Ana Sayfa Blog

AK Partili Murat AYDIN’ın Toplantılarına Yerel Basın Çağrılmıyor!..

0

Kısa bir süre önce, Zeytinburnu ilçesinin 4 dönemdir belediye başkanlığını yapan Murat AYDIN’ın Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak atanmasından sonra, hemen çalışmalarına başlayan AK Parti, Beykoz Yerel Basınını toplantılarına davet etmiyor.

Hazır Haber Yapılıp Beykoz Basınına Servis Ediliyor

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat AYDIN’ın Beykozlularla buluşmaları Yerel basına kapalı devam ederken, İHA tarafından hazırlanan haberler yerel basına servis ediliyor.

AK Parti, Toplantılarından, Doğabilecek Tepkilerden mi Korkuyor?

AK Parti’nin Beykoz dışından, mevcut Beykozlu 15 Belediye Başkan Aday Adayı varken atadığı Belediye Başkan Adayı Murat AYDIN’ın seçim çalışmaları kapsamında, Beykozlularla buluşmalarına Beykoz Yerel Basının çağrılmaması, acaba Murat AYDIN’ın Beykozlu olmamasından doğabilecek tepkileri gizlemek amacıyla olabilir mi?

Yerel Basının Davet Edilmemesi Kabul Edilebilir Bir Şey Değildir!..

Beykozlunun Murat AYDIN ile buluşması, toplantılarına Yerel Basının davet edilmemesi ve hazır haber gönderilmesi, anlaşılıyor ki gelebilecek tepkilerin Beykozlu tarafından duyulabilmesi endişesidir.

Yerel Basına “siz benim toplantılarıma gelmeyin, benim gönderdiğim haberler kadar Beykozluyu bilgilendirin” demek, güneşi balçıkla sıvamak anlamına gelir. Siz Yerel basını da davet edin, nasıl olsa sizin istediğiniz gibi haber yapan gazeteciler olacak. Ancak bırakın gazeteciler işlerini yapsın. Beykozlunun doğru haber alma hakkını elinden almayın.

Başkan Çelikbilek’ten İlçe Protokolü’ne Teşekkür

0

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, geçmişten geleceğe imza niteliği taşıyan yatırım ve hizmetlere katkı sunan ilçe protokolünü “Teşekkür Yemeği”nde ağırladı.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde verilen “Teşekkür Yemeği”ne Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat, Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, belediye başkan yardımcıları, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, Beykoz Eski İlçe Emniyet Müdürü ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Sururi Saydam, ilçedeki mülki ve idari amirler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Başkan Çelikbilek: “Beykoz Sevdasıyla Çalıştım”

Misafirlerine hitabında ilçeye hizmet etmenin güzelliklerinden bahseden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Beykoz’a 1956 yılında geldik. İnşaallah Beykoz’da son nefesimizi vermek nasip olur. Bu millete güzel hizmet etmeyi ilke edindik. Niyetimizi hep iyi olmaktı. Büyüklerimiz bizi böyle yetiştirdi. Ben Beykozluyum. Beykoz sevdasıyla bu ilçenin dışına hiç çıkmadık. 10 senede 10 gün izin yapmadım. Beykoz’un havasından başka hava solumadım, sokaklarından başka sokak bilmedim, insanlarından başka insan tanımadım. Beykoz’a Boğaz’ın İncisi diyoruz. Bu tabir bile bu ilçeyi az gelir.  İlçemiz yeşili, mavisi, manevi güzellikleriyle çok özeldir. Beykoz’da 5 yıl hizmet etmek başka bir ilçenin 25 yılına denktir, bütün zorluklarına rağmen bu ilçeye hizmet etmek güzeldir. Görevim boyunca 251 bin Beykozluyu bir birinden ayırt etmedim. Rabbim hiç kimsenin hakkı ve hukukunu bana nasip etmedi. 2009’da başladığımız şerefli görevimizi 31 Mart itibariyle başka bir arkadaşımıza bırakmış olacağız. 10 yıl boyunca sizlerle çalıştık. Allah herkese ve sizlere de görevinde hoş bir seda bırakmayı nasip etsin. 31 Mart akşamı görevi bıraktığım günü yine Beykoz’un sokaklarında olacağım. 10 yıldır bu mekânda sizlerle birçok kez muhabbetle bir araya geldik. Bu resmi olarak son toplantı olabilir, inşaallah sizlerle bir araya geleceğiz. Allah sizlerin ömrüne bereket, iyilik ve güzellikler versin” şeklinde iyi dilek ve temennilerde bulundu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da güzellikleri ve zorluklarıyla Beykoz’un nevi şahsına münhasır bir ilçe olduğunu Başkan Yücel Çelikbilek’le her zaman saygı ve uyum içinde çalıştıklarını vurgulayarak ilçeye hizmetleri dolayısıyla kendisine teşekkür etti.

Gecenin sonunda misafirlerini tek tek uğurlayan Başkan Yücel Çelikbilek, hatıra olarak birer çay takımı hediye etti.

SP’nin Adayı KAŞITOĞLU’ndan, Eski Belediye Başkanlarına Ziyaret

0

Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem KAŞITOĞLU, İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi üyeleri ile birlikte, Beykoz’da hizmet etmiş eski Beykoz Belediye Başkanlarına nezaket ziyaretinde bulundular.

SP’den Beykoz Belediye Başkan Adaylığı açıklanan, eski Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem KAŞITOĞLU, ilk olarak Yenimahalleliler ile buluşmuş ardından Beykoz Yerel Basınının ağırlamıştı. KAŞITOĞLU, Beykoz Yerel Basın mensuplarına, Beykoz’da kimseyle küskün olmadığının özellikle altını çizerek belirttiği konuşmasında, Beykoz’da tüm basın mensuplarını ve Beykoz’da hizmet etmiş eski Belediye Başkanlarını ziyaret edeceğini belirtmişti.

İlk Ziyaret Şevket ARIKAN’a

Muharrem KAŞITOĞLU, SP İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, SP İlçe Yönetimi ve Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir ile birlikte ilk ziyaretini Beykoz Belediyesi eski Başkanı Şevket ARIKAN’a gerçekleşti.

Osman ŞİMŞEK’e Ziyaret

Beykoz’da hizmet etmiş eski Belediye Başkanlarını ziyaret kapsamında gerçekleşen ziyaretin ikincisi eski Belediye Başkanlarından Osman ŞİMŞEK’e oldu. Çeşitli istişarelerde bulunulan ziyaretlerde KAŞITOĞLU, kendisinin yazmış olduğu kitaplarını da hediye olarak takdim etti.

KAŞITOĞLU Başkan ÇELİKBİLEK’i Makamında Ziyaret Etti

SP Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem KAŞITOĞLU ziyaretlerine devam ederken, mevcut Beykoz Belediye başkanı Yücel ÇELİKBİLEK’i de ziyaret etti. KAŞITOĞLU ve SKM Üyeleri’ni makamında ağırlayan Başkan ÇELİKBİLEK, Beykoz ve Beykoz’da siyaset üzerine sohbetler ettiler.

KAŞITOĞLU’nun Beykoz’da hizmet etmiş eski Belediye Başkanlarına ziyaretleri devam edecek.

 

AK Partili Murat AYDIN Afişlerini Kim Yırttı?

0

Beykoz da aylardır tartışılan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı, mevcut Zeytinburnu Belediye Başkanı olan Murat AYDIN’ın Beykoz Pazar yeri yakınlarındaki, Beykoz Reklam Panolarında bulunan afişleri yırtıldı.

İthal Aday Tepkisi mi?

Beykoz’da bir kısım AK Partililer tarafından da eleştirilen ve Zeytinburnu’ndan getirilen “ithal aday Murat AYDIN” olarak nitelendirilen AK Parti Beykoz Belediye başkan Adayı Murat AYDIN’ın afişlerinin yırtılması acaba Beykozlunun ithal aday tepkisi olabilir mi?

Bu Beykoz’da Bir İlk

Daha öncede Beykoz’da birçok AK Parti Belediye başkan Adayı afişi asıldı ancak hiçbir zaman bu derece yoğun bir şekilde afişler ortadan ikiye ayrılarak yırtılmamıştı.

Beykozlular Tepki mi Gösteriyor?

2004 yılından beri Muharrem ERGÜL ile birlikte, 2009 ve 2014’de de Yücel ÇELİKBİLEK ile Beykoz Belediye Başkanlığını kazanan AK Parti, dışarıdan getirilen Murat AYDIN ile acaba Beykoz Belediyesini kaybedebilir mi?

Beykoz’da hemen hemen her kesim tarafından eleştirilen ve dışarıdan ithal olarak getirilen AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat AYDIN’ın afişlerinin yırtılması, Beykoz’daki bazı AK Partililer dahil, Beykozluların protesto veya tepkisi olabilir mi?

 

 

2018’den Geleceğe Kalıcı Hizmetler   

0

Beykoz Belediyesi bir yıllık yatırım ve çalışmaların paylaşıldığı Yılsonu Değerlendirme Toplantısı’nı gerçekleştirdi. 2018 yılından geleceğe iz bırakacak kalıcı hizmetler kamuoyuyla paylaşıldı.

Kavacık Eurasia Limak Otel’de düzenlenen toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri, danışmanlar, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı. Programda AK Parti İstanbul Milletvekili Pervin Tuba Durgut, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, siyasi parti temsilcileri ve kamu birim müdürleri de davetliler arasında yer aldı.

Başkan Danışmanı Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı toplantı İstiklal Marşı’nın ardından Başkan Yücel Çelikbilek’in açılış konuşmasıyla başladı. Hazırlanan 2018 Yılı Faaliyet Filmi ile hizmetlerin anlatıldığı toplantıda bir yıllık çalışmalar masaya yatırıldı. Tamamlanan çalışmaların kapsamlı bir değerlendirmesi yapılırken, birim müdürleri yaptıkları sunumlarda yürütülen projelerin geldiği aşamalar hakkında bilgi verdiler. Programda söz alan isimler icraatlar hakkında görüş ve önerilerini paylaştılar.

Toplantıda yöneltilen soruları yanıtlayan Başkan Yücel Çelikbilek tarafından son bölümünde de 2018 yılı hedefleri ve yatırımları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Sunumların ardından değerlendirme konuşması yapan Başkan Çelikbilek, Beykozlulara hizmet etme gururunu yaşadığını ifade etti.

