Ana Sayfa Blog

Meral AKŞENER Beykozlulara Seslendi

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Beykozlularla buluştu.

IMG_2362Akşener’in Beykoz’daki mitingine: İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç ile birlikte Doğukaradenizliler Derneğini ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Dernek Başkanı Emin Yavuz ve yönetimi Akşener ve heyetini karşıladı. Gerçekleşen buluşmada Beykoz siyaseti konuşuldu.

IMG_2368AKŞENER’in 2. Durağı Beykoz Meydanı

Meral Akşener, Doğukaradenizlilere gerçekleştirdiği ziyaret sonrası Beykoz Meydanına geçerek Beykozlulara seslendi. Binlerce Beykozlunun katılım sağladığı buluşmada İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Meclis Üyesi Adayları katıldı.

IMG_2434“Sanırsınız ki Allah Allah nidalarıyla harbe gidiyoruz.”

Bir yerel seçime gidiyoruz. Sanırsınız ki Allah Allah nidalarıyla harbe gidiyoruz. Benim eşimin akrabaları Beykoz da oturur. Dolayısıyla Beykoz’u çok iyi bilirim. Beykoz’da aynı camide saf tutarlar. Kadınlar Beykoz’da arkadaşları ile Cuma dualarına giderler, her ramazanda olduğu gibi mukabelelere de birlikte dün gittikleri gibi gitmeye devam edecekler. Erkeklerimiz aynı kahvede oturup ezanı bekler, aynı esnaftan alış-veriş yapar.

IMG_2429“Seçimlerde kimse birbirine düşman olmasın.”

Sizlerden ricam, bu bir yerel seçimdir. Sakın birbirinizi kırmayasınız. Birbirinize düşman olmayasınız, kalp kırmayasınız. Tepedekiler löm löm konuşur, en fazla kim birbirine sövüyorsa onlar yan yana gelirler. Ama siz yüz yüze baktınız. Yarın ben seçilmeyeceğim. Tayyip Bey’de seçilmeyecek, Kılıçdaroğu’da seçilmeyecek.  Devlet Bey’de seçilmeyecek. Biz seçilmeyeceğiz. Bizim adayımız Murat, ona oy istemeye geldim. Onun projelerini dinlemeye sizleri davet etmek için geldim. Bir karar vereceksiniz, bir belediye başkanı seçeceksiniz. Belediye meclis üyeleri seçeceksiniz, muhtar seçeceksiniz.

IMG_2420“Beykoz’da en iyi hizmet edeni Başkan seçeceksiniz.”

Beykoz’a kim iyi hizmet edecekse, kimin projeleri iyiyse onu seçeceksiniz, 31’i akşamı da biz buna hepimiz eyvallah diyeceğiz. Ama öyle bir sert dille gidiliyor ki, bana, Meral Akşener’e PKK’lı denilebiliyor. Ayıptır be ayıp! Bana, Meral Akşener’e PKK’lı diyebilecek, PKK’lı ile sözleşme imzaladı diyebilecek kadar densiz, izansız, alçakça sözler edilebiliyorsa bu ülkede, demek ki biz doğru yoldayız. Sizlerden istediğim şudur. Murat sizin evladınız. Geçen dönemde kendisi adaydı, kazanamadı. Ertesi günü belediye otobüsüyle işine gitti. Bugün ben rica ettim kendisi de İYİ Parti’den aday oldu.

“Tayyip Bey içinizden çıktı gitti ve bir kibir abidesi oldu.”

Tayyip Bey ne istediyse verdiniz. Muhtar olamaz dendi, hep birlikte kendisini başbakan yaptık. Kendisi beğenmedi Cumhurbaşkanı oldu, beğenmedi başkan oldu. Şu an ne istediğini anlayabilmiş değiliz. Ama kendisi içinizden çıktı gitti ve bir kibir abidesi oldu. Etrafında ki çocuklar 50 bin-100 bin lira  maaşla çalışıyor, sizin çocuklarınız işsizse size ihanet etti.

IMG_2390“Tayyip Bey Milli İradeye ihanet etti.”

Milli İradeye Mansur Yavaş’ı tehdit ederek, Meral Akşener’i tehdit ederek, Milli iradeye ihanet ettiğini gösteriyor. 11 milyon oy almış Cumhuriyet Halk Partisi seçmenine, 5 milyon oy almış İYİ Parti seçmenine, 1 milyon oy almış Saadet Partisi ve Demokrat Parti seçmenine, siz beka üzerinden, Türkiye’nin milli güvenliği üzerinden terörist diyeceksiniz, Meral Akşener Ayna tutunca da dönüp diyeceksiniz ki ‘Ahan da bu kadunu! (Kadını)…’ Milli irade Milli irade deyip, Demokrasiye uygun bir seçim yürütmeye çalışan bizim gibi insanları tehdit ediyorsa, bizim gibi insanlar üzerinden sizler tehdit edilebiliyorsanız, sonucu itibariyle milli iradeye ihanet etti. 55-58 puanla kendi yandaşları tayin edildi, 82-85 puanla çocuklarımız Mülakatta kaybettiği bir düzen varsa, kul hakkına ihanet etti.

“Sizler bu kulağı çekeceksiniz, çekilmez ise o parmak size sallanmaya devam edecek”

Şimdi ne yapacağız, bu kulağı çekeceksiniz, hafiften morartabilirsiniz. Dört buçuk yıl boyunca seçim yok. Eğer eski tas eski hamam olmasını istiyorsanız, kafanıza 200 gram çay atılmasını istiyorsanız, aranızdan çıkmış gitmiş ama bir kibir abidesi olmuş bu kişiye ‘kibirlenme padişahım, senden büyük Allah var’ demezseniz, 1 Nisandan itibaren zam yağmuruna tutulacaksınız.  Elektrik paraları, doğalgaz faturaları yakıyor mu? Yakıyor. Tencere kaynıyor mu? Kaynamıyor. Esnaf siftah konusunda sıkıntı yaşıyor mu, yaşıyor. Müslüm Baba’nın, rahmetlinin söylediği bir söz ‘Yakarsa Dünyayı fakirler yakar’ işte eğer bu kulak çekilmez ise o parmak size sallanmaya devam edecek.Buralarda sizlerin çoğunuzu tanıyorum. Gözlerinizin içine bakıyorum. O da gelecek, gözlerinizin içine bakacak. 3 bin koruma ile değil benim gibi gelecek, gözlerinizin içine bakacak. Tartıya çıkacak ve siz onu seçip seçmeyeceğinize karar vereceksiniz. Doğru dürüst hizmet gelmesini istiyorsanız, paralarınızın çarçur edilmemesini, israf edilmemesini istiyorsanız, haklının yanında olmasını istiyorsanız elbette o kulağı çekeceksiniz.

IMG_2365“Tayyip Bey’in en büyük özelliği küfür edenleri yanına alır.”

Ülkücüler Fatiha bilmezdi hani. Türk milliyetçiliği ayaklar altına almıştı. Ülkücü kan emiciydi hani! Ey Ülkücü camia! ‘sizlerden özür diliyorum’ dediğini hiç duydunuz mu? Hayır duymadınız. Demek ki sistem Aynen yürüyor. O zaman ne yapacağız, kulak çekerek Fatiha’yı nasıl okuduğumuzu okumakla göstereceğiz. Tayyip Bey’in en büyük özelliği küfür edenleri yanına alır. Hiçbir sorun yok, yan yana gelir. Kimine parayı bastırıp satın alırken yine bastırır makam satın alır. Benim gibi keçi başlarda dert oluyor. Ben madem bu kadar derin PKK’lıyım, bana neden Başbakan yardımcılığı teklif ettiniz yalvar yakar. Bütün bu saygısızlığın, bütün bu Türkiye’yi bölen parçalayan dilin önüne geçmek sizin elinizde. Pamuk gibi bir Tayyip Erdoğan’ı sonuçta görmek istiyorsanız o kulağı çekeceksiniz. Ben Murat’a güveniyorum. Bu çocuk kaybettiğinin ertesi günü belediye otobüsü ile işine gitti. Beykoz’un parasını çarçur etmeyecek, Beykoz’un parasını israf etmeyecek, hırsızlık yapmayacak. Onun için Murat’a desteğinizi istiyorum.

Gerçekleşen miting daha sonra sorunsuz bir şekilde bitti.

IMG_2343IMG_2347IMG_2349IMG_2355IMG_2356IMG_2359IMG_2361IMG_2363IMG_2364IMG_2366IMG_2374IMG_2384IMG_2387IMG_2402IMG_2415IMG_2430IMG_2438IMG_2444IMG_2446IMG_2450

 

İBB Adayı Binali Yıldırım: “Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz”​

0

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada, “Yolları böldük, hayatları ve gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Birlikte Türkiye olacağız” mesajlarını verdi. 
İBB ADAYI BİNALİ YILDIRIM: "YOLLARI BÖLERİZ, TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRTMEYİZ" İBB BAŞKAN ADAYI BİNALİ YILDIRIM, AK PARTİ BEYKOZ İLÇE BAŞKANLIĞI'NI ZİYARET ETTİ31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına Beykoz’da devam eden Cumhur İttifakı’nın adayı AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, ilçedeki temasları kapsamında AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Yıldırım’ın buradaki ziyaretine İstanbul Milletvekili Müşerref Tuba Durgut, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, partili gençler ve vatandaşlar da katıldı. Ziyarette ilçe binasının önündeki seçim otobüsünden konuşma yapan Başkan adayı Aydın, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “31 Mart Yerel seçimlerinde bize tam destek vereceğinizden eminim. Hep birlikte Beykoz için çalışacağız” dedi.

İBB ADAYI BİNALİ YILDIRIM: "YOLLARI BÖLERİZ, TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRTMEYİZ" İBB BAŞKAN ADAYI BİNALİ YILDIRIM, AK PARTİ BEYKOZ İLÇE BAŞKANLIĞI'NI ZİYARET ETTİ“Yolları böleriz, Türkiyeyi böldürtmeyiz” 
Aydın’ın ardından kürsüye gelerek bir konuşma yapan AK Parti İBB Adayı Binali Yıldırım ise, “Murat Aydın, Zeytinburnu’nu şaha kaldırdı, şimdi Beykoz’da, Murat Aydın ile durmak yok. O halde AK kadınlar daha çok çalışacağız ve gönüllere gireceğiz. Sandıklara sahip olacağız. AK gençler sizde enerjinizi artırarak 31 Mart’a aynı kararlılıkla devam ediyor musunuz? Yolları böldük, hayatları ve gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Birlikte Türkiye olacağız. 31’inde Beykoz’da zaferi birlikte kutlayacağız” dedi.

Haber : İHA

İBB ADAYI BİNALİ YILDIRIM: "YOLLARI BÖLERİZ, TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRTMEYİZ" İBB BAŞKAN ADAYI BİNALİ YILDIRIM, AK PARTİ BEYKOZ İLÇE BAŞKANLIĞI'NI ZİYARET ETTİİBB ADAYI BİNALİ YILDIRIM: "YOLLARI BÖLERİZ, TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRTMEYİZ" İBB BAŞKAN ADAYI BİNALİ YILDIRIM, AK PARTİ BEYKOZ İLÇE BAŞKANLIĞI'NI ZİYARET ETTİİBB ADAYI BİNALİ YILDIRIM: "YOLLARI BÖLERİZ, TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRTMEYİZ" İBB BAŞKAN ADAYI BİNALİ YILDIRIM, AK PARTİ BEYKOZ İLÇE BAŞKANLIĞI'NI ZİYARET ETTİIMG_2306IMG_2309IMG_2311IMG_2315IMG_2316IMG_2320IMG_2321IMG_2323IMG_2324IMG_2330IMG_2335

Ekrem İMAMOĞLU Çavuşbaşı’nı Ziyaret Etti

0

 

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’da Çavuşbaşı Mahallesini dolaşarak esnafları ziyaret etti.

