Hanefi DİLMAÇ Yerel Basınla Buluştu

2
539

Ak Parti’nin İlçe Başkan Adayı Hanefi Dilmaç yerel basınla buluştu.

Kahvaltı ile başlayan toplantıya Ak Parti İlçe Başka Adayı M. Hanefi Dilmaç başta olmak üzere Medya Tanıtım Birim Sorumlusu Zafer Aslan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Furkan Çeliker ve Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Te mel katıldılar. Açılış konuşmasını Zafer Aslan yaptı.

Zafer Aslan (Ak Parti Beykoz Medya Sorumlusu)

Hoş geldiniz. Ak Parti kurulduğundan bu yana, A. Hulusi Batu’dan, Adem Sefer’e, Mustafa Gürkan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Basın Ak Parti için çok şey ifade ediyor. Bir önceki dönemde 3 seçim ve bir darbe atlattı. 2 Büyükşehir Belediye Başkanı değişti.

Sloganımız “Beykoz’dan 2023’e Devam”dır. Ak Parti’de kava olmasını bekleyenler hayal kırıklığına uğradılar. Bu süreci dayanışma içerisinde bugüne kadar getirdik, devam edeceğiz.

Ak Parti’ye teveccüh devam ediyor. Yeni üyelerimiz katılıyor. Kadın Kolları ve Gençlik Kollarımıza kadar çalışmalarımız devam ediyor.

M. Hanefi DİLMAÇ (AK Parti Beykoz İlçe Başkan Adayı)

Katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ederim. Uzun yıllar siyasi partilerde görev yaptım. 18 yaşından beri siyasette hep vardım. Geçmiş dönemlerden dolayı gurur duyuyorum.

Siyasette Milli Gençlik Vakfı’nda başladım. Refah Partisi’nde SP Partisi’nde görev aldım. Daha sonra Çavuşbaşı’nda Ak Parti Teşkilatını ben kurdum.  Çavuşbaşı’ndan %52 oy alarak Çavuşbaşı Belediye Başkanlığını kazandım.

Kanun gereği Çavuşbaşı Belediyesi kapatılıp Beykoz’a devredildi. Biz Çavuşbaşı’nın Beykoz’a bağlanmasını istedik.

2009’da Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Ama nasip olmadı. Sayın Yücel Çelikbilek aday oldu. Kabul ettik. 2 dönem meclis üyesi, seçildim,  8 yıl meclis üyesi ve Belediye başkan yardımcısı olarak Sayın Çelikbilek ile çalıştım.

Ben doktoramı Çelikbilek’in yanında yaptım. Daha sonra belediye başkanı yardımcılığından ayrıldım.

İlçe Başkan adaylığı sürecinde ben başta aday olmadım. Mustafa Gürkan görevi bıraktığında ben yurtdışındaydım. Türkiye’ye döndüğümde İl başkanımız benimle 2 kere görüşmek istedi, kendisiyle görüştüm. İl başkanımız bize “Beykoz ilçe başkanlığına ne diyorsun?” dediğinde, “siz ne münasip görüyorsanız o olsun” dedim ve ilçe başkanı olmam ile ilgili bir irade oluştu.

Kongre sürecinde ilçe teşkilatında bir hareketlenme oldu. Şu an İBB ve Beykoz belediye meclis üyeliği dışında partimde hiç görevim yok. Şu anda ilçede bir yönetim listesi oluşturuluyor. Yaklaşık 300 kişi müracaat etti. İncelemeler yapılıyor. Partimin herhangi bir kademesinde görev yapanlar ve devlet kurumlarında şirketler üzerinden çalışanlar yönetime alınmadı. Kalanlar ile her biriyle mülakat yapıldı.

Yaptığım çalışmayla ilgili 62 isim gönderdim il başkanlığımıza bununla ilgili durum değerlendirmesi yapıyor. Listeyi alıp tek tek yapamıyorsunuz. Listede % 30 bayan, %30 gençlik kriteri, Engelli ve Gazi kriteri de olacak. İlçemizde zaten engelliler komisyonu var. Mevcut yönetimden 12 kişiye kadar alabileceğiz.

Daha önce 30 asil, 30 yedek alabiliyorduk. Şimdi 25 asil, 13 yedek olmak üzere 38 kişiden oluşacak.

Tabi sadece 38 kişi ile çalışmayacağız. Yönetim dışında bir istişare komisyonu olacak. Ben istişareye açık birisiyim. Vatandaştan gelen her talebi değerlendireceğiz. Ben Çavuşbaşı belediye başkanlığı döneminde bunu gerçekleştirdik.

O dönemde dönemin kaymakamı Sayın Cengiz Gökçe bize babalık yaptı. Çavuşbaşı’nda o zaman imarlı yerimiz yoktu. Sıkıntılar çektik.

Listeyi yaparken inanıma zorlanıyorum. Çok değerli insanlar var, seçmekte zorlanıyoruz. Mustafa Gürkan ile de ayrı görüşüyoruz. O da yardımcı oluyor.

Ben alındıktan sonra Mustafa Gürkan çok yardımcı oldu. Abi-kardeş hukukumuz oldu. İlçece bana tahsis edilen odada çalışmalar yaptım. Mustafa Gürkan hatta kendi odasını bana tahsis etti ancak kabul etmedik, başka odada çalışıyoruz. Bizi her yerde yüceltmiştir.

Siyasette bir varsınız bir yoksunuz, ne olacağı belli olmaz. Mustafa Gürkan başarılı bir başkanlık dönemi geçirmiştir. Allah yolunu açık etsin.

Şu an çok yoğun bir dönem yaşıyoruz. Bu yoğun dönemi atlattıktan sonra tüm Beykoz ile görüşeceğiz. Yeni bir kadro oluşturacağız. Siyasete insanlar kazandıracağız. Yapacağımız liste eleştirilebilir. Siyaset dünyamıza hizmet edecek arkadaşları listeye dahil edeceğiz.

“Bizden olmayanlar uzak dursun” diye bir niyetim yok. Biz birer birer çoğaldık, dokunarak buralara geldik. Kimseyi ötekileştirmem.

Hanefi Dilmaç’tan çok, partinin hukukunu korurum. Partimiz 2 kere kapandı. Biz o zaman despotluk yaşadık. Benim kız kardeşim imam hatibi bitirdi, başörtülü diye üniversitede okuyamadı.

Bir adım gelene bin adım gideriz. Siyasi anlamda başarılı olacağıma inanıyorum. Çalışacağız, fitne ve dedi-koduyu kaldıracağız. Beykoz küçük bir yer. Birbirimize sahip çıkacağız. Önceliğimiz Beykoz olursa Beykoz kazanır.

Ben sizin kardeşinizim. Ben eleştiriye açık biriyim. Cumhurbaşkanımız Beykoz’a gelecek. Bunun bizlere büyük katkıları olur. Kendisini iyi karşılamalıyız. Onu iyi ağırlayacak olursak Beykoz’umuzun çıkarına olur. Ümraniye’deki kongrede çok güzel bir atmosfer vardı. Bu bizim Cumhurbaşkanımız, bize destek olun. Beykoz kazanacaktır.

Ben 2 dönem ilçe başkanlığına talibim. Şu anda belediyeye başkan adaylığını düşünmüyorum. Benim düşüncem 2 dönem ilçe başkanlığıdır. Ben bir dava adamıyım.

Ben belediye başkanı yardımcılığımdan istifamın en önemli gerekçisi, yeni oluşturulan yönetimle anlaşamadık. Benim Çelikbilek ile ilgili hiçbir sorunum olmadı. Bu sıkıntı oluşmasından beklentileri olabilir. Benim Yücel Çelikbilek ile gönül ilişkimi bilemezler. Biz gönül adamıyız. Konuşmaya devam edenler olabilir. Biz belediyede oluşturulan ekiple anlaşamadık.

O da benimle alakalıdır. O arkadaşlarla ilgisi yok. Hiçbir zaman hesap adamı olmadım.

2014 yerel seçimlerinde Beykoz’da %54 oy aldık. 2019 yerel seçimlerinde bu oyun üzerine çıkmalıyız. Bu yüzden 2019 seçimlerine çok önem veriyoruz, birbirimize destek olup bu süreci başarıyla tamamlayacağımıza inanıyoruz. Katılan tüm basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyor desteklerini bekliyoruz.

2 YORUMLAR

  1. BEYKOZ DA BİLMEM AMA İSTANBUL DA ZOR. 2017 EYLÜL AYINDA 3.70 TL OLAN 1 LİTRE MAZOT, NİSAN 2018 DE, 5.45 TL, 2016 DA 2.70 TL OLAN AMERİKAN DOLARI, 2018 DE 4.20 OLMUŞ, MARKALI BİR BEYAZ PEYNİRİ 2017 DE 23 TL DEN ALIYOR İKEN KİLOSU NU, NİSAN 2018 DE 34 TL DEN ALABİLİYORUZ, VATANDAŞ A HİÇBİR HİZMET YAPILMIYOR, BİZLERİ HÂLÂ 12 EYLÜL DARBE YASASI OLAN BOĞAZİÇİ İMAR KANUNU İLE SIK BOĞAZ EDİYOR LAR, HÂLÂ HİZMET DEN BAHSEDİYOR, MERAK ETME MERAL DAHA İYİ HİZMET EDER.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here