Ana Sayfa Blog

 Beykoz’da Pazar Günü Bu Yollar Kapalı

0

 Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayelerinde, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu işbirliği, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonuyla düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftasının son günü 22 Eylül Dünya Otomobilsizlik Günü’nde Beykoz sahil yolu Şişecam Fabrikası trafik ışıklarından Yalıköy’e kadar 10.00-13.00 saatleri arası toplu ulaşım hariç trafiğe kapalı olacak.

 UKOME kararıyla ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kapatılacak olan güzergah şu şekilde olacak.

Saip Molla Caddesi Paşabahçe Cam Fabrikası trafik ışıklarından başlayarak,

Kelle İbrahim Caddesi,

Fevzi Paşa Caddesi,

Ahmet Mithat Caddesi,

Çayır Caddesi Doğu Kapısı Caddesi yol ayrımına kadar 10.00-13.00 arası toplu ulaşım hariç trafiğe kapalı olacak.

Sürücülerin bu saatler arasında gecikme yaşamamaları için alternatif güzergahları tercih etmeleri önerilmektedir.

Beykoz Belediyesinin Üniversite Hazırlık Kursları Başladı

0

Beykoz Belediyesi, eğitim hizmet ve yatırımları kapsamında açtığı ücretsiz kurslarla üniversite hazırlık maratonunda öğrenci ve ailelerin yanında yer alıyor. Kurs başvuruları kabul edilen öğrenciler ders başı yaptı.

Beykoz Belediyesinin Kavacık Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlattığı üniversiteye hazırlık kursları bu yıl üçüncü kez gerçekleşiyor. Salı, Çarşamba, Perşembe Cuma günü başlayan derslere önümüzdeki hafta LGS kursu dersleri de eklenecek.

Eğitime destek ve katkı sağlamak amacıyla açılan kurslarda geçen yıl eğitim gören 690 öğrenciden 440’ı üniversiteye yerleşti. Yeni kurs dönemi için kontenjanları dolduran 300 kayıtlı öğrenci 2020 yılında ÖSYM tarafından yapılacak üniversite sınavlarına hazırlık için kabul edildi.

Eğitim Modeli Kişiye Özel

Alanında uzman ve deneyimli eğitim kadrosunun görev yaptığı merkezde,  öğrenciler sınavlara kişiye özgü danışmanlar eşliğinde kariyer planlaması yapılarak hazırlanıyor.

Öğrenci takip programları ve her ay yapılan deneme sınavlarıyla öğrencilerin duygusal, sosyal, bilişsel gelişimleri ve sınava hazırlık durumları takip ediliyor.

Kurslara yalnızca Beykoz’da ikamet eden, sadece Açık Lise’de okuyan ve liseden mezun olan öğrenciler kabul edilirken kursun devamlılık ve eğitim programına uyulması isteniyor.

Ayrıca Beykozlu gençlere, hanımlara yönelik çok çeşitli alanlardaki kültür sanat kursları ise Beykoz Belediyesi Kültür Sanat Merkezleri’nde Ekim ayında başlayacak.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

 

 

 BEYKOZ SAHİL YOLU’NDA OTOMOBİLSİZ PAZAR

0

 

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayelerinde, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu işbirliği, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonuyla düzenlenen 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftasının son günü ‘Dünya Otomobilsizlik Günü’nde Beykoz sahil yolu renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Otomobil kullanımını azaltmak ve farkındalık oluşturmak için her yıl Avrupa ülkeleri, dünyanın çeşitli bölgeleri ve Türkiye’den iştirakin olacağı etkinliğe Beykoz da çeşitli etkinliklerle katılıyor. Ülkemizden İstanbul, Ankara, İzmir, Rize, Bartın ve Amasra’nın çeşitli etkinliklerle bu süreçte yer aldığını etkinlik için bu yıl 589 şehir kaydolurken, yaklaşık 40 şehrin Avrupa Hareketlilik Haftasına katılması hedefleniyor.

 Sahilde Trafiksiz Pazar

22 Eylül Pazar Dünya Otomobilsizlik Günü’nde UKOME kararı ve Beykoz Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile saat 10.00 -13.00 arası Paşabahçe eski Şişecam Fabrikası Işıklar mevkii ve Yalıköy arası toplu ulaşım hariç trafiğe kapalı olacak. Belirlenen saatler arasında bu güzergahta sadece toplu ulaşım araçları saatte en fazla 30 km/s hızla seyredebilecek. Trafiğe kapanan yol yayalar, bisikletliler, kaykay ve patenlilerin olacak.

 Pazar Günü Sahilde Bisiklet Taksi Hizmet Verecek

Dünya çapında küresel bir faaliyet olan Avrupa Hareketlilik Haftası için Beykoz’da bisiklet taksi ve kargo bisiklet hizmete alındı. Dileyen vatandaşlar için bisiklet taksi 21 Eylül Cumartesi ve 22 Eylül Pazar günleri Belediye Meydanı’ndan Paşabahçe veya Yalıköy’e ücretsiz hizmet verecek. Kargo bisikletleriyle ise ilerleyen süreçte sahil boyunca gerçekleşen evrak gibi taşıma işlemleri gerçekleştirilecek ve bu sevkiyatlar için araç kullanılmayacak. Yürüyüş düzenlenecek olan Otomobilsizlik Günü etkinliklerinde ayrıca bisiklet turu da yapılacak.

 Bu Yılın Sloganı ‘Birlikte yürüyelim!’
Günümüzde dünya çapında kutlanmaya başlanan etkinlik haftasında, şehirlerde motorize trafiğin kısıtlanması ve çevreci alternatiflerin geliştirilmesi konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası’nın bu yılki eylem çağrısı “Güvenli yürüme ve bisiklete binme”,  sloganı ise “Birlikte Yürüyelim” olarak belirlendi. Etkinliklerle ilgili detaylı bilgiler Beykoz Belediyesi’nin resmi sosyal medya sayfalarında ve etkinliğe özel oluşturulan https://twitter.com/BYuruyelim2019 sayfasında yer alıyor.

UKOME kararıyla ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kapatılacak olan güzergah şu şekilde:

 Paşabahçe Saip Molla Caddesi Paşabahçe Cam Fabrikası trafik ışıklarından başlayarak,

Kelle İbrahim Caddesi,

Fevzi Paşa Caddesi,

Ahmet Mithat Caddesi,

Çayır Caddesi Doğu Kapısı Caddesi yol ayrımına kadar 10.00-13.00 arası toplu ulaşım hariç trafiğe kapalı olacak.

Sürücülerin bu saatler arasında gecikme yaşamamaları için alternatif güzergahları tercih etmeleri önerilmektedir.

Dünya Otomobilsizlik Günü Programı:

Tarih: 22 Eylül 2019 Pazar

Saat: 10.00- 13.00

Yer: Paşabahçe – Yalıköy arası (Trafiğe kapanacak alan)
Etniklik Alanı: Beykoz Belediye Meydanı

10.00: Kaykay gösterisi: Belediye Önü

11.00: Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü:  Belediye önü – Yalıköy (Gidiş-Dönüş)

12.00: Asgari Kalabalık Bisiklet Turu Belediye önü – Yalıköy (Gidiş- Dönüş)

13.00: Kaykay ve Bmx paten gösterisi

14.00: İkram (limonata, yoğurt, sandviç)

Haber ve Fotoğraflar: Beykoz Belediyesi

Beykoz’da Okul Lavaboları Tertemiz

0

Beykoz’da cami tuvaletlerinden sonra okul tuvaletlerinin temizliği de belediye tarafından yapılmaya başladı.