İmam Ekremoğlu’na Beykoz’da İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Başkana Adayı Coşkun Tosun, Belediye Meclis Üyeleri ve adayları eşlik etti. İmamoğlu, Çavuşbaşı’nda gerçekleştirdiği ziyarette hemen hemen her esnafın kapısını çalarak kendilerini dinledi.

8“41 projeye istinaden 41 kere maşallah”

Ekrem İmamoğlu, Coşkun Tosun ve Meclis Üyesi Adayları esnaflara gerçekleştirdikleri bir ziyarette, kuyumcu bir esnafın “41 projeye istinaden 41 kere maşallah diyerek kendilerine hediye ettiğimiz nazar boncuğu ile teşekkür ederiz” diyerek, Beykoz belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun’a nazar boncuğu hediye ettiler.

7“Hiç kimse bizim memleketimizi tehdit edemez”

İmamoğlu, Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırılarını kınayarak, “Çok üzücü, hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Çok acı, çok vahşi bir olay, Kınıyoruz. Bazı tehdit gibi bir takım şeyler duyuyoruz. Öncelikle hiç kimse bizim memleketimizi tehdit edemez. Tam da o anda biz her konuda kol kola oluruz. Bu olaylar bizi üzüyor. Özellikle inanç üzerinden gelişince daha da üzücü oluyor. Yaradan hiç kimse birbirini öldürsün diye kimseyi yaratmadı. Barış içinde olsunlar diye yarattı. Hangi inançtan olursa olsun insanlar birbirine saygı duyması gerekir. Acıyı paylaşıyoruz, bir daha dünya böyle acı olaylar yaşamasın istiyoruz. Tekrar ifade ediyorum kimse bu ülkeyi, bu ülkenin yöneticilerini hiç kimse tehdit edemez. Tehdit ettiği anda da hep birlikte kol kola oluruz” dedi.

3“Beykoz’u pilot bölge ilan edeceğiz.”

Yerel seçimlere az bir zaman kaldı. Bu mahalle dünya güzeli, her yeri yeşil. Beykoz’un enerjisi yüksek. Tapu, kentsel dönüşüm plan gibi konular ile meşgul eden, çözeceğim diyerek tekrar tekrar oy verdiğiniz insanlar ile ilgili şunu söyleyeceğim. Gönderin gitsin, emekli edin gitsin kardeşim. Koruma mesafesi, kamulaştırma konularında her gittiğim ilçenin raporuna çalışıyorum, dersime çalışıyorum. Enerjim yüksek. Sorunlarınızı hissediyoruz. Sorunlarınızı bilen ve bu süreci taşıyacak bir belediye başkan adayınız var. Her aşamayı beraber konuşacağız. Vatandaşın ve kamunun çıkarını konuşacağız. Vatandaşın çıkarını konuşacağız, belediyenin çıkarını konuşmayacağız. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa’nın çıkarını konuşmayacağız. Buranın doğallığı Beykozlunundur, bizim tek hesabımız Beykozluyu mutlu etmek. Beykoz’u pilot bölge ilan edeceğiz.

6541

 

Özgün Oyuncular Ayakta Alkışlandı

0

Özgün Haber Gazetesi Prodüksiyonluğunda gerçekleşen ve Özgün Oyuncular’ın gerçekleştirdiği, Sedat DALAR’ın Genel Sanat Yönetmenliğinde ve yazarlığında oynanan “Sinir Sinir” oyunu yüzlerce Beykozlu tarafından ayakta alkışlandı.

IMG_1357Salon Tıka-Basa Doldu

“Sinir Sinir” oyunu 4 Mart akşamı Anadoluhisarı’nda bulunan Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Feridun Karakaya Sahnesi’nde oynanırken, yüzlerce Beykozlu tiyatro sever tarafından ayakta alkışlanırken, salon adeta tıka-basa doldu. Alt katın yanı sıra balkon bölümünde dolmasının ardından, birçok tiyatro sever oyun alt salona konan sandalyelerde izlemek zorunda kaldı.

IMG_1300AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat AYDIN, aynı geceye denk gelen aday tanıtım gecesi dolayısıyla katılamazken, CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun TOSUN, İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı B. Murat MİNİÇ, Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem KAŞITOĞLU, Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Cabir SOYLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY, Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat YAYLA, Tiyatro Dünyası Oyuncularından Celal BELGİL, Tiyatro PAS sahibi ve Oyuncuları Sevtap ÇAPAN ve Murat Batıkan AVCI, BAŞLANTI Turizm İşletme Sahibi İbrahim BAŞLANTI ve Ekrem BAŞLANTI ile birçok Siyasi isim ve STK temsilcisi katıldı.

IMG_1579Kaymakam Ahmet KATIRCI’dan Özgün Oyuncular’a Tam Destek

Beykoz Kaymakamı Ahmet KATIRCI oyunun başından sonuna kadar oradaydı. Oyunu kahkahalarla izleyen KATIRCI, oyun sonrası, oyunun yazarı ve yönetmeni Sedat DALAR tarafından sahneye davet edilerek duygu ve düşünceleri alındı.

IMG_1412Ahmet KATIRCI (Beykoz Kaymakamı)

Beykoz Kaymakamı Ahmet KATIRCI, oyunun çok güzel olduğunu, Beykoz da bu tür faaliyetlerin olmasından ötürü çok memnun olduğunu söyleyerek, Özgün Oyuncular ekibini tek tek ellerini sıkarak tebrik etti.

Özgün Oyuncular ekibinin kurucusu, oyunun yazarı ve yönetmeni Sedat DALAR’da yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

1 (2)Sedat DALAR: “Tiyatro Yapmak Zor İş.”

Özgün Oyuncular kurucusu Genel Sanat Yönetmeni ve oyunun yazar ve yönetmeni Sedat DALAR, oyunun bitiminin ardından sahnede yaptığı konuşmada, Tiyatro yapmanın çok zor bir iş olduğunu, aylardır bu oyuna hazırlandıklarını ve Özgün Oyuncular grubunun tamamen Beykozlulardan oluştuğunu ve kısa zamanda çok mesafe kat ettiklerini ve başarıyı yakalamanın hiç kolay olmadığını vurguladı.

IMG_1337Saniye EFE’ye Minnettarız…

“Sinir Sinir” oyununun yazar ve yönetmeni Sedat DALAR, yaptığı konuşmada aylardır provaları TOFD (Türkiye Omurilik Felçliler Derneği) Beykoz Şubesi salonunda yaptıklarını, bu konuda tiyatro sanatına yaptığı büyük katkılarından dolayı TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye EFE Hanımefendiye sonsuz teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

IMG_1588Kaymakam Ahmet KATIRCI’ya Özgün Oyuncular’dan Teşekkür

Kaymakam Ahmet KATIRCI’ya sonsuz minnet ve teşekkür eden Sedat DALAR, “Sinir Sinir” oyununun başından sonuna kadar Sayın Ahmet KATIRCI’nın büyük desteklerinden ötürü destek vermesini, Kültür-Sanat adına memnuniyet verici olduğunun altını çizdi.

1 (2)Özgün Oyuncular Sahnede Adeta Devleşti

Kuruluşunu Sedat DALAR’ın yaptığı Özgün Oyuncular grubu oyuncuları, Arzu BAŞLANTI, Muzaffer ERTAN, Erdal DALCI, Bilge BÜLBÜL AKDEMİR, Seda GÜRDAP, Mert AKDEMİR, Metin BULUT, Uğur ÇALIK ve Atakan ZEREY sahnede iki saat boyunca sahnede adeta devleştiler. Tüm oyuncuların ayrı ayrı lezzet kattığı “Sinir Sinir” oyunu tüm seyircileri adeta gülmekten kırdı geçirdi.

IMG_1496Seda GÜRDAP Danslarıyla Büyüledi

İki perdelik müzikli kabare olan “Sinir Sinir” oyununun Dans ve Koreografilerini yapan Seda GÜRDAP, sahnede adeta büyüledi.

Seda GÜRDAP yönetiminde ki dans ve koreografiler de Beykoz seyircisi tarafından tam not almayı başardı.

özgün oyuncular gala kapak.jpg19 Mart’ta 2. Oyun

19 Mart Salı (Bugün) akşamı yine Anadoluhisarı’nda bulunan Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Feridun Karakaya Sahnesine ikinci kez buluşacak olan “Sinir Sinir” oyununa tüm Beykozluları bekliyoruz.

IMG_1385Kahkahaya Doyamayacaksınız

“Sinir Sinir” oyunu tamamen günlük hayattaki aksaklıkları ve herkesin başına gelebilecek aksilikleri komedi unsurlarıyla harmanlayarak Beykoz seyircisine sunuyor ve seyircileri gerçekten güldürmeyi başarıyor.

Bu akşam Beykozlu Tiyatro severleri bekliyoruz.

Sizleri gülmeye, eğlenmeye çağırıyoruz.

Bilet Rezervasyonu için İletişim

GSM: 0553 252 6016

IMG_1255IMG_1257IMG_1262IMG_1265IMG_1266IMG_1277IMG_1283IMG_1289IMG_1307IMG_1312IMG_1314IMG_1333IMG_1334IMG_1338IMG_1343IMG_1404IMG_1406IMG_1410IMG_1416IMG_1561IMG_1565IMG_1569IMG_1606IMG_1611

TOKATKÖY’DE COŞKUN TOSUN’A BÜYÜK İLGİ

0

Beykoz’un en sorunlu mahallelerinden olan Tokatköy, Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun’u ağırladı.

MRT_9228_1600x1068Son duraktaki bir kıraathanede toplanan Tokatköy sakinler CHP adayına büyük ilgi gösterirken CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve Meclis Üyesi Adayları da toplantıda hazır bulundular.

MRT_9239_1600x1068Kısa bir açılış konuşması yapan Aydın Düzgün, özellikle Tokatköy halkının uzun yıllardır süre gelen problemlerinin çözümü için çok çeşitli projeler ürettiklerini söyleyerek “Birazdan Coşkun Başkanım daha detaylı bilgiler verecek sizlere. Ama unutmayın ki, bu seçimdeki tercihinizle sadece kendinizin değil, çocuklarınızın da geleceğini tayin edeceksiniz.” dedi.

MRT_9263_1600x1068“ONLARIN YAPTIRDIĞI ANKETLERDE BİLE BİZ ÖNDEYİZ”

Daha sonra söz alan Coşkun Tosun ise, “Sevgili Tokatköylü kardeşlerim, biliyorsunuz ki ben bu bölgeyi çok önemsiyorum. O yüzdendir ki, bu ziyaretim sanıyorum 4 ya da 5. ziyaretim oluyor. Ama biliyorum ki bunlar da yetmez. Sizlerle daha çok konuşmak daha çok etkileşimde bulunmak zorundayız. Çünkü sizinle ne kadar yakın olursak birbirimizi o kadar daha iyi anlarız, sorunlarımızı o kadar daha hızlı çözeriz. Beni hepiniz tanıyorsunuz. Arkamda hiçbir sermaye gücü yok, medya gücü yok, hükümet gücü yok. O yüzden bizi hafife alanlar olmuştu. Ama bugünlerde iş değişti. Hükümetin gücünü, sermayenin gücünü, medyanın gücünü arkasına alanların yaptırdıkları anketlerde bile önde gittiğimizi öğrenenler sinir krizleri geçiriyorlar. Hiç merak etmeyin, 1 Nisan’dan itibaren Beykoz’u birlikte yönetmeye başlayacağız”

“Şimdi size soruyorum, siz buralarda hiç belediye başkanı gördünüz mü? Hiç Tokatköylünün derdini soran biri oldu mu? Bir de hiç utanıp sıkılmadan diyorlar ki, 16 yıldır sizlerin sorunlarını çözmedik ama siz bize şimdi oy verin, bütün sorunlarınızı çözelim. Sakın inanmayın bunlara dostlar. Bu anlayışla sadece size yalan söylerler o kadar.”