Başkan Çelikbilek: “Beykoz halkının yüzünü güldürdüğümüz için gurur duyuyorum”

Başkan Yücel Çelikbilek: “2009 yılında yönetimi devraldığımızda Beykoz’un en büyük derdi olan başta mülkiyet olmak üzere çok ciddi problemlerimiz vardı. Mülkiyet sorunu Beykoz’un kaderiydi. Allah’ın izniyle bu ekip mülkiyet sorununu çözdü. 2/B konusunda Türkiye’de hiçbir belediye başkanı çalışma yapmadı. Özel Proje alanı ilan ederek, satış fiyatlarında yarı yarıya indirim yaparak vatandaşların tapularını almalarını sağladık. Uhdemizde kalan %1’lik kısmın vatandaşımıza devrini yaparak bu süreci tamamlayacağız. Beykoz halkının yüzünü güldürdüğümüz için gurur duyuyorum. 2/B’yle de kalmadık. İBB ve vakıf arazilerini devralarak vatandaşlarımıza satışını da sağladık. Doğal sit için bir çalışma yapılıyor ve İSKİ Genel Müdürlüğü de havza sorununda iyileştirme yapmak için çalışıyor. 31 Mart 2019 gününe kadar biz de görevimizin başında olacağız. AK Parti’nin belediyecilik anlayışının üstüne ekleyerek Rabbim buralara gelmeyi nasip etti. Aldığımız bayrağı hiç yere indirmedik. Hedefimiz bu bayrağı Beykoz’a layık olan bir yere taşımaktır. 251 bin insanımıza hizmeti hiçbir an ihmal etmedim. 365 günde 5 gün izin kullanmadım. Arkadaşlarım sitem etti zaman zaman. 10 gün süren hastalık ve dinlenme dönemi hariç daima görevimizin başında olduk. Gereksiz dedikodu ürettiler. Ellerine ne geçti bilemem. dedi”

Başkan Çelikbilek: “Beykozluları Türkiyelileştirdik”

Başkan Yücel Çelikbilek sözlerinin devamında: “Burada 1 yılın hizmet özeti var. Tüm birimlerimiz,  Kariyer Merkezi’nden TODEM’e karşılıksız can hıraş şekilde çalıştı. Beykoz’un insanını sosyalleştirdik. Çanakkale’den Konya’ya Edirne’den Kars-Sarıkamış’a Türkiye’nin her yerine kültür gezileri düzenledik. Beykozluları Türkiyelileştirdik. Bu hizmetlerin yerine getirilmesinde belediye çalışanlarımız, meclis üyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız herkesin emeği var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, 2019 yılının milletimize, ilçemize hayırlar getirmesini Allah’tan diliyoruz. Huzurlu bir dünya olsun, insanların barışla ve kardeşçe yaşadıkları bir dünya olsun” şeklinde konuştu.

Haber ve Fotoğraflar: Beykoz Belediyesi

CKD’den ‘Çocuk Hakları Açısından Çocuk İstismarına Bakış’ Paneli

0

Cumhuriyet Kadınları Derneği Beykoz Şubesi tarafından, Çocuk İstismarı ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların ilk ayağını oluşturacak olan ‘Çocuk Hakları Açısından Çocuk İstismarına Bakış’ konulu panel Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Panelde çocuk istismarının birçok yönü ile nedenleri, saptamalar, çözüm yolları, psikolojik, hukuki, sosyal açıdan ele alındı.

CKD Beykoz Şube Başkanı Esra İSPALARLI tarafından günler öncesinden organize edilen programın panelistleri, Acıbadem Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz POLAT, Gedik Üniversitesi Öğretim Üyesi Psikolog Yrd. Doç. Dr. Dilek ÇELİK, Aydınlık Gazetesi Yazarı Mehmet AKKAYA ve Av. Günizi DİZDAR oldular.

Panel 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Gerçekleşen panele;  Beykoz Kent Konseyi üyesi ve Belediye Halkla İlişkiler Müdürü Zeynep Küçük, Kent Konseyi Üyesi Gül Bağdatlı, CKD Ataşehir Şube Başkanı Sevgi Güğümcüoğlu, CKD Kadıköy Şube Başkanı Sevgi Öztürk, ADD Beykoz şubesi yönetim kurulu üyesi Özlem Besler, VATAN Partisi Öncü Kadın İstanbul İl Başkanı Tüzin Tüfekçi, VATAN PARTİSİ Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz ve Yönetim Kurulu üyeleri ve ile üniversitelerin ilgili bölümden öğrencileri ile ortaöğrenim öğretmenlerinin katıldılar.

Moderatör Zeynep SES’in yapmış olduğu açılış konuşmasından ardından Esra İSPALARLI bir konuşma yaptı.

Esra İSPALARLI (CKD Beykoz Şube Başkanı)

Mustafa Kemal Atatürk,’ vatanı korumak çocukları korumakla başlar’ diyerek genç Türkiye Cumhuriyeti’nin Türk ulusunun ilerleme hedefini, ülküsünü de ortaya koymuştur aslında. Devrimlerimizin özünde insan vardır, çocuklara yatırım vardır. Sistemin yalnızca bir yönüyle iyileştirme ilerleme düşünülmemiş, topyekün bir Kalkınma harekâtına girişilmiştir.

Yalnız başına eğitim değil, yalnız başına ekonomik siyasi sistem değil, eğitimde kültür, sanatta, bilimde, tarımda, politikada, bütün alanlarda ilerleme hedeflenmiştir. Cumhuriyet Kadınları Derneği bir sivil toplum kuruluşu olarak değil, bir demokratik kitle örgütü olarak tanımlamıştır kendisini. Burada ayırıcı nokta çağın yarattığı küresel Neo liberal ekonomik siyasi sistemin yarattığı olumsuzlukların, toplum ve bireyler üzerindeki etkilerini, yaralarını, sistem içerisinde STK’lar gibi onarmaya çalışmak değil sistemde kökten çözümlere odaklanan eylem ve söylemlerde bulunmasıdır. Bugün bu çalışma da bu yönüyle şüphesiz bu alanda daha önce yapılan her akademik bilimsel çalışma gibi çok kıymetlidir.

Bizleri bu en can anlatıcı sorun karşısında nesnel çözümlere götürecek, farklı perspektiflere taşıyacak kazanımlar sağlayacaktır. Sistem medyasıyla eğitim ve eğitimcileri ile milli manevi değerleri ile göçü önleyecek, ekonomik siyasi ve hukuki irade ile topyekün iyileşme sağlayarak toplumsal izdüşümünü sağlayacaktır. Burada en önemli aktör şüphesiz devlettir. Çocukları her türlü ihmal ve istismardan korumakla yükümlü olan sistemin başında sağlayacağı düzenlemelerle devlet gelir. O halde iyi bir sistem için hep birlikte çalışacağız.

Prof. Dr. Oğuz Polat’a, Av. Günizi Dizdar’a, Doç. Dr. Dilek Çelik’e ve Mehmet Akkaya’ya teşekkürlerimizi sunarız. Bu panel Bundan sonraki çalışmalarımızda bir altyapı oluşturacaktır.

Son olarak Cemal Süreya’nın şiirindeki gibi Önce kadınlar ve çocuklar diyerek saygılarımızı sunuyoruz.

Programda Beykozlu resim sanatçısı Şenay ATAGÜN’de 9-10 yaş grubu öğrencilerinin eserlerini panel fuaye salonunda sergiledi.

 

Beykoz Belediyesinden İstihdama Katkıya Teşekkür

0

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi’yle işbirliği yaparak istihdama katkı sağlayan firma yetkililerini teşekkür yemeğinde ağırladı.

İBB Sosyal Koru Tesisleri’nde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ev sahipliğinde yapılan programa başkan yardımcıları, başkan danışmanları ve firma yetkilileri katıldı.

120 firmadan 250 temsilci ve yöneticinin katıldığı toplantıda Başkan Yücel Çelikbilek, Kariyer Merkezi’nin destek verip, işbirliği içinde olduğu şirket sahiplerine öncelikle teşekkür etti ve ortak çalışmalar yapılabilmesi adına istişarede bulundu.

14 bin 500 Kişiye İstihdam

İlçe sakinlerinin doğru alanlarda istihdamını sağlamak ve nitelikli rehberlik hizmeti vermek üzere kurulan, firmalardan gelen talepler doğrultusunda portföyündeki başvuruları değerlendirerek yönlendirmeler yapan Kariyer Merkezi 2009’dan bu yana 14 bin 500 kişiyi işe yerleştirdi.

Beykoz Kariyer Merkezi,  eğitimli iş gücü oluşturmak üzere dönem dönem iş garantili meslek edindirme programları açarak ilçe sakinlerine meslek edindiriyor.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Eğitimlerimiz İş Garantili”

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi olarak 2009 yılından bu yana 1.500 büyük ve küçük firmalarla iş ortaklığı yaptıklarını belirten Başkan Çelikbilek: “Bizden eleman talep eden firmalara eleman desteği sağlıyoruz. Vatandaşlarımıza da meslek edindirmek adına iş bulma garantili kurslar verdik.2009-2014 yıllarında güvenlik kursları düzenledik.2019 yılı itibariyle de bir güvenlik kursu daha veriyoruz. Buda iş garantili. Engelli-İşveren toplantıları düzenleyerek 480 engelli vatandaşımıza iş imkânı sağladık.” dedi.

Programın sonunda Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek  ilçe istihdamına katkı sağlayan  firma yetkililerine teşekkür belgelerini takdim etti. Kariyer Merkezi tarafından firma sahiplerine çeşitli hediyeler verildi.

Haber ve Fotoğraflar: Beykoz Belediyesi

KAŞITOĞLU Yerel Basınla Buluştu

0

SP’den adaylığını açıklayan Muharrem KAŞITOĞLU, Beykoz Yerel Basınıyla Likoz Kafe’de bir araya geldi. Toplantıya, KAŞITOĞLU’nun yanı sıra, SP İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah SEVİM, eski İstanbul İl Başkanı ve Yeni Bir Dünya Sanayici İş Adamları Derneği (YENİAD) Genel Başkanı Selman ESMERER, SP Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref KAÇMAZ ve partililer katıldı.

Programda ilk olarak SP İlçe Başkanı Şeref KAÇMAZ konuştu.

Şeref KAÇMAZ (SP İlçe Başkanı)

Bugün başkan adayımız, yerel basın buluşmasına hoş geldiniz. Bugün aynı zamanda geçtiğimiz günlerde kutlanan 10 Ocak gazeteciler Günü dolayısı ile de bir aradayız. Bu vesileyle Çalışan Gazeteciler gününüzü kutluyoruz.

KAÇMAZ selamlama konuşmasının ardından sözü Yılmaz ÖZDEMİR’e verdi.

Yılmaz ÖZDEMİR (Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi)

Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Refah Partisi gençlik kollarından beri siyasetin içindeyim. Şu anda da Saadet Partisi’nde hizmet vermekteyim daha önce mensubu olduğum AK Parti fabrika ayarlarından çıkmıştır. Yeniden yuvaya döndüğüm için mutluyum. Hepinizden Allah razı olsun.