Beykoz Belediyesi 2019-2020 eğitim-öğretim yılı başlangıcıyla birlikte okul tuvaletlerinin temizliğiyle ilgili kapsamlı bir çalışma başlattı.

Hizmet kapsamında belirlenen listeye göre Beykoz Belediyesi’nin 4 mobil toplam 16 personelden oluşan ekibi, haftanın her günü 3 farklı okula giderek detaylı ve hijyenik bir şekilde okul lavaboları, aynaları, camları, kapıları ve tuvaletlerini temizliyor.

İlçe sınırları içinde bulunan 76 okulun sırayla temizleniyor olmasıyla okul öğrencileri her daim temiz bir görüntüyle karşılaşıyor ve mikrop kapma riski de ortadan kalkmış oluyor. Öğrenciler, hijyenik tuvaletlerde sıvı sabundan, havlu peçeteliğine ve tuvalet kâğıdına kadar tüm malzemeleri bulabiliyor.

Şu ana kadar Tokatköy Şehit Adil Doğan İlkokulu, Tokatköy Ortaokulu, Yenimahalle Mehmet Emin Pulatkonak İlk ve Ortaokulu, Yenimahalle Mehmet Emin Polatkan İmam Hatip Ortaokulu, Cumhuriyet 75 Yıl İlk Ortaokulu Cumhuriyet Köyü 75 yıl imam Hatip Ortaokulu, Cumhuriyetköy Galip Öztürk Meslek Lisesi, Tokatköy Boğaziçi Anadolu Lisesi, Soğuksu İlk ve Ortaokulu, Soğuksu Beykoz Konakları Vakfı İlk Ortaokulu Cumhuriyetköy Prof Dr İbrahim Canan Anadolu Lisesi, İncirköy Ferda Turan takmaz İlk Ortaokulu, Ferda Turan Takmaz İmam Hatip Ortaokulu, Halide Edip İlkokulu, Çiğdem İlkokulu Paşabahçe Ortaokulu Çubuklu Atatürk İlk ve ortaokulu Çubuklu Şehit İsmail kefal İlkokulu Rüzgarlıbahçe Şehit Hasan Kaya Ortaokulu’nun temizliği yapıldı.

Tüm Temizlik Malzemesi Belediyeden

Beykoz Belediyesi okul tuvalet temizliği hizmeti kapsamında tüm malzemeleri ücretsiz karşılıyor ve monte ediyor. Temizlik ekipleri yıl boyu okul tuvaletlerinin temizliğini yürütecek.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Karpuz Festivali Bozhane’ye Bereket Getirdi

0

 

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin doğal güzellikleri ve organik tarım potansiyeline dikkat çekmek, ilçe turizmini canlandırmak ve yeni üreticilerin teşvik edilmesini sağlamak amacıyla yapılan Karpuz Festivali meyvelerini topluyor. Festivalde birinci olan Bozhaneli Emin amcanın karpuzları yok satıyor.

Festival sonrası işlerinin açıldığını belirterek teşekkür etmek için Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı ziyaret eden Emin Kadri Demirkan (75), bahçesinde kendi yetiştirdiği 35 kilogramlık organik Beykoz balkabağını Başkan Aydın’a hediye etti.

Başkan Murat Aydın: “Köylerimizin ekonomisini canlandıracağız”

Başkan Aydın “Seçim beyannamemizde Beykozumuzun değerlerini, Beykoz kimlikli ürünlerimizi markalaştırmak için festivaller yapacağımızı vaat etmiştik. İşin bilimsel yönünü de ele alan bu festivaller ilçemize bereket getirecek. Karpuz festivalimize de bu şekilde tasarladık ancak meyvelerini bu kadar çabuk görmek bizi de şaşırttı. Araştırdığımızda Osmanlı döneminde Riva İstanbul’un meyve ve sebze ihtiyacını ciddi bir şekilde karşılıyormuş. Bugün de Kılıçlı, Alibahadır, Bozhane Köyleri’nde sebze ve meyve yetiştiricilerinin ve potansiyelinin olduğunu gördük. Emin amcanın bereketini de görünce çok mutlu oldum. İnşallah Beykoz’umuzun değerlerini parlatarak köylerimizin ekonomisini canlandıracağız” diye konuştu.

Emin Amca: “Karpuz Satışımız Festival Sonrası Çok Arttı”

Karpuz Festivali’nde ‘En Güzel Karpuz’ yarışmasında en tatlı ve sulu karpuzu üreterek birinci olan ve tam altın ödülüne layık görülen Bozhaneli çiftçi Emin Amca: “Öncelikle Başkanımıza teşekkür ediyorum. Üreticiyi böyle güzel programlarla teşvik ettiği için. Çünkü ben festivalden sonra karpuzlarımın hepsini kısa sürede sattım” dedi.

Festival ve sonraki süreci heyecanla anlatan Emin Demirkan “75 yaşındayım 65 yıldır toprakla uğraşıyorum, çok seviyorum çiftçiliği. Her gün çalışıyorum. Karpuzu her sene ekerim yemek için, bu yıl da öyle oldu. Allah bereketiyle verdi. Biberi, domatesi, karpuzu, fasulyeyi hepsini kendimiz dikeriz. Hayvancılık da yapıyorum. Biz buranın yerli çekirdeğinden oluşan karpuzları ektik. Ama bu sene kademeli ektim. Yerim de vardı.  45-50 ocak (bölme) diktim. 1 ocaktan (bölmeden) 150-200 tane çıktı. Oğlum katılım için benim adımı yazmış festivale ben birinci oldum. O ikinci oldu. Ben beklemiyordum birinciliği. Ağzında eriyor karpuz çok tatlı çünkü organik karpuzlarımız. Karpuz satışımız festival sonrası çok arttı. İnternet ortamından arayanlar, festivale gelenler satışımızı arttırdı. İstanbullular, tanıdıklar, telefon ediyor, sipariş istiyorlar. Ben malımın arkasındayım farklı gübreler ilaçlar yok hepsi organik. Festivaller keşke her zaman olsa. Başkalarına da teşvik olacak, ilçenin gururu bu sonuçta insanların evine aş girecek. Hem ektik, diktik, hem sattık, hem para kazandık. Seneye yine ekmeyi ve festivale katılmayı düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Birlikte Yürüyelim Beykoz

0

 

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayelerinde, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu işbirliği, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonuyla düzenlenen 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası. Otomobil kullanımını azaltmak ve farkındalık oluşturmak için Avrupa ülkeleri ve Türkiye’den iştirakin olacağı etkinliğe Beykoz da katılıyor.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında, Dışişleri  Bakan Yardımcısı ve  AB Başkanı  Faruk Kaymakcı ve  Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile TBB hizmet binasında geçen hafta ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Şahin toplantıda, tüm belediyeleri Avrupa Hareket Haftasına katılmaya davet etti.

Bu Yıl 589 Ülke Katılıyor

Dışişleri  Bakan Yardımcısı ve  AB Başkanı Faruk Kaymakcı, 2018 yılında 51 katılımcı ülkenin 2519 farklı şehrinde etkinler düzenlendiğini, 2019 yılında ise 589 şehrin AB Hareketlilik Haftasına kaydolduğunu ifade etti. Ülkemizden Ankara, İzmir, Rize, Bartın ve Amasra’nın çeşitli etkinliklerle bu süreçte yer aldığını aktaran Kaymakcı, belediyelerin Hareketlilik Haftasına gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını kaydetti. “Düzenli olarak bisiklete binen bir kişi binmeyen kişiye göre 2 yıl daha uzun yaşıyor. Günde 25 dakika yürüyen bir kişi ise yürümeyen bir kişiye göre 7 yıl daha fazla yaşıyor.” sözleriyle sportif faaliyetlerin önemine dikkat çeken Kaymakcı, düzenlenen bu tür etkinliklerle farkındalığı artırmayı amaçladıklarını söyledi. Haftanın bitiminde ise oluşturulacak jüriyle bu haftayı en iyi geçiren ülkenin seçilerek ödüllendirileceği, aynı zamanda ülke kalkınmasına katkı için fon da alabileceği belirtildi.