MRT_9285_1600x1068“AYNI SORUNLARI CHP’Lİ SARIYER BELEDİYESİ ÇÖZDÜ”

“Bunlar bize yıllardır bu yasalarla hiçbir şey yapılmaz dediler. Bizleri sadece pasifize ettiler, özgüvenimizi yok ettiler. Peki, suyun karşı tarafındaki Sarıyer bu işleri nasıl düzeltti? Orada da SİT var, orada da imar sorunları var, öngörünüm var, tapu sorunu var. Peki, nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesi problemlerinin yüzde 80’ini hallediyor da bizde olmuyor? Üstelik onlar CHP belediyesi. Bizimkisinin ardında büyükşehir var, hükümet var, cumhurbaşkanı var, medya var, para var… Ama nedense hiçbir şey yapmıyorlar. Nedeni basit: Çalışmak istemiyorlar. Bakın çalışmıyorlar demiyorum, istemiyorlar diyorum. Çünkü onların tek derdi, Beykozluyu illallah ettirip malını mülkünü yok pahasına sattırıp buraları rantiye merkezi yapmak. İşte bu yüzden bu sorunları her türlü imkânları varken çözmüyorlar.”

MRT_9308_1600x1068“SANDIK BAŞINDA BUNLARA KIRMIZI KARTI GÖSTERİN”

“Beykoz’da bir nikâh salonumuz vardı, artık yok. Aldılar taa Ümraniye sınırına taşıdılar. Bir düğün salonumuz vardı, artık yok. Bir Beytaş’ımız vardı, artık yok. Bir spor salonumuz vardı, artık yok. Onu da işletemiyoruz diyerek gittiler Büyükşehir’e verdiler. Bu haliyle Beykoz inanın bana 30 sene önceki Beykoz’dan çok daha geri durumda. Bunu ben söylemiyorum. 30 yıldır Beykoz’a gelip gidenler ifade ediyorlar. Şimdi hesap sorma zamanı. Buralara eğer yolları düşerse onlara sorun. Bu halk makam sahiplerine hesap sorsun. Sandık başında bunlara kırmızı kartı gösterin. ” dedi.

Haber ve Fotoğraflar: Erkut TEKİN

 

Kaşıtoğlu’ndan Büyük Dil Sürçmesi

0

Cumartesi akşamı katıldığı ‘Yenimahalle halkla kucaklaşma’  programında Saadet Partisi belediye başkan adayı Muharrem Kaşıtoğlu dil sürçmesi yaşadı.

Yoğun programında cumartesi gününü Yenimahalle’ ye ayırdı. Gün boyu kapı kapı dolaşan Kaşıtoğlu, akşam saatlerinde de Saadet Partisi seçim irtibat bürosunun önünde Yenimahallelilere hitap etti.

Konuşmanın bir bölümünde, ‘ Yenimahalleliler  çok şanslılar, içlerinden bir kardeşleri Belediye Başkanı oldu’ dedi. Hemen arkasından ‘ belediye başkan adayı oldu’ diye düzeltmesine rağmen halk içerisinde gülüşmelere sebep oldu.

Muharrem Kaşıtoğlu, ‘Allah söyletti, inşallah 1 Nisan’da da belediye başkanı olucaz’ diye devam ettiği konuşmasında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları olan Necdet Gökçınar’a da değindi. İstanbul’da da adayımız var, yanlış anlaşılmalara gelmeyin dedi.

Konuşmasına imar ve istihdam ile ilgili konulara ve çözüm önerilerine de değinerek devam etti. Beykoz’un sorunlarını Beykozlular çözer, kendi evladınıza sahip çıkın diyerek bitirdi.

Buluşma için bir araya gelen topluluk, Kaşıtoğlu’nun konuşmasından sonra hatıra fotoğrafı çektirerek dağıldı.

Haber ve Fotoğraf: Saadet Partisi Beykoz

Coşkun TOSUN, Beykoz Rizeliler Derneği’nin Konuğu Oldu

0

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, kendisinin de mensubu olduğu Beykoz Rizeliler Derneği’nin konuğu oldu.

Dernek Lokalindeki buluşmada, dernek yönetiminin yanı sıra CHP Meclis Üyesi Adayları ile çok sayıda dernek üyesi de hazır bulundular.

MRT_8765_1600x1068“BEN BURADA MİSAFİR DEĞİL, EV SAHİBİYİM”

Sözlerine kendilerini burada ağırlayan Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı, Yönetimi ve Üyelerine şükranlarını ileterek başlayan Coşkun Tosun, ”Değerli hemşehrilerim, takdir edersiniz ki, bugün burada sözlerime sizlere kendimi tanıtarak başlamayacağım. Biliyorum ki tamamına yakınınız beni tanımaktasınız. Biliyorum ki, benim diğer adaylardan çok bariz bir farkım var. Çünkü ben buranın bir üyesiyim. Çünkü ben sizin pek çoğunuzun arkadaşı, abisi, kardeşi hatta akrabasıyım. Ben sizden biriyim, siz de benden. Yani ben bugün burada misafir değil, ev sahibiyim.” dedi.

MRT_8798_1600x1068Tosun sözlerine şöyle devam etti: “Arkadaşlar, bildiğiniz gibi tam 35 yıldır Beykoz’da kamu yöneticiliği yaptım. Bunun son 25 yılı ise sadece Beykoz Belediyesi’nde geçti. Yapmadığım müdürlük, başkan danışmanlığı kalmadı dersem yeri var. Dolayısıyla Beykoz’un tüm sorunlarını bilen ve bu sorunların nasıl çözüleceğine dair çözüm planları olan birisiyim. Yıllardır hantallaşan Beykoz Belediyesi’nin bu kafa yapısıyla hiçbir soruna çare olamayacağını biliyorum. Sizler de biliyorsunuz 16 yıldır her şey onların elinde. Büyükşehir de, küçükşehir de, hükümet de, cumhurbaşkanlığı da onların elinde. Ama Beykozluların sorunlarında en küçük bir adım atmak istemediler. Geldikleri günden daha da kötü bir Beykoz yarattılar, Mutsuz Beykozlular yarattılar. İlçemize dışarıdan gelenler bizlere “30 sene önceki Beykoz şimdikinden daha güzeldi” diyorlar. Haksız da değiller. Gidin geceleri Beykoz’a bir bakın. Terk edilmiş bir Suriye kasabası gibi karanlığa bürünmüş durumda. Ne bir ticaret var, ne de heyecan.”

“BEYTAŞ’I 24 MİLYON LİRA BORÇLA BATIRDILAR”

“Eskiden bir Beytaş’ımız vardı gidip sahilde bir balık yediğimiz. Sonra duyduk ki kapanmış. Neden diye araştırdık, içimiz acıdı. Sıradan bir balık lokantasını bile yönetemeyen bir Beykoz Belediyesi, tam 24 milyon lira borçla batırmış orayı. Şu fakir fukara halkın parasıyla yiyip içip batırmışlar nasıl becermişlerse? Dünyanın en güzel noktasında cazibe merkezi olacak bir sahili bir türlü yapamadılar. Tel tel dökülüyor Beykoz sahili. Bakın hemen karşımız Sarıyer. Gidin görün belediyecilik nasıl yapılıyor. Hani bize sürekli yok, olmaz, yasalar var, buralara büyükşehir karışır deyip duruyorlar ya. Bıraksınlar bu masalları okumayı. İşte Sarıyer Belediyesi. Sarıyer’in coğrafi olarak da, imar olarak da, insan yapısı olarak da her şeyi bizimle aynıyken orası nasıl oluyor da beş senede sorunlarının yüzde 80’ini çözebiliyor da biz burada neden bir taşı bile kıpırdatamıyoruz? Söyleyeyim değerli hemşehrilerim. Çünkü istemiyorlar. Niyetleri yok. Onlar bizim buralara küsüp darılmamızı, buralardan vazgeçmemizi, evimizi barkımızı 3 kuruşa satıp başka yerlere gitmemizi istiyorlar. Ama yağmak yok. Sözümüz var. Buraları rant alanı görüp halkı mağdur edenlere 31 Mart günü cevabımızı en sert biçimde sandıkta söyleyeceğiz.”

MRT_8852_1600x1068“GARİBANA YOK AMA NUN OKULLARINA, MEDİPOL’E, OKÇULAR VAKFI’NA VAR”

“Bu güne dek kimseyi siyaseti, fikri ya da düşünceleri için asla yargılamadım. Çünkü ben siyaset üstü bir kimliğe sahibim. O yüzdendir ki, bana her partiden destek yağıyor şu an. Sizlerden de desteğinizi esirgememenizi rica ediyorum. Klasik anlamda siyaset yapan birisi hiç olmadım. Yapmayacağım da. Benim tek derdim Beykoz ve Beykozlular. Biz fakir bir toplumuz Beykozlular olarak. Hepimiz işçi, emekçi, memur çocuğu olarak doğduk, büyüdük. Babalarımızın bin bir güçlükle başımızı sokacak bir yer yapmasının ardından şimdi bizim gibiler bir çivi bile çakamazken gecekondularına yasak olmasına rağmen birilerine NUN Okulları için, birilerine Medipol için, birilerine Okçular Vakfı için, birilerine 553 lüks villa için her şey serbest oluveriyor. Reva mı bu şimdi dostlar? Ama bunların hiç biri tesadüf değil. Amaçları bizleri usandırıp, bıktırıp, bezdirip buralardan gitmeye zorluyorlar. Bizlerin terk ettiği yerleri de rant çevreleriyle paylaşacaklar. Ama yağma yok. 31 Mart akşamı, bu rantiye düzenine son vereceğiz. Biz Beykoz’u seviyoruz. Bizler Beykoz’u terk etmeyeceğiz. Bizim buralara dair anılarımız var, umutlarımız var, hayallerimiz var, akrabalarımız, dostlarımız var. Mezarlarımız bile burada. O yüzden kentsel dönüşümü yerinde dönüşüm olarak gerçekleştireceğiz ve Beykozluların Beykoz’dan ayrılmamasına engel olacağız.

MRT_8900_1600x1068“KRAL DEĞİL BELEDİYE BAŞKANI SEÇECEKSİNİZ”

Arkadaşlar, sizlerden tekrar rica ediyorum. Ben sizim, siz de bensiniz. Eğer bu kardeşinizi seçerseniz evlatlarınızın Beykoz’daki geleceğine de sahip çıkmış olursunuz. Eğer sizlere yalan söylediğime inanırsanız o koltuğu benden alırsınız zaten. Ben onlar gibi o koltuğa yapışacak karakterde bir insan değilim. O koltuk benim değil sizin. Siz kral değil, kendinize hizmet edecek belediye başkanı seçeceksiniz. Vereceğiniz destek için şimdiden çok teşekkür ediyorum sizlere.” dedi.

MRT_8868_1600x1068Konuşmanın sonunda dernek yönetimi, Coşkun Tosun’a bir plaket vererek kendisine bu yolda başarılar temenni etti.

