Ana Sayfa Blog

CHP’nin itirazı üzerine kamu görevlisi olmayanlar listeden çıkartıldı

0

Beykoz İlçe Seçim Kurulu, CHP’nin 23 Haziran seçimleri için oluşturulan sandık kurullarındaki kamu görevlisi olmayan 4 kişiyle ilgili yaptığı itirazı karara bağladı. Kararda “Kaymakamlık listesinde memur olmadıkları halde memur olarak bildirilen ve atananların, sandık başkanlığından ve memur üyeliğinden çıkarılmasına oy çokluğuyla karar verildi” ifadeleri yer aldı.
YSK’nın İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine gerekçe gösterdiği kamu görevlisi olmayanların sandık kurullarında görevlendirilmesi, 23 Haziran seçimleri için oluşturulan listelerde de ortaya çıktı. Beykoz’da devlet memuru olmayan 4 kişinin sandık kurullarına görevli olarak atandığını tespit eden CHP, Beykoz İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulunmuştu. İlçe Seçim Kurulu, CHP’nin itirazı üzerine bugün toplanarak 4 kişinin sandık kurulu listelerinden çıkarılmasına karar verdi.

KAFTANCIOĞLU: DEVLET, İLÇE SEÇİM KURULLARINI DA MAĞDUR EDİYOR

Kararı değerlendiren CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, “Devlet yani kaymakamlık, ilçe seçim kuruluna gönderdiği listede yine memur olmayanları yazdı. Daha önceki seçimlerde de memur olmayanları sandık kurulu başkanı olarak atayan kaymakamlıklar yani devletti. İlçe seçim kurulları da devlet tarafından mağdur ediliyor” dedi.

Kaftancıoğlu açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Beykoz’da devlet memuru olmayan 4 kişiyi sandık kurullarına üye yazdıklarını tespit etmiş ve hemen itirazda bulunmuştuk. Aynı itirazda sandık kurullarındaki bir üyenin de siyasi parti üyesi olduğu tespitimiz vardı. Beykoz İlçe Seçim Kurulu, itirazımızı değerlendirdi ve söz konusu kişileri listelerden çıkarttı. Seçimin iptaline gerekçe diye sundukları durumu tekrar edilen seçimde aynı şekilde uygulayabilecek kadar akıl tutulması içindeler. Devlet yani kaymakamlık, ilçe seçim kuruluna gönderdiği listede yine memur olmayanlarıyazdı. Bundan önceki seçimlerde de aynı bu şekilde bu listeleri seçim kurullarına gönderen de yine devletin kendisiydi. Yani daha önceki seçimlerde de memur olmayanları sandık kurulu başkanı olarak atayan kaymakamlıklardı. İlçe seçim kurulları da devlet tarafından mağdur ediliyor. Çünkü bu listelere kamu görevlilerini atamakla yükümlü olan kaymakamlıklar, seçim kurulları değil. Bugün, devlet kasti ya da değil görevini yerine getirmediği için seçim iptal edilmiş, 16 milyon İstanbullu mağdur edilmiş durumda. 23 Haziran’dan sonra mızıkçılık yapmalarına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Beykoz İlçe Seçim Kurulu, CHP’nin itirazı üzerine kamu görevlisi olmayan 4 kişinin sandık kurulu listesinden çıkarılmasına karar verdi. Kurul ayrıca “Memur olmadıkları halde listeye dahil edilen kurum amirleri hakkında gereğinin yapılması için Kaymakamlığa yazı yazılmasına” karar verdi.

Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu da bugün aldığı kararda sandık kurullarına atanan bazı isimlerin memur olup olmadığını öğrenmek için Kaymakamlığa yazı yazılması gerektiğini karara bağladı. Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu, sandık kurulu listelerinin Beşiktaş Kaymakamlığı’ndan gelecek yanıt sonrasında nihai karara bağlanacağını da belirtti.

Beykoz’un Köylerinde Fesleğen Kokulu Ramazan Sofraları

0

Beykoz Belediyesi’nin “Gönülden Gönüle İftar Buluşmaları” Ramazan sevincini köylere taşımaya devam ediyor. Taze fesleğenlerle donatılan sofralarda kardeşliğin sıcaklığı paylaşmanın bereketi yaşanıyor.

 

Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren birlik ve beraberliğin en güzel manzaralarına sahne olan “Gönülden Gönüle İftar Buluşmaları” Örnekköy, Elmalı, Zerzevatçı ve Görele Meydanları’nda 2 bin kişiyi ağırladı.

7’den 70’e iftar sofralarına katılan vatandaşlar, komşularıyla aynı sofra etrafında buluşmanın manevi atmosferinde Kur’an-ı Kerim tilaveti, ney ve kanun dinletisiyle ezanı bekledi. Ardından akşam ezanı ve dualarla birlikte oruç açıldı. Aileleriyle iftara gelen çocuklar ise cıvıltılarıyla sofralara ayrı bir güzellik kattı.

Başkan Aydın 4 Köyü Ziyaret Etti

Ramazan bereketini paylaşmak üzere ilk olarak Görele’de vatandaşlarla buluşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ardından Zerzavatçı’da ilçe sakinleriyle oruç açtı.

Örnekköy’de vatandaşların samimiyetine ve muhabbetine eşlik eden Başkan Murat Aydın sonrasında Elmalı’ya geçerek mahalle sakinleriyle çay içti ve hasbihal etti.

Başkan Murat Aydın: “Sofralarımıza renk ve güzellik katan tüm ilçe sakinlerimize teşekkür ediyorum”

İftar sofralarında ilçe sakinlerine hitap eden Başkan Murat Aydın: “Beykoz’un köylerindeki samimiyet ve sıcaklığın yansıdığı iftar sofralarında sizlerle buluşmak eşsiz bir zenginlik.  Ramazan Ayı’nın başlangıcından bu yana ilçemizde aynı kardeşliği sergileyen, aileleriyle, çocuklarıyla, komşularıyla sofralarımıza renk ve güzellik katan tüm ilçe sakinlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim ülkemizin dirliğini daim etmesini, bizleri ağız tadı ve huzurla Bayram’a kavuştursun” dedi.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

 

 

Bakan Pakdemirli Bal Üreticileriyle Sahurda Buluştu

0

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İstanbul’un en fazla kestane balı üretimi yapan ilçesi Beykoz’da bal üreticileriyle sahur yaptı.

Mahmutşevketpaşa Köy Kahvesi’nde gerçekleşen sahura Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Hüseyin Kolcu, mahalle muhtarı Kemal Özmen ile kestane balı üreticileri katıldı.

Beykoz’daki kestane ağaçlarının durumu ve verime etkilerinin konuşulduğu toplantıda Bakan Pakdemirli ilçedeki arıcılık çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bal üreticilerinin talep ve önerilerini dinleyen Bakan Pakdemirli kestane ağaçlarının korunmasıyla ilgili bakanlık çalışmalarını paylaştı.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

 

Ekrem İMAMOĞLU’nun Beykoz Turu

0

31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye  (İBB) Başkanı seçilen, sonrasında Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun 6 Mayıs tarihli kararıyla İBB Başkanı seçimlerinin 23 Haziran’da tekrarlanmasına karar verilmesiyle birlikte mazbatası elinden alınan ve yeniden aday olan Ekrem İmamoğlu Beykozlularla buluştu.

İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Beykoz turunda ki diğer güzergahları ise: Kavacık Köprü, Kavacık Göbek, Hasan Yavuz Camii Önü, Kavacık Dörtyol, Kanlıca, Çubuklu, Paşabahçe, Beykoz Meydanı olurken son durağı ise Tokatköy’deki Fatma – Hakan Kalay çiftinin evinde ki iftar sofrası oldu.

Beykoz halkının coşkuyla karşıladığı İmamoğlu’nun ilk durağı Kavacık Dörtyol oldu. Beykozlu vatandaşlar Ekrem İmamoğlu’na dokunabilmek ve fotoğraf çektirmek için neredeyse izdiham yaşadığı, otobüs turunda “Her Şey Çok Güzel Olacak” sloganları ile Ekrem İmamoğlu’na destek verdi.

Beykoz’daki otobüs turu ile Beykoz halkını selamlayan Ekrem İmamoğlu’nun Kavacık-Dörtyol’daki konuşmasında ki ara başlıklar ise şöyleydi:

“Türkiye’nin demokrasi mücadelesi için dua edeceğim.”

Hepinizi çok seviyorum, hayırlı Ramazanlar. Çok güzelsiniz, güzel bir karşılama yapmışsınız, harikasınız. Bu akşam Beykoz’da bir iftar açacağım. Sizler için dua edeceğim, Türkiye’nin demokrasi mücadelesi için dua edeceğim. Bu memleketin güzel insanları, kalplerinde ki hangi buz varsa onları eriteceğiz, insanları buluşturacağız, birleştireceğiz.

“Kötü söz sahibine aittir.”

Birileri kötü sözler söylüyorlar. Arsız, hırsız vs.. diyorlar. Hiç kimseye kızmayın. Kötü söz sahibine aittir. Allah ıslah etsin deyin, Allah’a havale edin.

“İstanbul kazanacak!..”

Sizleri çok seviyorum. güzel hemşehrilerim İstanbul. Enerjimiz tam, hiç kuşkulanmayın. Sizden isteğim güler yüzle, iyi niyetle, sabırla, herkese sarılın, anlatın.