Beykoz’da Bisiklet Taksi Dönemi

Dünya çapında küresel bir faaliyet olan Avrupa Hareketlilik Haftası’nda Beykoz’da da çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Hafta içinde Paşabahçe ve Yalıköy arasında bisiklet taksi hizmet verecek ve dileyen vatandaşları ücretsiz olarak taşıyacak.

İstanbul’un her yerinden bisikletlilerin hafta sonları yoğun tercih ettiği sahil yolunda mini bisiklet bakım istasyonu kurulacak. Ayrıca Cuma gününden Pazar’a kadar belediye meydanında herkese açık paten/kaykay pisti kurulacak.

Sahilde Trafiksiz Pazar

22 Eylül Pazar Dünya Otomobilsizlik Günü’nde ise Paşabahçe ve Yalıköy arası Beykoz Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile birkaç saatliğine otomobil trafiğine kapatılacak. Belirlenen saatler arasında bu güzergahta sadece toplu ulaşım araçları saatte en fazla 30 km/s hızla seyredebilecek.

Avrupa Hareketlilik (Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım) Haftası Nedir?
Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl Eylül ayının üçüncü haftası yürütülen bir kampanyadır. Avrupa Hareketlilik Haftası, kentleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri geliştirmeye ve desteklemeye teşvik eden ve halkı arabaya alternatif ulaşım yollarını kullanmaya davet eden bir Avrupa girişimidir.

Bu Yılın Sloganı ‘Birlikte yürüyelim!’
Günümüzde dünya çapında kutlanmaya başlanan etkinlik haftasında, şehirlerde motorize trafiğin kısıtlanması ve çevreci alternatiflerin geliştirilmesi konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Avrupa Hareketlilik Haftası’nın bu yılki eylem çağrısı “Güvenli yürüme ve bisiklete binme”,  sloganı ise “Birlikte Yürüyelim” olarak belirlendi. Türkiye’de 2018 yılında 26 şehir etkinliğe dahil olurken, 2019 yılında yaklaşık 40 şehrin Avrupa Hareketlilik Haftasına katılması hedefleniyor.

Etkinliklerle ilgili detaylı bilgiler Beykoz Belediyesi’nin resmi sosyal medya sayfalarında ve etkinliğe özel oluşturulan https://twitter.com/BYuruyelim2019 sayfasında yer alıyor.

Beykoz’da KAÇAK YAPILARA YIKIM

0

İnşaatlar Kaçak, Elektrik, Su, Doğalgaz Yasal!..

YENİMAHALLE’DE KAÇAK YAPILARA YIKIM

Beykoz’da son zamanlarda kaçak yapılara yıkım yapılarak, bundan sonra kaçak yapılaşmaya izin verilmeyeceği mesajı veriliyor. 18 Eylül Çarşamba sabahı (dün) Yenimahalleliler zabıta ve polis ordusuyla karşı karşıya geldiler. Yenimahalle’de kaçak olduğu tespit edilen birkaç ev, polis ve zabıta eşliğinde tüm direnmelere rağmen dozerlerle yıkıldı.

Yıkımları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan kaçak yapılarla mücadele çalışmaları hız kazanırken Beykoz’da “İmar Barışı”nın bir fırsatçılığa dönüştüğü, orman ve hazine arazileri üzerine yapılan tüm kaçak binaların yıkılması çalışması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatıldı.

İstanbul Genelinde 315 Yapıya Yıkım Kararı Uygulandı!

Beykozlu Tedirgin

Sabahın erken saatlerinde başlayan yıkım çalışmaları, Beykozlular tarafından endişeyle izleniyor. Bu evlerin yapılırken neden göz yumulduğu sorusu Beykozluların ortak sorusu.

Yapılar Kaçak

Elektrik, Su, Doğalgaz Yasal!

Sabahın erken saatlerinde alelacele yapılan yıkım çalışmalarına yönelik Beykozlu şu soruyu soruyor. “Bu inşaatlar madem kaçak,  devlet ve belediye neden elektrik, su ve doğalgaz bağlıyor? Bu evlerden neden vergi alınıyor?”

 

Yıkımlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Valilik Tarafından Yapılıyor

Yıkımların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Valilik kontrolünde gerçekleştirildiği belirtildi.

Yücel ÇELİKBİLEK’ in Yaptırdığı iddia edilen 9 Katlı Evi de Yıkılacak mı?

AK Parti’den Mart 2009-Mart 2019 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapmış olan Yücel Çelikbilek’in, son bir yıldır tartışılan Soğuksu’ya yaptırdığı iddia edilen 9 katlı bina da tartışma konusu oldu.

Şimdi Beykozlu vatandaş soruyor, “Yücel Çelikbilek’in kısa bir süre önce yaptırdığı iddia edilen Soğuksu’da ki 9 katlı binada yıkılacak mı?” Diye. Soğuksu’da kısa bir sürede, sanki adeta Çelikbilek için çıkarıldığı ve bir süre sonra da kaldırıldığı iddia edilen imar düzenlemesi ile diktiği 9 katlı binasının da yıkılması gerektiğini söyleyen Beykozlu endişeli.

Yapı kayıt belgesinin 31 Mart 2017 tarihine kadar alınması gerektiği, ancak bu tarihten sonra yapılan tüm işlemlerin kaçak statüye girdiği belirtilen uygulamalarda, Beykoz’da birçok yapının yıkılacağı belirtiliyor. İstanbul’da Beykoz’un dışında 13 ilçede daha yıkımların gerçekleştirildiği bildirildi.

Kaçak Yapılaşma ÇELİKBİLEK Yönetimi Döneminde Gerçekleşti.

Bu binaların yapımlarının önceki belediye başkanı Yücel Çelikbilek döneminde gerçekleştiği, belirtiliyor.

Murat AYDIN

“Kaçak Yapılaşmaya Son” demişti.

Beykoz’un Belediye Başkanı Murat Aydın, geçen ay yaptığı basın toplantısında, Beykoz’da Kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini, bu yapıların kendi dönemleri içinde yapılmadığını, daha önce yapılan kaçak binaların da yasal süreçlerinin devam ettiğini açıklamıştı. Gazetemiz bu açıklamayı geçen ay ki sayısında “Kaçak Yapılaşmaya Son” manşeti ile okuyucuları ile paylaşmıştı.

CHP Nerede?

Yaşanan bu gelişmelere rağmen Beykoz CHP ilçe başkanı Aydın Düzgün’ün yeterince muhalefet yapmadı öne sürülüyor. CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün sadece yıkım alanlarına gitmesinin yeterli olmadığı, artık İBB’yi kazandıklarını, daha etkin muhalefet yapmaları gerektiğini Beykozlu vurguluyor.

CHP Meclis Üyeleri

Sadece Facebook’tan Paylaşıyor!

CHP’nin çiçeği burnunda yeni meclis üyelerinden bazıları, muhalefet etmeyi sadece sosyal medya paylaşımları ile yeterli gördükleri ancak yanıldıkları, olay yerine giderek daha etkili muhalefet yapmaları gerektiğini birçok Beykozlu söylüyor.

Özgün Haber’de yayımlanan, Geçtiğimiz ay gazetemizde manşet olarak yer alan haber’in detayları aşağıda bulunan linkte yer almaktadır.