Selman ESMERER (Eski İstanbul İl Başkanı)

Hepinizi saygıyla selamlıyorum. İşsizlik hala artıyor, esnaf perişan. Piyasalar mağdur oluyor. Devlet mağdur olanları faizsiz krediler ile desteklemeli. İnanılmaz sıkıntı var. Büyük bir borç batağının altındayız, cari açık Türkiye’nin kronik sorunu. 40- 50 milyar doların altına düşmüyor hükümet dövizi tutacağım diye faizi tavan yaptı bu seçim yerel seçim Ama genele de yön verecektir. Türkiye’nin saymak bilmeyen sıkıntıları var. Onlar sadece AK Parti’nin geleceği ile ilgileniyorlar. İnsanları düşman ilan etmek iyi değildir. Kim kazanırsa diğer taraf saygı duymalı. AK Parti ve MHP bunu hazmetmeli. Bütün siyasi partiler bir yarış içindeler.

Bir Beykozlu olarak partilerin içinde bu kadar Cevher varken dışarıdan ithal aday getirmek doğru değil. Bu durum Beykozlu ya hakarettir. Yerelde bu çok çok önemlidir. Beykoz’u bilmeyen, tanımayan adam, tanıyana kadar zaten 5 sene geçer.

Biz adayımızla ortadayız. Adaylara bakarak oy vermek lazım. Seçmenler bunlara bakmalıdırlar. Hepinize teşekkür ediyorum.

Dr. Abdullah SEVİM (SP İstanbul İl Başkanı)

Herkese Hoş geldiniz diyorum. Önümüzde çok önemli bir seçim var. Ne merkezi ne de yerel yönetimlerde AK Parti başarılı olamadılar. Türkiye’de öyle bir algı var ki, Tayyip Erdoğan varsa Türkiye var. Sanki kendisi gidince Türkiye batacak. Böyle bir şey olamaz. Sen git kardeşim, ülkeyi senden iyi yönetecekler var.

Tayyip Bey diyor ki “itibardan tasarruf olmaz”. Hani itibar…  Ülkeyi Suriye’ye soktun. Ne oldu, Şimdi Amerika’dan talimat bekliyorsun. Borç yiğidin kamçısıdır. Amerika’da borç duymuş. Yahu ABD borçlu ise karşılığı var, bizim neyimiz var.

AK Parti Ankara’da da, İstanbul’da da seçimi kaybediyor. ANAP’ın 1989’da yaşadığı şeyi yaşıyor. Biz Saadet Partisi olarak, gerek İBB olarak, gerekse ilçeler olarak, en iyi adaylarla seçimlere giriyoruz.

Bu seçimlerde Saadet Partisi’nden aday olmayı kabul eden yuvaya dönen Muharrem KAŞITOĞLU ve Yılmaz ÖZDEMİR’e teşekkür ediyorum. İnşallah Beykoz’u alacağız. Kazanamazsak bile manevi mesuliyetten kendilerini kurtarmışlardır. Biz her yerde seçimlere gideriz. inşallah 31 Mart’ta Beykoz bir sürpriz yapacaktır.

Biz her görüşten insanlarla birlikte belediye meclisi listesi yapacağız. İnşallah Muharrem kardeşimizi de Belediye Başkanı yapacağız. Allah hepinizden razı olsun.

Muharrem KAŞITOĞLU (SP Beykoz Belediye Başkan Adayı)

Ekim 2018’de AK Parti’den istifa ettim. Saadet Partisi’nde siyasi hayatımızı sürdürmeye devam ediyoruz. 31 Mart seçimlerinde bizi Beykoz’dan aday gösterdiler. Duam odur ki çizgisinden ödün vermeyen Saadet Partisi Beykoz Belediyesi’ni alacaktır. İnsanlar aslında kaderlerini oyluyorlar. Partilerin önemi olduğu kadar adayların önemi var. Sadece belediye başkan adayları değil Meclis üyesi adaylarının da önemi var.

Vatandaş kendi içinde olan kendisiyle yürüyen insanlara karşı daha kucaklayıcı oluyor. Dolayısıyla yerel seçimlerde bu çok önemli. Beykoz’da da bu argümanlar öne çıkacaktır. Bugüne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Uzun zamandır sizlerle birlikte Beykoz’da yol alıyoruz. İnşallah bundan sonra da yol almaya devam edeceğiz. Eğer kısmet okurda, Belediye Başkanı olursam Beykoz’u çok daha olumlu noktalara çıkaracağız.

Beykoz doğası ve kaliteli insan sermayesi ile çok kıymetli bir mücevherdir. Bu mücevher iyi bir sanatçı ile iyi işlenirse daha da değerli olur. Saadet Partisi’nden adaylığımız süresince çok önemli ve olumlu tepkiler aldık. Arazide çok olumlu karşılanıyoruz, bu araziden hiç ayrılmadık ki. Düğün-dernek cenaze hasta ziyaretlerinde de hep birlikte olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Bir yola çıktık, bu yol bizi nereye götürürse oraya gideceğiz. İnşallah seçilirsek göreceğiz. Seçilemezsek de önemli değil, yolumuzdan dönmeyeceğiz. Ben belediye başkan yardımcılığını bırakalı bir buçuk yıl oldu. İnsanlar yine hala beni arıyorlar. Sel mağdurları oldu Beykoz’da, yine beni aradılar. Üstelik Belediye başkan yardımcısı olmadığım halde. İBB meclis üyesi olarak koştuk. İnsanlar yakın duyduklarını ararlar. Benim belediye başkan yardımcılığında odam resmen türbe gibiydi. Halk günlerinde odamda en az 10 kişi olurdu. İnsanlara yardım etmekten onur duydum. İnşallah bu seçimi kazanacağız, herkese teşekkür ediyoruz.

Daha sonra soru- cevap kısmına geçildi.

“Çengelköy’de oturuyorsunuz” eleştirisine yanıt veren KAŞITOĞLU, kayınvalidesiyle oturma zorunluluğundan dolayı sadece Çengelköy’de uyumaya, yatmaya gittiğini söyledi. bunun da Beykozlu olduğu gerçeğini değiştirmeyeceğini söyleyen KAŞITOĞLU, Yenimahalle nüfusunda olduğunu söyledi.

Şeref KAÇMAZ: “Seçim dönemine girdiğimiz için etik olarak seçim bitene kadar köşe yazısı yazmayacaktım. Ancak yazı yazdığım gazete, adayımız hakkında haksız, mesnetsiz ve yersiz haberler yapmaya başladı. biz de köşemizde şimdiye kadar olmadığı gibi saadet Partisi propagandası içerikli yazılar yazarız. yayınlamaz ise köşe yazarlığını bitiririz.Son olarak Saadet Partisi Beykoz olarak 25 Ocak’ta projelerimizde açıklayacağız”

Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın: “Beykozlulara 5 yılda 15 yıllık hizmet vaadi veriyorum”

0
AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT AYDIN (AYAKTA), 31 MART YEREL SEÇİMLERİ KAPSAMINDAKİ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR. AYDIN, BU KEZ GİRESUN DERNEKLERİNİN TEMSİLCİLERİYLE BEYKOZ'DA BİR ARAYA GELDİ. (DOĞAN CAN CESUR - YUNUS EMRE ŞEKER/İSTANBUL-İHA)

AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı Murat Aydın, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamındaki ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Aydın bu kez Giresun derneklerinin temsilcileriyle Beykoz’da bir araya geldi. Aydın burada yaptığı konuşmada, “5 yılda 15 yıllık bir hizmet enerjisini ortaya koyma, sizlerle birlikte olma vaadini veriyorum” dedi.

AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında Giresun derneklerinin temsilcileriyle Beykoz’da bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini Beykoz Belediye Başkan adayı olarak göstermesinin hemen ardından Beykoz ile ilgili çalışmalara başladığını söyleyen Murat Aydın, Beykozluların hayallerini hep birlikte gerçekleştirme vaadinde bulundu.

“Sizin hayallerinizi gerçekleştirmekle ilgili geceli gündüzlü çalışma vaadinde bulunuyorum” 

Giresun derneklerinin ziyareti sırasında konuşan Başkan Murat Aydın, “Beykoz’da yaşayan her yüz kişiden 83 tanesi Beykozlu olmakla iftihar ediyor, Beykoz’da yaşadığı için mutlu. Bu, İstanbul’un en yüksek oranlarından bir tanesi, yani burası özel bir yer. Siz özel bir yerde yaşıyorsunuz. İstanbul’un incisi olan, doğası çok güzel olan, tarihi olan, tarihi yarım adaya yakın olan bir yerde yaşadığınızı zaten fark ediyorsunuz ve onun için de diyorsunuz ki ‘biz Beykoz’da yaşamaktan mutluyuz.’ Şimdi amaç ve hedef bu mutluluğu yüzde yüze ulaştırmaktır. Sizin Beykoz ile ilgili, kendinizle, çocuklarınızla, ailenizle ilgili hayalleriniz, düşünceleriniz var ya, ben tüm bu hayallere ortak olmak istiyorum. Ve o hayalleri gerçekleştirmekle ilgili, geceli gündüzlü çalışma vaadinde bulunuyorum. 20 yıllık da bir deneyim var. Ülkemizin Cumhurbaşkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da inanılmaz bir desteği var. Problemleri aşma noktasında ne gerekiyorsa yapılacağını, bizimle beraber olacağını bizi görevlendirirken söyledi” dedi.

“Beykoz’un alışveriş sorunu çözülecek”

Beykoz’daki alışveriş sorununa değinen Başkan Aydın, “Beykoz’da ‘biz AVM istiyoruz’ deniliyor. Burada alışveriş yapmakla ilgili bir yer problemi var. Alışveriş yapmak için Ümraniye, Üsküdar ya da farklı yerlere gidiliyor. Beykoz’a AVM yapılmayacak ama Beykoz’un özellikle boğaz kenarlarında alışveriş yapabileceğimiz, oturup yemek yiyebileceğimiz, muhabbet edilebileceğimiz, kültür-sanat ile ilgili etkinlikleri yapabileceğimiz, gezip tozabileceğimiz, boğazı teneffüs edebileceğimiz, tarihin içerisine girebileceğimiz alanlar oluşturmak için Beykoz esnafı ile konuşarak belli yerleri o hale dönüştüreceğiz. Dokunacağız oralara ve Beykoz daha bir farklı olacak inşallah” diye konuştu.

“5 yılda 15 yıllık hizmet vaadi veriyorum”

Beykoz’da çok çalışacaklarını söyleyerek konuşmasını sürdüren Başkan Murat Aydın, “Bu süreçte, iyi hizmet etme, 5 yılda 15 yıllık bir hizmet enerjisini ortaya koyma, sizlerle birlikte olma vaadini veriyorum. Herkese öz kardeşim gibi davranacağım. Hiçbir ayrım, farklılık görmeyeceksiniz. Ben artık 251 bin kişinin yaşadığı Beykoz ailesinin bir ferdiyim. İnşallah bu büyük aileye, sizlerin desteğiyle, hizmet etme imkanını bulacağız. Ayrımın yapılmayacağının, herkesin çok iyi kucaklanacağının vaadini veriyorum. Beykoz, burada yaşayan 251 bin kişi ile güzel. Beykoz’un her bir yeri değerli, biz o değere sahip çıkacağız ve hizmet edeceğiz. Biz hizmetçiyiz, hizmetçinin nereli olduğunun önemi yok, hizmeti güzel ortaya koyup koyamayacağının önemi vardır. Tecrübemiz var, o tecrübe ve birikimle biz iyi bir hizmetkarlık yapabiliriz. Bu hizmeti teşekkür almak için, dua almak için, ülkenin birlik ve dirliği için, ay yıldızlı bayrağın kıyamete kadar dalgalanmasına Beykoz özelinde katkı vermek için yapacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Aydın’ın konuşmasının ardından tek tek söz alan dernek temsilcileri, Aydın’ın destekçisi olduklarını belirtti, kendisine başarı dileklerinde bulundu.

