Hanefi DİLMAÇ AKP Tarafından

Gözden mi Çıkartılıyor?..
AKP’nin önemli isimlerinden biri ve hatta AKP’nin hemen hemen kuruluş aşamalarında o dönemin Çavuşbaşı beldesinde önemli işler yapmış olan Hanefi DİLMAÇ, yeni yılın ilk günlerinde belediye başkan yardımcılığından istifa etti.

Bugün Hanefi DİLMAÇ Çavuşbaşı’nın en önemli ailelerinden birisidir. Siyasete girmesiyle birlikte ve de Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı göreviyle hemen hemen tüm Beykoz tanımıştır kendisini.

Çavuşbaşı’nın 17-18 bin Seçmen
Ne Yapacak?
Hanefi DİLMAÇ’ın istifasının ardından DİLMAÇ’ı destekleyen önemli bir kitle istifasını desteklemiş ve “sen neredeysen biz oradayız” demiştir. Şİmdi Hanefi bey ne yapacak. Bir basın açıklamasıyla “partimin ve Cumhurbaşkanımın emrindeyim” diyor ama aslında 2 sene sonra yapılacak olan yerel seçimlerde adaylık sinyali olarak mı algılamak lazım bugünkü hamlesini…

Yücel ÇELİKBİLEK’in Bilinçli Yıldırma Politikası Olabilir mi?
Bugün Beykoz’da bir kesim Hanefi DİLMAÇ’ın istifasını Yücel ÇELİKBİLEK’in bir hamlesi olarak değerlendiriyor. (ÇELİKBİLEK her ne kadar “istifası Hanefi Bey’in kendi tercihidir” dese bile)
Bu kesimin iddiasına göre, Yücel ÇELİKBİLEK ve ekibi önümüzdeki seçimlerde kendisine en yakın rakip olarak gördüğü Hanefi DİLMAÇ’ı bugünden ekarte etmeye çalıştığıdır.

Hanefi DİLMAÇ’ın Gözden Çıkarılması, AKP’nin Beykoz’u Gözden Çıkartıyor Olması mı?..
Hanefi Dilmaç Çavuşbaşı ve Beykoz’da oldukça sevilen ve halk tipi davranışlarıyla ön plana çıkmış bir siyasetçi. Bugün Çavuşbaşı’ndaki seçmen sayısı
17-18 bin civarında. Çavuşbaşı’nın AKP seçmeni Hanefi DİLMAÇ’ı çok seviyor. 2-B sürecinde Çavuşbaşı halkının çıkan yüksek fiyatlar dolayısıyla Yücel ÇELİKBİLEK’e koydukları tepki daha dün gibi ortada. Peki bu tepkileri kim berteraf etti?

Tabii ki Hanefi DİLMAÇ.

Şimdi bu Hanefi DİLMAÇ AKP tarafından diyelim ki gözden çıkarılıyor. Peki o zaman Çavuşbaşı’ndaki AKP oyları ne olacak? Örneğin Hanefi DİLMAÇ 2019 yerel seçimlerinde Beykoz’dan Belediye başkan adayı olup, partisi tarafından da aday yapılmazsa, bu Çavuşbaşı seçmeni ve hatta Beykoz’da da önemli bir orana ulaşmış “DİLMAÇ” sever seçmen acaba yine AKP’ye oy verir mi?..

Hanefi DİLMAÇ’ın Cebinde 10 bin
Seçmen Olabilir mi?..
Diyelim ki DİLMAÇ AKP’den aday yapılmadı ve o da cebindeki yaklaşık 10 bin oy ile başka bir partiye geçmeye kalkabilir mi?… Mesela ana muhalefet partisi olan CHP’ye geçebilir mi DİLMAÇ?.. Hesap ortada Çavuşbaşı’nde yaklaşık 17-18 bin seçmen var ve bu seçmenlerin yaklaşık %70’inin AKP’ye oy verdiğini düşünürsek, acaba DİLMAÇ aday yapılmazsa bu
seçmenler yine AKP’ye oy verirler mi?.. Tabi DİLMALÇ’a sadece Çavuşbaşı’nda değil Beykoz’da da bir sürü gönül vermiş seçmen olamaz mı?..

Yaşayıp göreceğiz…

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here