Beykoz Belediye Başkanı Murat AYDIN: “Beykoz’da Kaçak İnşaatlara Geçit Yok.”

 

 

 

 

Beykoz Çayır Festivali’nin İlk Günü Çayırda Adım Atacak Yer Kalmadı

0

Beykoz’da geleneksel olarak yapılan yöre derneklerinin renkli kültür ve geleneklerini sergilediği ‘Beykoz Çayır Festivali’ başladı. Serebral Palsi hastalığına karşı farkındalık oluşturmayı amaçlayan festivalin ilk gününde ünlü sanatçı Mustafa Ceceli konser verdi, çayırda adım atacak yer kalmadı.

19 yöre derneğinin katıldığı Beykoz Çayır Festivali’nin ilk gününde oksijen yetersizliği ve çeşitli nedenlerden oluşan Serebral Palsi rahatsızlığına dikkat çekildi. Bu hastalıktan muzdarip olan çocuklar ve ailelerinin katıldığı etkinlikte hastalıkla alakalı farkındalık oluşturmak için yöre dernekleri tek yürek oldu. Ayrıca Serebral Palsi’ye farkındalık için bir de imza defteri tutuldu.

Tarihi Beykoz Çayırı’ndaki etkinliğe AK Parti İstanbul Milletvekili Pervin Tuba Durgut, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve meclis üyeleri de katıldı.

Başkan Aydın: ” Bu Akşam Tek Yürek Olduk”

Belediye başkanı Murat Aydın derneklerin standlarını tek tek yerinde ziyaret ederek vatandaşlara Muharrem Ayı dolayısıyla aşure ikram etti. Başkan Murat Aydın yaptığı konuşmada “Yöre derneklerimiz ve hemşehrilerimiz ile Serebral Palsi hastalığı için “Tek Yürek” olduk. Bu akşam çayırımızda boş yer bırakmayan binlerce hemşehrimize çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin birliğine dirliğine, kardeşliğimizin güçlenmesine katkı verdik. Türkiye’mizdeki zenginliklerimizin Beykoz aracılığı ile yayılmasını arzu ediyoruz. Tüm ilçe protokolümüze, STK ve saygıdeğer dernek başkanlarımıza, Serebral Palsi ile mücadele veren ailelerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Düzenlemiş olduğumuz tüm bu etkinlikler bizleri birbirimize daha da bağlıyor. Kurduğumuz güçlü bağlar bizi “Tek Yürek” kılıyor” diye konuştu.

Yöre derneklerinin oyunlarının sergilendiği “7 bölge 7 renk“ karma folklor gösterilerinden sonra ünlü sanatçı Mustafa Ceceli sahne aldı.

Haber ve Fotoğraflar: Beykoz Belediyesi

Türk Kadınlar Birliği’nden Farkındalık Çalışması

0

Türk Kadınlar Birliği Derneği, Beykoz Şubesi Başkanı Sevtap Çapan öndeliğinde, “Kadına şiddete hayır demekle yetinmeyin!” diyerek, Eğitmen Hakan Tekcandan ile basit tekniklerle saldırılardan korunmaya yönelik eğitim fırsatı.

Sevtap ÇAPAN (Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şube Başkanı)

Dernek Başkanı Sevtap Çapan sosyal medyadan duyurduğu etkinlikte kadınlara şöyle seslendi; “Birşey yapmalıyız! Sadece sosyal medyadan “Çok üzüldüm, demekle olmuyor” diyoruz. Size kendinizi nasıl koruyacağınıza dair temel bilgiler sunup basit teknikler göstererek harekete geçiyoruz. Farkındalığımızı geliştirmek, farkındalık oluşturmak için bu harekete dahil olmanızı bekliyoruz. 22 Eylül Pazar günü iki gruptan birinde sen de ol.”

İletişim : 0553 983 21 54

 

Mustafa GÜNGÖR Hayata Veda Etti

0

Kavacık eski muhtarı Mustafa Güngör 13 Eylül Cuma öğlen saatlerinde tedavi gördüğü Florence Nightingale hastanesinde lenf kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti.

Cenazesi 14 Eylül cumartesi günü (Bugün)öğlen namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazının ardından Rüzgarlıbahçe mezarlığında ebedi istiratgahına defnedilecektir

Merhuma Allah’tan rahmet diler, ailesi yakınları ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz

Beykoz’da Asfalt Da Geri Dönüşüyor

0

Beykoz Belediyesi, bozuk, eski ve atık asfalt kütlelerini ilçeye kazandırmak için geri dönüştürerek tekrar kullanılıyor.

Kaynak israfının önlemesi ile birlikte, hayat standartlarını yükseltmek, atıkların tekrar kullanılması ve ekonomiye kazandırılması amacını taşıyan geri dönüşüm bu kez bozuk satıh denilen asfalt için uygulanıyor.

İlçemiz sınırları içerisinde çalışma ve yatırım programları dahilinde yeni asfaltlama ve taş kaplama yapılacak olan sokaklardan kazınan asfalt ve diğer molozlar konkasör adı verilen bir makine ile öğütülerek küçük parçalar haline getiriliyor. Öğütülerek elde edilen bu malzeme İlçemiz içerisinde yeni açılan yollarda, bozuk zeminli satıhlarda, diğer kurumlarca açılan ve kapatılması zaman alan geçici kazı tranşelerinde, gevşek zeminlerin sıkıştırılması ve dolgu yapılması gerekli alanlar gibi birçok çalışmada bölgesinde kullanılabiliyor.

Bununla birlikte ömrünü tamamlamış haldeki bozulmuş asfalt yol kaplamaları konkasör dışında freze makineleri ile yol yüzeyinden belirli derinlikte kazınmasıyla elde edilen geri dönüşüm asfalt kaplama (RAP) malzemeleri, daha sonra bazı işlemlerden geçerek yol tabakalarında tekrar kullanılabiliyor.

Beykoz Belediyesi, çevreyi koruma ve küresel ısınmayı önleme açısından da önemli kazanımlar sağlayan bu proje kapsamında atık asfaltı dahi geri dönüşümle elde edip ülke ekonomisine yeniden kazandırmış oluyor.

Bu sayede kaynakları etkin kullanma ve maliyetleri düşürme konusunda da ciddi kazanımlar sağlanıyor.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Beykoz Belediyesi Fotoğraf Yarışması’na Başvurular Başladı

0

Fotoğraf severleri Beykoz’a çekmek, fotoğraf sanatı açısından Beykoz’u cazip hale getirmek, Beykoz’un tanıtımına ve fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Beykoz Belediyesi 1. Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı.

Dereceye girenlerin toplamda 112 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmaya başvurular 4 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek.

Beykoz Belediyesi, Türkiye Fotoğraf Vakfı ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğiyle bu yıl ilki organize edilen yarışmaya başvurular başladı. Amatör ve Profesyonel yüzlerce fotoğrafçının Beykoz’u en iyi anlatan fotoğrafları ile katılacakları yarışmada kıyasıya mücadele yaşanacak. Yarışmada toplamda 112 bin TL para ödülü dağıtılacak.
Kendisi de aynı zamanda bir fotoğraf aşığı olan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın fotoğraf sanatına desteği ve katkısı her geçen gün artarak devam ediyor.

Ünlü Foto Muhabiri Coşkun Aral’ın seçici kurul üyeleri arasında yer alacağı jüride; Erdal Yazıcı, İsmail Küçük, İzzet Keribar, Leyla Emektar, Murat Gür, Mustafa Yılmaz, Nazan Tuna ve Süleyman Gündüz gibi usta fotoğraf sanatçıları da yer alacak.