“O bir avuç insan hakkettikleri cevabı 23 Haziran’da sandıkta alacak.”

Türkiye’yi ve İstanbul’u bir avuç insana teslim etmeyeceğiz. 16 milyon insan bir avuç insana emanet etmeyeceğiz. O bir avuç insan bu şehrin nimetlerini 16 milyon insana dağıtmamızı istemiyorlar. Ama ben bu şehrin nimetlerini 16 milyon insana dağıtmaya geliyorum. O bir avuç insan hakkettikleri cevabı 23 Haziran’da sandıkta alacak. Hep beraber o cevabı vereceğiz. Hepinizi çok seviyorum. Her şey çok güzel olacak. Hepinizi çok öpüyorum. Sağ olun, var olun.

Ekrem İmamoğlu Beykoz turu sonrası, Fatma – Hakan Kalay çiftinin Tokatköy’deki evinde iftar sofrasının konuğu oldu.

 

CHP’den Beykoz İlçe Seçim Kurulu’na itiraz

0

CHP BEYKOZ İlçe Başkanlığı 23 Haziran’da tekrarlanacak olan İBB seçimleri dolayısıyla oluşturulan sandık kurulu başkan ve üyelerinin devlet memuru olmaması iddiasıyla Beykoz İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti.

CHP BEYKOZ İlçe Başkanlığı, Beykoz İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti. Yapılan itiraz başvurusuyla kamu görevlisi olmayan 4 kişinin sandık kurullarındaki görevlerinden alınması talep edildi.

CHP, Beykoz İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itiraz başvurusuyla kamu görevlisi olmayan 4 kişinin sandık kurullarındaki görevlerinden alınmasını talep etti.

CHP İstanbul İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 23 Haziran seçimleri için oluşturulan sandık kurullarında, kamu görevlisi olmayan kişilerin görevlendirildiği gerekçesiyle Beykoz İlçe Seçim Kuruluna itiraz başvurusu yapıldı.

İtiraz başvurusuyla kamu görevlisi olmayan 4 kişinin, sandık kurullarındaki görevlerinden alınması talep edildi. Açıklamada, görüşlerine yer verilen CHP İstanbul İl Başkan Canan Kaftancıoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Beykoz’da devlet memuru olmayanları sandık kurullarına üye yazıldıklarını tespit ettik. Bugün sandık kurullarıyla ilgili itirazlar için son gün. İstanbul’un tüm ilçelerinde incelemelerimizi, araştırmalarımızı yapıyoruz. Beykoz’da tespit ettiğimiz durumla ilgili hemen ilçe seçim kuruluna itirazda bulunduk. 23 Haziran’dan sonra mızıkçılık yapmalarına müsaade etmeyeceğiz. Sandık sonuçlarında istediğini alamayan, siyaset sahnesinde aradığını bulamayanlar milletin iradesi dışında başka yollardan medet ummaktan vazgeçsin.”

BİR AKŞAMDA DÖRT KÖY İFTARI

0

Dün akşam Beykoz köylerinde iftar coşkusu yaşandı. Mahalle sakinleri Alibahadır, Mahmutşevketpaşa, Paşamandıra ve Riva’da kurulan iftar sofralarında buluştu.

Beykoz Belediyesi’nin Alibahadır, Mahmutşevketpaşa, Paşamandıra ve Riva Meydanı’nda kurduğu “Gönülden Gönüle İftar Buluşmaları”nda 3000 mahalleli ağırlandı.

İftar sofralarına aileleri ve komşularıyla katılan mahalle sakinleri, Beykoz Belediyesi’nin masalarına dağıttığı taze fesleğen kokuları, ney dinletisi ve Kur’an-ı Kerim tilaveti eşliğinde ezanı bekledi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın önce Paşamandıra’ya gitti. Burada iftarı bekleyen vatandaşlarla selamlaştı. Ardından Mahmutşevketpaşa’ya geçen Aydın, orucunu burada açtı. Burada bir süre vakit geçirdikten sonra Alibahadır’a geçti ve burada mahallelilerle selamlaşıp çorba içti. Başkan Aydın son olarak Riva’ya gitti ve burada vatandaşlarla çay eşliğinde sohbet etti.

Başkan Murat Aydın: “Beykoz’umuzun doğallığını ve güzelliğini yansıtan köylerimizde oruç açmanın huzurunu yaşıyoruz”

Başkan Murat Aydın “Beykoz’umuzun doğallığını ve güzelliğini yansıtan köylerimizde Ramazan’ın samimi havasında hep birlikte oruç açmanın huzurunu yaşamaya devam ediyoruz. Bu güzel Ramazan akşamını güzel anılarla, hoş sohbetleriyle dolduran hemşerilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

Her gittiği köyde masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden Aydın, katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ederek hayırlı Ramazanlar diledi. Başkan Murat Aydın özellikle aileleriyle birlikte oruç açmaya gelen çocuk ve gençlerle yakından ilgilendi.

Teravih namazını Riva Camii’nde kılan Başkan Aydın, vatandaşlara limonata ikram etti.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Başkan Murat Aydın Beykoz’daki Baston Sanatını Yerinde İnceledi

0

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Dereseki Mahalle’sinde bulunan baston ustalarını ziyaret ederek baston yapımı hakkında bilgi aldı.

Başkan Murat Aydın,  ‘Türkiye Somut Olmayan Kültürel Miras Ulusal Envanteri’nde, ‘Geçmişten Geleceğe Yaşayan Kültür Mirasımız’ olarak nitelenen ve  “Yürümeyi kolaylaştırmak için, ağaç ve metalden yapılan, çeşitli tekniklerle süslenerek sanatsal nitelik kazanan, tarihte silah, otorite veya iktidar sembolü olarak tanımlanan baston yapımını yerinde inceledi.

Aynı zamanda Sırmakeş sularıyla ünlü Dereseki’de bastonculuk sanatının da yapıldığını ifade eden Başkan Murat Aydın, baston ustaları Mehmet Bozkurt ve Selahattin Demirman ile bir süre sohbet etti.

Eline bastonu alarak inceleyen ve tarihi sanatın inceliklerini ustaların ağzından dinleyen Başkan Murat Aydın, onlara ilçenin istihdamına, ticaretine ve gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar kapsamında yapılmasını planladığı su ve baston festivali projesinden bahsetti.

Beykoz’da Baston Ve Su Festivali Yapılacak

Başkan Murat Aydın, “Dereseki’de bulunan ustalarımıza konuk olarak baston atölyelerini ziyaret ettik. Yıllarca bu sanata emek veren ve yaşatan ustalarımızdan yaşam hikâyelerini ve baston sanatının inceliklerini dinledik. Güzel sohbeti, misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Beykoz’un doğal güzelliklerini görünce heyecanlanmamak mümkün değil. Beykoz’un altyapı ve diğer meselelerini çözmekle ilgili çalışırken, diğer taraftan Beykoz’un istihdamına, ticaretine katkı vermek, bölgeye değer katacak, ilçenin zenginleşmesini sağlayacak, tarihi ve turistik özelliklerini yaşatmak amacıyla çeşitli festivaller de yapacağız. Mesela, Dereseki’de ‘su ve baston’ festivali yapacağız. Burada Beykoz’un cennet ormanlarından kaynağını alan, cam gibi, şeker gibi, içenin içmeye doyamadığı asırlık, leziz kaynak suyu da var. Baston almaya gelenlere suyumuzdan ikram edeceğiz. Böylelikle İstanbul, burayı duymuş olacak. Bu şehrin potansiyelini harekete geçirecek, burada yaşayan insanları daha mutlu etmek, daha zengin kılmakla ilgili adımlar atmak lazım. İşte festivalleri bunun için yapacağız” dedi.

Baston ustaları ata yadigârı bastonculuk mesleğini yapanların ilçede sadece kendilerinin kaldıklarını belirterek, Zonguldak’ın meşhur Devrek bastonlarını yapanların da aslında Beykoz’dan gittiklerini ifade etti. Ustalar ayrıca tarihi suyu ve bastonuyla ünlü mahallelerini ziyaret ettikleri, sanata ve sanatçıya önem verdiği için Başkan Murat Aydın’a teşekkür etti.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Başkan Murat Aydın Spor Kulüplerini Sahurda Ağırladı

0

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçedeki spor kulüpleri yöneticileri ve temsilcilerini sahurda ağırladı. 

Beytaş Teras Kafe’de yapılan sahur buluşmasına Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Marmara Üniversitesi Spor Fakültesi Dekanı Salih Pınar, BİSK Başkanı Asım Özdemir, ilçedeki amatör spor kulüplerinden yönetici ve temsilciler katıldı.

Toplantıda spor alanında Beykoz’da yapılması planlanan projelerle ilgili fikirler paylaşıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Boğaz kıyısındaki ilçede başta su sporları olmak üzere farklı spor dallarında gençlere yeni alternatifler sunacaklarını ifade ederek mevcut spor kulüplerine ve projelerine desteğin devam edeceğini söyledi.

Marmara Üniversitesi Spor Fakültesi Dekanı Salih Pınar ise ilçede farklı spor dallarının gelişmesi için ortak çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük de kendilerini sahurda ağırlayan Başkan Murat Aydın’a spor ve sporcuya verdiği önem için teşekkür etti.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

 

Bakan Soylu Beykoz’da Muhtarlar ve Vatandaşlarla Buluştu  

0

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Beykoz’da muhtarlarla toplantı, vatandaşlarla iftar, STK ve yöre dernekleriyle sahur ve teravihi kapsayan yoğun bir program gerçekleştirdi.