Haber ve Fotoğraf: Erkut TEKİN

Beykoz’da Yavuz Ağıralioğlu Fırtınası

0

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Yavuz Ağıralioğlu’nu Beykoz’da ağırladı. Tokatköy’de Beykozlulara seslenen Ağıralioğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın PKK ile iş birliği yapıyor iddialarına da cevap  verdi.

IMG-20190315-WA0073Yerel seçim çalışmaları kapsamında İYİ Parti’nin Beykoz Belediye Başkan adayı Bilgehan Murat Miniç’in düzenlediği mitingde, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefete “Kandil ve Pensilvanya ile birlikteler” sözlerine tepki gösterdi.

IMG-20190315-WA0069Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ağıralioğlu, “PKK’yı meşru görenlerden oy istemiyoruz. Abdullah Öcalan’ı sevenlerden oy istemiyoruz. İmralı’yı meşru görenlerden oy istemiyoruz. Buralardan oy isteyerek kazanacağımız seçimdense, buradan gelmeyecek oylarla bin defa kaybetmeyi göze alırız” şeklinde konuştu.

İYİ Parti’nin kimlerden oy istediğini bir bir sıralayan Yavuz Ağıralioğlu, “İrademizi kirletmesinler diye kimden oy istediğimizi söylüyorum. Devletine, milletine, bayrağına sadakatli olan herkesten oy istiyoruz. Memleketini ve milletini bir ve beraber bilen herkesten oy istiyoruz. Aleviyi Sünniye Türkmeni Kürde kardeş bilen herkesten oy istiyoruz” ifadelerini kullandı.

IMG-20190315-WA0076Ağıralioğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“İrademizi kirletmesinler diye kimden oy istediğimizi söylüyorum. Devletine, milletine, bayrağına sadakatli olan herkesten oy istiyoruz. Memleketini ve milletini bir ve beraber bilen herkesten oy istiyoruz. Aleviyi Sünniye Türkmeni Kürde kardeş bilen herkesten oy istiyoruz”

IMG-20190315-WA0080“Ama terörle arasına mesafe koyamayanlardan oy istemiyoruz. Kandili meşru görenlerden oy istemiyoruz. PKK’yı meşru görenlerden oy istemiyoruz. Abdullah Öcalan’ı sevenlerden oy istemiyoruz. İmralı’yı meşru görenlerden oy istemiyoruz. Buralardan oy isteyerek kazanacağımız seçimdense, buradan gelmeyecek oylarla bin defa kaybetmeyi göze alırız. Buradan gelecek bir oy ile kazanmaktansa bin defa kaybetmeyi göze alıyoruz. Herkes haddini bilecek. Seçim kazanacağız diye, çocuklarımızın kanlarında parmak izi olanlardan ne oy istiyoruz ne de meşru görüyoruz. Bizi seçim kazanmak için her türlü yolu mübah görenlerden bellemeyesiniz.

Haber ve Fotoğraf: İYİ Parti Beykoz

IMG-20190315-WA0090

Murat Aydın Ardahanlı hemşehrilerle halay çekti​

0

Rüzgarlıbahçe’de bir salonda “Ardahanlı Hemşehri Buluşması”na katılan AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı Murat Aydın, “Beykoz’da yaşayan hemşehrilerimizin daha mutlu ve huzurlu olmasını hedefliyoruz. Bütün projelerimizin nihai amacı mutluluğunuza hizmet etmektir” dedi.

MURAT AYDIN ARDAHANLI HEMŞEHRİLERLE HALAY ÇEKTİ AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYDIN: "HEMŞEHRİLERİMİZİN DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMASINI HEDEFLİYORUZ"31 Mart Yerel Seçimleri’ne sayılı günler kala hemşehri buluşmalarına ağırlık veren AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı Murat Aydın, Rüzgarlıbahçe’deki bir salonda Ardahanlılarla buluştu. Programa Aydın’ın yanı sıra MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, ilçe yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı programda Ardahanlıların geleneksel folklor gösterisinin ardından Aydın bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan adayı Murat Aydın, “Burayı güzellik katan sizlersiniz, Rabbim eksikliğinizi göstermesin. Evlerimiz ailelerimizle, sokaklarımız hemşehrilerimizle, Beykoz ise 247 bin kişiyle güzel. Bu güzelliği sağlayan aile bireylerimiz 83 milyonun tamamıdır. Güzelliğin asli unsuru olan komşularımıza hep beraber gönlümüzü açmalıyız. Bu olduğu zaman birlik, dirlik, barış ve huzur olacak. Gönüller birbirine açıldığı zaman bu ülke adeta cennet gibidir. Beykoz’da yaşayan hemşehrilerimizin daha mutlu ve huzurlu olmasını hedefliyoruz. Bütün projelerimizin nihai amacı mutluluğunuza hizmet etmektir. Ay yıldız bu ülkede varsa huzur ve barış vardır. Bu anlamda katkılarınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

MURAT AYDIN ARDAHANLI HEMŞEHRİLERLE HALAY ÇEKTİ AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYDIN: "HEMŞEHRİLERİMİZİN DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMASINI HEDEFLİYORUZ"Murat Aydın vatandaşlarla halay çekti

Konuşmasının ardından Aydın’a sembolik olarak minik bir saz hediye edildi. Daha sonra gençler tarafından çalınan müziği duyan Aydın, salonda onlarla beraber halay çekti. Başkan adayının çektiği halay renkli görüntüler oluşturdu. Salona girişte sıcak bir şekilde karşılanan Aydın’ın samimi tavırları ise vatandaşların gönlünü kazandı. ​

Haber ve Fotoğraf: İHA

MURAT AYDIN ARDAHANLI HEMŞEHRİLERLE HALAY ÇEKTİ AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYDIN: "HEMŞEHRİLERİMİZİN DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMASINI HEDEFLİYORUZ"MURAT AYDIN ARDAHANLI HEMŞEHRİLERLE HALAY ÇEKTİ AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYDIN: "HEMŞEHRİLERİMİZİN DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMASINI HEDEFLİYORUZ"MURAT AYDIN ARDAHANLI HEMŞEHRİLERLE HALAY ÇEKTİ AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYDIN: "HEMŞEHRİLERİMİZİN DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMASINI HEDEFLİYORUZ"MURAT AYDIN ARDAHANLI HEMŞEHRİLERLE HALAY ÇEKTİ AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYDIN: "HEMŞEHRİLERİMİZİN DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMASINI HEDEFLİYORUZ"MURAT AYDIN ARDAHANLI HEMŞEHRİLERLE HALAY ÇEKTİ AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYDIN: "HEMŞEHRİLERİMİZİN DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMASINI HEDEFLİYORUZ"MURAT AYDIN ARDAHANLI HEMŞEHRİLERLE HALAY ÇEKTİ AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYDIN: "HEMŞEHRİLERİMİZİN DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMASINI HEDEFLİYORUZ"MURAT AYDIN ARDAHANLI HEMŞEHRİLERLE HALAY ÇEKTİ AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYDIN: "HEMŞEHRİLERİMİZİN DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMASINI HEDEFLİYORUZ"

Uğur İLİKÇİ’nin  Anne Acısı

0

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beykoz Şubesi Başkanı Uğur İLİKÇİ’nin kıymetli anneleri Kezban İLİKÇİ 17 Mart Pazar günü yaşamını yitirdi.

Kezban İLİKÇİ’nin cenazesi 18 Mart Pazartesi günü (Bugün) Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Şahinkaya’daki aile kabristanlığında defnedilecektir.

Özgün Haber Ailesi olarak Merhume Kezban İLİKÇİ’ye Allah’tan Rahmet dilerken, sevgili dostumuz Uğur İLİKÇİ başta olmak üzere tüm aileye ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Murat Aydın: “Beykoz’a hizmet borcumuz var”​​

0

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Trakyalı hemşehrilerle düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Beykoz halkından destek almanız halinde buradaki vatandaşların mutluluğu için çalışmayı kendimize borç bileceğiz” dedi. 

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Beykoz’da yaşayan Trakyalılarla düzenlenen programda bir araya geldi. Murat Aydın’ın programın yapılacağı salonun önüne gelmesiyle birlikte Mehter Takımı onu, “Dik dur eğilme” isimli parça ile karşıladı. Mehter Takımının karşılamasının ardından salona geçen Aydın, buradaki tüm masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla merhabalaştı. Murat Aydın, aileleriyle programa gelen çocuklarla özellikle ilgilendi, kendileriyle fotoğraf çektirdi. Programa Murat Aydın’ın yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aydın, konuşmasında sıkça birlik ve beraberlik mesajları verdi.

“Beykoz’a hizmet borcumuz var” 
Beykoz halkından destek almaları halinde, buradaki vatandaşların mutluluğu için çalışmayı kendilerine borç bileceklerini söyleyen Aydın, “Benim iki borcum var, biri bana bu hayatı bahşettiği için yaratana, bundan sonra bir de Beykozlu’ya borcumuz olacak. Bu borç, hizmet borcudur. Beykoz’da yaşamı kolaylaştırmakla, burada mutluluğumuzu daha da artırmakla ilgili, bir kardeşiniz, arkadaşınız, ağabeyiniz, evladınız, Cumhur İttifakının adayı olarak çıktığım bu yolda sizlerden destek alacak ve sizlere hizmet edeceğim. Buna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’ın Trakyalı hemşehrilerle buluştuğu program, yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

Haber ve Fotoğraf: İHA

 

Elmalı ve Örnekköy Halkında Coşkun TOSUN Heyecanı

0

Her gittiği yerde Beykoz’un köylerine verdikleri değeri anlatan Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, güne yine Beykoz’un köylüleri ile başladı.

Elmalı ve Örnekköy halkının davetlisi olarak Riva Yolu üzerindeki Aydoğan Et Mangal Restoranı’ndaki kahvaltı organizasyonuna katılan Coşkun Tosun’a pek çok Meclis Üyesi Adayı da eşlik etti.

Burada 300 kişinin üzerinde bir topluluğun alkışlarla karşıladığı CHP Adayı, kahvaltının ardından yaptığı kısa konuşmada, organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

“BU TOPLANTI BEYKOZ HALKININ YETER DEDİĞİNİN RESMİDİR”

“Gördüğüm kadarıyla şu anda Beykoz’un çok çeşitli noktalarından çok kıymetli isimler, bu dostluk sofrasında buluşmuş” diyen Coşkun Tosun, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu ne demek biliyor musunuz dostlar? Bu, Beykoz halkının artık yeter dediğinin resmidir. Bu, Beykozluların değişimin bir an önce gerçekleşmesi için bir araya geldiğinin ifadesidir. Ne mutlu ki, bu durum sadece bu sofraların başındaki siz değerli Elmalı ve Örnekköy’lülerin değil, tüm Beykozluların temennisidir. Her gün onlarca yere uğruyorum. Sabahın köründen gece yarılarına kadar Beykoz’u karış karış dolaşıyorum. Halkımızın bizlere gösterdiği teveccühe layık olabilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz.”