KONU: BEYKOZ
Yarışma konusunun Beykoz olduğu yarışma 2 kategoriden oluşmaktadır. Yarışmacılar serbest kategoride en fazla 4 ( dört ), foto öykü kategorisinde ise en az 8 ( sekiz ) en fazla 12 ( on iki ) adet renkli veya siyah-beyaz fotoğraf ile katılacaklar.

Katılımların yaklaşık 4 ay boyunca devam edeceği yarışmada Serbest Kategoride birinci 5.000 TL, ikinci 4.000 TL, üçüncü 3.000 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 2.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 1.000’er TL ve en fazla 30 adet Sergilenmeye Değer Eser sahibi ise 500’er TL ile ödüllendirilecek.

Foto Öykü Kategorisinde ise birinci 10.000 TL, ikinci 8.000 TL, üçüncü 6.000 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 4.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 3.000’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahibi ise 1.000’er TL ile ödüllendirilecek.

13 Ocak 2020 Pazartesi günü sonuçların açıklanacağı fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafçılar, ödüllerine 25 Ocak 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek sergi ve ödül töreninde kavuşacak.

Sadece internet üzerinden başvuruların kabul edileceği fotoğraf yarışmasına katılmak isteyen yarışmacıların www.tfsfonayliyarismalar.org adresinden kayıt yaptırmaları yeterli olacak.

Fotoğraf yarışmasına başvurmak için tıklayınız.
Katılım yöntem ve şartlarını öğrenmek için tıklayınız.

YARIŞMA SEKRETERYASI
Yetkili Kişi: Muzaffer Topçu
Telefon: 0216 538 82 47
E-Posta: mtopcu@beykoz.bel.tr

BEYKOZ ÇAYIR FESTİVALİ BAŞLIYOR

0

Beykoz’da geleneksel olarak yapılan yöre derneklerinin renkli kültür ve geleneklerini sergilediği ‘Beykoz Çayır Festivali’ başlıyor. Serebral Palsi hastalığına dikkat çekilecek olan festivalde ünlü sanatçı Mustafa Ceceli de konser verecek.

19 yöre derneğinin katılacağı Beykoz Çayır Festivali, 15 Eylül Pazar-25 Eylül Çarşamba tarihleri arasında, Burhan Topal’dan İsmail Türüt’e, Neşe Demir’den Ekin Uzunlar’a, Orhan Hakalmaz’dan Faruk K’ya ve sevilen yöresel sanatçıları ilçe sakinleriyle buluşturacak.

Yöresel derneklerin karma folklör gösterileriyle başlayacak festivalin ilk gününde oksijen yetersizliği ve çeşitli nedenlerden oluşan Serebral Palsi rahatsızlığına dikkat çekilecek. Bu hastalıktan muzdarip olan çocuklar ve ailelerinin katılacağı etkinlikte hastalıkla alakalı farkındalık oluşturmak için yöre dernekleri tek yürek olacak.

Yöresel yemeklerin ve yarışmaların yapılacağı etkinlikte çocuklar için oluşturulan alanda şişme maskotlar, palyaço, Nasreddin Hoca, çim adam, rüzgar gülü ve Karagöz- Hacivat kukla atölyeleri, ikram durakları, maskot bando, labirent, kaydırak oyun bölmeleri yer alacak.
Kültür standında tanıtım yapılırken, satış standında ise davetlilere sunulacak yöresel ürünlerle, ilçe turizmi de canlanacak.

Beykoz Çayır Festivali’nde sahne alacak sanatçılar ve tarihleri şu şekilde:

Konser: Mustafa Ceceli
Tarih: 15 Eylül Pazar
Saat: 19.30

Beykoz Erzurumlular Derneği & Beykoz Çankırılılar Derneği
Konserler: Burhan Topal – Turgay Başyayla
Tarih: 16 Eylül Pazartesi
Saat: 19:30

Beykozlu Ordulular Derneği & Beykoz’da Bulunan Tokatlılar Day. Ve Güz. Derneği
Konserler: Canan Başaran – Erol Aydoğan – Eren Özütemiz
Tarih: 17 Eylül Salı
Saat: 19:30

Beykoz Rizeliler Dayanışma Derneği
Konserler: İsmail Türüt
Tarih: 18 Eylül Çarşamba
Saat: 19:30

Beykoz Gümüşhaneliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği & Beykozlu Giresunlular Derneği
Konserler: Onur Akgül – Gizem Kara
Tarih: 19 Eylül Perşembe
Saat: 19:30

Ardahanlılar Dayanışma ve Kültür Derneği & Kars Ardahan Iğdır İlleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği
Konserler: Neşe Demir – Uğur Karataş – Ozan Zeynel Çınar – Hozan Ömer
Tarih: 20 Eylül Cuma
Saat: 19:30

Batum Havalisi Gürcü Kültür Derneği & Beykozlu Doğu Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği
Konserler: Koliva – Ekin Uzunlar
Tarih: 21 Eylül Cumartesi
Saat: 19:30

Beykoz Samsunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği & Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği
Konserler: Orhan Hakalmaz – Yıldırım
Tarih: 22 Eylül Pazar
Saat: 19:30

Beykoz Bayburtlular Sosyal ve Yardımlaşma Derneği & Beykoz Trakyalılar ve Rumeli Balkan Kültür ve Yardımlaşma Derneği
Konserler: Devran – Cüneyt Şentürk
Tarih: 23 Eylül Pazartesi
Saat: 19:30

Beykoz Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği & Beykozlu Trabzonlular Derneği
Konserler: Salih Yılmaz – İbrahim Can
Tarih: 24 Eylül Salı
Saat: 19:30

Kastamonulular Dayanışma Derneği & Sinop İli ve İlçesi Kültür ve Dayanışma Derneği
Konserler: Hasan Yılmaz – Faruk K
Tarih: 25 Eylül Çarşamba
Saat: 19:30

Sağlık İşleri Müdürlüğü Yeni Yeri’nde

0

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilçe sakinlerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla daha donanımlı ve modern olan Kavacık’taki yeni binasına taşındı.

Daha önce Kavacık Ek Hizmet Binası olarak kullanılan yerde bakım ve yenileme çalışmaları yapıldı. Kısa sürede çalışmaları tamamlanan binada Sağlık İşleri Müdürlüğü hizmet veriyor.
Yenilenen binanın eski duvarları tamamen yıkılarak zemindeki eski seramik kaplamalar söküldü. Yeni planlamaya uygun bir şekilde bölme duvarlar ve merdiven kaplamaları yapılan binanın alt katında yaşlı ve engelliler için kuaförlük hizmeti de verilecek.

Evrak kayıt kalem ve muayene işlemlerinin yapıldığı 1. kat, diş tedavi hizmeti verilen 2. kat, 4 psikoloğun çalıştığı 3. kat, bodrum ve zemin kat olmak üzere 3 kattan oluşan binanın zemin katında ise cenaze işleri ve ambulans büroları bulunuyor.

Başkan Murat Aydın “Hemşehrilerimizin ve personelimizin donanımlı modern bir ortamda daha kolay hizmet alabilmesi için müdürlüğümüzü yeni binasına taşıdık. Yeni binada hizmet verecek olan Sağlık İşleri Müdürlüğü’müzün yeni ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Haber ve Fotoğraflar: Beykoz Belediyesi

Belediye Meydanı’nda Temel Bisiklet Eğitimleri Sürüyor

0

Beykoz Meydanı’nda devam eden Ücretsiz Temel Bisiklet Eğitim Programı’na ilgi artıyor. Öğrenmenin yaşı yok prensibiyle, eğitim sayesinde çocukların yanı sıra daha önce hiç bisiklet kullanmamış olan ilçe sakinleri de bisiklet kullanmayı öğreniyor.

