Beykoz Çayır Festivali 03 Ağustos Cuma akşamı Kars Ardahan Iğdırlıları ağırladı. Yöresel sanatçıların türküler söylediği, renkli halay halkalarının kurulduğu gecede sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberliğin coşkusu vardı.

Beykoz Çayırında yapılan programda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları, CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, meclis üyeleri, Kars- Ardahan Iğdır İlleri Yardımlaşma ve Kültür Dernek Başkanı Esengül Yılmaz, Ardahanlılar Dayanışma ve Kültür Dernek Başkanı İnan Aktürk ve vatandaşların katılımıyla renkli bir festival akşamı daha yaşandı.

Yöresel sanatçılar Kenan Coşkun, Burhan Yıldırım, Mehmet Kılıç, Hozan Ömer,  İsmail Avcı’nın türküler söylediği programda festivali izlemeye gelen ilçe sakinlerine yöre stantlarında bölgeye özgü kete, peynir çeşitleri, gözleme ve yöresel ballar ikram edildi. Festivali düzenleyen, gecede birlik beraberlik mesajları veren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e gecenin anısına saz hediye edildi.

Programda Halk Oyunları ekibinin sergilediği performans,  vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Haber ve Fotoğraflar: Beykoz Belediyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here