“BEYKOZ’UN ÇÖZÜLEMEYECEK HİÇBİR SORUNU YOK”

“Buraya siyaset yapmak için gelmedim dostlarım. Sizlere sadece rahat olmanız için birkaç hatırlatma yapacağım. Rahat olun, çünkü bizim iktidarımızda hiç bir Beykozlu evini barkını terk edip gitmek zorunda kalmayacak. Beykozlu Beykoz’da huzurlu bir biçimde yaşamaya devam edecek. Beykoz’un çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Öyle yetkin bir kadroyla geliyoruz ki; göreceksiniz, beş sene içinde Beykozlunun bütün sorunları çözüme kavuşmuş olacak. Ama bunun için 1 Nisan sabahı bizim iktidar olmamız gerekiyor. Kalan 15 günde daha çok çalışmalı, daha çok seçimi kazanmaya odaklanmalıyız. Bunun için sizlerden sadece oy vermenizi istemiyorum. Aynı zamanda seçim gününe kadar tüm gücünüzle mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev çalışmanızı ve projelerimizi halkımıza anlatarak yeni oylar kazandırmanızı da istiyorum. Bakın geçtiğimiz günlerde herkesin maşallah dediği 41 muhteşem proje açıkladık. İnsanlara bu projelerimizi aktaralım. Onların dertlerine nasıl derman olacağımızı anlatalım. Gerisi kendiliğinden hallolacaktır zaten.”

Konuşma sonunda Elmalı ve Örnekköy sakinleriyle fotoğraflar çektiren Coşkun Tosun, özellikle gençlerle uzun uzun sohbet etti.

Haber ve Fotoğraf: Erkut TEKİN

Beykoz Gençlik Spor’da Basketbol İlçe Şenlikleri

0

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Okul Sporları Basketbol İlçe Şenlikleri 4 Mart 2019 tarihinde Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesinde başlayıp bugün itibariyle Beykoz Spor Kompleksi R.Şahin KÖKTÜRK Spor Salonunda görkemli bir törenle son buldu.

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent KÜÇÜK Konuşmalarında;

”Sayın Protokol, Değerli misafirler İlçe Milli Eğitim ve Beykoz Belediyemizin destekleriyle Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzün organize ettiği Basketbol İlçe Şenlikleri ödül törenine hepiniz hoşgeldiniz.

2 hafta süren ilçe basketbol şenlikleri 4 kategoride 37 takım katıldı ve 344 öğrencimiz mücadele ettiği turnuvada birbirinden heyecanlı 37 maç oynandı.

Bu maçları yöneten hakemlerimizi, ilçemizde görev yapan Beden Eğitimi Öğretmenleri ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde çalışan hakemler arasından seçildi.

Herhangi bir maddi beklentileri olmaksızın görev alan hakem öğretmenlerimize, salonunu bize açan Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi idaresine ve Beykoz Spor Kompleksi R. Şahin KÖKTÜRK Spor Salonu Yetkilerine, Turnuvaya katılan Tüm okullarımıza, beden eğitimi öğretmenlerimize, Basketbol Müsabakalarında dereceye giren tüm okullarımıza basketbol topu hediye eden Milli Takım Kaptanımız Sayın RÜŞTÜ REÇBER’e ve geleceğimizin teminatı siz sevgili öğrencilerimize teşekkür eder, derece yapan okullarımızı kutlarım” diyerek sözlerine son verdi.

Başarılı takımlarımıza kupa ve madalya ödülü, ayrıca Basketbol Topu hediye edildi.
Tüm takımlarımızı kutlar başarılarının devamını dileriz.

Dereceye Giren Okullar

Küçük Erkek
1-Hacı Numan Ortaokulu
2-Beykoz Doğa Koleji
3-Acarkent Doğa Koleji
4-Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu

Yıldız Kız
1-Hacı Numan Ortaokulu
2-Özel Pakkan Ortaokulu
3-İshakağa Ortaokulu
4-Anadoluhisarı Ortaokulu

Yıldız Erkek
1-Hacı Numan Ortaokulu
2-Şehit Er Ersin Güner Ortaokulu
3-Bilgi Yolu Koleji
4-Acarkent Doğa Koleji

Genç Erkek
1-Celal Aras Anadolu Lisesi
2-Acarkent Doğa Koleji
3-Uğur Koleji
4-Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Fotoğraflar:  Er-ha Beykoz

Kaşıtoğlu’dan  Gülümseten Videolu Paylaşım…

0

Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Muharrem Kaşıtoğlu, dün akşam saatlerinde şahsi twitter hesabından bir video yayınladı. Videoda Kaşıtoğlu, bir öğretmen gibi tahtaya yazılan cümleleri, karşısına oturttuğu gence hecelettiriyordu. Tahtada yazılı olanlar ise çok dikkat çekiydi. ‘Saadet Partisi 1389 seçim bölgesinin tamamında kendi adaylarıyla seçime giriyor ve hiçbir parti ile ittifak yapmıyor’ yazıyordu.

Kaşıtoğlu’nun bu videosu, günlerdir ulusal basın yayın organlarında ifade edilen CHP-İYİ PARTİ-HDP-SAADET ittifakı söylemlerine ithafen yapıldığı çok bariz görünüyor. Türkiye’de 1389 seçim bölgesinin tamamında seçime tek başına giren tek parti Saadet Partisi olduğunu vurgulamak için Muharrem Kaşıtoğlu böyle bir mizansen kullandı.

İzleyenleri büyük keyiflendiren ve gülümseten videoya olumlu tepkiler gecikmedi.  Yorumlar ve beğeniler arka arkaya gelmeye devam ediyor.

Muharrem Kaşıtoğlu, bu tip güldürürken düşündüren videoların devamının geleceğini, yaptığı paylaşımlarla göstermeye devam ediyor.

Haber ve Fotoğraf: SP Beykoz İlçe

Murat Aydın’dan Mahmuşevketpaşa köyüne hayvan barınağı müjdesi​

0

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Poloneköy’de kurulan seralarda incelemelerde bulundu. Mahmutşevketpaşa’daki derme çatma hayvan barınaklarını ziyaret ederek hayvanları seven Aydın, köye büyük bir hayvan barınağı kurulacağı müjdesini verdi. 
31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında ilçeyi karış karış gezen AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Polonezköy’de görevlilerle beraber kurulu seraları inceledi. Binlerce kare üzerine kurulan seraları gezerek görevlilerden bilgi alan Aydın, arazideki malzemeleri görünce alana kurulması planlanan seraların sayısını sordu.

Mahmutşevketpaşa’ya hayvan barınağı sözü 
Aydın ardından Mahmutşevketpaşa köyündeki hayvan barınaklarını ziyaret etti. Buradaki hayvanseverlerden bilgi alan başkan adayı Aydın, alana büyük bir hayvan barınağı kurulacağı sözünü verdi. Hayvanları sevmeyi de ihmal etmeyen Aydın, ardından buradan ayrıldı.

Haber ve Fotoğraf: İHA

TAKSİCİ ESNAFINA COŞKUN TOSUN SÜRPRİZİ

0

Çalışmalarına ara vermeksizin devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkanı Coşkun Tosun,  çok erken saatlerde başlayan mesaisine rağmen gece de Beykoz’un taksi emekçileriyle bir araya geldi.

DSC00176_1280x855Saat 22.00’dan sonra Ortaçeşme Taksi Durağı’na gelen Coşkun Tosun, sırasıyla Beykoz Merkez ve Gümüşsuyu taksi duraklarını da ziyaret etti. Taksici esnafına tatlı ikram eden Tosun, gittiği her durakta çok yoğun bir ilgiyle karşılandı.

DSC00167 kopya_1280x855Taksiciler, çalışma şartlarının zorluğu ve fiziki koşulların yetersizlikleri konularından şikâyet ederken özellikle durakların insani şartlardan uzak olduğunu, kulübe gibi yerlere mahkûm edildiklerini söylediler. Bir diğer problemlerinin de can güvenliği olduğunun altını çizen taksiciler ayrıca sigortasız çalıştırılan pek çok arkadaşlarının olduğunu da dile getirdiler.

DSC00203_1280x855Tüm taksici emekçilerine daha yaşanabilir şartlar sunmak için çalışmalar yapacaklarını söyleyen Coşkun Tosun, taksici esnafının kamu yararına çalışan insanları olduklarını belirterek, “Sizler toplumun her kesimine hitap eden, canını dişine takarak çalışan hatta ne yazık ki pek çok sefer ekmek parası için hayatınızı tehlikeye atan emekçilersiniz. Sizlerin evlerinize sağ salim dönmeniz için başta devletimiz olmak üzere hepimize görevler düşüyor. Sizler bana eğer görev verdiğiniz takdirde Beykoz Belediyesi’nin tüm imkânlarıyla sizlere en iyi şekilde hizmet edeceğine güvenebilirsiniz.” dedi.

MRT_8464_1600x1068Duraklardaki bas konuş telsiziyle direksiyon başındaki taksicilere de kazasız belasız yolculuklar ve hayırlı işler dileyen Coşkun Tosun daha sonra taksicilerle aile fotoğrafı çektirdi.

MRT_8476_1600x1068Haber ve Fotoğraf: Erkut TEKİN

 

Beykoz’a Yeni Okul

0

Beykoz Belediyesi’nin “Yeni okullar, yeni hedefler, yeni gelecek,“  anlayışıyla ilçeye kazandırdığı Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun açılışı yapıldı.

Beykoz Belediyesi’nin eğitim yatırımları kapsamında tamamını kendi bütçesinden yaptığı Elmalı Necip Fazıl İlkokulu’nun ardından Boğaziçi Anadolu İHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ilçenin eğitim hayatına kazandırıldı.

15-03-2019 Tokatköy İmam Hatip Okulu açılışı (11)_1280x853.JPG17 Milyon TL’ye Mal Oldu

İBB Mezarlıklar Müdürlüğü’nden devr alınan 7 bin m2 alan üzerine, 8 katlı ve 24 derslikli inşa edilen okul 17 milyon TL’ye mal oldu. 22 Ocak 2018 tarihinde temeli atıldıktan sonra, 14 ay gibi kısa sürede yapımı tamamlanan okulun inşası için zeminde 146 adet fore kazık,  388 adet jet gravt imalatı kullanıldı.

15-03-2019 Tokatköy İmam Hatip Okulu açılışı (6)_1280x853.JPG800 kız öğrencinin eğitim-öğretim göreceği okulda, 272 kişilik konferans salonu, mescitler,  beden eğitimi salonları, 2 adet laboratuvar, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, teknoloji tasarım atölyesi,  yemekhane ve idari birimler de bulunuyor.

15-03-2019 Tokatköy İmam Hatip Okulu açılışı (18)_1280x853.JPGOkulun açılışına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Metro İstanbul A.Ş Genel Müdürü Kasım Kutlu, Beykoz İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet Karamehmetoğlu, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, muhtarlar, öğrenciler ve ilçe sakinleri katıldı.

Açılışta ilk olarak Yalıköy Serbostani Mustafaağa Camisi Müezzini Yunus Çiftçi Kur’an-ı Kerim okudu ardından okulun yapım ve tanıtım filmi gösterildi ve Şehit Ömer Halis Demir Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri mehteran gösterisi sundu.