Haber ve Fotoğraf: (DOĞAN CAN CESUR – YUNUS EMRE ŞEKER/İSTANBUL-İHA)

SP’li Muharrem KAŞITOĞLU: “Yenimahalle’den büyük bir Kutlu yürüyüşü başlatıyoruz.”

0

Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem KAŞITOĞLU, adaylığını kendi mahallesi olan Yenimahalle’de kutladı.

Yenimahalle Kardeşler Düğün Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıya;

İl Başkanı Abdullah SEVİM, İlçe Başkanı Şeref KAÇMAZ, İl Başkan Yardımcıları, Mehmet Ali ÖZGÜR, Selman YÜCEL, İlçe Karargah Başkanı İbrahim KALAYCI, Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanı Rıza GİK, Bozkurt Dernekler Birliği Başkanı Mustafa DİKMEN, Kadastro Mağdurları Dernek Başkanı Zeki AVŞAR, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yılmaz ÖZDEMİR, dernek başkanları, bazı muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Açılış konuşmasını SP İlçe Başkanı Şeref KAÇMAZ yaptı.

Şeref KAÇMAZ (SP İlçe Başkanı)

“Dışarıdan gelen aday, Saadet Partisi bayrağını Beykoz Belediyesi burcuna asmamıza vesile olacak.”

Besmeleyle konuşmasını açan Şeref KAÇMAZ, öncelikle tüm katılımcıları selamlayarak konuşmasına başladı. Konuşmasının devamında ise şöyle konuştu: “Bu akşam burada iktidar partisine yakışır bir tabloyla, inşallah İl başkanımız, belediye başkan adayımızı sizlere takdim edecekler. Bizler Saadet Partisi olarak yani 50 yıldır yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesi için, disiplinli ve teşkilatlı olarak gece-gündüz demeden çalışan Milli Görüşçüler olarak Beykoz’da siyasi atmosferin üzerimize yüklediği yükün farkındayız. Gereğini yaptık ve en isabetli kararı verdiğimize inanıyoruz. Bizler defalarca İstanbul’a ihanet ettiğini söyleyenlerin tam aksine önümüzdeki dönemde Beykoz’da yalana, talana, dolana dur demek için her türlü hırsızlığa, arsızlığa, haksızlığa, yolsuzluğa dur demek için inançlı kadroları omuz omuza getirmeye çalıştık. Elhamdülillah, başardık. Bu arada Cumhurbaşkanımıza,  AKP Genel Başkanına da teşekkür ediyoruz. Buraya genel vali atar gibi Beykozlu seçmenlerin sağduyusunu hiçe sayarak göndermiş olduğu aday, inşallah Saadet Partisi bayrağını Beykoz Belediyesi burcuna asmamıza vesile olacak. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Mustafa DİKMEN (Bozkurt Dernekler Birliği Başkanı)

“Beykoz’da AK Partiye 1 Nisan’da şakamızı yapmış olacağız.”

Belediye Başkan adayımız demiyorum, artık belediye başkanımız Sayın Muharrem KAŞITOĞLU demek istiyorum. Ben şahsım ve Kastamonu Bozkurt Dernekler Birliği başkanı olarak yola çıktığımız bu yolda, kendisine 4 ay önceki toplantımızda vermiş olduğumuz sözü burada, dernekler başkanı olarak 27köy derneğimizin başkanı adına tekrarlamak ve aynı sözü tekrar söylemek istiyorum. Muharrem Başkan nerede, biz oradayız. İnşallah çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda, hayırlısıyla sonuca ulaşmayı rabbim nasip eder ve inşallah, Beykoz’da AK Partiye 1 Nisan’da şakamızı yapmış oluruz. Sizlerden sadece sandığa gitmenizi rica ediyoruz.

Abdullah SEVİM (SP İl Başkanı)

“Bu ülke sadece AKP’nin ülkesi değil. Bu ülke 81 milyon insanın barış içerisinde yaşayacağı bir ülke olmalıdır.”

Önümüzde tarihi bir fırsat var. Her geçen gün Ülkemizin problemleri azalmıyor, artıyor. Hepimiz yarınımızdan endişeliyiz. Geçinmekte zorlanıyoruz. 16 yıldır ülkemizi yönetemeyen iktidara 31 Mart’ta sandıkta dur demenin ilk adımın atmış olacağız. Ülkemiz gerçekten yönetilemiyor. Doğalgaza, elektriğe yaptıkları zamları gözden kaçırmak için indirim yaptıklarını söylüyorlar. Şimdi de bir poşet tartışması yaşıyoruz. Poşet parası verecek miyiz-vermeyecek miyiz? Poşet parasıyla bizlere çektirdikleri ekonomik krizi unutturdular. Ülkemizin gündemi bu değildir. Ülkemizin problemi Mahkemelerimizde adalet yok. Ülkemizin gündemi işsizlik, her geçen gün işsizlik sayımız artıyor. Bilhassa diplomalı işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. Gelir dağılımında adalet yok. Terör her geçen gün ülkemizi biraz daha tehdit etmeye devam ediyor. Dış politikada Amerika’nın oyuncağı olduk. Tanklarımızı toplarımızı yola koyduk, Suriye sınırından öte geçtik, sözde Fırat’ın doğusuna operasyon yapacağız, Amerika başkanı ‘evet, biz çekileceğiz’ dedi önce.  Sonra biz operasyona başladıktan sonra ‘siz yanlış anladınız, hemen de çekilecek değilim’ demek durumunda kalınca şimdi bizim tanklarımız toplarımız bizim genelkurmayımızdan gelecek talimatı değil, Trump’tan gelecek olan talimatı bekler hale geldi. Bu ülke sadece AKP’nin ülkesi değil. Bu ülke 81 milyon insanın barış içerisinde yaşayacağı bir ülke olmalıdır. 31 Mart’ta başta Beykoz olmak üzere İstanbul’da yeniden Milli Görüş bayrağı dalgalanacak.

Muharrem KAŞITOĞLU

(SP Beykoz Belediye Başkan Adayı)

“Yenimahalle’den büyük bir Kutlu yürüyüşü başlatıyoruz.”

KAŞITOĞLU, öncelikle salonda bulunan tüm katılımcıları selamladı. Konuşmasına şöyle devam etti. “Bugün çok önemli bir gün. Yenimahalle’den Allah’ın izniyle benim doğduğum ve ömrümün tamamını geçirdiğim bu güzel mahalleden, bu evimden büyük bir Kutlu yürüyüşü başlatıyoruz. Bu yürüyüşle İnşallah 31 Mart’ta Beykoz Belediyesi’ne Saadet mührünün vurulmasıyla belirgin ivme kazanacaktır. Gücüm yettiği ölçüde her zaman hakkın mücadelesini verdim. Haklı olduğum zaman hiç kimseye boyun eğmeyeceksin.  Eğilirsen hem hakkını hem de şerefini kaybedersin. Birlikte mücadelemize devam ediyoruz.

“Biz lütuf istemiyoruz, biz hakkımızı istiyoruz.”

2004 yılında meclis üyesi adayı olduk. 2009 yılında tekrarladık ve 2014 yılında yine meclis üyesi olduk. Bu mahallenin hakları başta olmak üzere Beykozluların tüm haklarını sonuna kadar takip etme konusunda elimizden geleni yaptığımıza hepiniz şahitsiniz. Bakın, hakkımız ve hukukumuz nasıl yeniliyor. İstanbul’un nüfusunun %12 Kastamonu.  Sivas’tan sonra İstanbul’da, demografik yapıya baktığımızda en yoğun temsilin olduğu memleket Kastamonu’dur. İstanbul da milletvekili sayısına baktığımızda 98 milletvekili içinde bir tane Kastamonulu milletvekili var. Bu hak mıdır? Peki, İstanbul’da kaç belediye başkanı var? İstanbul’da %10’u temsil ediyoruz. Kastamonulu en az 3 tane belediye başkanı olması gerekir. Kaç tane var? Sıfır. Peki, bu hak mı, adalet mi? Biz ne istiyoruz, lütuf mu? Bizim istediğimiz hakkın teslim edilmesi.

“Saadet Partisi sayesinde ve Beykozluların hakkını alacağız.”

Bu hak bize Saadet partisi tarafından verildi. İçinizde başka parti mensupları da var. Ben de uzun zamandır AK Parti içerisinde siyaset yaptım. Burada Ak Partililer de var, Cumhuriyet Halk partililer de, Milliyetçi Hareket Partililer de var. Burada Saadet partililer de var. Hepsini bir kenara bırakıyoruz, hakkın hukukun peşine düşüyoruz. 31 Mart gecesi İnşallah Beykoz’dan Kastamonuların genelde Hak hukuk peşinde koşanların, tüm ve Beykozluların hakkını alıyoruz hayırlısıyla.

“Bugüne kadar yapılan hizmetleri çok daha iyi noktalara taşımaya talibiz.”

Beykoz’da birçok hizmet yapıldı. Allah hizmet edenlerin hepsinden razı olsun. Bizler onlara minnet duyuyor, şükran duyuyoruz. Biz neye talibiz? Biz bugüne kadar yapılan hizmetleri çok daha iyi noktalara taşımaya talibiz. Sizlerin desteğiyle İnşallah bu kardeşiniz Meclis Üyeliğinde ve belediye başkan yardımcılığında yaptıkları yapacaklarının teminatı olan bu kardeşiniz, inşallah sizlerle birlikte bu bayrağı alıp çok daha yukarılara taşıyacaktır.

“Beykoz da 3.300 Sokağı’nın her bir yerini defalarca gezmiş bir kardeşinizim.”

Beykoz, dostluğun, komşuluğun yaşandığı büyük bir köy. Cenazemizde, düğünümüzde, hastalığımız da hep birbirimize koşan insanların barındığı büyük bir köy. Bu yüzden Beykoz’da içeriden ya da dışarıdan aday olma farkı var mı? Var. Beykoz’da gideceğiniz yerleri navigasyonla bulan bir belediye başkanı ister misiniz? Nasıl bir Belediye Başkanı istersiniz? Ömrünü burada geçirmiş, Beykoz da 3.300 Sokağı’nın her bir yerini defalarca gezmiş her bir konutun mümkün olduğunca kapısını çalmış, burada hayatını geçirmiş, bundan sonra da burada hayatını geçirmeye niyetli olan bir belediye başkanı adayı istemez misiniz?

