Kasım Ayı Meclis Olağan Toplantıları
Kasım ayı olağan meclis toplantısının 2. Yücel Çelikbilek başkanlığında 04.11.2015 tarihinde gerçekleşti.

öhDSC 0009

Açılış yoklamasının ardından 02.11.2015 tarihli tutanak oylamaya sunuldu.

öhDSC 0012

03-09 Organ Bağışı Haftası”

Ülkemizde 03-09 Kasım tarihleri arası “Organ Bağışı Haftası” olması üzerine konuya dikkat çeken Beykoz Belediye Meclisi Grubunda, halkımızın organ bağışı konusunda hassasiyetlerinin artması, temennilerinde bulunuldu.

öhDSC 0011

Çelikbilek: “Organ Bağışında Bulunun.”

Başkan Çelikbilek konuşmasında muharrem ayına dikkat çekerek, “davaları uğruna hayatlarını kaybedenlere rahmet diliyorum” dedi. Organ bağısı konusunda da kendisinin de organlarını 2 yıl önce bağışladığını, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası münasebeti ile tüm halkımızın organ bağışında katılımlarını gönülden dilediğini belirtti.

Emine Ünlü (AKP Bel. Meclis Üyesi)

Ünlü konuşmasında “hicri yeni yılımızı, muharrem ayımızı kutluyorum ve Cumhuriyetimizin 92 yıldönümünü kutluyorum” diyerek konuşmasına devam etti.

öhDSC 0002

öhDSC 0003

Gülay Demirel (CHP Bel. Meclis Grup Başkanvekili)
Ahmet Mithat Efendi devlet Tiyatroları, 2016-2017 yılından itibaren Şehir Tiyatroları olarak Beykoz halkına hizmet vereceği için duyduğu memnuniyeti ifade eden Gülay Demirel, Beykoz Belediyesi ve STK’lar olarak bir farkındalık yaratılması gerektiğini ifade etti. Konuşmasında Konya-Edirne gezilerine nasıl ki bir ödenek ayrılıyor ise Belediye ve STK’lar aracılığı ile bir bütçe ayrılması gerektiğini ve vatandaşlara tiyatro izlemeye teşvik edilebileceğini söyleyerek, BEDES olarak kendilerinin belli bir bütçe ile salonları doldurduklarını bunun daha da artması gerektiğini çünkü tiyatroların insanlar için sosyalleşme alanı olduğunu belirtti. Bu konu hakkında bir çalışma yapılabilir diyerek sözlerini tamamladı.

öhDSC 0011

Yücel Çelikbilek (Belediye Başkanı)
Tiyatro hakkında çalışmaları Belediye olarak yaptıklarını söyleyen Çelikbilek, çocuk tiyatrosuna ilginin yoğun olduğunu fakat yetişkinler için oynanan oyunlara ilginin neredeyse yok olduğu belirtti. Devlet tiyatrolarının kapanmasında ki en büyük etkenin yine Beykoz halkı olarak tiyatroya olan ilginin neredeyse az olduğunu, sanatçılarında boş salonlara oynamak istemediklerini haklı bulduğunu belirterek eleştirisini de dile getirdi.

öhDSC 0006

Daha sonra gündemde olmayan müdürlükler teklifine geçildi.
1. Sözleşmeli personel alımı hakkındaki insan kaynakları müdürlüğünün teklifi. (1792) komisyonun havalesine oya sunuldu, kabul edildi.

Meclis gündemi 6 Kasım 2015 tarihinde toplanmak üzere kapatıldı.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here