Günlerdir Türkiye kamuoyunu meşgul eden İstanbul seçimlerine dair Beykoz’da yeniden açılan ve yapılan sandık sayımlarına göre, AK Parti İBB Başkan Adayı Binali YILDIRIM’a 152 oy, CHP İBB Başkan Adayı Ekrem İMAMOĞLU’na da 74 oy tekrar ilave edildi.

“Binali YILDIRIM’a Beykoz’da 3.300 Oy Yazılmadı Haberi Doğru Değildir.”

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın DÜZGÜN’ün yapmış olduğu basın açıklamasında “Beykoz yerel basını olan Dost Beykoz gazetesinde AKP İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın açıklaması ve Beykoz Güncel yayın kuruluşlarında yer almaktadır.” Ayrıca “Bu bağlamda yerel basında bahsi geçen 3.300 oy artış haberi gerçeği yansıtmamakla beraber Adalet ve Kalkınma Partisinin kullandığı veri giriş sistemine tutanakların yanlış girilmesi sonucu bu rakam ortaya çıkmıştır. İlçe seçim kurulunda maddi hatalardan kaynaklı sadece 4 sandıkta düzeltme olduğu tarafımızca tespit edilmiştir.” Demiştir.

“Beykoz Güncel ve Dost Beykoz Sonuçları Çartpıtmaktadır”

“Ancak Dost Beykoz’da bu demeci veren AKP İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve buna benzer yayın yapan Beykoz Güncel gazeteleri bu sonuçları iyi bilmelerine rağmen içinde olmalarına rağmen, bu sonuçları neden çarptırdıklarını ve ne beklediklerini anlamış değiliz.” Dedi

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın DÜZGÜN’ün Kamuoyu’na yapmış olduğu Basın Açıklamasını aynen yayınlıyoruz.

Kamuoyuna

Gerek ulusal basında, gerekse yerel basında yer alan İBB Başkanlık seçimiyle ilgili Beykoz’da Adalet ve Kalkınma Partisinin 3.300 Oy arttırdıklarına dair yayın yapılmaktadır.

Bu haberler Beykoz yerel basını olan Dost Beykoz gazetesinde AKP İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın açıklaması ve Beykoz Güncel yayın kuruluşlarında yer almaktadır. Beykoz ilçe seçim kurulunda 02.04.2019 tarihinde geçersiz oyların tekrar sayılması yönünde karar alınmıştır. 04.04.2019 tarihinde geçersiz oyların sayımı bitmiş ve sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisi 150 Cumhuriyet Halk Partisi 74 ilave oyları seçim kurulu tarafından belirlenip karara bağlanmıştır.

Bu bağlamda yerel basında bahsi geçen 3.300 oy artış haberi gerçeği yansıtmamakla beraber Adalet ve Kalkınma Partisinin kullandığı veri giriş sistemine tutanakların yanlış girilmesi sonucu bu rakam ortaya çıkmıştır. İlçe seçim kurulunda maddi hatalardan kaynaklı sadece 4 sandıkta düzeltme olduğu tarafımızca tespit edilmiştir.

Malum ulusal basın bize uzaktadır bunu da anlayışla karşılarız.

Ancak Dost Beykoz’da bu demeci veren AKP İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve buna benzer yayın yapan Beykoz Güncel gazeteleri bu sonuçları iyi bilmelerine rağmen içinde olmalarına rağmen, bu sonuçları neden çarptırdıklarını ve ne beklediklerini anlamış değiliz. Beykoz’umuz bütün partililer için söylüyorum ki ne bu gün nede bundan önce hiç sorun çıkmamış nadir bir ilçedir. Bu arkadaşlar niçin karıştırmak istiyorlar partilileri. Beykoz vatandaşlarını bir birleriyle karşı karşıya getirme çabalarını anlamış değiliz. Çıkarmak istedikleri kavgadan beklentilerinin ne olduğunu da anlamış değiliz, belli ki bir yerlerden aldıkları ya da aldıklarını sandığımız direktifleri yerine getirme çabası içerisindeler. Kendileri çok çok iyi biliyorlar ki Beykoz’da sonuç budur.

Yaratmak istedikleri 3000 oyluk kaos Adalet ve Kalkınma Partisi yetkililerine görmek istediği bir hayaldir. Gerçek ekteki ilçe seçim kurulunun kararıyla sabit ve nettir.

Kamuoyuna saygılarımla…

AYDIN DÜZGÜN
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
BEYKOZ İLÇE BAŞKANI

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here