Bisiklete binmeyi çok arzu ettiğini belirten 43 yaşındaki Makbule Şık’ın azmi ve bisiklet öğrenmedeki ilk günkü başarısı, herkesi şaşırttı.

Beykozlulara yönelik ücretsiz Temel Bisiklet Eğitimi Programı ile 7’den 70’e ilçe sakinleri bisiklet kullanmayı öğrenirken, sosyal medya aracılığıyla haberdar olan ilçe dışından vatandaşlar da eğitime katılıyor.

Makbule Şık: Paşabahçe (43)
Ben hayatımda bisiklete hiç binemedim. Çok korkuyordum önceleri. Hatta çekinirdim. İçimde bir ukdeydi. Belediyemizin bu uygulamasını görünce başladım ve çok mutlu oldum. Kendime güvenim geldi. Ben yaptım, başardım, dünyalar benim oldu. Allah razı olsun eğitimciler çok ilgili, teşekkür ediyorum. Çok da talep edilen bir şey gördüğüm kadarıyla.

Aysel Yüce: Çiğdem Mah. (46)
Arkadaşlarımı izlemeye geliyordum. Teşvik ettiler beni de ve onların sayesinde buraya gelmeye karar verdim. Yeni öğreniyorum bisiklet kullanmayı. Hocalarımız çok iyi öğretiyor, güven vererek bizleri motive ederek bize yaklaşıyorlar. Her geçen gün tam anlamıyla öğrenmeye başladım.

Duru Gültekin: Ortaçeşme (6)
Eğitim alanına dedemle birlikte geliyorum. Öğrenmeyi çok istiyordum, iyi ki öğretmenimiz var, bisiklet eğitimimiz var, çok keyif alıyorum, bisikleti kullandıkça mutlu oluyorum. Arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Çok teşekkür ediyorum başkan amcamıza.

Bisiklet kullanırken eğitimciler tarafından öncelikle katılımcının güvenliği açısından kask takılıyor, sonrasında kişinin vücut yapısı ve bedenine göre bisiklet aparatları ayarlanarak kullanıcıya dengede durma duruşu kazandırılıyor, kondüsyona göre de eğitime geçiliyor.
Eğitimler Pazartesi günü hariç, her gün saat 11.30’da başlıyor ve 19.00’a dek devam ediyor.

Haber ve Fotoğraflar: Beykoz Belediyesi

Beykozlu Hanımlar Sağlıklı Yaşam İçin Harekete Geçti

0

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı Soğuksu ve Yenimahalle Kadın Spor Salonu öğrencileri, Kanlıca sahili boyunca Burunbahçe’ye kadar ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ yaptı.

Çocuklarını okula bırakan anneler Kanlıca’da buluşup yürüyüşe katıldı. Yürüyüşün ardından uzman spor antrenörleri kadınlara sağlık için gerekli olan fiziksel egzersizleri de yaptırdı.
İlçe sakinlerinin spora teşvik edilmesi ve obeziteyle mücadeleyi amaçlayan yürüyüşün ardından Beykoz Belediyesi katılımcılara sağlıklı yiyeceklerden oluşan kahvaltı ikram etti.

Nazmiye Torun: Beykoz Konakları (63)
Ben Soğuksu spor salonu öğrencisiyim. Her hafta bu yürüyüşe arkadaşlarımla birlikte katılarak çok aktif oluyoruz. Aldığım spor dersleri ve yürüyüşler sayesinde kendimizi daha dinamik hissediyoruz. Vücudumuz çok zinde kalıyor.

Ela Salman: Küçüksu Mah. (41)
Sağlıklı yürüyüşten çok memnunuz. 3 yıldır bu kurslara katılıyorum. Spor ve başlatılan bu sağlık yürüyüşleri sayesinde hem sağlıklı oluyorum hem de yeme alışkanlıklarım düzene giriyor. Fazla kilolardan kurtuluyoruz. Arkadaş ve komşularımla ders ve yürüyüş günlerinin zamanını iple çekiyoruz.

Haber ve Fotoğraflar: Beykoz Belediyesi

CHP Beykoz’dan Basın Açıklaması

0

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından, kamuoyuna duyurulmak üzere gönderilen basın açıklamasını aynen yayınlıyoruz.

BEYKOZ KAMUOYUNA AÇIKLAMAMIZDIR

SON GÜNLERDE BEYKOZ KAMUOYUNU MEŞGUL EDEN
BEYKOZ BELEDİYESİNCE ORGANİZE EDİLEN YÖRE DERNEKLERİMİZİN FESTİVALİ İLE
İLGİLİ OLARAK
İBB İZİN VERMİYOR!
İBB FESTİVALİ ENGELLİYOR!
GİBİ 2 GÜNDÜR YAŞANAN OLAYLAR NEDENİYLE KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPMAK ZARURETİ DOĞUDUĞUNDAN
ÖNCELİKLE BİLİNMESİNİ İSTERİZKİ
BEYKOZ BELEDİYESİNİN İZİN TALEBİNİN ÇELİŞKİLİ OLMASI
İBB YE YAPILAN TALEBİN ÖNCE SEREBRAL PALSİ HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN OLDUĞU DAHA SONRA TALEBE CEVAP ALAMAYINCA
TALEBİ YÖRE DERNEKLERİNİN FESTİVAL TALEBİNE ÇEVİRDİĞİ
RESMİ YAZIŞMALARLA BELLİ OLDUĞU HALDE
BEYKOZ BELEDİYESİNİN ÇOK DOĞAL OLAN YÖRE DERNEKLERİ FESTİVALİ İÇİN İBB DEN İZİN İSTEMEYİ
SANIRIM İÇLERİNE SİNDİREMEDİKLERİNDEN
ESKİ ALIŞKANLIKLARIYLA YAZIŞMANIN SONUNU BEKLEMEDEN
FESTİVAL ALANINA TESİSLERİ KURMAYA BAŞLAMASI İLE BAŞLAYAN KARMAŞA
İBB DAİRE BAŞKANLARIMIZIN İYİ NİYETLİ ÇABALARIYLA SONUÇLANDIRILMIŞ VE GEREKLİ İZİNLER ALINMIŞTIR.
SONUÇ OLARAK BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI VE YETKİLİLERİ
RAHATLIKLA ÇÖZEBİLECEKLERİ KONUYU ÇÖZÜLEMEZ HALE GETİRMEK İÇİN
HER TÜRLÜ ÇABAYI SARFETMELERİNE RAĞMEN
KONU İLÇE BAŞKANLIĞIMIZCA SÜREKLİ TAKİP EDİLEREK İSTENİLEN KAOS ORTAMINI YARATILMASINA FIRSAT VERİLMEMİŞTİR.
BEYKOZU DİYARBAKIR ZANNEDİP
KARPUZ FESTİVALİ DÜZENLEMEYİ BECEREN BEYKOZ BELEDİYE YETKİLİLERİNİ BUNDAN SONRA DAHA DİKKATLİ OLMAYA DAVET EDİYOR CHP BEYKOZ İLÇE BAŞKANLIĞI OLARAK BEYKOZUN ÇIKARLARI SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA GERİSİNİN TEFUARAT OLDUĞUNU BEYKOZLULARCA BİLİNMESİNİ İSTERİZ.
KAMUOYUNA SAYGILARIMLA

Beykoz’un Taekwondo da Altın Adamları

0

İstanbul Taekwondo Poomsae Şampiyonasında Beykoz Spor Kulübü Takımı Milli sporculardan Yaşar AYDINOĞLU, İsmail KONANÇ ve Uğur TUZLU  Büyük Erkekler Kategorisin de Takım olarak ŞAMPİYON oldular. 