Beykozlularla kucaklaşmak, muhtarlarla istişare yapmak, vatandaşların taleplerini dinlemek üzere ilçeye gelen Bakan Süleyman Soylu, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, belediye başkan yardımcıları ve mülki amirler tarafından karışılandı.

Bakan Süleyman Soylu ilçeyi ziyareti kapsamında ilk olarak Beykozlu muhtarlarla bir araya geldi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda 45 mahalle muhtarıyla buluşan Bakan Soylu vatandaşlara yönelik hizmetler konusunda istişarelerde bulundu.

Bakan Soylu’dan Başkan Aydın ve Meclis’e Teşekkür

Toplantıda muhtarlarla istişarenin uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına olumlu katkısına değinen Bakan Soylu: “Dünyada uyuşturucu konusunda insanlığa yönelmiş çok ciddi bir tehdit var. Türkiye bu tehdidin en fazla hedefinde olan ülkelerden.  Özellikle 8 Mayıs’ta Belediye Meclisi’nde ‘Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’ kurma kararını oy birliğiyle alan Belediye Başkanımız Murat Aydın’ı ve meclisimizi kutluyorum” dedi.

Beykoz’un sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri, birikimi ve kimliğiyle İstanbul’a çok önemli katma değer ürettiğini vurgulayan Bakan Soylu ilçenin 5 yılda belediyecilik alanında önemli değişim yaşayacağını da ifade etti.

Kanlıca’da Vatandaşlarla İftar  

Bakan Soylu, muhtarlar toplantısının ardından Beykoz Belediyesi’nin 7’den 70’e her kesimden ilçe sakinini ağırladığı “Gönülden Gönüle İftar Buluşmaları” kapsamında Kanlıca Meydanı’nda kurduğu iftar sofrasında vatandaşlarla oruç açtı.

Beykozlularına yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılanan Bakan Soylu ilçe sakinlerine hitabında: “Size Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Bu sofrada yaptığımız dualar inşallah ülkemizin huzuruna katkı versin. Rabbim birlik, beraberlik içinde bayrama kavuşmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.

Ortaçeşme’de Limonata İkramı

İftar sonrasında Ortaçeşme Merkez Camisi’ne geçen Bakan Soylu teravih namazı kıldı ve cami çıkışında ilçe sakinlerine limonata ikram etti. Burada da ilçe sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılanan Bakan Soylu, cami lokalinde vatandaşlarla çay içerek sohbet etti.

Bakan Soylu ilçedeki programı kapsamında son olarak Beytaş Teras Cafe’de yöre dernekleri ve STK’larla sahur yaptı.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Hacı Zehra Aydın Camii İbadete Açıldı

0

Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hacı Zehra Aydın Camii dualarla ibadete açıldı.

Caminin açılışı için cuma namazından önce düzenlenen törene İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Müftüsü Ali Efe, belediye başkan yardımcıları, camiyi yaptıran hayırsever işadamı Turgut Aydın ve eşi Zehra Aydın ile vatandaşlar katıldı.

Açılışta İslam’ın Asr-ı Saadet’ten günümüze mabed merkezli bir din olduğunu vurgulayan İstanbul Müftüsü Yılmaz: “Cami gönülleri cem eden, bedenleri buluşturan, kalpleri tevhid eden bir yerdir. Elhamdülillah 14 asırlık İslam tarihi boyunca da öyle olagelmiştir. Şehirlerimiz, köylerimiz, kasabalarımız cami merkezli olarak kurulmuştur. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz bu güzel mabed de inşallah bu semtin hayatının merkezi ve gönül dünyalarının gergef gergef işlendiği bir merkez olsun. Camiler, bizim birlik ve beraberlik mekanlarımızdır. Minareler tevhidin, ezanlar özgürlüğümüzün, keza bayraklarımız hürriyetimizin sembolüdür. Ezan, bayrak ve minarenin buluştuğu yerde aziz milletimiz ebediyete kadar hür ve özgürdür. Bu mabedin sadece mabed değil aynı zamanda mektep, meşveret merkezi, ihtiyaç sahiplerine ihtiyaçların ulaştırıldığı bir yardım merkezi olmasını canı gönülden arzu ediyorum. Camilerimiz tarihte böyledir, böyle olmaya da devam etmelidir. Bu mabedler hayırsever kardeşlerimizin destek ve yardımlarıyla ebediyete taşınıyor. Allah kendilerinden razı olsun.” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise caminin örnek bir külliye niteliğinde olduğunu ifade ederek hayırsever Aydın ailesine teşekkür etti.

Kılınan cuma namazı ve dualarla cami ibadete açıldı.

Program sonunda cemaate Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

 

Trabzonlular İftarda Buluştu

0

Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği ve Beykoz Trabzonlular Derneği’nin organize ettiği, yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar programı, Çavuşbaşı-Çengeldere’de bulunan Ayşe Sultan Kır Bahçesi’nde gerçekleşti. İftara başta Beykoz’un siyasileri olmak üzere birçok sivil toplum örgütü liderleri de katıldı.

Daha önceleri Yıldız Teknik Üniversitesi rektörlüğü görevi gibi önemli bir görev üstlenmiş olan Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek yönetimindeki oluşum iftara katılım sağlayan tüm misafirlerle tek tek ilgilendi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlen iftarda ilk olarak Prof. Dr. İsmail Yüksek konuşmasını yapmak üzere mikrofona davet edildi.

Prof. Dr. İsmail Yüksek (Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı)

Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği ve Beykoz Trabzonlular Derneğimizin ortaklaşa organize etmiş olduğumuz iftarımıza hoş geldiniz. Ramazan-ı Şerifi bereketi birlikte olmak, beraber olmak, iftar sofralarında da bunu pekiştirdiğimiz en güzel ortamlardır. Türkiye’miz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İnşallah Ramazan-ı Şerif bu kardeşliğimize ve beraberliğimize önemli bir katkı sağlayacaktır. Bugün burada yaşanan bu güzellik, beraber olmak, inşallah birlik ve beraberliğimizin de devamı olacaktır. İftar programımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ederim. Sağ olun, var olun. İnşallah bundan sonra ki iftarlar da sizlerle beraber olmayı isteriz.

İsmail Yüksek’in konuşmasının ardından Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Şahin mikrofona davet edildi. Şahin kısa tuttuğu konuşmasında tüm katılımcılara ‘hoş geldiniz’ diyerek selamladı ve konuşmasını tamamladı.

CHP ve İYİ Parti, İftarda Basın Mensuplarıyla Buluştu

0

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlıklarının ortaklaşa düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde, Beykoz Yerel Basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 31 Mart ve 23 Haziran seçimi üzerine konuştular.

Gerçekleşen iftar yemeğinde; CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, CHP Kadın Kolları Başkanı Sevim Çalışkan, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyeleri’nden Gülay Demirel, Temel Karadeniz, Gülsüm Arıkan ile CHP ve İYİ Parti üyeleri, Beykoz Yerel Basını ile bir araya gelen isimler oldular.

Aydın Düzgün (CHP Beykoz İlçe Başkanı)

Büyükşehir Ak Parti grup başkanvekili aynı zamanda Esenler Belediye Başkanı bir yöreyi, Trabzon’u Ekrem İmamoğlu’na eleştiri getirmek adına şaşırdı. Bütün Trabzon halkını itham etti. Ben CHP Beykoz İlçe Başkanı olarak kendisini kınıyor ve bir an önce grup başkanlığı ve belediye başkanlığı görevinden istifa etmesini bekliyorum. Bunu da yerine getirmedikleri taktirde bu tasız durum devam edecektir.

23 haziranda ibrenin tam tersi döneceğini ve sayın başkanımızla beraber, hep birlikte bütün demokrasi güçleriyle birlikte 80 bin oyun Ekrem İmamoğlu’nda olacağını, bizim aldığımız oyu da onların alacağını düşünüyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. İYİ Parti 39 ilçemizin birçoğunda aday çıkarmadı, birçoğunda çıkardı. Örneğin Bağcılar’da, Kağıthane’de CHP aday çıkarmadı. İYİ Parti’nin adayları ile seçimlere girdik. Bu partilerimizin kendi arasındaki taktik ve stratejik konulardır.

Akif başkanımız ve benim de ağırlıkla söyleyeceğimiz bir durum değildir. Genel merkez siyasetiydi. O yüzden bu konu da birilerini suçlamanın bir anlam ifade edeceğini sanmıyorum. Beykoz da çalmadık kapı bırakmayacağız. Haklıyız, vicdanlarda haklıyız. Beykoz halkında Akif başkanımız da ben de bunu görüyoruz. Halkımızın gerekli karşılığı vereceğine de inanıyorum.

Akif Taşdemir (İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı)

25 yıllık bir AKP’nin yönettiği bir İstanbul var. Bir de 15 günde İmamoğu’nun  (Ekrem) yönettiği bir İstanbul var. Şimdiye kadar tarihinde AKP hiç indirim yapmış mıdır suda, ulaşımda… Bu iktidar değiştiği zaman halkın ödediği vergiler tekrar halka yansıyacak, kimsenin cebine girmeyeceğini ortaya koymuştur. Geçmişten bu yana AKP’nin yaptıkları ortadadır. O kadar paralar nerelere gitti? İstanbul’da sizin de, bizim de, hepimizin cebinden çıkan paraların, vergilerin, bu milletin vergileri nerelere çar-çur edildiği, dağıtıldığı da ortadadır.

