31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye  (İBB) Başkanı seçilen, sonrasında Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun 6 Mayıs tarihli kararıyla İBB Başkanı seçimlerinin 23 Haziran’da tekrarlanmasına karar verilmesiyle birlikte mazbatası elinden alınan ve yeniden aday olan Ekrem İmamoğlu Beykozlularla buluştu.

İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Beykoz turunda ki diğer güzergahları ise: Kavacık Köprü, Kavacık Göbek, Hasan Yavuz Camii Önü, Kavacık Dörtyol, Kanlıca, Çubuklu, Paşabahçe, Beykoz Meydanı olurken son durağı ise Tokatköy’deki Fatma – Hakan Kalay çiftinin evinde ki iftar sofrası oldu.

Beykoz halkının coşkuyla karşıladığı İmamoğlu’nun ilk durağı Kavacık Dörtyol oldu. Beykozlu vatandaşlar Ekrem İmamoğlu’na dokunabilmek ve fotoğraf çektirmek için neredeyse izdiham yaşadığı, otobüs turunda “Her Şey Çok Güzel Olacak” sloganları ile Ekrem İmamoğlu’na destek verdi.

Beykoz’daki otobüs turu ile Beykoz halkını selamlayan Ekrem İmamoğlu’nun Kavacık-Dörtyol’daki konuşmasında ki ara başlıklar ise şöyleydi:

“Türkiye’nin demokrasi mücadelesi için dua edeceğim.”

Hepinizi çok seviyorum, hayırlı Ramazanlar. Çok güzelsiniz, güzel bir karşılama yapmışsınız, harikasınız. Bu akşam Beykoz’da bir iftar açacağım. Sizler için dua edeceğim, Türkiye’nin demokrasi mücadelesi için dua edeceğim. Bu memleketin güzel insanları, kalplerinde ki hangi buz varsa onları eriteceğiz, insanları buluşturacağız, birleştireceğiz.

“Kötü söz sahibine aittir.”

Birileri kötü sözler söylüyorlar. Arsız, hırsız vs.. diyorlar. Hiç kimseye kızmayın. Kötü söz sahibine aittir. Allah ıslah etsin deyin, Allah’a havale edin.

“İstanbul kazanacak!..”

Sizleri çok seviyorum. güzel hemşehrilerim İstanbul. Enerjimiz tam, hiç kuşkulanmayın. Sizden isteğim güler yüzle, iyi niyetle, sabırla, herkese sarılın, anlatın.

“O bir avuç insan hakkettikleri cevabı 23 Haziran’da sandıkta alacak.”

Türkiye’yi ve İstanbul’u bir avuç insana teslim etmeyeceğiz. 16 milyon insan bir avuç insana emanet etmeyeceğiz. O bir avuç insan bu şehrin nimetlerini 16 milyon insana dağıtmamızı istemiyorlar. Ama ben bu şehrin nimetlerini 16 milyon insana dağıtmaya geliyorum. O bir avuç insan hakkettikleri cevabı 23 Haziran’da sandıkta alacak. Hep beraber o cevabı vereceğiz. Hepinizi çok seviyorum. Her şey çok güzel olacak. Hepinizi çok öpüyorum. Sağ olun, var olun.

Ekrem İmamoğlu Beykoz turu sonrası, Fatma – Hakan Kalay çiftinin Tokatköy’deki evinde iftar sofrasının konuğu oldu.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here