15-03-2019 Tokatköy İmam Hatip Okulu açılışı (10)_1280x853.JPGBaşkan Yücel Çelikbilek: “Beykoz’a her alanda kıymetli hizmetler kazandırdık.”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bu güzel okulu 14 ay gibi kısa sürede yaptık. Allah hayırlı nesiller yetişmesini nasip eylesin. 17 milyon TL’ye mal oldu. TFF’nin merkezi Beykoz’da, futbol’un kalbi ilçemizde atıyor.  Alibahadır Okçuluk Merkezi ve Mesire Alanı’nın da açılışını yaptık. Okçuluk Vakfı’nın merkezi Beykoz’a gelecek ve ilçemiz bir ata sporunun merkezi olacak. Hentbol’un merkezini de Beykoz’a taşımayı düşünüyoruz. TFF ile yapımı tamamladığımız Beykoz Stadı’nın açılışını da yapıyoruz. Paşabahçe’de restore ettiğimiz Geleneksel İkiz Türk Evi de kız hafız yetiştirecek. Her alanda Beykoz’a kıymetli hizmetler kazandırdık. Okulumuzun yapımı için başta bu arsayı bize devr eden İBB Mezarlıklar Müdürlüğü’ne, kaymakamlığımıza, İlçe Mili Eğitim Müdürlüğümüze, belediye müdürlerimize ve firmamıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

15-03-2019 Tokatköy İmam Hatip Okulu açılışı (9)_1280x853.JPGİlçe Milli Eğitim Müdürü Bozbay: “Belediyemize şükranlarımızı sunuyoruz.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “İlçemizde kısa bir sürede böylesi muhteşem bir okulun yapılması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Okul yapımlarında bize destek olan ve bizzat yeni okullar inşa eden Beykoz Belediyesi’ne yürekten şükranlarımızı sunuyoruz. Beykoz’un okul ihtiyacı diğer ilçelere göre çok fazla değil. Tekli eğitime geçmeye birkaç adımımız kaldı. Birkaç imam hatip okulu yaparsak din eğitim alanındaki ihtiyacımız da karşılanmış olacak. Bu bina kız öğrencilerimize tahsis edilecek ve gelecek eğitim-öğretim yılında hizmete açılacak. Belediyemiz başta olmak üzere okulun ilçemize kazandırılmasında emek veren herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

15-03-2019 Tokatköy İmam Hatip Okulu açılışı (15)_1280x853Kaymakam Katırcı: “Belediyemiz milli eğitim camiası gibi çalıştı”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise : “Bir güzellik yapılacaksa önce Beykoz’da yapılır. Belediyemiz ve milli eğitimin gayretiyle ilçemize tekli eğitime geçiyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 2019’da İstanbul’da ikili eğitim kalmayacak. Belediyemiz bugüne kadar milli eğitim camiası gibi çalıştı. Bu güzide eğitim yuvasını ilçemize kazandıran belediyemize, arsayı tahsis eden Büyükşehir belediyesine ve yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek yeni okulun hayırlı olmasını temenni etti.

15-03-2019 Tokatköy İmam Hatip Okulu açılışı (16)_1280x853.JPGKonuşmaların ardından Başkan Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’a okulun “Devir Teslim Belgesi”ni teslim etti. Kaymakam Ahmet Katırcı da Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Meclis Üyesi Nevzat Oral’a teşekkür plaketi verdi.

15-03-2019 Tokatköy İmam Hatip Okulu açılışı (22)_1280x853.JPGİlçe Müftü Vekili Hilmi Tezcan’ın yaptırdığı duadan sonra açılış kurdelesi kesildi ve okul gezildi.

Beykoz Belediyesi açılışa katılanlara etli pilav, ayran ve tatlı ikramı yaptı.

Haber veFotoğraf: Beykoz Belediyesi

 

Murat Aydın oy isteyip “veririm” cevabını aldığı vatandaşa sımsıkı sarıldı​

0
GÖKSU'DA BİR KAFETERYAYA GİDEN AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT AYDIN, VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ. SOHBET ESNASINDA OY İSTEYEN AYDIN, "VERİRİM" SÖZÜ ALDIĞI VATANDAŞA SIMSIKI SARILDI. (DOĞAN CAN CESUR - YUNUS EMRE ŞEKER/İSTANBUL-İHA)

Göksu’da bir kafeteryaya giden AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı Murat Aydın, vatandaşlarla sohbet etti. Sohbet esnasında oy isteyen Aydın, “veririm” sözü aldığı vatandaşa sımsıkı sarıldı. 
MURAT AYDIN OY İSTEYİP "VERİRİM" CEVABINI ALDIĞI VATANDAŞA SIMSIKI SARILDI BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT AYDIN, GÖKSU SEMTİNDE BİR KAFETERYADA VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı Murat Aydın, Göksu’da bir kafeteryayı ziyaret etti. Burada oturan vatandaşlarla uzun uzun sohbet eden Başkan adayı Aydın, onlarla tokalaştıktan sonra sohbet ederek sorunlarını dinledi. Vatandaşlara projelerini anlatan Aydın, kendisine ikram edilen çayı da geri çevirmedi. Sıcak bir şekilde karşılanan Başkan adayı Aydın, samimi tavırlarıyla vatandaşların gönlünü kazandı.

MURAT AYDIN OY İSTEYİP "VERİRİM" CEVABINI ALDIĞI VATANDAŞA SIMSIKI SARILDI BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT AYDIN, GÖKSU SEMTİNDE BİR KAFETERYADA VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİOy istediği vatandaştan “veririm” sözü alınca sarıldı 
Aydın, sohbet esnasında vatandaşlara seçimlerde destek beklediğini belirtti. Bunun üzerine Başkan adayı Aydın sohbet ettiği bir vatandaşa, “Bana oy verir misin?” diye sordu. Sorunun ardından biraz düşünen vatandaş, “veririm herhalde” deyince ortamı bir anda gülüşmeler aldı. Ardından Aydın’ın ayağa kalkarak oy sözü aldığı vatandaşa sımsıkı sarılması renkli görüntüler oluşturdu. Sohbetin ardından Aydın semtten ayrıldı.

MURAT AYDIN OY İSTEYİP "VERİRİM" CEVABINI ALDIĞI VATANDAŞA SIMSIKI SARILDI BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT AYDIN, GÖKSU SEMTİNDE BİR KAFETERYADA VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİMURAT AYDIN OY İSTEYİP "VERİRİM" CEVABINI ALDIĞI VATANDAŞA SIMSIKI SARILDI BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT AYDIN, GÖKSU SEMTİNDE BİR KAFETERYADA VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİMURAT AYDIN OY İSTEYİP "VERİRİM" CEVABINI ALDIĞI VATANDAŞA SIMSIKI SARILDI BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT AYDIN, GÖKSU SEMTİNDE BİR KAFETERYADA VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

 

COŞKUN TOSUN: “KÖYLERİ AYAĞA KALDIRACAĞIM”

0

Geçtiğimiz gün Polenezköy, Cumhuriyetköy ve İshaklı Köyü’nü dolaşarak projelerini anlatan Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkanı Coşkun Tosun, bu kez de Anadolu Kavağı, Poyraz, Anadolu Feneri ve Kaynarca Köylerini dolaşarak vatandaşlara seçim vaatlerini ve projelerini açıkladı. Bu ziyaretler esnasından Tosun’a Meclis Üyesi Adayları ve kalabalık bir partili grubu eşlik etti.

MRT_7147_1600x1068_1600x1068CHP heyetinin ilk durağı Anadolu Kavağı oldu. Buradaki tüm esnafı tek tek dolaşan ve hayırlı işler dileyen Coşkun Tosun, esnafın içinde bulunduğu durumu içler acısı olarak değerlendirdi.

MRT_7229_2000x1335_1600x1068“ANADOLU KAVAĞI ESKİ MUHTEŞEM GÜNLERİNE DÖNECEK”

Özellikle turistlik tesislerin tamamıyla boş olduğu gözlenen ziyaretlerde, bütün esnafın “Neredeyse bir yıldır siftah yapmakta bile zorlanıyoruz” serzenişleri dikkat çekti. Bu serzenişlere, “Sizler için özellikle de turizme hizmet veren köylerimiz için pek çok çalışma hazırladık” diyen Tosun, sözlerini söyle sürdürdü, “Sorunlarınızı çok iyi biliyorum. Bu sorunları ortadan kaldıracak çok önemli projeler geliştirdik. Beykoz’u ayağa kaldıracak olan temel noktalardan birisi de turizmin Beykoz’da hal ettiği değeri görmesidir. Dolayısıyla bizim en büyük hedeflerimizin arasında Anadolu Kavağı’nı yeniden eski muhteşem günlerine döndürmek var.”

CHP heyeti, daha sonra Poyraz’a geçerek burada ilk önce Muhtar Ahmet Ersoy’u ziyaret etti. Arından bir kıraathanede toplanan köylülerin yanına geçildi ve bir süre sohbet edildi.

MRT_7197_2000x1335_1600x1068“BELEDİYENİN EL KOYDUĞU KÖY MALLARININ BİR KISMINI İADE EDECEĞİZ”

Muhtar Ersoy’un köy mallarının ellerinden alınmasına ama buna rağmen belediyeden hiçbir hizmetin gelmediğine ilişkin şikayetlerini dinleyen Coşkun Tosun, köylülere hitaben yaptığı konuşmada “Sevgili muhtarımın şikayetlerini çok iyi biliyorum. Özellikle de az önce bahsetti köy mallarının belediye tarafından el konuşması hususunu. Lafı uzatmadan söylüyorum. Bizim iktidarımızdaki belediye inanın ki sizin bugüne dek çalıştığınız en iyi belediye olarak tarihteki yerini alacaktır. Buradan şunun sözünü şimdiden veriyorum. Belediyenin el koyduğu malların bir kısmını, yine birlikte hazırlayacağımız bir komisyonun tespit ettiği şekilde sizlere iade edeceğiz. Ayrıca, muhtarların ekonomik yükünün bir kısmını da yine belediye olarak biz ödeyeceğiz.” dedi. İmar ve plan konuları hakkında da açıklamalar yapan Coşkun Tosun, bu yakıcı konular için Türkiye’nin en önemli mimarlarından Ahmet Erkurtoğlu’nu aralarına kattığını söyleyerek, “Yapılabilecek ne varsa Ahmet Bey ve ekibimize katılacak olan uzman plancı ve avukatlarla yapacağımızın teminatını veriyorum sizlere. Bizlere güvenin yeter.” dedi. Toplantı sonunda köy esnafı ziyaret edildi, hayırlı işler dilendi.

MRT_7191_2000x1335_1600x1068ÜÇÜNCÜ ZİYARET ANADOLU FENERİ’NE OLDU

Bir sonraki durak olan Anadolu Feneri’ne geçen heyeti burada da kalabalık bir köylü topluluğu karşıladı. Muhtar Hasan Ata’nın konuklara çay ısmarlamasından sonra köyün özellikle balıkçılıkla geçinmesine rağmen son yıllarda artık balıkçılığın durma noktasına geldiğini, bunda uygulanan yerel yönetim politikalarının da çok önemli bir payı olduğunu söyledi. Coşkun Tosun’dan iktidar oldukları takdirde balıkçılık için söz isteyen muhtar, “Köylümüzü ayağa kaldırmamız için desteğinize ihtiyacımız var.” dedi.

MRT_7138_1600x1068_1600x1068“BEYKOZ’DA BALIKÇILIĞI ŞAHLANDIRACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Adayı ise, “Arkadaşlar, bugün geldiğimiz üçüncü köyümüzsünüz. He bir köyün hem ortak hem de farklı pek çok derdi var. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde tam 41 proje açıkladık. Bunların içinde muhtarımın bahsettiği balıkçılığın Beykoz’da şahlanması için hazırladığımız çok önemli çalışmalar da var. Bunlar çok zor işler değil. Ama niyet ve kadronuz varsa yapabilirsiniz bunları elbette. Bizde de hepsi var. Tek derdiniz balıkçılık da değil biliyorum. Köyün yerleşim sorunu var, aşağıdaki dükkanların ecrimisil sorunu var, yüksek kiralar var, ulaşım sorununuz var, eğitim sorununuz var. Var da var… Sizden tek isteğim, Beykoz’un istediği değişime sizlerin de destek vermenizdir.” Daha sonra köy esnafını ziyaret eden heyet buradan ayrılarak Kaynarca Köyü’ne hareket etti.

