29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramının 96. Yıldönümü İlçe Kutlama Programı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 13.00’de başlayarak, 29 Ekim 2019 Salı günü akşam saat 24.00’de sona erdi.

Tören, kamu kurum ve kuruluşlarının en üst düzeydeki temsilcilerinin ve siyasi parti temsilcilerinin katılımı 15 Temmuz Şehitler Meydanında ile gerçekleşti.

Program açılış konuşmasının ardından Atatürk Anıtına Sırasıyla; Mülki İdare Amiri Çelengi, Boğaz Komutanlığının Çelengi ve Belediye Başkanlığının Çelenginin konulmasıyla başlayan resmi program, Saygı duruşu akabinde istiklal marşı ile bayrağın göndere çekilmesi ile son buldu.

Diğer siyasi parti ve STK’lardan alternatif kutlama

“Yönetmeliğin 4.maddesinin (b) bendinin 1’inci fıkrası gereğince üç kurumun çelenk koyacak, diğer kurum ve kuruluşlar çelenk koymayacaklardır.” Yazılı genelgesi gereği resmi törenin son bulmasının hemen ardından diğer siyasi parti ve STK’lardan alternatif kutlama gerçekleştirildi. Siyasi parti ve STK temsilcileri Atatürk anıtı önüne çelenk koydular.

Alternatif kutlama CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün yapmış olduğu basın açıklaması ile son buldu.

29 Ekim Kutlama Töreni

29 Ekim Salı günü kutlama töreni Beykoz Kaymakamı, Boğaz Komutanı ve Beykoz Belediye Başkanı ile birlikte Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü gerçekleşti.

Kutlama Töreni ise saat 10.30’da 15 Temmuz Şehitler Meydanında yapıldı. Beykoz Kaymakamı, Boğaz Komutanı ve Beykoz Belediye Başkanı ile törene katılanların bayramını kutladılar.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okunduğu programda Beykoz Kaymakamı Ahmet KATIRCI günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

Kutlama programında Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Yiğit ALTUN ve Sıla Aleyna KORKMAZ şiirlerini okurlarken, Tarih Öğretmeni Esra İSPİRLİ tarafından da 29 Ekim Konulu Konuşmasını gerçekleştirdi. Yine programda Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin “Anadolu’nun Bütün Bölgelerinden Halkın Cumhuriyet Sevinci” isimli şiiri seslendirdiler. Programda; Beykoz Anadolu Lisesi öğrencileri orkestra eşliğinde, beraber ve solo şarkıları seslendirdiler.

Program şöyle devam etti:

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında yapılan kompozisyon dalındaki yarışmada İlçe birincisi seçilen Beykoz Anadolu Lisesi öğrencisi Emine GÖSTERİT “29 Ekim” adlı kompozisyonunu okudu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında yapılan şiir dalındaki yarışmada İlçe birincisi seçilen Ziya Ünsel Ortaokulu öğrencisi Duru ÜNAL “Benim İçin Cumhuriyet” adlı şiirini okudu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında yapılan resim dalındaki yarışmada İlçe birincisi seçilen Defterdar Mehmet Bey İlkokulu öğrencisi Defne Sebahat AYDOĞDU’nun yaptığı resmin tabela ile gösterimi gerçekleşti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında yapılan kompozisyon, şiir, resim yarışmalarında İlçe birincisi seçilen öğrencilere ödüllerinin verildi.

Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Folklor Ekibinin Artvin Yöresi folklor gösterisini yapmaları ve ardından Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi Bando Takımının gösterisi ile program son buldu.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here