Coşkun Tosun (CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı)

İstanbul Büyükşehir başkanlığını alacağız, inanıyorum. Çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz.

MHP’den İftar

0

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevi’nde, Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, İstanbul Milletvekilleri Mehmet Bülent Karataş, MYK ve İl Yöneticilerinin de katılım sağladığı iftar programında bir araya geldiler.

İlçe Başkanlığının iftarında MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve Yönetiminin misafirleri ile yakından ilgilendiği iftar programına; MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, İstanbul Milletvekilleri Mehmet Bülent Karataş, MYK Üyeleri Nevzat Ünlütürk, Gübey Saylan, MHP Bölge Başkanı Ümit Gürbüz, AK Parti Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve parttililer ve STK’lılar katılım sağladılar.

Oğuzhan Karaman (MHP Beykoz İlçe Başkanı)

İBB Belediyesi başkan adayı Sayın Binali Yıdırım Bey için gecemizi gündüzümüze katarak var gücümüzle, hak ettiği için, haklı olduğu için, bu kutsal şehre hizmet etme noktasında Sayın Binali Yıldırım beyle yol yürüyeceğiz. Allah’ın izni ile genel başkanımızın da taktirleriyle İstanbul’a, Büyükşehir’e başkan yapacağız. Genel başkanımızın bu anlamda İstanbul için çıkmış olduğu bu yolda ne gerekiyorsa artık diyoruz ki ‘gemileri yaktık, dönüşü yoktur, ya olacak, ya olacak…’ Allah’ın izniyle 23 Haziran’da Binali beyi İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı yapacağız.

Mehmet Bülent Karataş (MHP İstanbul Milletvekili)

Teşkilatımızın güçlü ve irade sahibi olarak Binali Yıldırım’ın destekleyeceğini ve sonuca gidecek etkiyi yaratacağını ifade etti. 31 mart seçimleri öncesi ve sonrası ve bugün sonrası süreçle ilgili değerlendirmeleri İstanbul’umuzun 1. Bölge koordinatörü Genel başkan yardımcımız İzzet Ulvi Yönter gerekli değerlendirmeleri yapacaklardır. Beykoz ilçemizde 14 ilçeyle ilgili pazartesi gününden bu yana İzzet Ulvi Yönter beyle 12. ilçemizi ziyaret etmiş bulunuyoruz. Ziyaretlerimizde MHP’nin Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ile ilgili 23 Haziran seçimleri öncesi genel başkanımızın talimatlarıyla belirlenmiş, 5 ana stratejiyle ilgili faaliyet çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. İnşallah diğer ilçelerimiz de bu çalışmalarımız aktaracağız ve başaracağız.

İzzet Ulvi Yönter (MHP Genel Başkan Yardımcısı)

31 mart seçimleri geride kaldı. 31 mart seçimlerinde Beykoz’da muazzez bir başarı elde ettik. Cumhur İttifakının onurunu yere düşürmedik. Cumhur ittifakına hep birlikte sahip çıktık. Beykoz’da belediyeyi hak eden işin ehli iyi bir insan aldı. MHP’ de destek oldu ve bunu başardı. Bu aynı zamanda AK Parti ile MHP ‘nin müşterek bir başarısıdır. Belediye başkanlığının kazanılmasında mücadele eden, çalışan tüm Beykozlu kardeşlerime teşekkür ediyorum. MHP’den de 3 belediye meclis üyesi arkadaşımıza da başarılar diliyorum. 31 martta üzerimize düşen görevimizi tamamladık. 23 haziranda seçimler yenilenecek. İnanıyorum ki AK Partili kardeşlerimizle omuz omuza vereceğiz 23 Haziranda yıldırım çaktıracağız ve İstanbul’un yeni başkanı Binali Yıldırım olacak inşallah.

Başkan Murat AYDIN, Beykoz Basınıyla Sahur’da

0

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Yerel Basın Temsilcileriyle Sahur Yaptı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sahur programında ilçedeki yerel basının temsilcileriyle buluştu.

Sahur programlarında Beykoz’un muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleriyle bir araya gelen Başkan Murat Aydın, bu kez ilçenin yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde bulunan Teras Kafe’de ilçedeki gazetecilerin katılımıyla gerçekleştirilen sahur karşılıklı istişare şeklinde geçti. Başkan Aydın,  ilçenin yararına yapılacak her türlü fikir, iş birliği ve koordinasyonun önemine dikkat çekerek Beykoz üzerine gelecekte neler yapılacağını, plan ve projelerine dair fikirlerini paylaştı.

Başkan Murat Aydın:

“Düşünceleriyle bize enerji veren gazeteci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum”

Başkan Murat Aydın: “Beykoz’umuzda sokaklarımızın sesi olan yerel basınımızla sahur programında bir araya geldik. Mesleğe gönül vermiş, ilkeli, toplumun gözü, kulağı ve sesi olan, görev bilinci içinde ilçenin gelişmesi ve güzelleşmesi ve toplumun bilgilendirilmesi için çalışan değerli basın mensuplarımızı aramızda görmekten dolayı mutluyum. Düşüncelerinizle, yorumlarınızla bize enerji veren gazeteci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Beykoz’a geldiğimizde ilk tanıştığımız arkadaşlarımızın başında, teşkilatımızdan sonra yerel basın mensubu dostlarımız geldi. O yüzden buradaki arkadaşlarımızın duygusal olarak da bendeki yeri ayrıdır ” dedi.

“Büyükşehir olmadan olmuyor.”

Murat Aydın ayrıca sohbetinde “Büyükşehir olmadan olmuyor, sosyal ilişkiler, halkla ilişkiler, temizlik yaparsın. Bu anlamda CHP’liler ne yapıyordu diye soruyorsunuz. Sadece çöp topluyorlar ve halkla ilişkiler. Ben biliyorum, istisna yerler olabilir belki. Ben Beykoz’un menfaati üzerine konuşuyorum. Siyaseti bir tarafa bırakalım, bizim verdiğimiz sözler var. O sözleri gerçekleştirebilmek adına değerlendiriyor, yorum yapıyorum. AK Partili Başkan olursanız yani muhalefetten olursanız diyor ki ‘çöpünü topla, bir de gel çayımı iç’.

“Büyükşehir’e güvendik ‘5 yılda 15 yıllık hizmet üreteceğiz’ dedik.”

Bizi İnsanlar burada seçerken hak dedi ki Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği adam, AK Parti’nin gönderdiği adam, oradan destek alacak. Büyükşehir’in de AK Partili olduğunu düşünerek, anketlerde de bunu görerek çıtayı o kadar yükselttik ki ‘5 yılda 15 yıllık hizmet üreteceğiz’ dedik. Dolayısıyla Büyükşehir Olmayınca yapamıyorsun, beklentilerin yapılabilmesi noktasında. Olay sadece imar ile ilgili değil, yaparsınız ama bir kısmını yapabilirsiniz, misal öngörünüm yapamıyorsunuz.

“Asıl yatırımları yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve devletin desteği.”

İstanbul’daki 39 ilçenin rutin temizlik bakım gibi işleri bir tarafa koyun yatırım olarak Büyükşehir’in yaptığı yatırımın %3-%5’ini yapamaz. Hiçbir belediyenin öyle bir gücü yok. Bütçelerine bakın, o bütçe kalemlerinin nereye gittiğine bakın. Temizlik, kültür-sanata, park-bahçe bakımlarına gidiyor. Asıl yatırımları yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve devletin desteği de mutlaka oluyor.

Program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

 

Beykozlu Öğrencilerden Kırmızı Düdük Eylemi

0

Beykozlu öğrenciler İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya güvenliği için ülke genelinde başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyası kapsamında “Kırmızı Düdük” farkındalık eylemi yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesiyle 81 ilde duyurulan kampanyaya bir destek de Beykozlu öğrencilerden geldi.

Beykoz Belediyesi önündeki yaya geçidinde “Sen de Bir Yayasın”, “Önce Yaya” “Öncelik Yayanın, Öncelik Hayatın” yazılı dövizler ve kırmızı düdük çalarak araçları durduran öğrenciler trafikte yaya önceliğine dikkat çekti.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, ilçe protokolü ve okul müdürleri de öğrencilerle birlikte düdük çalarak kampanyaya destek verdi. Kaymakam Ahmet Katırcı araçları bizzat durdurarak kampanyanın tanıtım broşürlerini dağıttı ve yaya önceliğine uyulmasını istedi.

Kırmızı Düdük eylemine katılan trafik polisleri de sürücülere kampanyayı tanıtan broşür, kitapçık ve çocuklar için boyama kitapları dağıttı.

Yaya Önceliğine Yasal Güvence

Kampanya kapsamında 2918 sayılı Karayoları Kanununun 74. Maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle “Görevli bir kişi veya ışıklı trafik işaretleri bulunmayan, ancak başka bir trafik işareti ile belirlenmiş yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken bütün sürücüler araçlarını yavaşlatmak ve bu geçitlerden geçen veya geçmek üzere bulunan kişilere ve öğrencilere ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar.” hükmü getirildi.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Beykoz Belediyesi’ne “Hızlı Çözüm Masaları” Geliyor

0

Beykoz Belediyesi’nin yeni hizmet döneminde vatandaşların başvuru ve işlemlerini ilk adımda hızlı şekilde yapacağı “Hızlı Çözüm Masaları” kuruluyor.   

