DÖRT BÜYÜKLERDE TRANSFER

Yazımın başına geçen yılın şampiyonu Galatasaray ile başlıyorum. 2011-2012 yılını şampiyon bitiren Sarı-Kırmızılılar. Transfere çok hızlı bir giriş yaptı ve belli mevkilere nokta transfer denilecek elemanlar aldı. Tabi ki altı yabancı oyuncu oynatacağına göre bu transferler tuzlu gibi görülebilir. Ancak şampiyonlar liginde yabancı kısıtlaması olmadığı için hepsini oynatabilir.

Umut, Hamit, Amrabat, Dany, Burak transferleri kağıt üzerinde çok iyi gibi görülebilir. Ancak uyum sağlayacak mı bu modu zaman gösterecek. 4-4-2 sistemi oynadığına göre ileri ikili için altı oyuncu var. Bunların içinden en iyi iki isim seçilecek. O bakımdan Fatih Terim’in işi hiçte kolay olmayacak. Şu ana kadar ciddi sadece bir maç oynadılar ve o maçı da 1-0 kazandılar. Bence en haklı çözüm bekle gör.

Gelelim Fenerbahçe’ye, geçen yıl şampiyonluğu, kupayı kaçıran Sarı-Lacivertliler bu yıl ligi iyi bir başlangıç yapmak istiyorlar. Bu yıl şike araştırması gibi çok önemli bir olayda yok. Ancak transfer politikaları öyle görüldüğü gibi çokta iyi değil. Bence çok önemli bir oyuncu transfer ettiler. Bu isim Mahmut Topal. Ancak Emre Belözoğlu gibi çok yetenekli bir oyuncuyu kaybettiler. Kayt transferi ise bence çok iyi ve yerinde. Ama bu oyuncu kanat oyuncusu ve bu mevkide de Stock var. Aslına bakarsanız bu oyuncuda istikrarlı değil. Her gün iyi ise o oynar.

En son yapılan Krasic transferi ise tek kelime ile harika. Tek dezavantaj bu oyununda kanat oyuncusu olması. Anlaşılacağı gibi Kanaryaların çok iyi bir transferi yok. Ancak Semih ve Sow sürpriz bir atılım yaparsa Fenerbahçe çok iyi bir takım olur. Geri dörtlüye yapılan Egemen transferi de bence çok yerinde bir transfer. O bakımdan bu yıl Fenerbahçe ile Galatasaray arasında çok çekişmeli iyi bir Lig geçecek gibi görünüyor.

Gelelim anahtar takım Beşiktaş’a. Ben şahsen bu takımın çok başarılı olmasını istiyorum. Çünkü mütevazi bir kadro ile mücadele edecekler. Bence çok yetenekli genç oyuncular kadroda bulunuyor. İsim vermek gerekirse tek isim Muhammet. Bu yıl Ligi sallayacağını düşünüyorum. Ayrıca Teknik Direktör Samet Aybaba’da genç oyunculara önem veren değerli bir hoca. Kaleci transferi ise gayet iyi, bence bu yıl hem Kara Kartallardan bir sürpriz bekliyorum. Ve ellerindeki kadroda da bu sürprizi gerçekleştirecek güce sahip.

Şu anki duruma bakarsak ligin favorisi Galatasaray ile Fenerbahçe, plase durumundaki Beşiktaş.

Trabzonspor’u da unutmamak gerekiyor. Şenol Güneş’ten çok fazla ses çıkmıyor, oldukça şaşkın. Çünkü onlar hala iki yıl önceki şampiyonluğa takılmışlar. Oysa hayat devam ediyor. Yaptıkları iyi transferlerle şampiyonluğu kovalayacak bir takım görüntüsü vermiyorlar. Ama ben yine de işi zamana bırakıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here