“Beykoz’a Allah’ın izniyle çağ atlatacağım.”

Bu yol cefalı yol. İstemek kolay, buradan isteriz demek kolay. Bunun gereğini yapmak, hakkın peşine düşmek lazım, meşakkate, cefaya göğüs germek lazım. Sizlerden istediğim benim peşimde, benim yanımda, benim arkamda olun.  Bu kutlu yolda yürür isek eğer, 31 Mart’ta İçinizden biri, bir kardeşiniz, evinizin bir parçası, her daim kendisine ulaştığınız bu kardeşinizi belediye başkanlık makamına oturtursanız,  gerçekten Beykoz’a Allah’ın izniyle çağ atlatacağım bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın.

“31 Mart’ta aklınızın, yüreğinizin sesini dinleyerek, mührünüzü hak eden insana basın.”

Adaletsizliğe karşı Adalet, liyakatsizliğe karşı liyakat, İthale karşı yerli diyorsanız, bu meşakatli yolda Allah’ın izniyle Birlikte yürüyeceğiz. Hakkınıza hukukunuza sahip çıkmak için 31 Mart son derece önemli. Allah size sağlık sıhhat versin. 31 Mart’ta aklınızın, yüreğinizin sesini dinleyerek mührünüzü hak eden insana basmanızı rica ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun var olun.

Toplantı sonunda AK Parti’den istifa eden Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir’in, Saadet Partisine üyelik rozeti İl Başkanı Abdullah Sevim tarafından takdim edildi.

Toplantı’da KAŞITOĞLU’nu, annesi, babası ve de kız kardeşi yalnız bırakmadılar.

Haber ve Fotoğraflar: Özgün Haber

Video: Beykoz Olay Gazetesi

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a “Veda Yemeği”

0
31 MART YEREL SEÇİMLERİNDE BEYKOZ'DAN ADAY GÖSTERİLEN ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKANI MURAT AYDIN İÇİN VEDA YEMEĞİ ORGANİZE EDİLDİ. (DOĞAN CAN CESUR - YUNUS EMRE ŞEKER/İSTANBUL-İHA)

31 Mart yerel seçimlerinde Beykoz’dan aday gösterilen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın için veda yemeği organize edildi. Başkan Aydın burada yaptığı konuşmada, “Farklı bir yolculuğa çıkarken bu şekilde uğurlanabilmek gerçekten mutlulukların en güzeli olsa gerek “dedi.

 

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın 31 Mart yerel seçimlerinde Beykoz’dan aday gösterilmesi üzerine Çırpıcı 1453 Sosyal Tesisleri’nde ‘Veda Yemeği’ düzenledi. Programa, Başkan Aydın’ın yanı sıra AK Parti’nin Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, milletvekilleri, ilçe protokolü ve Zeytinburnulu vatandaşlar katıldı. Başkan Aydın, tüm misafirleri kapıda karşılayarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Program, Başkan Aydın’ın seslendirilmesiyle oluşturulan sürpriz veda filmiyle başladı.

“Bu şekilde uğurlanabilmek gerçekten mutlulukların en güzeli olsa gerek”

Yemeğin ardından konuşmasını gerçekleştiren Aydın, “20 yıl aradan sonra ‘Allah’a ısmarladık’ derken, farklı bir yolculuğa çıkarken bu şekilde uğurlanabilmek gerçekten mutlulukların en güzeli olsa gerek. Ben bunu Zeytinburnu’nun sokaklarında hissediyorum. Zeytinburnulu hemşehrilerimizle iletişim kurduğumuz her ortam ben bunu hissediyorum. İyi ki varsınız” dedi.

“Zeytinburnu ve Beykoz dünyanın yıldızı olsun”

Başkan Aydın, “Dünyanın herhangi bir noktasında, örneğin Kanada’da, örneğin Japonya’da bir insan yıllık tatilini geçirmek için bir arayış yapıyor. ‘Nereye gitsem acaba?’ diye düşünüyor. Arzu ediyorum ki, aklına Türkiye gelsin. Aklına İstanbul gelsin. Özellikle çalışacağım. Zeytinburnu’nda o alanda ciddi bir mesafe kat ettik. Arzu ediyoruz ki Kanada ve Japonya’daki dünya turuna çıkıp para harcayacak bir insanın aklına Zeytinburnu gelsin. Aklına Beykoz gelsin. Burayı ziyaret etsin. Bu iki ilçe dünyanın yıldızı olsun. Ben haklarınızı helal etmenizi arzu ediyorum. Bizim hakkımız helal olsun. Allah’a ısmarladık” dedi.

Haber ve Fotğraflar: Enes Buladı (İletişim Koordinatörü) 

 

Başkan Adayı AYDIN’dan Vatandaşlara ve Derneklere Ziyaret

0

Beykoz Belediye Başkan adayı Aydın’dan vatandaşlara ve derneklere ziyaret

AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı Murat Aydın, Gümüşsuyu Mahallesi’nde esnafları tek tek ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. Taksi durağına da giren Başkan Aydın’ın bas-konuş sistemiyle taksicilere “hayırlı işler” dilemesi renkli görüntüler oluşturdu.

31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışmalarına devam eden Zeytinburnu Belediye Başkanı ve AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı Murat Aydın, Gümüşsuyu Mahallesi’nde esnafları tek tek ziyaret etti. İş yerlerindeki esnaflarla tokalaşan Başkan Aydın, kendilerinden destek istedi. Ardından bir kıraathaneye giren Aydın, oyun oynayan gençlere “hizmet, kardeşlik ve dostluk” sözü verdi. Gümüşsuyu Taksi Durağı’nı da ziyaret eden Başkan Aydın, durağın taksi şoförleriyle haberleşmesini sağlayan bas-konuş sistemini eline alarak, taksicilere “Hayırlı işler” diledi. Arada geçen konuşmalar renkli görüntüler oluşturdu.

Esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin ardından Başkan Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ile birlikte Beykoz Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı ve Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu’nun da bulunduğu ziyarette Başkan Aydın, muhtarlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Sohbetin ardından Başkan Aydın yerel bir gazetecinin fotoğraf makinesini alarak fotoğraf çekti. İlginç görüntülerin oluştuğu buluşmada muhtarlara hep birlikte yol almak istediklerini belirten Aydın, “Birlikte hizmet üretmenin yollarını oluşturacağız” dedi.

Ülkü Ocaklarına ziyaret 

Başkan Aydın’ın son durağı ise Beykoz Ülkü Ocakları oldu. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ile beraber Ülkü Ocaklarına gelen Aydın, gençlerle saatlerce sohbet etti. Beykoz Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Aytaç’a misafirperverliği için teşekkür eden Başkan Aydın, gençlerle bol bol fotoğraf çektirdi.

Tokatköy’de Tapu Sevinci Sürüyor

0

Beykoz’da yürütülen 2/B çalışmaları kapsamımda Tokatköy’de yaşayan 217 ilçe sakinine daha tapuları teslim edildi.  

Beykoz’da 2/B başvuru ve ödemelerini yapan ilçe sakinlerine tapuları mahalle mahalle dağıtılıyor, vatandaşlar yıllardır bekledikleri tapularına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Beykoz Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan tapu dağıtım törenine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları, başkan danışmanları ve birim müdürleri katıldı.

Tapu dağıtımının kendisi için çok özel ve önemli bir hizmet olduğunu ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek hem vatandaşlara verdiği sözü tutmanın hem de ilçe sakinlerinin gözlerindeki ışıltıya şahit olmanın mutluluğunu bir arada yaşadığını söyledi.

Başkan Çelikbilek 2/B tapu dağıtımlarının mahalle mahalle devam edeceğini de ifade etti.

Aileleriyle birlikte tapularını almaya gelen vatandaşlar ise gayret ve emekleri dolayısıyla Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibine teşekkür etti.

Gökhan Taneri VURAL’dan Menemen Partisi

0

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, CHP Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı Gökhan Taneri VURAL, Beykoz yerel basın mensupları ile bir araya gelerek menemen partisi verdi.

Eyvah Kitap & Nargile Kafe’de (Kavacık) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde menemen partisi vererek Beykoz basını ile bir araya gelen Gökhan Taneri VURAL, çaylar eşliğinde sohbet etti.

Beykoz basını ile bir araya gelmenin kendisini mutlu ettiğini belirten Başkan Aday Adayı VURAL, yaptığı açıklamada, menemen’in bir bahane, sohbetin ise şahane olduğunu ifade ederken, Beykoz basınının yerelde halkın sesi ve kulağı olduğuna vurgu yaparak , “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” dedi.

Gökhan Taneri VURAL günün anısına gazetecilere hediye olarak da Tuncay ÖZKAN’ın “Öldürün O Gazeteciyi” adlı kitabını hediye etti.

 

Başkan Çelikbilek 10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutladı

0

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen akşam yemeğinde yerel basın mensuplarıyla biraraya geldi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’ndeki programa Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Tacedddin Aksu ve Başkan Danışmanı Yakup Özbek ile Basın Danışmanı Muzaffer Topcu, basın yayın çalışanlarıyla yerel basın mensupları katıldı.

Başkan Yücel Çelikbilek, ilçenin haber yükünü çeken her türlü koşulda mesleklerini icra eden,  Beykoz’da yerel yönetimlerin gözü, kulağı ve sesi olan, haberleriyle kamuoyunu aydınlatarak önemli bir görevi yerine getiren yerel basın mensupları ve tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Başkan Çelikbilek: “Demokrasinin vazgeçilmez aracısınız”

Basın mensuplarıyla buluşmasında kendisinin de bir dönem bu mesleği icra ettiğini, eski Paşabahçe SSK Hastanesi’nde ‘Hamle’ adlı gazeteyi çıkardığını belirten Başkan Çelikbilek: “Demokrasinin vazgeçilmez aracısınız. Yerel basınımızın Beykoz’un kalkınmasında, tanıtılmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesine önemli katkıları vardır. 10 Ocak 1961’de yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulüyle  ilan edilen Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, ilçemizde basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, objektif, doğru, ilkeli gazetecilik anlayışıyla toplumun bilgilendirilmesi için çalışan, hizmet veren basın mensuplarının “10 Ocak Gazeteciler Günü” nü tebrik eder, sağlık, esenlik ve başarılar dilerim.” dedi.

Gazetecilerle hasbihal edilerek samimi bir havada gerçekleştirilen programda Başkan Çelikbilek, hizmet yılları içinde ilçeye ve yakın tarihe dair komşuluk ilişkilerinden insani ilişkilere kadar spor faaliyetlerinden okullara yapılan yatırımlara, Beykoz’daki sosyal yaşama da değinerek 2019 yılının merhamet, sevgi ve sağlık getirmesini, herkes için bereketli bir yıl olmasını da temenni etti.