Beykoz Belediyesi’nin giriş katında yapımı devam eden alanda belediyenin farklı birim ve müdürlüklerinden personelin bulunduğu “Hızlı Çözüm Masaları” yer alacak.

İlk Adımda Hızlı Çözüm

Başvuru ve işlemleri için belediyeye gelen vatandaşlar kurumun diğer kat ve birimlerine gitmelerine gerek kalmadan taleplerini hızlı şekilde sonuçlandıracak.

Dilekçe ve başvuruları elektronik ortamda işleme alınan vatandaşlara kısa sürede yanıt verilecek. Ayrıca vatandaşlar talep ettikleri hizmet ve süreçler hakkında görevli personelden bilgi alabilecek.

Çay İkramlı Hizmet

Vatandaş memnuniyetini esas alan yeni uygulamayla ilçe sakinleri belediyenin çay ve kahve ikramıyla ağırlanacak. Beykozlular kendilerine ayrılan ferah alanlarda, belediyede işi olmasa bile gelip kitap okuyup, arkadaşlarıyla sohbet edebilecek ve ikramlardan yararlanabilecek.

Başkan Murat Aydın:

“Beykozlulara Hizmet Kolaylığı Sağlayacak”   

Çözüm Merkezi’nde incelemelerde bulunan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Hemşehrilerimize hizmet kolaylığı sağlamak üzere farklı ve yeni bir hizmet anlayışıyla bu sistemi kurduk. Belediyemize gelen vatandaşlar hizmetlere hızlıca ve yorulmadan ulaşırken, isterlerse burada vakit geçirip ikramlardan yararlanabilecek.” dedi.

Hızlı Çözüm Masaları’nda şu birimler olacak:

-Yazı İşleri (Dilekçe ve Evrak Kayıt)

-Park ve Bahçeler

-Fen İşleri

-Sağlık İşleri

-Zabıta

-İmar ve Şehircilik

-Sosyal Yardım İşleri

-Temizlik İşleri

-Kültür ve Sosyal İşler

Birimler:

-Kariyer Merkezi

-İBB Engelliler Merkezi

Vezneler

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Tokatköy’de Gönülden Gönül’e İftar Sevinci

0

Beykoz’da Ramazan Ayı’nın kardeşlik ve dayanışma iklimine sahne olan sokak iftarları, Tokatköy Mahallesi’nde 2500 ilçe sakinini ağırladı.

Beykoz Belediyesi’nin Tokatköy Ortaokulu bahçesinde kurduğu “Gönülden Gönüle İftar Buluşmaları” ilçe sakinlerini huzur ve muhabbet dolu atmosferiyle kuşattı.

Aileleriyle iftara katılan mahalle sakinleri komşularıyla aynı sofra etrafında toplanmanın ve oruç açmanın sevincini yaşadı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, AK Parti İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ve Beykoz Müftüsü Ali Efe de ilçe sakinleriyle iftar yaptı.

Beykoz Belediyesi’nin taze fesleğenlerle donattığı, ney ve kanun dinletisiyle, Kur’an-ı Kerim ziyafeti sunduğu programda akşam ezanın okunmasıyla hep birlikte oruç açıldı.

İftarda mahalle sakinlerinin ilgi ve sevgisiyle karşılanan Başkan Murat Aydın masaları dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti, hayırlı bir Ramazan Ayı dileyerek  katılımları için teşekkür etti.

Beykoz Müftüsü Ali Efe de iftar sonrasında ilçemizde ve tüm İslam Alemi’nde Ramazan’ın huzur ve hayırla idraki için dua etti.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

 

Binali Yıldırım Beykoz Belediyesini Ziyaret Etti

0

AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykoz Belediyesini ziyaret etti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, meclis üyeleri ve başkan yardımcıları ve birim müdürleri tarafından belediye binası girişinde karşılanan Binali Yıldırım, belediye personeliyle ve belediyeye gelen vatandaşlarla sohbet etti.

Beykoz Belediyesinde yoğun ilgiyle karşılanan Binali Yıldırım, Başkan Murat Aydın’ın makamında ağırlanarak, belediye faaliyetleriyle ilgili kısa bilgi aldı ve seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Görüşmenin sonunda karşılıklı hediye takdimi gerçekleştirildi.

Binali Yıldırım, Beykoz Belediyesi anı defterine yazdığı yazıyla iyi dilek ve temennilerde bulunarak binadan ayrıldı.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Beykoz’un En Hızlısı Yarışmalarında Sonuçlar Belli Oldu

0

Beykoz Belediye Başkanlığı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde Gençlik Haftası kapsamında gerçekleştirdiğimiz Beykoz’un En Hızlısı yarışmalarında 9 kategoride 480 kız ve erkek öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti. 

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Atletizm pistinde 10.05.2019 cuma günü saat: 09.30 da yarışma ve ardından ödül töreni yapıldı.

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük Konuşmalarında;

”Kararlılıkla yürürsek büyük hedefler ve gelecek günler bizim olacaktır. Biz sizlere güveniyoruz, siz değerli sporcular bizlerin yüzünü ağartacak, ülkemizin yüzünü ağartacak, ilçemizde, ilimizde,ülkemizde ve dünyada başarılar elde edecektir. Her zaman sizlerin destekçiniz olduğumuzu ifade etmek istiyorum.
Beykoz Kaymakamımız Ahmet Katırcı,Beykoz Belediye Başkanımız  Murat Aydın, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı  Salih Pınar, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kazım Bozbay, Beykoz Belediyesi Kültür Müdürümüz Sayın Elif Arslan, Komitemizde görev yapan öğretmenlerimize teşekkür eder, başarı gösteren öğrencilerimizi tebrik ederiz.” diyerek sözlerine son verdi.

Başarılı Sporcular
2010 Kız
1.Edanur Çınar Halide Edip İlkokulu
2.Ecrin Sena Yay Tepetarla ilkokulu
3.Gökçe Arslan Halide Edip İlkokulu

2010 Erkek 
1.Eren Efe Öz Sadettin Gökçepınar İlkokulu
2.Mustafa Demirörs Halide Edip İlkokulu
3.Hamza Ali Aytur Fatin Hoca İlkokulu

2009 Kız

1.Ceren Dikman Halide Edip İlkokulu
2.Sümeyye Naz Derman Sadettin Gökçepınar İlkokulu
3.Zeynep Aydın Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu

2009 Erkek
1.Onur Göktaş Şahinkaya İlkokulu
2.Semih Ali Kuruderi Halide Edip İlkokulu
3.Yusuf Eymen Altın Bahattin Özyazıcı İlkokulu

2008 Kız
1.Eda Demirci Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu
2.Eylül Çakır Mehmet Emin Pulatkonak Ortaokulu
3.Beyza Kurşun Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu

2008 Erkek
1.Fatih Emre Günay  Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu
2.Nurullah Burak Sallabaş Hacı Numan Ortaokulu
3.Ege Özdemir İshakağa Ortaokulu

2007 Kız
1.Senanur Kuruderi Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu
2.Ayşe Vardar Ted İstanbul Koleji
3.Doğa Çınar Ted İstanbul Koleji

2007 Erkek
1.Çağın Efe Zengin Hacı Numan Ortaokulu
2.Eren Erener İshakağa Ortaokulu
3.Ömer Bakırcı Hacı Numan Ortaokulu

2006 Kız
1.Songül Akyol Mehmet Emin Pulatkonak Ortaokulu
2.İlke Özkan Anadoluhisarı Ortaokulu
3.Nehir Temelli Ted İstanbul Koleji

2006 Erkek
1.Rıdvan Koçoğlu İshakağa Ortaokulu
2.Tunahan Küçükşahin Tokatköy Ortaokulu
3.Arda Musaak Ziya Ünsel Ortaokulu

2005 Kız
1.Melisa Çevikel Ted İstanbul Koleji
2.Neslihan Gökdemir Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu
3.Göknur Yıldız Ziya Ünsel Ortaokulu

2005 Erkek
1.Yusuf Baki Öztürk Mehmet Emin Pulatkonak Ortaokulu
2.Yağız Biçer Ziya Ünsel Ortaokulu
3.Baran Erkul Hacı Numan Ortaokulu

2004 Kız
1.Damla Karazeybek Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi
2.Meryem Uğuz Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi

2004 Erkek
1.Ayberk Dur TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi
2.Gökhan Karpuz TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi
3.Yasin Şahin TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi

2003 Kız
1.Ecren Müzeyyen Coşkun Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi
2.Alanur Yavuz Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi
3.Ebru Fatma Çiçek Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi

2003 Erkek
1.Cahit Ergün TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi
2.Caner Çoban TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi
3.Süleyman Talha Uzun Çiçek Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi

2002 Kız
1.Gamze Aktürk Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi

2002 Erkek 
1.Emin Halebi Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi
2.Abdulkadir Bakır Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi
3.Veysel Bağırsakçı TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi

Beykoz Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Gündemi Gerçekleşti

0

Belediye Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf başkanlığında yapılan meclis toplantısında ‘Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’ teklifi,  Gençlik ve Spor Hizmetleri ve Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü kurulması teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Açılış, yoklama ve bir önceki tarihli tutanağın oylanmasının ardından gündem dışı söz alan meclis üyelerinin konuşmalarına geçildi. Belediye Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf, yaklaşmakta olan Anneler Günü’nün önemine dair konuşarak, Anneler Günü’nü kutladı.

