Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı Soğuksu ve Yenimahalle Kadın Spor Salonu öğrencileri ve Beykozlu hanımlar, tarihi Beykoz Çayırı’nda Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ yaptı.

Her hafta Çarşamba günleri çocuklarını okula bırakan anneler ‘Çocuklar Okula Beykozlu Hanımlar Spora’ sloganıyla bir araya gelerek belirlenen noktada buluşup yürüyüşe katılıyor.

Beykoz Çayırı’nı 5 kez turlayarak 5 km’lik yol kateden kadınlar, yürüyüşün ardından uzman spor antrenörleri tarafından yaptırılan sağlık için gerekli olan fiziksel egzersizlere de katıldı.

Yürüyüş programında, geçen hafta Dünya çapında küresel bir faaliyet olan Avrupa Hareketlilik Haftası için Beykoz Belediyesi tarafından hizmete alınan kargo bisiklet de yola çıkarak katılımcılara yiyecek taşıdı. Çevreci bir ulaşım aracı olan kargo bisikleti çevredeki vatandaşlar tarafından da ilgi gördü.

Katılımcılara Giysi Hediye Çeki

İlçe sakinlerinin spora teşvik edilmesi ve obeziteyle mücadeleyi amaçlayan yürüyüş sonrası Beykoz Belediyesi sporculara sağlıklı yiyeceklerden oluşan kahvaltı ikram etti. Ardından yapılan çekilişle katılımcılara giysi hediye çeki de verildi.

Döndü Dinçer: (Yenimahalle)

Spor yürüyüşlerimize ve kurslarımıza başladığı günden bu yana geliyorum. Kadınlarımız yaşlı genç demeden hep gelmeli. Evde oturmasınlar. Herkese tavsiye ediyorum.

Filiz Taçkın:  (Anadoluhisarı)

Belediyemizin sağladığı bu güzel imkandan spor öğrencileri olarak faydalanıyoruz. Servislerle bizi spor salonumuzdan alıyor, yürüyüş noktalarına bırakıyorlar. Hocalarımızdan çok memnunuz. Çocukları okula bırakıp spora, yürüyüşe geliyoruz. Başkanımız ve ekibine sonsuz teşekkürler.

Emine Tek: Beykoz

Bu yıl başladım spora ve yürüyüşe. Spor salonlarımız açıldığından beri yürüyordum. Beykozlu hanımlarımızı spora teşvik eden bu yürüyüşte emeği geçenleri kutlarım. Kadınlarımız evde oturmasınlar, Yürüyüşe vakit ayırsınlar. Buradaki güzel birliktelik gibi genç yaşlı demeden herkesin spora, yürüyüşe gelmelerini isterim.

Ayşegül Keş: (Soğuksu)

Sağlık yürüyüşünden çok memnunum. Kişinin kendisine yapacağı en büyük iyilik spor ve yürüyüştür. Herkese sağlıklı yaşam için spor ve yürüyüşümüzü tavsiye ediyorum.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here