Yerel basın mensupları da Başkan Çelikbilek’e soru ve görüşlerini ilettiler.

Program sonunda Başkan Çelikbilek katılımcılara cam çay takımı hediye etti.

Haber: Beykoz Belediyesi

Başkan Murat Aydın’dan Beykozlulara İmar Müjdesi

0
AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT AYDIN, GÜMÜŞSUYU SEÇİM İRTİBAT BÜROSUNDA YAPTIĞI KONUŞMADA, İMAR MÜJDESİ VERDİ. AYDIN, "ŞU İMARLA İLGİLİ SORUN ÇÖZÜLSÜN İSTİYORSUNUZ. O SORUN BÜYÜK ÖLÇÜDE ÇÖZÜLECEK. YANİ CUMHURBAŞKANI VE HÜKUMETİMİZİN BÜYÜK BİR DESTEĞİ OLACAK. ORADA CİDDİ BİR MESAFE KAT EDİLECEK" DEDİ. (DOĞAN CAN CESUR - YUNUS EMRE ŞEKER/İSTANBUL-İHA)

 

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Gümüşsuyu Seçim İrtibat Bürosunda yaptığı konuşmada imar sorunuyla ilgili olarak, “Şu imar ile ilgili sorun çözülsün istiyorsunuz. O sorun büyük ölçüde çözülecek. Yani Cumhurbaşkanı ve hükumetimizin büyük bir desteği olacak. Orada ciddi bir mesafe kat edilecek” diyerek müjde verdi.

31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında hız kesmeden çalışmalara devam eden Zeytinburnu Belediye Başkanı ve AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, AK Parti Gümüşsuyu Seçim İrtibat Bürosunu ziyaret etti. Büroda partililerle ve vatandaşlarla buluşan Başkan Aydın bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi. Ardından büroda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Aydın, “Türkiyenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bana, ‘sen Beykoz’a gideceksin ve çözülmesi gereken sorunları çözeceksin ve biz sana destek vereceğiz’ dedi. Ben şunu vadediyorum, Allah nasip ederse, sizler de desteklerseniz Beykoz halkı olarak destekleyeceğinizi hissediyorum. Allah ömür verirse 5 yılda 15 yıllık bir hizmeti, enerjimizle ve ekiple beraber ortaya koyacağız. Sizlerin hayallerine ortak olmak istiyorum. Birlikte Beykoz’la ve geleceğimizle ilgili önce hayaller kuracağız sonra proje görüşeceğiz” dedi.

“İmar sorunu büyük ölçüde çözülecek” 

Başkan Aydın, “Ben hayallerinizin de bir kısmını biliyorum. Şu imar ile ilgili sorun çözülsün istiyorsunuz. O sorun büyük ölçüde çözülecek. Yani Cumhurbaşkanı ve hükumetimizin büyük bir desteği olacak. Orada ciddi bir mesafe kat edilecek. Mülkiyet ile ilgili konu bellidir. Orman alanlarıyla yani 2-B ile ilgili sorunun çözümü için anayasa değişikliği yapılmıştı. Uygulamada aksayan yönler var, bu mevzu Cumhurbaşkanımızın bildiği bir mevzudur. Bana ‘Murat gideceksin bu mevzuyu çözeceksin’ dedi. Bizde seçildikten sonra gidip ilgili bölümlerin kapısında yatacağız. Sistemimizi de iş takibini yapacak olan ekibi de kuracağız. Takıldığımız yerde Cumhurbaşkanımıza gideceğiz. Yasa değiştirilmesi gerekiyorsa gerekli talepte bulunacağız. Bir de nerede ne bina yapılıyorsa herkes birbirini denetleyecek. Sistem kuracağız ve böylece kayırmaca olmayacak. Kaçak inşaat yapanı da diğeri şikayet edecek” ifadelerini kullandı.

“Beykoz bilişim teknolojisinin merkezlerinden birisi haline dönüştürülebilir”

Başkan Aydın, “Elimdeki cep telefonunu Amerikanın ‘Apple’ firması Türkiye’nin ihracatı kadar üretiyor. Önemli olan dışındaki metal kısmı yapmak değil, içindeki yazılımı yapmaktır. Bu yazılımı da evlerde gençler ve mühendisler organizasyonla bu işleri yapıyorlar. Beykoz bu inovasyonun, teknolojinin, bacasız sanayinin en büyük gelir getiren bilişim teknolojisinin merkezlerinden birisi haline dönüşebilir. Buralarda bilişim vadileri oluşturulabilir. Yani herkesin kendi evleri iyi kötü veya eski yeni fark etmez ama burada bir öncülük olsun. Onunla ilgili buralarda çalışma yapılabilir, istihdama katkı olarak” diye konuştu.
Konuşmasının ardından Başkan Aydın, vatandaşlarla ve partililerle sohbet ettikten sonra fotoğraf çektirdi. ​

(DOĞAN CAN CESUR – YUNUS EMRE ŞEKER/İSTANBUL-İHA)

Belediye Otoparkında Yangın

0

Beykoz Belediyesi’nin arka tarafında bulunan İSKİ Binasının yanında ki Otoparkta yangın çıktı.

Edinilen bilgiye göre bir araç patlamasından dolayı çıkan yangına itfaiye müdahale etti.

 

Muammer TONYA, Yerel Basını Ağırladı

0

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Muammer TONYA, Beykoz Yerel Basını ile bir araya geldi.

Kavacık Kırkfırın Pide & Cafe’de kahvaltılı olarak gerçekleşen toplantıda Muammer TONYA’ya eşleri İnci TONYA başta olmak üzere, çalışma arkadaşları da yalnız bırakmadılar.

Başkan Aday Adayı Muammer TONYA gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler aktarırken, Başkan seçildiği taktirde Beykoz’da yapacağı çalışmaları anlattı. Beykoz’un en büyük sorununun iş, aş ve konut olduğunu sözlerine ekleyen Muammer TONYA, “İmar planları konusunda Sarıyer nasıl başardı?” diyerek kısaca bahsederken, Beykoz’da imar yaparken betonlaşma yapmayacaklarını da ifade etti.

Muammer TONYA (CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı)

Yaklaşık üç buçuk aydır bölgede bir seçim faaliyetinde bulunduk. Bu faaliyetlerimizi sizler de yakından takip edip bize destek olduğunuz, bu konuda hepinize teşekkür ediyorum.

“Aday olsak da olmasak da partimiz adına çalışacağız.”

Bu kahvaltıyı siyasi bir amaçla değil, dostluğumuz açısından aday olursak beraber çalışacağımızı aday olamasak da yine partimiz adına çalışacağız, yine birlikte beraber olacağız. Biz hepimiz bu bölgenin insanıyız.

“Beykoz’u İstanbul’un incisi yapacağız.”

Daha önce yapacaklarımı anlatmıştım. Eğer aday olup seçimi kazanırsak Beykoz’u İstanbul’un gerçekten İncisi yapacağız. Bugüne kadar diğer partilerden olsun kendi partimden olsun kimseyi tenkit etmedim etmem de. Ben yapacağımı anlatırım. Bu konuda bilgime ve becerilerime güveniyorum.

“Halk size inandığı zaman seçimi alırsınız.”

3,5 ay boyunca arazide çalıştık dolaştık. Halk üzerinde bir güvenirlik olduğunu düşünüyorum. Ben biraz farklı bir adamım, bürokrasiden geldim. Bir belediye başkanının halk karşısında tecrübeli ve güvenilir olması çok önemlidir. Halk hem fiziki olarak hem de geçmişi ve tecrübesi olarak size inandığı zaman bir yol alırsınız ve seçimi de kazanırsınız. Bölgemizde her türlü girişim var balıkçılıktan tutun da günübirlik Turizm’e, konfeksiyon, sayacılık ve cam… Her şey var bizde. Ustaların bunu devam ettirmesi ile her şeyi bir bütün haline getirerek burada işsizliğin de önüne geçeriz. İnsanların beklediği iş, aş, konuttur. Bunlar olursa sorun da çözülür.

“2960 sayılı yasa burada yetkili olarak Büyükşehir Belediyesi’ni kılmış.”

Beykoz’un İstanbul boğazından başlayan yalıların bulunduğu sahil şeridi, denize direk bakan yerleri öngörünümdür. Öngörünümün hemen arkası Geri görünüm ve etkilenme bölgesi, bu alanda 2960 sayılı yasa ile İlçe Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir belediyesini yetkili kılınmış. Onun arkası dediğimiz 1 nolu koruma alanı SİT alanı olduğundan kanun hükmünde kararname ile Çevre Şehircilik Bakanlığı’na verilmiş. Tabii ki burada 1000’lik-5000’lik Nazım imar planını ilçe yapacak. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü kanalıyla oradaki koruma kuralından geçip, bakanlığa gidecek onaylanıp gelecek.

“2960 sayılı yasa çok özel bir kanundur.”

Bölgede yapılan geri görünüm planları 6 sene önce şu anki bizim mevcut belediye başkanımız tarafından Çevre Şehirciliğe gönderildi. Türkiye’de yönetirken yasalarla yapıyorsunuz hem de karıştırıyorsunuz. 2960 sayılı yasa çok özel bir kanundur.  Burada plan yapma yetkisi Büyükşehir belediyesine verilmiş. Siz bu planı Bayındırlık Bakanlığı’nda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına kanun hükmünde kararname ile gönderiyorsunuz. Kanun her zaman daha üstündür.

“Buraları betona gömmeyeceğiz.”

Beykoz’da %82’i ormandır. Ormanlarımız aktif alanlar değildir, pasif alanlardır. Vatandaşın kullanımına açık alanlar değildir. Yeşil alanın içine mezarlıklarda girer metrekare olarak. Biz burada  planları yaparken betona gömmeyeceğiz. Biz burada %18’i kullanacağız. %82’i orman kalacak.

“Sarıyer nasıl başardı?”

İmar planları konusunda Sarıyer nasıl başardı? İyi bir ekip çalışması ile planları kuruldan takip ettiler ve büyük şehirden çıkardılar. Tabii Şükrü Bey’in 2. Dönemi olması, 18. madde uygulamalarını yaptı ve bitirdi.

 

 

Muharrem KAŞITOĞLU SP’den Aday Oldu

0

AK Partiden 7 Kasım 2018 tarihinde istifasını veren Muharrem KAŞITOĞLU, Saadet Partisi’nden aday oldu.

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden, 3 Ekim 2017 tarihinde istifa eden Muharrem KAŞITOĞLU, 7 Kasım 2018 tarihinde de partisinden istifa etmişti.

Başkan Yardımcılığı görevinden “AK Parti’nin bir neferi ve Beykoz Belediye başkan yardımcısı olarak attığım twit’in, parti hiyerarşisine uygun olmadığı gerekçesiyle savunmamın alınmasına karar verilmiştir.” Diyerek istifa eden KAŞITOĞLU, İBB Meclis Üyeliği ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi görevine devam ediyordu. Yaklaşık 2 ay önce de yine AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yılmaz ÖZDEMİR ile birlikte Muharrem KAŞITOĞLU Beykoz Kamuoyuna bir basın açıklaması gerçekleştirerek AK Parti’den istifa ettiklerini duyurmuşlardı.