Ferdi müsabakalarda da  Yaşar AYDINOĞLU ve Uğur TUZLU 2. İsmail KONANÇ 3. oldular. 

Beykoz Spor Kulübü Başkanı İstanbul Şampiyonu olan İlçemize Altın Madalya getiren Taekwondo Takımını kabul ederek yönetim kurulu adına sporcuları tek tek tebrik etti. 

Yaşar AYDINOĞLU yapmış olduğu değerlendirmede; “Takım olarak çok çalıştık, antrenmanlarda çoğu kez yorulup bitkin düştüğümüz anlar oldu, fakat birincilik kürsüsüne çıkıp altın madalya aldığınızda tüm yorgunluklar unutulup yerini büyük mutluluğa bırakıyor.Bu vesileyle böylesi güzel bir başarıyı elde etmemize neden olan başta takım arkadaşlarıma, bizleri başından sonun kadar gerek arayarak gerekse yanımızda durarak destekleyen ve  ilgi alakalarını eksik etmeyen gönülleri bizlerle olan kıymetli dostlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.” Dedi.   

 

Beykoz’da 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Heyecanı Başladı

0

Beykoz’da 2019- 2020 Eğitim-Öğretim Yılı heyecanı başladı. İlk ders zilinin çalmasıyla ilçedeki binlerce öğrenci ve öğretmen ders başı yaptı.

2019-2020 eğitim öğretim yılının açılışı dolayısıyla Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk gününde Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’nda tören düzenlendi.

Törene Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay,  Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Okul Müdürü Sare Emanet, okul idare ve yönetici kadrosu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı öğrencilere eğitim, öğretim üzerine önemli tavsiyelerde bulunarak tüm eğitim camiasına başarılar diledi.

Başkan Murat Aydın: “2019- 2020 Eğitim Öğretim Yılımız Hayırlı Olsun”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın “Bizleri ağırlayan kıymetli okulumuza ve saygıdeğer eğitimcilerimize teşekkür ederim. Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar dilerim. Bu mutlu ve heyecanlı günlerinde evlatlarımızı yalnız bırakmadık, yanlarında olduk. Geleceğimiz sizsiniz, elimizden geldiği kadar sizlerin geleceği için çalışacağım. Beykoz Belediyesi olarak,  2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesinde A’dan Z’ye eğitime destek olduk, ilçedeki okullarımızı boyasından çevre düzenlemesine, zabıta ve trafik hizmetinden bahçe bakımına dek özenle hazırladık. Yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum. Allah zihin açıklığı versin” dedi.

Konuşmaların ardından ilk ders zilinin çalınmasıyla öğrenciler ders başı yaptı. Başkan Murat Aydın, öğrencilerle birlikte sohbet ederek okul bahçesindeki basketbol sahasındaki potaya öğrencilerle birlikte basket attı.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

y

Tarihi Küçüksu Çayırı’nda Mısır Geleneği Canlandı

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beykoz’u ziyaretinde ihyası ve mısır kazanlarının kaynatılması yönünde talimat verdiği Tarihi Küçüksu Çayırı, Mısır Festivali’yle yeniden tarihteki canlı günlerine kavuştu.

Osmanlı döneminin gözde mesire alanlarından, yakın tarihe kadar ilçenin renkli sosyal alanlarından biri olan Tarihi Küçüksu Mesiresi, Mısır Festivali’ne ev sahipliği yaptı. İki gün boyunca süren etkinliklere on binlerce kişi katıldı, tarihi mesire alanında adım atacak yer kalmadı.

Beykoz’u Geçmişe Götüren Festival

Bu yıl bahar mevsiminde Beykoz Belediyesi’nin Çevre Festivali’ni de düzenlediği tarihi mesirede ‘Mısır Festivali’ kapsamında geçmişteki gibi mısır kazanları kaynadı, tüm İstanbullular ağırlandı.  Etkinliğe aile, komşu ve çocuklarıyla gelen İstanbullular kazanlarda kaynayan, belediyenin ikramı olan mısırlardan alarak renkli görüntüler oluştururken, nostalji dolu bir gün geçirdi.

Başkan Murat Aydın: “Amacımız geçmişi hatırlamak ve geleceğe taşımak”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın “Bu etkinlikler, geçmişi hatırlamak anlamına geliyor.  Bu toprakların mısırla, güzellikle anılmasını sağlayan büyüklerimiz, ustalarımızı rahmetle anıyoruz. Festival boyunca mısır kazanları kurduk mısırları kaynatıp binlerce hemşerimize ikram ettik, geleneksel hale getirip bunu devam ettireceğiz. Asıl yapmak istediğimiz, amacımız, geçmişi hatırlamak onu bilmek ve geleceğe emin adımlarla yürümek hem de Beykoz’un, Beykozlunun coşkusunu hissetmek ve bu topraklara ruh üflemek. Bu festivalle çocukluğuna dönen, geçmişi hatırlayan vatandaşlarımız da oldu, bize teşekkür ettiler. Göksu deresi ve Küçüksu çayırımız, geçmişinden aldığı değerle yaptığımız bu etkinlikle hayatımızda tekrar yer alıyor. Küçüksu Çayırı’na katmış olduğunuz coşku, anlam ve değer için sizlere, organizasyonda  emeği geçen herkese  çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Aydın Taktığı Şapkayla Mısırcı Geleneğini Sürdürdü

Başkan Aydın, mısır ustalarının geleneği olan beyaz geniş mısırcı şapkasını takarak, meşhur rahmetli mısır ustası Cemal Aşkın’ın oğlu Selim Aşkın kazanların başına geçti. Aydın, mısır ustalarının güneşten korunmak için taktığı ve bir geleneğe dönüşen şapka ile ikramlarda bulundu.

Sanatçı Bahadır Tatlıöz ve Burcu Güneş Coşturdu

İki gün süren festivalde Bahadır Tatlıöz ve Burcu Güneş’in verdiği konserlerde tüm davetliler doyasıya eğlenirken,  konuklar, ünlü sanatçıların sevilen parçalarına hep birlikte eşlik etti ve bolca hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

BEYKOZ’DA OKULLAR YENİ DÖNEME HAZIR

0

A’dan Z’ye eğitime destek olan Beykoz Belediyesi 2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesinde ilçedeki okulları boyasından çevre düzenlemesine, zabıta ve trafik hizmetinden bahçe bakımına özenle hazırladı.

Sınıflar Pırıl Pırıl

Beykoz Belediyesi okulların fiziki ortamlarını güzelleştirmek, öğrencilere temiz ve ferah alanlar sağlamak amacıyla 51 okulun iç cephe boyasını yaptı. Okullardan gelen talepler doğrultusunda sınıflar, koridorlar, laboratuvarlar ve spor salonları tertemiz oldu.

Okul Bahçeleri Tertemiz

Boya çalışmalarıyla sınıflar güzel bir görünüme kavuşurken okul bahçelerinde de ot ve çalılar temizlendi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri okul bahçelerinde büyüyen bitkileri temizleyerek bahçelerin yüzünü aydınlattı.

Bazı okullarda Atatürk büstü çevre düzenlemesi ve çiçeklendirme çalışmaları da yapıldı.

Zabıtalar Okullarda

Beykoz Belediyesi zabıta ekipleri de okulların açılmasıyla birlikte trafik yoğunluğunun yaşandığı okul önlerinde olacak. Zabıtalar, trafik akışını düzenlerken öğrencilerin güvenle karşıya geçmelerine ve okul giriş çıkışlarına yardımcı olacak.

Duvarlar Çiçek Açtı

Eğitime destek ve yeni dönem hazırlıkları kapsamında okulların boyasının yanı sıra bahçe duvarları da renklendi. Yaz boyunca ilçe genelindeki 19 okulun bahçe duvarları, salonları rengârenk doğa, sanat ve spor temalı figürlerle donatıldı.

Tuvaletlerde Temizlik

Yeni eğitim-öğretim yılında okul tuvaletlerinin temizliği de Beykoz Belediyesi tarafından yapılacak. Belediye bünyesinde kurulacak temizlik ekipleri yıl boyu okul tuvaletlerinin temizliğini yürütecek.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

BEYKOZ BELEDİYESPOR’DA İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

0

THF Erkekler Hentbol Süper Liginin iki İstanbul temsilcisinden biri konumunda olan Beykoz Belediyespor’da imza töreni vardı.

Beykoz Belediye Başkanlığına gerçekleşen programa başta Kulüp Başkanı Salim Öztürk olmak üzere Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Esat Yaşar, Selim Muslu ve Yaşar Kesici’nin yanı sıra Hentbol Takımı Antrenörü Mesut Ilgın, Yardımcı Antrenör ve aynı zamanda Sportif Direktör Akın Yenigün, Kaleci Antrenörü Serdar Karaçam ile Takım Menajeri Cengiz Hatırnaz katılım sağladı.

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Salim Öztürk yeni sezonun hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunurken, ” Bu sezon iyi ve  iddialı bir kadro oluşturduk. Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın’a vermiş olduğu büyük destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Önümüzde önemli bir maç, yani Süper Kupa maçımız var. Bu Kupayı çok istiyoruz, ikinci kez Beşiktaş Aygaz ile mücadeleye çıkacağız, İnşallah Kupayı bu kez müzemize getireceğiz. Beykozlu sporseverler her geçen gün Hentbol Sporuna ilgisini daha da arttırmakta. Bu sezon ki maçlarımıza da ilginin bir hayli fazla olacağı düşüncesindeyim. Mücadele ruhunu hiçbir zaman kaybetmeden sonuç ne olursa olsun hiçbir zaman pes etmeden salona son dakikaya kadar gücümüzü yansıtacağız.” şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı Antrenörü Mesut Ilgın ise 29 Temmuz’da başladıkları yeni sezon çalışmalarında bir hayli mesafe kat ettiklerini söylerken, ” Şu anda tüm dikkatimizi Süper Kupa maçına çevirmiş durumdayız. İstediğimiz kadroyu kurduk. Antrenmanlarımızda ilk günden bu yana yeri geldi haftada 8 hatta 10 çalışma gerçekleştirdiğimiz anları yaşadık. Süper Kupayı ben de oyuncularımda fazlası ile istiyor. Belediye Başkanımız Murat Aydın’a o kupayı hediye etmeyi çok istiyoruz. Bu kadar yoğun tempoda verilen emeğin karşılığını almak istiyoruz ” dedi.

Beykoz Belediyespor Menajeri Cengiz Hatırnaz ise geçen sezon bitiminde yapmış oldukları planlama kapsamında transfer listelerinde bulunan tüm isimleri kadroya dahil ettiklerini söylerken, ” Bu anlamda bu sezon ki kadromuzdan oldukça memnunuz. Skor ne olursa olsun sonuna kadar mücadeleyi bırakmayacağız. ” diye konuştu.

Beykoz Belediyespor Hentbol Şubesi Sorumlusu Ali Esat Yaşar’da yaptığı konuşmada, ” Hentbol sporuna ilgi her geçen gün artmakta. Okullar bazında bir hayli ilgi çekmekte. Biz de Beykoz Belediyespor ile birlikte ilçenin ikinci Hentbol Takımı olan ve Başkanlığını yaptığım Kanlıcaspor’da kurduk. Bu sezon çok başarılı bir sezon geçecek, buna bütün kalbim ile inanıyorum
 ” dedi.

Beykoz Belediyespor Sportif Direktörü Akın Yenigün, Beykoz’da Hentbol Sporunun kesinlikle tuttuğu kanaatinde olduğunu söylerken, ” Hentbol Şubesinin kurulduğu günden beri kulübün içinde olan biri olarak gelinen noktanın oldukça sevindirici olduğunu söyleyebilirim. Altyapımızdan başarılı isimler çıkmaya başladı, hatta geçtiğimiz haftalarda 2 oyuncumuzu bu anlamda milli takıma gönderdik. Bu sezon ki kadromuz ile ligde çok ses getireceğiz. Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın’a Süper Kupayı getirmeyi çok arzu ediyoruz. Bizlere verdiği destek için de teşekkür ediyoruz ” şeklinde konuştu.

BEYKOZ BELEDİYESPOR MEDYA İLETİŞİM-TALİP ERCAN

Facebook-Twitter-İnstagram / Beykoz Belediyespor

 

Başkan Murat Aydın Fotoğraf Sözünü Tuttu

0

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın geliri Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği’ne bağışlanmak üzere verdiği fotoğraf sergisi sözünü tuttu. Kardeş Şehir temasları kapsamında Mesudiye’ye giden Başkan Aydın, ilçenin eşsiz güzelliklerini fotoğraflayarak serginin ilk adımını attı.

31 Mart 2019 seçim çalışmaları sırasında Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği’nin düzenlediği geceye katılan Başkan Murat Aydın, en yüksek fiyatı veren İYİ Parti Başkan Adayı Murat Miniç’e karşı açık artırmaya devam etmemiş.

Aydın devam etmeme gerekçesini “Ben Murat kardeşimi aşamam, adaşım o benim. Ben iyi bir fotoğrafçıyım ve aynı zamanda Türkiye Fotoğraf Vakfı’nın başkanıyım. Belediye başkanı olalım ya da olmayalım, ben Mesudiye’ye geleyim, orada birkaç gün fotoğraf çekeyim. Sonra o fotoğrafları Beykoz’da sergileyelim ve satalım. Onun da gelirini derneğimize bağışlayalım” sözleriyle açıklamış ve söz vermişti.

Seçimden sonra bu sözünü unutmayan Murat Aydın, Kurban Bayramı’nda Mesudiye’yi ziyaret etti ve başta Topçam, Çukuralan, Dayılı ve civar köylerde olmak üzere insan ve doğa fotoğrafları çekti, tatilini burada geçiren Beykozlu vatandaşlarla bir araya gelip onları dinledi.

Başkan Murat Aydın, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği’ne ve ilçenin tanıtılmasına katkıda bulunacak sergiyi çok yakında açarak fotoğrafların satışından elde edilen geliri derneğe bağışlayacak.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Anadolu Yakası Belediye Başkanları Beykoz’da Toplandı

0

Anadolu Yakası Belediye Başkanları Koordinasyon Toplantısı Beykoz Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı.

İstanbul’un en güzel manzarasını sunan Karlıtepe Mesire Alanı’nda yapılan toplantıya Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen katıldı.

Belediyeler arasında işbirliği, koordinasyon ve dayanışmayı sağlamak kent hizmetlerinin uygulanmasına yönelik ortak akılla modern ve kalıcı çözümler bulmak amacıyla her ay düzenlenen buluşmada karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Anadolu Yakası belediye başkanları, yerel yönetim alanında belirlenen gündem doğrultusunda daha verimli ve etkin hizmet için gelişmeleri ve önerileri masaya yatırdı.
Toplantının ardından Başkan Murat Aydın misafirlerine Karlıtepe Mesire alanı hakkında bilgiler verdi ve manzaraya karşı hatıra fotoğrafı çekildi.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi