İlk Adım Anaokullarının her yıl gerçekleştirmiş oldukları sene sonu gösterileri, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonunda da velileri büyüledi.

İlk Adım Anaokulları öğrencilerinin Eğitim-Öğretim yılının tamamlanmasını büyük bir heyecanla sahnede kutladı. Miniklerin yılsonu gösterisi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Feridun Karakaya Sahnesi’nde gerçekleşti.

Programa katılanlar arasında CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, CHP Kadın Kolları Başkanı Sevim Çalışkan, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyelerinden Gülay Demirel, Aydın Habil ve Deniz Yıldız, CHP eski Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör, CHP Basın sözcüsü Gülsüm Yılmaz, ADD Beykoz Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinden Zerrin Bekar, OFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Çubukluspor Başkanı Coşkun Tosun, Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve daha bir çok isim katıldı.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Fuayesi’nde ise İlk Adım Anaokulları öğrencilerinin 2017 – 2018 eğitim – öğretim yılı içerisinde yaptıkları sanat etkinlikleri, grup çalışmaları, proje çalışmaları ve aile katılımlı proje çalışmaları sergilendi.

Program, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Yasemin ÖZDEMİR (İlk Adım Anaokulları Kurucusu)

Gerçekleşen yılsonu programında İlk Adım Anaokulları Kurucusu ve tüm miniklerin sevgisini kazanan Yasemin öğretmen (ÖZDEMİR), konuşma yapmak üzere kürsüye davet edildi. Yasemin Özdemir yapmış olduğu kısa konuşmasında heyecanlarına ortak olan tüm katılımcılara teşekkür etti. Özdemir heyecanlı, mutlu olduğunu ifade ederken, bu yıl mezun olan öğrencileri dolayısı ile de inanılmaz buruk olduğunu belirtti. Yasemin Özdemir son olarak “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini hedeflemiştir” diyerek, “Unutulmamalıdır ki, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak aslında ülkemizin geleceğini şekillendirmek demektir. Türkiye’nin yarınlarını sağlam temeller üzerine oturtmanın ilk kuralı da; Atatürk’ün gösterdiği aydınlık ve çağdaş yolda ilerleyen çocuklar yetiştirmektir.” Diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Programda, halk oyunları gösterisi, bale gösterisi, drama gibi daha birçok gösteri büyük beğeni topladı. Çocuklarının gösterilerini büyük bir heyecanla takip eden veliler, programda hem eğlendi hem de duygusal anlar yaşadı. Miniklerin muhteşem perfonmansları tüm izleyenlerden tarafından büyük beğeni topladı. Gösteriler sonrası tüm öğrenciler izleyenler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Etkinlik sonunda minik öğrenciler, mezuniyet cüppesi giyip ellerinde fenerleri ile sahnede bulunan Atatürk portresi önüne fenerlerini bıraktılar. Öğrenciler başta okul kurucusu Öğretmenleri Yasemin Özdemir’den ve diğer öğretmenlerinden karne ve başarı belgelerini aldılar. Belgelerini alan öğrenciler daha sonra mezuniyet cüppelerinin önünü açarak “ATAM İZİNDEYİZ” yazılı tişörtleri ile keplerini fırlattılar.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here