CHP Grubu meclis üyelerinden Şefik Yavuzyılmaz muhtarlıklara maddi destek verilmesi hakkında sözlü önerge verdi. Gülay Demirel ise Ramazan Ayı’nı, Hemşireler Haftası’nı, Anneler Günü’nü kutlayarak, bugünlerin sadece bir günle sınırlanmaması ve olumlu icraatlar yapılması gerektiğini belirtti. Ayrıca Riva Deresi ve çevresinde çevre sağlığıyla ilgili önlemlerin alınması için sözlü önerge sundu. CHP Meclis Üyesi Bahar Doğru da başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını anarak, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Adem Sefer Riva Deresi çevre düzenlemesi hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Ak Parti meclis üyesi Manolya Demirören Tekin ise, Anneler Günü’nü kutlayarak, uyuşturucuyla mücadele kapsamında Beykoz Belediyesi’nin geçmiş dönem yaptığı faaliyetlerden bahsetti. Tekin, meclis kararı sonucu 20 gencin belediye tarafından rehabilite merkezinde tedavilerinin yaptırıldığına değinerek, bir milletvekilinin bizzat takip ettiği 2 gencin ise halen tedavisinin yapıldığını söyledi.

Şefik Yavuzyılmaz

(CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi)

15 yıl muhtarlık yapmış biri olarak muhtarlarımızın sorunlarını çok iyi biliyoruz. 45 muhtarımız var. Bu muhtarlarımızın sekreter paraları ve maaşlarını kendi ceplerimizden ödüyor. Elektrik, su ve telefon giderlerini de kendileri karşılıyor. Yücel başkana bu sorunumuzu defalarca dile getirmiştik ve bu isteğimiz yerine getirilmemişti. Yücel Başkan 750 tl gibi bir para ödüyorlardı ve bu parayı da uzun zamandır alamıyorduk çünkü bu ödenek kesilmişti. Bu arada hatırlatmak isterim, eski bir muhtar olarak muhtar arkadaşlarımın isteğini burada dile getiriyorum. Bizim Beykoz Belediyesi’nden muhtarlar adına bu giderlerin karşılanması adına, Beykoz Belediyesi meclis gündemine konunun alınmasıdır.

Gülay Demirel

(CHP İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi)

Özel günler sadece kutlanıp geçiliyor. Önemli olan bu haftalarda konuşmamızı yaptığımızda, bizler bu önemli gün ve haftalar anlamında neler yaptık diye geriye dönüp bakmalıyız. Beykoz da uyuşturucu adına neler yaptık? Beykoz’da STK’lar olarak TBMM ne kadar uzanan çalışmalarımız oldu. Ama sonuç alabildik mi? İstanbul Büyükşehir belediyesinde uyuşturucu ile bağımlılık konusunda mücadele ile ilgili CHP olarak bir önerge verdik. Belediyecilik siyaset üstü bir anlayışa sahip olması gerekiyor.

Biz istiyoruz ki annelerimizin gözlerinden bir damla yaş düşmesin. Çocuklarının güzel günlerini görsünler, mutlu olsunlar. Bunun için yapılacak çalışmaların başında uyuşturucuyla mücadele gerçeğini görmek ve bunun için gerekli önlemleri almak gerekiyor. Ekonomik anlamda ülkemiz kötü günler geçiriyor. Kadınlarımız da bu anlamda çalışmak zorunda. Okul öncesi eğitimin önemli olduğu süreçte biz yıllardır Beykoz’a bir okul öncesi eğitim için, çalışan annelerimiz için bir anaokulu çok istedik ama kuramadık da. Geçtiğimiz dönemde meclis üyesi olarak bu anlamda söz vermiş olmam ama sonrasında maalesef bu sözümü yerine getirememiş olmam. Siyaset öyle bir şey ki bir sonuç alamıyorsunuz.

Riva deresinde inanılmaz bir kirlilik ve balıkların sonunun geldiğini görmekteyiz. Bu konu hakkında Cemal (Sataloğlu) arkadaşımızla birlikte bir araştırma yaptık.  2004-2005 yıllarında bu olayların öncesinde Riva deresine insanlar girebiliyor balık avlayabiliyorlardı. Bu sorun meclise de taşındı. Sonuç, yine bir şey yok. Herkes başını kuma gömdü. Yapılan doğru bir araştırmayla bu sorun bu günlere gelmezdi. Riva deresinin etrafındaki tesislerden tutun, orada yaşayan insanların da sağlıkları tehdit altındadır. Bu konunun incelenmesi üzere sağlık komisyonuna havalesine sözlü önerge olarak sunuyoruz.

Manolya Demirören Tekin

(AK Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi)

Anneler gününü kutluyorum. Uyuşturucuyla mücadeleyle ilgili Belediyemiz birçok çalışma yapmıştır hatta bu meclisten de geçmiştir. Gülay (Demirel) hanım herhalde bunları şu an unutmuşlardır. 7 tane gencimizi de biz tedavi ettirdik. Belediyeyi hiç bir şey yapmamış gibi göstermek doğru bir anlayış değildir. Ve 2 tane gencimiz de şu anda tedavi oluyor. Bunu da bir milletvekilimiz yakinen kendisi takip ediyor. Dilerlerse bu konudaki bilgileri de CHP Belediye meclis grubundaki arkadaşlarla, kendileri ile paylaşabiliriz.

Gülay Demirel

(CHP İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi)

Manolya (Demirören Tekin) hanım, biliyorsunuz ki Kent Konseyi olarak bu konuda bir çalışma yapıldı ve ben de bu çalışmayı yakından takip ediyorum. Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) olarak bizlerde onlarca çocuğu rehabilite anlamında çalışmalar yaptık. Ben bunlardan bahsetmiyorum. Sorunu kökten çözmek anlamında bahsediyorum. Sanıyorum kendimi yanlış ifade ettim. Manolya hanım bunu yanlış anladı demek istemiyorum, ben yanlış ifade ettim demek istiyorum.

Bahar Doğru

(CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi)

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin 100. yılındayız” diyerek başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını anarak, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Cemal Sataloğlu

(CHP İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi)

6 MAYIS 2019 Tarihinde bir hukuk cinayeti işlenmiştir. 6 Mayıs 2019 ülkemizin demokrasi tarihine kara bir gün olarak geçmiştir. Bu tarih hiç unutulmayacaktır. Hukukun, adaletin ve temiz siyaset ve ekonomik istikrarın tek bir kişinin şahsi korku ve hırsına bu şekilde feda edildiği başka bir örnek tarihimizde yoktur. Halkın açık tercih ve talimatını ayaklar altına alan demokrasi düşmanları bilerek isteyerek planlı bir hukuk cinayeti işlemişlerdir. Demokrasimiz açısından esas acı olan seçim güvenliğini sağlamakla görevli hakimlerin de bu kirli darbeye iştirak etmesidir. Demokratik MEŞRUİYETİN elde kalan son kalesi ve namusu olan sandık, o namusu korumakla görevli olanların eliyle, millet iradesine kast edenlerin emellerine teslim edilmiştir. Demokrasinin temelini oluşturan hukukun üstünlüğü, kuvvetler ayrılığı, seçme ve seçilme hakkı bu kararla açıkça ortadan kaldırılmıştır. Sorumluları elbette tarih huzurunda ve millet vicdanında hak ettikleri sonu bulacaktır.

Ülkemizin 180 yıllık çağdaşlaşma,73 yıllık demokrasi yürüyüşüne ve kurucu genel başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlığı yakalama ve geçme hedefine bir kez daha kuvvetle sahip çıkıyoruz. Partili cumhurbaşkanlığı sisteminin, iktidar partisi ile devlet arasında sınırları nasıl yok ettiği kısa sürede görülmüştür. Mülkiye müfettişleri, polisler, savcılar iktidarın seçimi yeniletmeye dönük çalışmalarında sahaya sürülmüş, devlet memurlarına siyasi amaçlar doğrultusunda talimatlar verilmiş, baskılar yapılmıştır. Başa geçen parti ile devlet arasındaki sınırları ortadan kaldıran bu sistem, demokrasimizin önündeki en büyük tehdit olduğunu göstermiştir. Ülkemizde ekonomik sıkıntılar artık taşınamaz hale gelirken, huzursuzluk her geçen gün artarken, içeride ve dışarıda güvenlik riskleri giderek belirginleşirken buna bir de bizzat ülkeyi yönetenler tarafından yönetimde MEŞRUİYET krizi eklenmiştir.

Eğer sandık kurullarında şaibe var ise 31 Mart’ta Büyükşehir belediye başkanlığı seçimiyle aynı sandıkta ve aynı zarflarla yapılan ilçe belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimleri de yenilenmelidir. Biz cumhuriyet Halk Partililer olarak demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, seçme ve seçilme hakkının tam güvence altında olmasından yana olduğumuzu, milletimiz ve tarih huzurunda ilan ediyoruz. Türkiye’nin karşılaştığı bu yol ayrımında demokrasiye inanan, hak, hukuk ve adalet duygusunu içinde taşıyan, siyasi düşüncesi ve parti AİDİYETİ ne olursa olsun, halkımıza elimizi uzatıyoruz…

Gaye Zayıf

(Belediye Meclis Başkan Vekili)

Cemal (Sataloğlu) beye teşekkür ediyoruz. Yalnız sözlerinize katılmıyoruz. Katılmıyorum, ben şahsım adıma. Milletimizin verdiği karara nasıl saygı duymak gerekiyorsa, seçime şaibe ve hile karıştırılması neticesinde itirazlar sonucunda da hukukun verdiği karara aynı şekilde saygı duymamız gerekiyor. Netice itibariyle tekrar millete gideceğiz. Burada bir darbe söz konusu değil.