Muharrem KAŞITOĞLU 9 Ocak 2019 (dün) tarihinde, SP’den adaylığını açıkladığını kendisi ile telefon görüşmemizde onayladı.

 

Belediye Meclisi’nde Ocak Ayı Çalışmaları Sürüyor

0

Beykoz Belediyesi Meclisi ocak ayının ikinci toplantısı için Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında bir araya geldi.

Belediye Meclisi’nde ilk olarak bir önceki toplantı tutanağı görüşülerek oylandı. Ardından AK Parti Meclis Üyesi Salim Öztürk’ün sözlü teklifiyle;

Beykoz İlçesi, Dereseki Mahallesi 267 parsel hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğü’nün geçen meclis toplantısında görüşülerek İmar Komisyonu’na havalesi yapılan teklifi Hukuk Komisyonu havale edildi.

Hukuk ve Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu üyeliğinden istifa eden AK Parti Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir’in yerine ise oy birliğiyle AK Parti Meclis Üyesi Yakup Özbek seçildi.

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla söz alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, basının ülkelerin gelişmesi ve demokrasi için çok önemli olduğunu vurgulayarak meslek ahlak ve etik değerleri doğrultusunda çalışan tüm basın emekçilerinin gününü kutladı.

CHP Meclis üyesi Hakkı Emanet demokrasilerde basının önemine değinerek özveri ve emekle çalışan tüm basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutladı.

Ardından gündem maddeleri görüşüldü. Sözleşmeli Personel çalıştırılması hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu ve Çiğdem Mahallesi Bilirkişi seçilmesi hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, oy birliğiyle meclisten geçti.

Asansör Protokolü hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifi ise oy birliğiyle Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 11 Ocak 2019 Cuma günü yapılacak.

 Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

 

 

 

 

Özel Güvenlik Eğitimi Kayıtları Başladı

0

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi’nin, ilçe sakinlerinin istihdamına katkı sağlamak amacıyla açtığı “Silahlı- Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi” kayıtları başladı.

İlçede sakinlerinin insan kaynakları alanında doğru istihdamı amacıyla firmalara danışmanlık sağlayarak, işverenlerle iş arayan vatandaşları bir araya getiren Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi yeni bir uygulamayı daha Beykozluların hizmetine sunuyor.

Ücretsiz olarak verilecek “Silahlı- Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi” ne Beykoz’da ikamet eden ve 40 yaşını aşmayan adaylar başvurabilecek.

Başvuru şartları ve genel nitelikler

Beykoz’da ikamet etmek, sabıka kaydı bulunmamak, silahlı güvenlik kursu için; lise mezunu ve 22 yaşından gün almış olmak, silahsız güvenlik kursu için 19 yaşından gün almış olmak şartı bulunmaktadır.

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezinde verilecek özel silahlı- silahsız güvenlik eğitimine başvurular 18 Ocak 2019 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.

Detaylı bilgi:

0 216 538 8456 /8463 /8464

Okullar Arası Hentbol Ligi Müsabakaları Başladı

0

Beykoz’da 2018-2019 eğitim – öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında  tüm okulların karşılaşacağı Hentbol Ligi Müsabakaları başladı.

Beykoz Belediyesi, Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Beykoz’da ilk uzun soluklu spor organizasyonu olarak düzenlenen Hentbol Ligi Müsabakaları’nın açılış töreni yapıldı.

İlçedeki tüm ilk, orta ve liselerden 21 takımın 3 ay boyunca karşılaşacağı müsabakalara 336 öğrenci katılacak. Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde gerçekleşecek yarışmalar heyecan dolu 50 maça ev sahipliği yapacak.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonu’nda yapılan açılış törenine Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyespor Kulübü Başkanı Salim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük ve ilçedeki spor kulüp başkanları, öğretmen ve veliler katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyespor Kulübü Başkanı  Salim Öztürk: “Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum”

Törende öğrencilere hitap eden Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyespor Kulübü Başkanı Salim Öztürk: “Beykoz Belediyesi olarak ilçedeki çocuklarımızın, gençlerimizin spor olanaklarını artıracak birçok yatırıma imza atıyoruz. Bir yandan ilçedeki spor kulüplerinin saha ve tesislerini yenilerken diğer yandan kulüp bünyesinde gençlerimizi spora teşvik edecek turnuvalar düzenliyoruz. Öğrencilerimiz okullarında farklı spor dallarıyla tanışırlarsa sporu yaşam biçimi haline getirmiş olurlar. Hentbol, hız ve azim gerektiren bir takım oyunudur. Bu müsabakaların ilçemizde geleceğin yeteneklerini ortaya çıkaracağına inanıyor, müsabakaya katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”dedi.

Açılışın ardından Hentbol Ligi Müsabakalarının ilk karşılaşmaları yapıldı.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

 

 

İlçe Spor Müdürlüğü’nden, ‘Askıda Kırtasiye Projesi’ Fatin Hoca İlkokulunda

0

“Askıda Kırtasiye Projesi” Beykoz’da ihtyaç sahibi çocuklarım yüzlerini güldürmeye devam ediyor. İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün en son ziyaret ettiği okul Fatin Hoca İlkokulu oldu.

İlçe Gençlik Spor Müdürü Bülent KÜÇÜK’e bu önemli projede İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY, İlçe Tarım Müdürümüz Murat EKİNCİ ve İlçe Tapu Müdürü Teyfik PALABIYIK eşlik ettiler.

“Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza; hiçbir koşulda yalnız olmadıklarını, ihtiyaç hissettikleri her an ve her alanda yanlarında olduklarını hissettirmenin, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize gönülden destek vermek ve yürekten bağlı olmak için “Askıda Kırtasiye Projesi” ni hayata geçirdik.” Diyen İlçe Gençlik Spor Müdürü Bülent KÜÇÜK, bu kapsamda İlçemizde bulunan Fatin Hoca İlkokulunu ziyaret etti.

Beykoz’da birçok okulu ziyaret ederek ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemelerini ulaştıran İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün en son ziyaret ettiği okul Fatin Hoca İlkokulu oldu. Fatin Hoca İlkokulu Müdürü Mesut Seven’e teslim ettiler.

Murat AYDIN: “Kazansam da, Kaybetsem de Beykozluyum.”

0

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi DİLMAÇ ve AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat AYDIN, Beykoz Yerel Basınıyla bir araya geldi.

Rüzgarlıbahçe’de Birlik Kasap’ta gerçekleşen kahvaltılı toplantıda AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ayberk CENGİZ’de katılım sağladı. AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat AYDIN, yaklaşık olarak 2,5 saat kadar süren programda, gerçekleşen toplantının bir tanışma toplantısı olduğunu özellikle vurguladı.

Murat AYDIN, Beykozluların en büyük sorunu olan imar ve mülkiyet konusuna da değindiği toplantıda: “Büyükşehir, İlçe Belediyesi, Merkezi Yönetim olmak üzere, 3’ü aynı partiden olduğu zaman anayasa değişikliği yapabilmiş, 2B ile ilgili uyum yasalarını çıkarmış ve 2B ile ilgili çözüm adımı atmış. Yani bu çözüm adımını atılabilmesi için Merkezi Yönetimin ve İlçe Belediyesi’nin uyum içerisinde çalışıyor olması gerekiyordu ve nitekim de öyle olmuş.” dedi.

M.Hanefi DİLMAÇ (AK Parti Beykoz İlçe Başkanı)

“Teşkilatlar içinde köklü bir değişiklik yaptık.”

Sık sık olmasa da zaman zaman bir araya geliyoruz. Bugün burada bir araya gelmemizin asıl sebebi adayımızı basına tanıtmak, hem de burada kendi aramızda istişare yapmak. Ben 8 ay önce ilçe başkanı olarak atandım. İlçe başkanlığım sürecinde sanırım üçüncü bir araya gelişimiz. O süreçte 24 Haziran seçim sürecini yaşadık. Daha sonra da teşkilatlar içinde köklü bir değişiklik yaptık. Yaptığımız değişikliklerde 45 mahalleden 32 mahalle başkanımızı değiştirmek durumunda kaldık. Yapmış olduğumuz değişikliklerin sebebi kesinlikle arkadaşlarımızın performansıyla ilgili sorun değil, il başkanlığımızın almış olduğu bir karardır. Mahalle başkanlarını değiştirirken mahalle teşkilatlarında da yenilikler yapmak durumunda kaldık. Bu anlamda bugün AK Parti teşkilatı Beykoz’un bütün mahallelerinde teşkilatlarını oluşturmuş oldu. Bu anlamda ana kademe olarak hem kadın kollarımız, hem de gençlik kollarımızla teşkilat yapılandırmamızı tamamlamış olduk.

“Bizde görev istenmez, verilir.”

Biz AK Parti Teşkilatı olarak dünyanın en büyük sivil toplum örgütüyüz. Ve çok disiplinli bir teşkilatız. Bu teşkilat yapılanması içerisinde hiyerarşik yapıya çok riayet edilir. Ben ilçe başkanı olduğum dönemde ilçe başkanı adayı olmama rağmen partimizin yapmış olduğu birçok değişik araştırma sonucunda aday adayı olmamama rağmen bu görev bize tebliğ edildi. Bu doğrultuda aday adaylığı süreci başladı belediyeyle ilgili. Aday adayı olarak bize müracaat edenlerin biz aday adaylıklarının kabulünü gerçekleştirdik. 15 tane aday adayı arkadaşımız vardı. Ben ilçe başkanı olmadan önce bana belediye başkanı adayı olmamam koşuluyla bu görevi kabul etmem söylendi. Bizde görev istenmez, verilir ve ilçe başkanlığı görevi bize verildi ve biz de kabul ettik.

“Genel başkanımızın bizzat takdirleri sonucunda da belediye başkan adayı olmuştur. “

Aday adaylığı ile ilgili süreçte 15 tane arkadaşımız aday adayı oldular. Bu süreç devam ederken benimde adım gündeme geldi. Partimizin yetkili organları yapmış olduğu istişareler doğrultusunda bana göre aday değerlendirmesi yapılırken,  geçmişi göz önünde bulundurularak,  belediyecilik anlamındaki hizmetleri, teşkilatçılık anlamında ortaya koyduğu performans doğrultusunda Zeytinburnu Belediye Başkanımız, bizim ağabeyimiz Murat Aydın’ın burada aday olması uygun görüldü. Bu değerlendirme yapılırken sadece Beykoz ilçe teşkilatının ya da il başkanlığımızın değerlendirmesi değil, hem genel merkezin hem kamuoyu araştırması olsun, hem de istişareler doğrultusunda genel merkez yetkili organlarının ve genel başkanımızın bizzat takdirleri sonucunda da belediye başkan adayı olmuştur.

