CKD (Cumhuriyet Kadınları Derneği) Beykoz Şubesi Dernek Başkanı Esra İspalarlı ve yönetimi, sergi etkinliği gerçekleştirdi.

6 Ekim tarihinde, Beykoz Çayırında gerçekleşen etkinlikte, CKD Beykoz Şube Başkanı Esra İspalarlı ve yönetimi, Tiyatroterapi Dernek Başkanı Sinan Akbaşak, Resimleri sergilenen Ressamlardan; Devrim Erbil, Ülkü Cılızoğlu, Şenay Atagün, Alev Özas Kadim ve Sema Bicik, VATAN Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz katıldı.

Saat 14.00’den akşam 20.00’e kadar devam eden etkinliğe çok sayıda ilgi gösteren vatandaş olurken, çocuklarda Ressam büyükleri ile resim yapma fırsatı yakaladılar.

Esra İSPALARLI (CKD Beykoz Şube Başkanı)

“Cumhuriyet Kadınları Derneği, milli, bağımsız, müstakil bir demokratik kitle örgütü olmasının sağladığı güçle ve kapsayıcılıkla çalışmalarını yürütmektedir.

Toplumsal ve yönetsel sorunlarımızın çözümü noktasında gösterdiğimiz söylem ve eylemlerimizin yanı sıra, sanat, eğitim ve siyaset alanında yetkin insanlarımızdan destek alarak toplumsal fayda sağlamaya çalışıyoruz.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Beykoz Şubesi olarak iki yıldır 30 Ağustos ile başlayan günün anlam ve önemini ifade eden açık alan etkinlikleri yapıyoruz. Amacımız yaşadığımız ilçe olan Beykoz’da alışılagelmişin dışında, vatandaşlık duygularını sanatla ifade etmek.

6 Ekim İstanbul’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95.Yılı Etkinliğimizde şanlı günümüzü ifaden eden ilgili fotoğraf, bilgi ve belgelerin yanı sıra bir resim sergisi oluşturuyoruz.
Gönüllü sanatçılarımız kendi olanaklarıyla ziyaretçilerle birlikte resimler yapıyor.

Bu etkinliğimizde sergilenmek üzere eserlerini veren Ressamlarımız Devrim Erbil, Ülkü Cılızoğlu, Şenay Atagün, Alev Özas Kadim ve Sema Bicik’e teşekkürlerimizi sunarız.

İşgal Döneminde Beykoz’daki Milli Mücadeleyi anlatan M. Osman Akbaşak’ın ‘Ağababa’, ‘Şafak Baskını Beykoz’, ‘Güneşe Doğru 1920-1922’ eserlerini konuşmak üzere bizlerle birlikte olan Sayın Sinan Akbaşak’a da teşekkürlerimizi sunarız.

Ulusal değerlerimizin coşkusunu yaşamak, yaşatmak ve Beykoz halkı ile sanatı paylaşmak üzere sanatçılardan İstanbul’a atfen yapmış oldukları çalışmaları ile birlikte İstanbul’un işgal dönemini ve kurtuluşunu gözler önüne seren belgeleri sunarız.”

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here