Celal Sataoğlunun ve Aydın Habil’in “hile nerede var sayın başkan, tarafsız olunuz! Sözü üzerine Gaye Zayıf “ben tarafsızım, kendi şahsım adıma cevap verdim ve bunu kabul etmediğimi söyledim. İtiraz sadece Büyükşehir’e yapıldı. İtirazınız varsa siz de buyurun yapın.” Dedi.

Adem Sefer

(AK Parti Grup Başkan Vekili)

Öncelikle Gülay (Demirel) hanımıma cevap vermek isterim. Kendisi geçtiğimiz dönem meclis üyesi olarak süreci iyi bilmesi gerekir. Riva deresi ile ilgili Devlet Su İşleri (DSİ)’nin bir çalışması vardı. Beykoz Belediyesi’nin Riva projesinden dolayı DSİ’nin projesi biraz geriye alındı. Bu aksaklık tamamıyla bundan kaynaklıdır.

Cemal (Sataloğlu) beye gelirsek, partili cumhurbaşkanlığından bahsetti. Eğer bu anlamda parti cumhurbaşkanlığı tarafından bakarsanız çoğunluğun verdiği karara saygı duymak durumundasınız. %52 ile seçilmiş bir partili cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Bu konuyu artık kapatalım. Çünkü halk bu anlamda kararını verdi ve cumhurbaşkanımıza bu 5 yıllık süreçte hizmet görevini verdi.

Gaye (Zayıf) başkanımızın da söylediği gibi, seçim kuruluna hangi konuyla ilgili itiraz edilirse o konuda karar alınır. Biz büyükşehir belediyesi ile ilgili itirazda bulunduk. Sizlerin de itirazları olsaydı onlarda değerlendirmeye alınırdı.

Aydın Habil

(CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi)

Bu itiraz sandık başkanları ile ilgiliydi. Bu aynı sandık başkanları bir önceki seçimde de yani Cumhurbaşkanlığı seçiminde de ve referandumda görev yaptı. Bu nasıl olacak. İkincisi, bu itiraz süresi içerisinde itiraz süresi, dediniz ya ‘itiraz etseydiniz!’ Şimdi biz bununla ilgili olarak itiraz edeceğiz. Olağanüstü itirazın süresi yoktur, biliyorsunuz. İlçe seçimiyle ve Belediye meclis üyeleri seçimi ile ilgili CHP itiraz edecek. Bakalım sayın başkanın dediği gibi bizim isteğimize göre veriyor yüksek seçim kurulu yoksa kurallara göre mi karar veriyor. Hep birlikte göreceğiz. İtiraz bugün edilecek (Haberi yaptığımız tarihte CHP itirazını Yüksek Seçim Kurulu’na yaptı).

Manolya Demirören Tekin

(AK Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi)

YSK bir karar verdiğinde çok farklı davranmışlardı. Şimdi YSK tekrar bir karar verdi fakat aynı sakinliği koruyamadılar, onu fark ediyoruz. Millete gidilecek 23 Haziran’da ve Millet son kararını verecektir. O yüzden bu kadar tepki göstermeye hiç gerek yok. YSK o zaman nasıl alkışladıysanız şimdi de bu karara saygı duymanız gerekir.

Ardından komisyonlardan gelen raporlar oy birliğiyle kabul edildi. Bir sonraki meclis toplantısı ise 10 Haziran’da saat: 10.00’da yapılacak.

Gaye Zayıf’a Tebrik Ziyareti

Meclis gündemi sonrasında Belediye Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf odasında tebrikleri kabul etti.

Manolya Demirören Tekin’e Ziyaret

Gaye Zayıf ve Ak Kadınlar daha sonra Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olarak göreve getirilen AK Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Manolya Demirören Tekin’i makamında ziyaret ettiler. Manolya Demirören Tekin’i Ak Parti Grup Başkan Vekili Adem Sefer, Yönetimden Zafer Aslan ziyaret ederken, yine Hedef Mağazaları İşletme Sahibi Murat Günday’da tebrik edenlerdendi. 

BEYKOZ BELEDİYE MECLİSİ GÜNDEMİ

 

SEÇİM DÖNEMİ                            : 8

DÖNEM                                           : 36                                                                                

TOPLANTI YILI                            : 1                   

TOPLANTI                                      : MAYIS OLAĞAN

TOPLANTI TARİH VE GÜNÜ   : 06.MAYIS.2019-PAZARTESİ

TOPLANTI BAŞLAMA SAATİ   : 10.00

BİRLEŞİM                                       :1

-Açılış ve yoklama.

-15 Nisan 2019 tarihli tutanağın oylanması.

 

TEKLİFLER:

1-Belediyemizde Sosyal Denge Tazminatı ödenebilmesi ve yetkili sendikayla görüşmelerin yapılarak yeni toplu sözleşme imzalanabilmesi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi. (E.431302)

2-Başkanlığımız bünyesinde görev yapan işçi personele ilişkin işçi sendikaları ile yapılacak toplu iş sözleşmesi ile ilgili Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası (MİKSEN)’e üye olunması hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi. (E.427773)

3-Kadro İptal ve İhdas işlemi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi. (E.430108)
4-Marmara Belediyeler Birliği Meclisine 1 Yedek Üye seçimi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi. (E.430428)

5-Belediye Başkan Yardımcısına maaş tespiti hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi. (E.431273)

6-2018 Yılı Kesin Hesabı hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi. (E.430729)

7-Kavacık Mahallesi Onarımlı Sokağının adının Şehit Hasan KAYA Sokağı olarak isimlendirilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi. (E.427907)

8-İlçemiz sınırlarında ihtiyacı olan Mahalli İdareler ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının bakım ve onarımlarının Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünün 06070702 Hizmet Tesisleri Bütçe Kodundan yapılması hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi. (E.430265)

9-Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde Gençlik ve Spor Müdürü kadrosunun ihdas edilmesi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi. (E.426300)

10-Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün kurulması hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi. (E.432423)

11- Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Teftiş Kurulu Müdürlüğünün teklifi. (E.432641)

12-Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi. (E.433435)

13-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Sağlık İşleri Müdürlüğünün teklifi. (E.433454)

14-Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi. (E.433436)

15-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Destek Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi. (E.433347)

16-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi. (E.433439)

17-Aktarma işlemi hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi. (E.433669)

18-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifi. (E.433398)

 

GÜNDEMDE OLMAYAN MÜDÜRLÜK TEKLİFLERİ:

1-Personel Görevlendirme İşlemleri hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi. (E.433579)

2-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi. (E.434592)

3-Beykoz Belediye Meclisinin 08.03.2019 tarih ve 2019/22 sayılı Meclis Kararının tashihi hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi. (E.432382)

4-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Temizlik İşleri Müdürlüğünün teklifi. (E.433611)

 

 

 

Beykoz Vakfı’ndan protokol ziyaretleri

0

Adem Çalışkan başkanlığındaki Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu 17 Şubat’ta gerçekleştirdiği kongreden sonra protokol ziyaretlerine başladı.

Geçtiğimiz günlerde Beykoz Yerel Basınıyla bir araya gelen Beykoz Vakfı Protokol Ziyaretlerine başladı. Yönetim Kurulu bu çerçevede Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç’i makamlarında ziyaret ederken Başkan Adem Çalışkan kongre süreci ve gelecek sezon hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdi.

Beykoz Vakfı ilk ziyaretini sabah saat 10.00’da Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’ya yaptı. Başkan Adem Çalışkan vakfın gelecek vizyonuyla ilgili Kaymakam Katırcı’ya bilgi verdi. Çalışkan, “vakfımız Şubat ayında kongresini yaptı. O tarih tam da seçim sürecine denk geldiği için, bu ziyaretleri yapmak işin sürecin bitmesini bekledik. Ancak süreç devam ediyor. Biz de daha fazla gecikmeden ziyaretlerimizi yapalım diye karar aldık.

“İlk iki yıl tadilatla geçti”

Çalışkan Ali Zengin Başkanlığı’ndaki ilk dönemde binayı komple yenilediklerini ve bu nedenle vakıfta kültür-sanat alanlarında pek bir çalışma yapılamadığını belirterek, “gerek Ali Zengin Başkanımız, gerekse Onursal Başkanımız Yücel Çelikbilek’in önemli katkılarıyla Beykoz’un gözbebeği olan bu kurumu fiziki şartları itibariyle hak ettiği noktaya taşıdık. Bundan sonra bizlere de sosyal ve kültürel alanlar başta olmak üzere Beykoz Vakfı’nın her alanda Beykoz’u kucaklamasını sağlamak düşüyor. Çalışmalarımızı bu doğrultuda hazırlıyoruz ve inşallah önümüzdeki sezon en önemli çalışmalarımızdan biri Boğaziçi Sohbetleri olacak. Öte yandan vakfımızın terasında küçük bir değişiklik yapıyoruz ve artık yaz aylarında Beykozluların boğaza karşı çaylarını içip, dinlenebilecekleri huzurlu bir atmosfer oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

“Vakıf Beykoz için çok önemli”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı “bu Vakıf Beykoz için çok önemli” diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti, “Vakfın çalışmalarını çok önemsiyorum ve Beykoz sosyal hayatı için adeta bir lokomotif. Beykoz’la özdeşleşmiş en önemli STK olan vakfımıza önümüzdeki süreçte imkanlar dahilindeki her türlü desteği vermek isterim. Birlikte ortak çalışmalar da yapabileceğimiz gibi, sizin projelerinize de destek oluruz. Yeter ki bir şeyler üretin ve Beykoz’a katkı sunun.”

Ziyaretin sonunda Beykoz Vakfı Başkanı Adem Çalışkan, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’ya yağlı boya bir Beykoz tablosu hediye etti.

Beykoz Vakfı’nın ikinci durağı Beykoz Emniyet Müdürlüğü oldu. Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç’in samimi misafirperverliğiyle yaklaşık yarım saat süren ziyarette konu Beykoz’du. Beykoz Vakfı ve Emniyet Müdürlüğü’nün ortak çalışmalar yürütebileceğine de değinilen ziyaretin sonunda Vakıf Başkanı Adem Çalışkan Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç’e yağlı boya bir Beykoz tablosu hediye etti.

 

Belediye Meydanı’nda İftar Bereketi Yaşandı

0

Beykoz Belediyesi Ramazan Ayı’nın rahmetini, bereketini ve sevincini ilçe sakinleriyle paylaşmak üzere Ramazan’ın ilk meydan iftarı sofrasını ‘Belediye Meydanı’nda kurdu.

15 Temmuz Şehitler (Beykoz Belediye) Meydanı’nda düzenlenen 3500 kişilik iftar sofrasında AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve ilçe sakinleri buluştu.

Başkan Murat Aydın: “Ramazan’ın muhabbet dolu atmosferini bizimle paylaşan tüm hemşehrilerime teşekkür ederim.”

Başkan Murat Aydın, sosyal dayanışmayı komşuluğu ve artırmak üzere Ramazan ayı boyunca ilçe genelinde binlerce kişiye iftar verileceğini belirterek, “Ramazanın ilk meydan iftarını siz Beykozlu hemşehrilerimizle yapmanın sevincini yaşıyoruz. Sizlerle bu akşam Belediye Meydanı’nda, huzur ve kardeşlik iklimini yaşadığımız bir Ramazan gecesini daha muhabbetle karşılayıp iftar açmaktan dolayı mutluyuz. Ramazan’ın muhabbet dolu atmosferini bu akşam Beykoz sahilinde bizimle paylaşan tüm hemşehrilerime teşekkür ederim.”dedi.

Ney ve kanun dinletisiyle, Kur’an-ı Kerim tilavetinin sunulduğu programda akşam ezanın okunmasının ardından hep birlikte oruç açıldı.

İftar sonrasında Başkan Murat Aydın, vatandaşlara fesleğen de dağıttı. Başkan Murat Aydın, teravih namazı sonrası ise Çiğdem Merkez Camii’nde ilçe sakinlerine limonata ikram etti.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

İlk İftarda Şehit ve Gazi Aileleri Ağırlandı

0

 

Beykoz’da Ramazan Ayı’nın ilk iftarı şehit ve gazi aileleri için verildi. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ilk iftar yemeğine katılarak vatana kahraman evlatlar yetiştiren şehit ve gazi ailelerinin yanında yer aldı.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Geçmiş Dönem Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Mehmet Baybars Küçükatay, ilçe protokolü ve 600’e yakın şehit ve gazi yakını katıldı.

Ramazan’ın huzur ve bereketinin paylaşıldığı iftar yemeğinde masaları tek tek dolaşarak şehit ve gazi ailelerini selamlayan Başkan Murat Aydın, hatır ve ihtiyaçlarını sordu. Başkan Aydın özellikle şehit ve gazilerin emaneti olan çocukları severek onlarla yakından ilgilendi.

Beykoz Belediyesi tarafından ise programda ney ve kanun dinletisiyle, Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu. Akşam ezanın okunmasının ardından hep birlikte oruç açıldı. Şehit ve gazi yakınları, Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin Ramazan Ayı’nın hayır ve bereketinin tüm insanlığa kuşatması için yaptırdığı duaya hep birlikte eşlik etti.

Başkan Murat Aydın: “Ramazan-ı Şerifimiz hayırlı ve bereketli olsun”

Ramazanın ilk iftar sofrasında şehit ve gazi aileleriyle buluşmaktan onur duyduğunu ifade eden Başkan Aydın: “Şükürler olsun ki bir Ramazan Ayı’na daha kavuştuk. İlk iftarımızı kıymetli şehit ve gazi yakınlarıyla yapıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizin devamı için kanını akıtan tüm şehit ve gazilerimizden razı olsun. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi güçlendirerek devam ettirsin, bizleri nice iftar sofralarında buluştursun. İlk iftarında ardından hemşehrilerimizi ilçemizin sokak ve meydanlarında ağırlayacağız. Ramazan-ı Şerifimiz tekrar hayırlı olsun, tüm insanlığa güzellikler getirsin” dedi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise konuşmasında tüm şehit ve gazilere minnetini ifade ederken, Kıbrıs Gazisi Süleyman Delipoyraz da şehit ve gazi yakınları adına iftar daveti için teşekkür etti.

BHaber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Belediye Meclisi’nde Mayıs Ayı Toplantıları Başladı

0

 

Beykoz Belediyesi Meclisi Mayıs ayının ilk birleşimi için Belediye Başkanı Murat Aydın’ın başkanlığında bir araya geldi. Açılış, yoklama ve 15 Nisan 2019 tarihli tutanağın oylanmasının ardından gündem dışı söz alan meclis üyelerine söz hakkı verildi.

Başkan Murat Aydın meclis toplantısında Ramazan ayının tüm Beykozlulara ve Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

CHP Grubu meclis üyelerinden söz hakkı alan Temel Karaduman, Cemal Sataloğlu,  Gülsüm Arıkan ve Süha Pekkip, Ramazan’ın hayırlı olmasını dileyerek, 6 Mayıs 1972’de Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam nedeniyle ölümünün 47. yıldönümünde andıklarını, madde bağımlılığından gençleri kurtarmak için politikalar üretilmesi gerektiğini belirterek 1 Mayıs Emek ve İşçi bayramını kutladılar.

AK Parti Grubu’ndan söz alan meclis üyesi Adem Sefer de grup adına yaptığı konuşmasında Ramazan ayının herkese hayırlar getirmesini diledi. Ardından başkanlık makamına sunduğu “Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu” teklifi, oy birliğiyle kabul edildi.

Ardından görüşülerek oy birliğiyle komisyonlara yollanan teklifler ise şu şekilde oldu:

1-Beykoz Belediyesi’nde Sosyal Denge Tazminatı ödenebilmesi ve yetkili sendikayla görüşmelerin yapılarak yeni toplu sözleşme imzalanabilmesi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

2-Başkanlık bünyesinde görev yapan işçi personele ilişkin işçi sendikaları ile yapılacak toplu iş sözleşmesi ile ilgili Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası (MİKSEN)’e üye olunması hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

3-Kadro İptal ve İhdas işlemi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na teklif edildi.
4-Marmara Belediyeler Birliği Meclisine 1 Yedek Üye seçimi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi için isim olarak AK Parti’den Furkan Çeliker önerilerek, oy birliğiyle kabul edildi.

5-Belediye Başkan Yardımcısına maaş tespiti hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Bütçe ve Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

6-2018 Yılı Kesin Hesabı hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi, Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

7-Kavacık Mahallesi Onarımlı Sokağının adının Şehit Hasan KAYA Sokağı olarak isimlendirilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi, İmar ve Basın Yayın Komisyonu’na havale edildi.

8-İlçemiz sınırlarında ihtiyacı olan Mahalli İdareler ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının bakım ve onarımlarının Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünün 06070702 Hizmet Tesisleri Bütçe Kodundan yapılması hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi, Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

9-Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde Gençlik ve Spor Müdürü kadrosunun ihdas edilmesi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

10-Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün kurulması hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na,

11- Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Teftiş Kurulu Müdürlüğünün teklifi Hukuk Komisyonuna,

12-Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na,

13-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Sağlık İşleri Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na,

14-Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi Hukuk Komisyonu’na,

15-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Destek Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na,

16-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na,

17-Aktarma işlemi hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi, Bütçe ve Hukuk Komisyonu’na,

18-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

Gündemde olmayan müdürlük teklifleri ise gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi. Teklifler:

1-Personel Görevlendirme İşlemleri hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, bilgi amaçlı okundu.

2-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na,

3-Beykoz Belediye Meclisinin 08.03.2019 tarih ve 2019/22 sayılı Meclis Kararının tashihi hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Bütçe Komisyonu’na,

4-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Temizlik İşleri Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komsiyonu’na havale edildi.

MHP meclis üyeleri Bülent Gökdağ ve Kadir Çakıroğlu’nun  “Beykoz İlçesi Soğuksu’da evi bulunan Şehit Yasin Yılmaz’ın oturduğu sokağa adının verilmesi” hakkındaki gündem dışı verdikleri yazılı önerge, Başkanlık makamına havale edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 8 Mayıs Çarşamba saat 10.00’da meclis binasında gerçekleşecek.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi