CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN…
Cumhuriyet bayramımızın 90.yılını geçen çarşamba günü ”Huzur Toplantısı ”başlığı altında Beykoz da kutladık.

”Kutladık ” deyince; fener alaylarıyla resmigeçitler yapıldı, Atatürk kahramanlıklarıyla anıldı sanmayın sakın. Büyükşehir belediyesinin düzenlediği gibi konserler, Türk sinemamızın 100.yılı film gösterileri yapılmadı… Aksine, Beykoz sahnelerimizde hanımlarımız dualar ve söyleşiler yaptı.

Ki bence; tiyatro, sinema, müzik ve söyleşiler sahnede yapılan dualardan daha önemlidir. Çünkü sanat önemlidir, okumak önemlidir, dinlemek önemlidir…

Mustafa Kemal bir sanat söyleşisinde: ”efendiler; hepiniz mebus olabilirsiniz, vekil olabilirsiniz hatta Reisi Cumhur olabilirsiniz ama sanatkâr olamazsınız…”demiştir.

Sayın İstanbul belediye başkanı Kadir Topbaş; sinemamızın 100.yılı adına kültür merkezlerimizde sinema sohbetleri ve gösteriler yapmak üzere şahsımı görevlendirmişlerdir… Ama Beykoz belediye başkanı Yücel Çelikbilek, bırakın görevlendirmeyi sinemamızın adını bile etmemiştir.

Ülkemizin dört bir köşesinde saygıdeğer halkımız ile cefakâr polisimizin arasında uzun zamandır devam eden kavga yarışımız ne yazık ki acı ve hüzün doludur. Beykoz polisi ile Beykoz halkının 23.10.2013 tarihinde gerçekleşen toplantıda, Türkiye de ilk kez bütünleştiklerini gördüm.

Keşke hep böyle olabilse; keşke saygıdeğer halkımıza saygı ile bakabilsek, keşke cefakâr polisimizi fedakâr duygularla alkışlayabilsek. Halk ile polisin kucaklaşmasını ilk kez bu toplantı da gördüm.

Gelelim bu toplantı nedeni ile Cumhuriyetimizi ilk kez böylesine candan kutlayan Beykoz Emniyet müdürü ve yardımcılarına…

Onlara Türk sinemasının 100.yılı ve Cumhuriyetimizin 90.yılına gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim.

YAŞASIN BEYKOZ EMNİYET MÜDÜRÜ VE YARDIMCILARI…
SAĞOLSUNLAR…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here