütü olan dernek, öğrencilere çantalar hediye göndererek mutluluklarına mutluluk katmış oldu.

Çoban Yıldızı Proje’si hakkındaki Basın Açıklamasını aynen yayınlıyoruz.

Erken çocukluk çağı bir insanın  geleceğini dolayısıyla ülkenin ve dünyanın geleceğini etkileyen en temel dönemdir. Bazen eğitim otoritelerinin bile sadece “okula hazırlık” olarak yanlış anladığı ve adlandırdığı okul öncesi eğitim, aslında tüm eğitim süreçlerinin temelini oluşturmaktadır.

“Bir insan 7’sinde ne ise 70’inde de O’ dur.”, “bugünün çocuğu, yarının büyüğü.” gibi  okul öncesi eğitimi anımsatan veciz sözlerle bizim kültürümüzde de yer alan gerçekler, teknolojinin gelişmesi, tıbbi görüntüleme tekniklerinin ilerlemesi ve yapılan bilimsel araştırmalar ile okul öncesi dönemi eğitiminin önemini ve o dönemde beynin nasıl geliştiğini kanıtlamıştır.

Okul öncesi dönem çocuğun en hızlı geliştiği ve öğrendiği bir dönemdir. Bir bireyin genetik özelliklerinin yanına ekleyebileceği zihinsel, sosyal ve bilişsel becerilerin şekillendiği  bir dönemdir. Yine kişilik ve ahlak gelişiminin temeli  bu dönemde belirlenir.

Biz de bu proje ile çocuklarımızın erken yaşlardan başlanarak potansiyellerini en üst seviyeye erişmesini eğitim yoluyla destekliyoruz.  Eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin hayata geçirilmesini ve çocuklarımızın aldıkları eğitimin yaşam boyu sürmesini hedefliyoruz. Çünkü iyi ve sağlıklı bir erken çocukluk dönemi daha gelişmiş bir toplumun yaratılması amacını gerçekleştirir.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Eğitime Destek Derneği, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Yenimahalle Anaokulu ortaklığı ile yürütülen “Çoban Yıldızı Projesi” ile okul öncesi eğitime ulaşmamış ailelerimizin çocuklarına ulaştık ve onları eğitime kazandırdık ve kazandırmaya devam  edeceğiz.

PROJE ORTAKLARI:

BEYKOZ KAYMAKAMLIĞI 

BEYKOZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 

BEYKOZ EĞİTİME DESTEK DERNEĞİ 

BEYKOZ YENİMAHALLE ANAOKULU 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here