“Beykoz’a çok iyi hizmetler yapacağımıza inanıyorum.”

Beykozlular artık şunu düşünmeliyiz. AK Parti ilçe başkanı olarak öncelikle burayı kazanmak ve önümüzdeki seçimde en yüksek oyu nasıl alırız, onun hesabını yapmayı düşünmeliyiz. Siz de basın olarak ve Beykozlular olarak bundan sonraki süreçte seçilecek olan ve belediye başkanımızın Beykoz’a ne gibi katkılar sağlar biz artık bunların üzerinden yürümemiz lazım. Murat Aydın’la 5 yıl birlikte çalışma fırsatım oldu. Beykoz’a kendisinin iyi anlamda katkılarının olacağını, teşkilatla birlikte belediye de oluşacak olan yeni yönetimiyle biz Beykoz’a çok iyi hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Bu anlamda sizlerden de ricamdır, bizim arkamızda durmanızı isteriz. Yapıcı olan tüm eleştirilere açığız. Beykoz’a katkı sağlayacak olan fikirlerinizden de faydalanmak isteriz.

Murat AYDIN (Beykoz Belediye Başkan Adayı)

“Hiçbir seçim garanti değildir, geçmişte Türkiye’de bir rüzgar esti ANAP gitti, SHP geldi.”

Hiçbir seçim garanti değildir. Anketlerde 20-30 puan önde olsanız dahi özellikle yerel seçimlerde bir bakmışsınız 20 puan, 30 puan geriye düşmüşsünüz. 1989 yerel seçimlerinde  Türkiye’de bir rüzgar esti ANAP gitti, SHP geldi. Seçimlerde bir genel şartlar bir de özel yerel şartlar vardır. Hiçbir seçime garanti gözüyle bakmam, bakamam. Garanti ise neden seçime giriyoruz, Milletin iradesi nerede kalıyor. Olmaz öyle bir şey olamaz. Ben Zeytinburnu’nda 20 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Zeytinburnu demografik yapısı itibariyle zor olan bir yerdir. Hiçbir seçim Garanti değildir, bir tek kendi attığım oy garantidir. Seçimlerde tüm insanları ikna etmem gerekmektedir.

“Seçimi kazansam da, Kaybetsem de Beykozluyum.”

Zeytinburnu’nda oturuyorum. Zeytinburnu’ndan Beykoz’a gelip gitmek bir hayli zaman alıyor,  bu nedenle Beykoz’a taşınmaya karar verdim. Öncelikle kiraya geleceğim. Daha sonra Beykoz’dan bir ev satın alacağım. Seçimi kazansam da, Kaybetsem de Beykozluyum. Artık Boğazın incisi Beykoz’da yaşayacağım. Bunu da hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

“Ortalamada her 100 kişiden 40 kişi diyor ki, benim mevzu imar meselesi”

Beykoz’da tecrübeli insanlar çok. Beykoz’da hizmet edildi. Beykoz’un imar problemi fabrikaların kurulması ile başlayan bir süreçtir. Beykoz’da seçilen bir belediye başkanının yetkileri  nelerdir? Beykoz’a mevcut bir Belediye Başkanı seçtik ne yapabilir? Sayalım; imarla ve mülkiyetle ilgili konuyu ele alalım. Sokaklarda dolaştığımızda halkın arasına girdiğimizde, hem köylerimizde hem de merkezinde, hem Çavuşbaşı bölgesinde, Kavacık’ta hem de Riva’sına kadar olan bölgede gündeme getirilen en önemli konu İmar ve mülkiyet ile ilgili konulardır. Ortalamada her 100 kişiden 40 kişi diyor ki ‘benim mevzu imar meselesi, bu meseleye çözüm bulun’.

“Belediyenin yetkileri nelerdir?”

Anayasa ve kanunların belediyeye verdiği dolayısı ile belediye başkanına verdiği yetkiler. Siz öngörünüm de ruhsat verebilir misiniz? Veremezsiniz. Boğaziçi İmar kime bağlı? Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı. Siz imar planı yapabilir misiniz? Öngörünüm ile ilgili olarak yapamazsınız. Kim yapabilir? Özel bir kanunla belediyenin dışında görevlendirilmiş, yetkilendirilmiş kurum ve kuruluşlar yapar. Doğal SİT alanına gelince, imar planı yapamazsınız. İlgili bakanlıklar yapar.  Koruma havzası ile ilgili konulara geldiğimizde, orası ile ilgili imar planını yapamazsınız. Büyükşehir bu konuda yetkilidir. Geriye ne kaldı? Doğal SİT olmayacak, Tarihi SİT olmayacak, öngörünüm olmayacak, havzası olmayacak. Azıcık bir alanda imar planı yapabilirsiniz.

“Biz bir Krallık ilan etmiyoruz, Belediye Başkanın  anayasa ve yasalara göre yetkileri bellidir.”

Beykoz’a seçilecek Belediye Başkanı yetkisi bellidir. Belediyenin yetkisi ne kadar? Burada olması gereken problemlerin çözümü ile ilgili olarak, özellikle imar ve mülkiyetle ilgili problemlerin çözümü için öncelikle X, Y ve Z partilerinin, hem Beykoz’dan seçilen başkanın hem büyükşehirden seçilen başkanın hem de hükümetin birbiriyle uyumlu çalışabiliyor olması gerekir. Belediyenin yapabilecekleri ortadadır. Biz bir Krallık ilan etmiyoruz. Belediye Başkanın  anayasa ve yasalara göre yetkileri bellidir. O yetkiler çerçevesinde hareket edecektir.

“Çözüm adımını atılabilmesi için Merkezi Yönetimin ve İlçe Belediyesi’nin uyum içerisinde çalışıyor olması gerekir.”

Peki, geçmiş dönemde bu anlamda neler yapılmıştır? Büyükşehir, İlçe Belediyesi, Merkezi Yönetim olmak üzere, 3’ü aynı partiden olduğu zaman anayasa değişikliği yapabilmiş, 2B ile ilgili uyum yasalarını çıkarmış ve 2B ile ilgili çözüm adımı atmış. Yani bu çözüm adımını atılabilmesi için Merkezi Yönetimin ve İlçe Belediyesi’nin uyum içerisinde çalışıyor olması gerekiyordu ve nitekim de öyle olmuş. 50-60 yıllık sorun ile alakalı yasal haklar zaten oluşturulmuş. Bundan sonrası için hayata geçmesi ile ilgili diğer uygulamalar Bürokrasi ile ilgili takip işleridir.

“Parlamentonun yetkisinde olan bir iş başarılmıştır.”

Geçmiş yönetimlere bakıldığında devrim niteliğinde çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Mülkiyet problemleri ile ilgili zaten atılması gereken adım atılmıştır. En büyük en zor olan iş başarılmıştır. Yani anayasa değiştirilmiş, kanun çıkarılmıştır. Parlamentonun yetkisinde olan bir iş başarılmıştır. Nasıl başarıldı? Buradaki yerel yönetimin başındaki arkadaşlarımız, abilerimizin Ankara’da, Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız onun çözümle ilgili iradelerini ortaya koymaları neticesinde bir mesafe kat edilmiştir. Her şey çözülmüş müdür? Hayır, bazı eksikler tabii ki vardır.

“Binali YILDIRIM bizim Büyükşehir belediye başkan adayımızdır”

Benim çok daha önceden de Büyükşehir Belediye Başkanı adayım Binali Yıldırım’dır. Bunu Geçmişte de söylemiştim. Yeniden iktidar olmak istiyorsak ve İstanbul halkının yaşamını daha da kolaylaştıracak işler yapmak istiyorsak, büyük deneyimi ve tecrübesi olan, oy potansiyeli yüksek olan Binali Yıldırım bizim büyükşehir belediye başkan adayımızdır. Ben, Büyükşehir Belediye Başkanlığını hiçbir zaman düşünmedim. Gündemde olmayan bir şey çıktı, sağ olsun çok da onore oldum. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize böyle bir görevi tebliğ etmesi beni inanılmaz mutlu ve onore etti. 4 dönemdir de belediye başkanıyım. Beykoz’dan Aday gösterildim.

“Zeytinburnulu’ları buraya taşıyacak denmesi çok yanlış.”

Zeytinburnu’ndan buraya çaycısından tutun herkesi getirecek demişler. Olur mu ya! İşte benim iletişim koordinatörüm yanımda. Şartlara göre hareket edeceğiz. Diyelim Ankara’da yapılması gereken işler var. Ankara’yı çok iyi bilen birini getirmemiz kötü olmaz ama Zeytinburnuluları buraya taşıyacak denmesi çok yanlış. Zeytinburnu’nda işini gayet başarılı yapan aktif çalışan bürokratlar içerisinde birkaç kişi normaldir ama biz bunları 1 Nisan’da düşüneceğiz. Öncelikle seçimi alacağız.

“İlçe başkanımız ve teşkilatımız bizi inanılmaz motive etti.”         

Resmi olarak bizim adaylığı açıklandıktan sonra ilçe başkanımızın o hoşgörüsü, bizi kabullenişi, samimi ve içten desteği, teşkilatımızın sahiplenmesi ve teşkilatın düzeyi. Ben yıllardır bu işleri bilirim. Beykoz teşkilatının düzeyini çok iyi gördüm. Orada ilçe başkanımız ve teşkilatımız bizi inanılmaz motive etti.

“Sadece futbol değil diğer spor dallarıyla da ilgilenmek gerekiyor.”

Beykoz Spor ve diğer amatör kulüpler gündemimizde. Sadece futbol değil diğer spor dallarıyla da ilgilenmek gerekiyor. Beykoz Spor bir marka değer. Ben sporla çok ilgiliyim. Amatör branşlara destek vereceğiz. Profesyonel kulüplere de iş adamlarının el atması için elimizden geleni yapacağız. Beykoz Arena’nın gerçekleşmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

“5 yılda 15 yıllık hizmet üretme sözünü veriyorum.”

Beykoz halka bize yetki verirse 5 yılda 15 yıllık hizmet üretme sözünü veririm. Sorunların, hepsini çözecek miyiz çözemeyiz. Sorunlarla ilgili çözüm düşüncelerimiz var. Hayallerinize ortak olmak, dertlerinize ortak olmak ve çözüm yolunda da birlikte mücadele etmeyi öneriyorum.

“Bu işi bilen bir insan olarak görevlendirildim.”

Bu işler nasip kısmet işidir şartlar ve koşullar el vermiş ve biz gelmişiz. Beykoz’da bizden liyakatli benden zeki akıllı yüzbinler vardır ya da binler vardır. Şartlar ve koşullar öyle gerektirmiş ve böyle olmuş. Bu işi bilen bir insan olarak görevlendirdim. Cumhurbaşkanımızın sözleri bu anlamda başka taraflara çekilmemelidir.

Program sonunda AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat AYDIN, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Beykoz Yerel Basın Mensuplarına birer kalem hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirildi.