Cumhur İttifakı kapsamında, yerel seçimler dolayısıyla, MHP Beykoz İlçe başkanlığını ziyaret eden Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi DİLMAÇ, çok kısa süre önce partisinden istifa eden Muharrem KAŞITOĞLU’nu tekrar AK Parti’ye davet etti.

Gerçekleşen ziyarette AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a İlçe Başkan Yardımcıları Deniz SOYTEMİZ, Gökhan KAPLAN, Fatih SAĞLAM ve Yusuf AVŞAR eşlik etti.

Oğuzhan KARAMAN (MHP Beykoz İlçe Başkanı)

MHP İlçe Başkanlığı olarak bu işin Her anlamda sahada olsun diğer çalışmalarda olsun birlikteyiz. Bu mesajı özellikle güçlü olarak vermek istiyorum. Herhangi bir şer ittifakının karşı ataklarına karşı da her türlü önlemlerimizi almış bulunmaktayız. Bu anlamda biz beraberiz, birlikteyiz. büyüklerimizin almış olduğu kararlar neticesinde, milletimizin, vatanımızın, bekası noktasında önemlidir. Allah hayırlı eylesin. Biriz, beraberiz bu saatten sonra. Mübarek bir yola çıktık Allah yar ve yardımcımız olsun.

M.Hanefi DİLMAÇ (AK Parti Beykoz İlçe Başkanı)

Öncelikle yönetim kurulu üyeleri ile bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. İttifak hakkının devamı ile ilgili alınmış olan kararda, ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

Beykoz’umuz özeline geldiğimiz zaman, biz Milliyet Hareket Partisi ile daha önceki ittifakında ki yapılan seçim sonucunda ki ortaya koymuş olduğunuz o dik duruşunuzdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. Sandıklardan çıkan sonuçlarda, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bize vermiş olduğu desteği net olarak görüyoruz. Dışarıda söylenen bazı olumsuz şeylerin hiç bir tanesinin doğru olmadığını görüyoruz. Sandıklardan çıkan sonuçlardan biz bunu gördük. Bu anlamda hem teşkilatınıza hem de sizlere teşekkür ediyoruz.

Beykoz’a Biz birlikte %56 oy aldık. Şimdi bu yerel seçimde de Cumhur ittifakı devam ediyor. Bu anlamda bizim teşkilatımıza, arkadaşlarımız ve çevremize ve vermiş olduğumuz bilgi şudur. Biz teşkilatları olarak %56 üzerine nasıl çıkarız. Bunun hesaplarını yapıyoruz. İnşallah bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz. Samimi duygularımızdır,  biz buna inanıyoruz.  ittifak anlamında alınmış olan sadece bir ittifak yapılacak.

İstanbul genelinde bizim aday adaylık sürecinde bazı şeyler yapıldı. 39 ilçeden 36 ilçe AK Parti, 3 tanesi de Milliyetçi Hareket Partisi’nden olmak üzere adaylar tespit edildi. Bundan sonraki süreçte nasıl bir çalışma yapılacak?  İlçelerin özellikleri ile ilgili bize henüz net bir bilgi verilmedi. Biz bugün bu ziyaretle çalışmalarımıza başladık. Bundan sonra genel merkez teşkilatımızın bize vereceği direktifler doğrultusunda bir yol alacağız. Bu anlamda kamuoyunun, vatandaşın beklentileri var. Biz bugün çıkıp daha net açıklamalar yapmak isterdik. Ben sadece şunu söyleyebilirim, biz bu ittifakı devam ettireceğiz. Bu süreçte bundan sonra bize söylenecek olan doğrultuda yola devam edeceğiz. Bu anlamda sıkıntı olacağını asla inanmıyorum.

Beykoz küçük bir köy kasabasıdır.  Beykoz’un 250 bin nüfusu var. Yaklaşık olarak 184 bin seçmenimiz var. Herkes kafasına göre doğal olarak bir şey söyleyebilir. Vatandaşlarımız bu anlamda dikkat etmesi gerekir.  İki ilçe başkanının yapacağı çalışmalar, ortaya koyacağı söylemler bizi bağlar. Biz bu anlamda hiyerarşiyi bilen teşkilatız. Ben de uzun yıllar siyaset içerisinde tecrübe kazanmış bir kardeşinizim. Biz bu hassasiyetlere de dikkat edeceğiz. O anlamda bizim muhatabımızın da sizin olduğunu ve yapacağımız çalışmaları birlikte yapacağımızı kamu oyununa bildirmek istiyorum.

Daha sonra soru-cevap bölümüne geçildi.

Sedat DALAR (Özgün Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi)

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Sedat DALAR’ın MHP İlçe Başkanı Oğuzhan KARAMAN ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi DİLMAÇ’ın yaptıkları açıklamaların ardından, “Muharrem KAŞITOĞLU’nun bağımsız aday olması durumunda, AK Parti’ye kaybettirir mi?” sorusu üzerine, M. Hanefi DİLMAÇ’ta şu cevabı verdi;

Hanifi DİLMAÇ’tan Muharrem KAŞITOĞLU’na:

“Yuvana Dön” Çağrısı

Biz temelleri olan sağlam bir partiyiz. Bizim içimizden biri, bizden daha önce görev yapmış arkadaşlar da, üyemiz olup, istifa edip diğer bir partiden aday olabilecek olan arkadaşlarımız da var. Bunlar da konuşuluyor. Şimdi konuşulanlar değil yaşanan olaylar üzerinden bizler yorum yapmalıyız. Muharrem KAŞITOĞLU bizim partimize uzun yıllar hizmet etmiş olan bir arkadaşımızdır. Daha sonra kendi isteği doğrultusunda bir istifa gerçekleştirip, bu doğrultuda da arkadaşımız siyasette bazı çalışmalar içerisine girdi ki, hala devam ediyor.  Biz AK Parti teşkilatı olarak istifa etmesine rağmen bu kardeşimizin hala AK Partili olduğuna inanıyoruz. Bu yuva, bu ev onun evidir. İstediği zaman da gelebilir. O anlamda arkadaşlarla ilgili söylenen şeylerin artısı mı eksisi mi olur yaşayıp görmek lazım. Şimdi aday adayı olabilir, ben duyuyorum bağımsız aday olma gibi düşünceleri olduğu da söyleniyor. Biz Parti olarak özellikle kendim ilçe başkanı olarak kendisi ile görüşeceğim ama şu ana kadar herhangi bir resmi bir başvurusu olduğunu duymadım. Biz adayımız açıklandıktan sonra kendileriyle bütün bölgemizde siyaset yapan arkadaşlar ile bir daha görüşmeyi düşünüyoruz. Kendisi ile de bu anlamda görüşme yapacağız. Dün akşam adayımızla yapmış olduğumuz değerlendirme de sadece Muharrem KAŞITOĞLU değil, bizim partimizde olup da partide aktif çalışamayan her arkadaşımızla görüşme kararı aldık.

Daha sonra toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından ziyaret  basına kapalı olarak devam etti.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here