MRT_7166_1600x1068_1600x1068“İSTEDİĞİNİZ AN ULAŞABİLECEĞİNİZ YEGANE ADAY BENİM”

Kaynarca Köyü’nde köy kahvesine giden Coşkun Tosun ve beraberindekiler, kendilerini karşılayan köylülerle istişarelerde bulundular. Bu köye geçtiğimiz günlerde de geldiğini söyleyen Tosun, “Sizlerin pek çoğu benim hemşerim, arkadaşım hatta akrabamsınız. Dolayısıyla sizlere kendimi tanıtmama ihtiyaç yok. Sizin yaşadığınız her türlü zorluğu çok yakından bilen bir kardeşinizim ben. Ama size bu zorlukları yaşatanlar şimdi size hiç tanımadığınız bir ismi Zeytinburnu’ndan ithal edip karşınıza dikti. Şimdi size soruyorum. Bu sorunları yaratan ve yıllardır çözmeyen zihniyet sizi ve Beykoz’u hiç tanımayan birisiyle mi sorunlarınızı çözer yoksa bu sorunların çözüm projeleriyle gelen ve hem sizi hem de Beykoz’u çok iyi tanıyan ben mi çözerim? Üstelik ben, sizlerin her an ulaşabileceğiniz yegane adayım.” dedi.

MRT_7202_2000x1335_1600x1068Köylülerin bu kez kendisini tercih etmelerini isteyen Coşkun Tosun, “Ben kimseye illa partini bırak bize gel demiyorum. Sen yine partini sev ama sadece bu seçimde bana bu desteği ver. Göreceksin sizleri yıllardır oyalayanların çözemediği sorunları uzman kadromuzla nasıl da hızla çözeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Haber ve Fotoğraf: Erkut TEKİN

 

 

Beykoz ADD’den Dayanışma Gecesi

0

Beykoz ADD tarafından Kanlıca Baro Bahçe’de dayanışma gecesi düzenlendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen Dayanışma Yemeğinde Beykozlular bir araya geldi.

IMG_2052Sunumunu ADD Beykoz İlçe Başkanvekili Özlem Besler’in yaptığı, Kanlıca Baro Bahçe’de düzenlenen geceye: ADD Beykoz Şube Başkanı Uğur İlikçi ve sevgili eşleri,  ADD Beykoz İlçe Yönetimi, CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun ve eşleri Nurgül Tosun, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adaylarından Gülay Demirel, Süha Pekkip, Adnan Güner, Gülsüm Arıkan, Temel Karadeniz, ADD eski Başkanlarından Zühal Özen ve Perihan Şaylan, Prof. Dr. Orhan Çekiç, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylarından Gökhan Taneri Vural, Beykoz Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya ve yönetiminden Tuncay Yörüten, Ak Parti’nin sevilen ve sayılan isimlerinden Mithat Güner ve daha birçok isim katıldı.

IMG_2070ADD Başkanı Uğur İlikçi ve yönetim Kurulu Üyesi Ali Çelik, geceye katılım gösteren misafirlerle  masa masa dolaşarak  yakından ilgilendiler.

IMG_2007Gece bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın  okunması ile başladı.

IMG_2015Uğur İLİKÇİ (ADD Beykoz Şubesi Başkanı)

Programın açılış konuşmasını yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beykoz Şubesi Başkanı Uğur İLİKÇİ, yaptığı konuşmada: “Hoş geldiniz… Ülkemizi dört bir yandan çevreleyen tehlikenin farkındayız ancak içeriden yıkmaya çalışan ve halkı “dindarız, cemaatçiyiz, sizlerin geleceğini düşünüyoruz” diyerek yönetime gelen ve harun kadar zengin olan yöneticileri de unutmuyoruz. Bakara-Makara diyenleri, mecliste saatlerini göstererek konuşma yapanları, ülke halkının %20’ye yakınının İş-Aş diye inlediği, kaymakamlığa, Belediyelere muhtaç halkın çığlıklarını duymuyoruz sanmayın…

Bizleri yaşama sevincinin yegane temeli, ülkemizi kuran ve bizlere çağdaş medeniyete ulaşma yolunda dünyadaki en ileri ülkelerin üstünde çizgi çizen ve hayatı boyunca vatan ve bayrak sevdasında n başka hedef gözetmeden her attığı adımda ülkeyi ileri taşıyan, huzur içinde yaşamamız için her türlü ortamı hazırlayan değerli büyüğümüz Atatürk’ün çizdiği bu yoldur.

Bu günlerde ülkemizde gelecekle ilgili ne vatandaş ne iş adamı ne de ülke yöneticilerinin elinde plan ya da program yoktur. Geleceğimizin ne olacağına dair söylenen sözleri ve masalları yıllardır dinlemekten bıktık usandık. Televizyonların her kanalında dinle ya da dinleme, siyasi otorite aynı şeyleri söylemekten bıkmadı, usanmadı.

Atatürk’ün çizdiği çağdaş, üreten, paylaşan ve yurtta sulh cihanda sulh ilkesi ile yaşamaya alışmış olan vatandaşlar gittikçe ayrışmaya, fikren ya da ekonomik olarak dağılmaya başladılar.

Bu gidişatın bizlere hiçbir faydası olmayacağı gibi dünya standartlarının da çok altına doğru ittiği ortadadır.

Gelin bu gidişten vaz geçelim. Dostluğumuz ve ülke sevdamız öne geçsin, bu ülkeden başka yaşanacak ülkemiz olmadığına göre bu gidişata son verelim.

Hepimizin dedeleri, babaları, yakınları bu ülke uğruna hiç düşünmeden canlarını vermediler mi? Onların emanetine çok iyi bakma zamanı. Atatürk’ün çizdiği yolda kol kola yürüme zamanı. Hepinize saygılar sunarım.

IMG_2016Prof. Dr. Orhan ÇEKİÇ

Programda Üniversitelerde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersi veren Prof. Dr. Orhan Çekiç mikrofona davet edildi. Orhan Çekiç yapmış olduğu konuşmasında ulu önder Atatürk hakkındaki doğru ve yanlış bilinenleri katılımcılılarla paylaştı.

IMG_2082.JPGCanlı müzik eşliğinde oldukça güzel geçen programda son olarak, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beykoz Şube başkanı Uğur İlikçi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Özlem Besler ile Ali Çelik tarafından Şubeye katkılarından dolayı

IMG_2121Beykoz’un Kurucu başkanı Zülal Özen’e,

IMG_2085eski ADD Başkanı Perihan Şaylan’a, ve ADD’ye katkı sunan ve gönül vermiş isimlerine çiçek verildi.

IMG_2139.JPGCHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi ve yeniden Aday olan BEDES Derneği Başkanı Gülay Demirel tarafından Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya’ya Atatürk baskılı kravat hediye edildi.

IMG_2149.JPGÖzgün Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sedat Dalar ve Haber Müdürü Gülhan Dalar’da gecede unutulmayarak kendilerine çiçekleri takdim edildi.

IMG_2153Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

IMG_2023IMG_2025IMG_2028IMG_2036IMG_2037IMG_2040IMG_2043IMG_2045IMG_2051IMG_2054IMG_2058IMG_2061IMG_2072IMG_2099IMG_2095IMG_2093IMG_2091IMG_2083IMG_2076IMG_2101IMG_2106IMG_2111IMG_2116IMG_2066

 

Esra İSPALARLI’dan Köylere Ziyaret

0

 

Vatan Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Esra İspalarlı, Beykoz’un köylerine giderek, Beykoz köylülerinin sorunlarını dinledi.

 

Esra İSPALARLI (Vatan Partisi Beykoz Belediye Başkan adayı)

1 (1)“Beykoz köylerine ziyarete devam ediyoruz”

Polonozköy, İshaklı, Cumhuriyet Köy, Kılıçlı köylerine ziyaret gerçekleştiren Vatan Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Esra İspalarlı, yaptığı açıklamada “Köyün yerlisi İsmail dede ile sohbet çok güzeldi.” Diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Beykoz’un köylerine gidiyoruz. Köylerimizin Köylülerimizin sorunlarını dinliyoruz. Köyleri köy yapan tarımın ve hayvancılığın esamesi okunmuyor!!! Mahsul iyi çıkmıyor. Çiftçi, Ceviz ve kestane ağaçlarını tüketen zararlılara çare bulamıyor. Bu sorunlara zirai yardım konusunda kolları sıvayacağız. Bir köyümüz Sağlık Ocağı talep ediyor.” Dedi.

1 (2)“Dikkatimi çeken köy kahvesinde Saz’a rastlamadım”

“Kılıçlı Köyü’nün yerlisi 94 yaşındaki İsmail Köktürk amcamız ile uzun uzun sohbet ettik. Daha nice sağlıklı yaşlar dileriz. Yerlisi derken doğma büyümeyi kastetmiyorum. Büyük büyük dedelerden yerleşik Köylü. Anlatımları o kadar değerli ki. Bütün ilerlemiş yaştaki büyüklerimiz gibi. Geçmiş dönemleri yaşayan canlı tarihi dinlerken ne denli kıymetli şeyler edindiğimizin farkında olarak dinliyoruz. Orman işinde çalışmışlar. Genelde Köyün emeklileri orman işinde çalışmış.  Dikkatimi  çeken şeylerden biri gezdiğimiz hiçbir köy kahvesinde ‘saz’ a rastlamayışım. Oysa eskiden sazın esas ustaları ozanları köylerde olmaz mıydı? Öğümce Köyünde keman çalan genç  kahvehane sahibi arkadaşımız hariç.”

1 (3)1 (4)1 (5)1 (6)1 (7)1 (8)1 (9)1 (11)1 (12)1 (13)1 (14)1 (15)

Soğuksu’da Kaşıtoğlu Rüzgarı….

0

Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan adayı Muharrem Kaşıtoğlu, yoğun temposuna bugünde Soğuksu mahallesinde  çeşitli ziyaretlerle devam etti.  Dinamik başkan ve ekibi,  bugün Soğuksu’da girilmedik sokak, çalınmadık kapı ve sıkılmadık el bırakmadı. Ellerinde karanfillerle adeta seçim zaferini müjdeleyen görüntüler verdi. Her görüşten seçmene, sevgi ve muhabbetle yaklaşan Kaşıtoğlu, ‘seçimden sonra da yüz yüze bakacağız, gönül kırmaya gerek yok’ dedi.

30.7 Saadet Partisi adayı Muharrem Kaşıtoğlu’nun ziyaretleri sırasında kahvehanelerdeki gençlerin sayısının fazlalığı dikkat çekti. Soğuksulu Gençler ortak sorununun işsizlik olduğundan ve bu sorunun nasıl çözüleceğine dair Kaşıtoğlu ile uzun uzun sohbet ettiler. İstihdamla ilgili projelerini bir bir anlatan Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz’un genel sorununun işsizlik olduğunu ve Sanayi hamlesiyle 5000 Beykozluya istihdam sağlayacağını vaadetti.

30.3Mahalle sakini bir çok emekli ve vatandaştan imar sorunu hakkındaki şikayetleri alan Kaşıtoğlu, Beykozlular Beykoz’da kalacak ve ağacın yeşili, betonun grisine üstün gelecek, dedi.

30 Sokaklarda karşılaştığı her çocukla samimi dialogları göze çarpan Kaşıtoğlu, kendi yazdığı Beykoz Masalı kitabını imzalayıp, çocuklara hediye etti.  ‘Bu  Kitabını okuduktan sonra Beykozu adım adım gezmiş gibi olucaksınız’ ve ‘Boğazın incisine olan sevginiz artacak’ diyen Kaşıtoğlu, çocuklar bizim geleceğimiz ve onlara sahip çıkmak zorundayız dedi.

30.2Kaşıtoğlunun elinde karanfillerle adımladığı Soğuksu sokakları akşama kadar Saadet coşkusuyla yankılandı…

Haber ve Fotoğraf: SP Beykoz İlçe

30.430.6

B.Murat MİNİÇ, Eyvah Grubuyla Bir Arada

0

Eyvah Grubu tarafından, Eyvah Kitap&Kafe’de gerçekleştirilen Menemen Günleri’nin yeni konuğu İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı B. Murat Miniç oldu.

IMG_1958Başkan Adayı B. Murat Miniç’e İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve beraberinde İYİ Parti Meclis Üyesi Adayları Ayşe Kıraç, Melih Perçin, Bilge Bülbül Akdemir eşlik ederken, Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Vural ve Beykozlularla buluştu.

IMG_1948Program Eğitimci Tuncay Yörüten sunumuyla gerçekleşti.

IMG_1918Kafenin neredeyse tamamının dolu olduğu programda Başkan Adayı İYİ Parti olarak Beykoz’da iktidar olarak geldikleri taktirde Beykozlular için gerçekleştirecekleri projelerinden söz etti. Miniç ayrıca Beykoz’da bir yanlış söylemlerin yayıldığını bunun asla doğru olmadığını belirterek şöyle konuştu: “İktidara geldiğimiz zaman Belediye de çalışan arkadaşlarımızı işlerinden çıkaracağımızı söyleyenler varmış. Hatta başörtülü kardeşlerimizi özellikle çıkaracağımız söylenmiş. Bu asla doğru değildir. Gördüğünüz gibi yanımda oturan eşim Ferda Hanım başörtülüdür. Kimsenin başörtüsüne karışmak ya da açık-kapalı diye insanları ayrıştırmak haddimiz değildir.”

IMG_1919Bilgehan Murat MİNİÇ (İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı)

“Şeffaf Beykoz Projesi ile Beykoz A.Ş.”

Kimse Beykoz belediyesi üzesinden ihale ile yolsuzluk yapamayacak. Çünkü biz bir sistem kuracağız. Adına “Şeffaf Beykoz Projesi” dediğimiz bir proje ile Belediyeyi aldığımız zaman, öncelikle bir şirket kuracağız ve Beykoz A.Ş. üzerinden bu ihaleyi gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda bütün Beykozluları, Beykoz’daki hane başına Beykoz A.Ş. isimli şirkete sadece 1 lira katılım bedeli ile üye yapacağız. Beykoz’un bütün mahallelerine, bütün sokaklarına biz ekranlar kuracağız. Meydanlarda büyük sokaklarda küçük ekranlar kurarak bu ekranlarda Beykoz belediyesinin, Beykoz A.Ş. üzerinden yapmış olduğu bütün ihaleler canlı yayında dakikası dakikasına internet üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Bütün Beykozlular ortağı olduğu Beykoz A.Ş’nin vermiş olduğu ihaleyi canlı yayında mahallesinde gezerken ekranlardan seyretmiş olacak. Bundan sonra kapalı kapılar arkasında hiç bir belediye başkanı kendi oğlunu kendi şirketine, bir akrabasının, partisinin, müteahhidinin şirketine bir ihale veremeyecek. Her ihale Beykozlunun onayı ile olacak.

IMG_1925“1 yıllığına 8 kişi Beykoz A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesi olacak.”

Muhtarlarımız var. Halkın oylarıyla seçilen muhtarlarımız. Muhtarlarımıza da diyeceğiz ki, aranızdan 1 yıllığına her yıl bir muhtar seçin. Bu 8 kişi Beykozlu adına bizim partilimiz olsa da, bize oy verse de, oy vermese de, Beykoz adına seçilmiş kişilerden oluştuğu için 1 yıllığına 8 kişi Beykoz A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesi olacak. Ama STK’larımız da o seçtikleri 8 kişiyi denetleyecekler. Bunun adına biz çoklu denetim modeli diyoruz.

IMG_1924“Beykoz’da bizim dönemimizde kimse aç ve açıkta olmayacak.”

Beykoz belediyesinin 487 Milyon bütçesi var. Biz büyük bir aile olacağı dedik ya, Bizim 100 bin üyeli bir şirketimiz ve bir kartımız var. Bu kart ile yapmış olduğumuz alış-verişlerde indirim talep edeceğiz. Bu indirimden kalan indirim karlarını bu kartlara yüklenecek ve Beykoz’daki aç-açıkta kalan insanlarımız için, sokak hayvanlarımızın maması için, Beykoz’daki desteğe ihtiyacı olan ihtiyaç sahipleri için sizden istiyoruz, diyeceğiz. Sizler bu kartlarla hem indirimli alış-veriş yaparken hem de farkında olmadan hayır yapacaksınız. Beykoz’da bizim dönemimizde kimse aç ve açıkta olmayacak.

IMG_1915“Beykoz’umuzda ki küçük esnaflarımıza sahip çıkacağız.”

Beykoz da hayat ucuzlayacak demiştik. Flo indirimi diye bir sistem var. Bu uygulama zaten var. Yapacağımız iş çok basit. Beykoz’umuzda ki küçük esnaflarımıza sahip çıkacağız. Rekabet imkanını yaratacağız. Beykoz’da hayat bizim projelerimizle ucuzlayacak inşallah.

IMG_1952“ASİS projesi ile hastanız evinizden alınacak ve görüntüleme merkezine götürülecek.”

Beykoz ASİS (Asistan)diye bir projemi de var. Beykoz ASİS ne işe yarayacak? Biz Beykoz’da bir görüntüleme merkezi kuracağız. Bu görüntüleme merkezini cep telefonlarınıza indireceğiniz bir uygulama ya da telefon aramasıyla aynı gün randevu alacaksınız. ASİS projesi ile hastanız evinizden alınacak ve görüntüleme merkezine götürülecek. Merkezde yapılması gereken tetkikler sonrası hastanız evine tekrar bırakılacak.

IMG_1909“4 bin Beykozlu çocuğumuz AMATEM’de tedavi için sıra bekliyor.”

Beykoz’un birinci sorunu İmar sorunu değildir. Bizim Beykoz da tam 4 bin çocuğumuz AMATEM’de tedavi için Beykozlu çocuğumuz sıra bekliyor. Eğer siz diyorsanız ki Beykoz’un birinci meselesi imardır, vicdanınıza sorunuz. Bizim asıl sorunumuz çocuklarımız, gençlerimizdir. Sizin çocuğunuz madde bağımlısı olsa, eviniz 200 metrekare olsa ne olur, olmasa ne olur.

IMG_1942“Her mahallemizde sokak kulüpleri kuracağız.”

Genç Beykoz isimli bir projemiz daha var. Hiç bir kardeşimizi sokakta başıboş, yalnız bırakmayacağız. Biz gelirsek sokak kulüpleri kuracağız. Hani birileri diyor ya kulüplere para yetmiyor. Siz altınızda Audilerle gezerseniz tabi kulüplere para yetmez. O bütçeyi Beykoz’un çocukları için kullanırsanız, hem bütün Beykoz’u güllük gülistanlık etmeye yeter de artar bile. Her mahallemizde sokak kulüpleri kuracağız. Sadece spor kulüpleri anlaşılmasın. Tiyatro, müzik kulüpleri de kuracağız. Bütün çocuklarımız, sporla, sanatla, tiyatro ile müzikle tanışacak. Kitap dolu kulüplerimizde Beykoz’un çocukları güzel şeylerle meşgul olacaklar.

IMG_1965“Engeliler Sarayı Projemizi hayata geçireceğiz.”

Beykoz engelliler sarayı projemiz var. Bu projeyi bize engelli bir kardeşimiz getirdi. Bu projeyi biz yapmadık. Bu projeyi Beykoz’da yaşayan engelli kardeşlerimiz yaptılar ve bize getirdiler. Bu proje yeni bir proje değil. Bu proje aslında yıllar evvel yapmışlar. Beykoz belediyesine götürmüşler. Beykoz’da 6000-7000 engelli arkadaşımız var ve aileleri ile birlikte yaklaşık 50 bin kişi engelli veya engelli ailesi yani 250 bin nüfusumuzun 5’de biri engelli ailesi. Beykoz Belediyesi ne yapmış? 242 bin metrekare Beykoz’un yüzölçümü yaklaşık olarak. Beykoz da yer yok demişler. Beykoz da spor yapacakları, eğlenecekleri, eğitim alacakları engelliler için yapılması istenen sarayları için yer yok.  Bu sarayı biz yapacağız. Engelli arkadaşlarımız ve aileleri de bu sarayın imkanlarından yararlanacaklar. Ve yine bu merkezde mesleki eğitim alacaklar. Ve yine almış oldukları eğitime göre üretim yapacaklar ve ürettikleri ürünleri biz Beykoz A.Ş. olarak onlardan satın alacağız, o kardeşlerimiz aynı zamanda para kazanmaya başlayacaklar.

IMG_1930“BEMEK bizden, emek sizden”

Kadınlarımız içinde projemiz var. Bize diyorlar ki, tecrübesiz. Ben tam 8,5 yıl kamuda çalıştım. Devlet işletmesinde çalıştım. Tam 12 yıl da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştım. BEMEK diye bir projemiz var. Beykoz emek demek, bunun sloganı da “BEMEK bizden, emek sizden”. Evinde oturan kadınlarımız için bir proje. Her mahallede bulunan kadınlarımıza meslek edindirme kursları vereceğiz. Bizim kadınlarımız kendi evlerinde üretecekleri ürünleri yine bizim kurduğumuz Beykoz A.Ş.’ye satacaklar. Kadınlarımız hem ev ekonomisine hem de Beykoz’a katkı sunacaklar.

Program soru-cevap bölümüyle devam etti.

IMG_1940IMG_1931IMG_1937IMG_1947

Coşkun Tosun, Tıp Bayramı’nda Sağlık Çalışanlarını Yalnız Bırakmadı

0

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, sağlık çalışanlarının en önemli günü olan 14 Mart Tıp Bayramı’nda Beykoz Devlet Hastanesi emekçilerine bir ziyarette bulunarak kendilerini tebrik etti. Tosun’a Meclis Üyesi Adayları ile çok sayıda partili de eşlik etti.

DSC00133_1280x855İlk görüşmeyi işçi temsilcileri ile yapan Tosun ve beraberindekiler, burada Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası İş Yeri Temsilcisi Kader Gür ve işçiler tarafından karşılandılar. Burada çalışanların gününü kutlayan Coşkun Tosun, emeğe ve emekçiye verdikleri önemin altını çizdikten sonra “Parti ayrımı yapmaksızın tüm sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Bundan sonra da desteklerimiz daima sizlerle olacak.” dedi.

DSC00220_1280x855Daha sonra idari bölüme çıkan CHP heyeti, hastane Başhekim Yardımcıları Oğuz Ayhan ve Abdurrahman Besler ile Hastane Müdürü Selda Ceylan’ı ziyaret ederek kendilerinin nezdinde tüm hastane personelinin tıp bayramını kutladılar.

DSC00176_1280x855Coşkun Tosun ve beraberindekiler, daha sonra hastane polikliniklerini dolaşarak personele çiçek verip, kendilerini tebrik ettiler.

Haber ve Fotoğraf: Erkut TEKİN

DSC00392_1280x855DSC00387_1280x855DSC00317_1280x855DSC00214_1280x855DSC00191_1280x855DSC00184_1280x855DSC00122_1280x855DSC00088_1280x855DSC00063_1280x855DSC00031_1280x855