SP’den adaylığını açıklayan Muharrem KAŞITOĞLU, Beykoz Yerel Basınıyla Likoz Kafe’de bir araya geldi. Toplantıya, KAŞITOĞLU’nun yanı sıra, SP İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah SEVİM, eski İstanbul İl Başkanı ve Yeni Bir Dünya Sanayici İş Adamları Derneği (YENİAD) Genel Başkanı Selman ESMERER, SP Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref KAÇMAZ ve partililer katıldı.

Programda ilk olarak SP İlçe Başkanı Şeref KAÇMAZ konuştu.

Şeref KAÇMAZ (SP İlçe Başkanı)

Bugün başkan adayımız, yerel basın buluşmasına hoş geldiniz. Bugün aynı zamanda geçtiğimiz günlerde kutlanan 10 Ocak gazeteciler Günü dolayısı ile de bir aradayız. Bu vesileyle Çalışan Gazeteciler gününüzü kutluyoruz.

KAÇMAZ selamlama konuşmasının ardından sözü Yılmaz ÖZDEMİR’e verdi.

Yılmaz ÖZDEMİR (Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi)

Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Refah Partisi gençlik kollarından beri siyasetin içindeyim. Şu anda da Saadet Partisi’nde hizmet vermekteyim daha önce mensubu olduğum AK Parti fabrika ayarlarından çıkmıştır. Yeniden yuvaya döndüğüm için mutluyum. Hepinizden Allah razı olsun.

Selman ESMERER (Eski İstanbul İl Başkanı)

Hepinizi saygıyla selamlıyorum. İşsizlik hala artıyor, esnaf perişan. Piyasalar mağdur oluyor. Devlet mağdur olanları faizsiz krediler ile desteklemeli. İnanılmaz sıkıntı var. Büyük bir borç batağının altındayız, cari açık Türkiye’nin kronik sorunu. 40- 50 milyar doların altına düşmüyor hükümet dövizi tutacağım diye faizi tavan yaptı bu seçim yerel seçim Ama genele de yön verecektir. Türkiye’nin saymak bilmeyen sıkıntıları var. Onlar sadece AK Parti’nin geleceği ile ilgileniyorlar. İnsanları düşman ilan etmek iyi değildir. Kim kazanırsa diğer taraf saygı duymalı. AK Parti ve MHP bunu hazmetmeli. Bütün siyasi partiler bir yarış içindeler.

Bir Beykozlu olarak partilerin içinde bu kadar Cevher varken dışarıdan ithal aday getirmek doğru değil. Bu durum Beykozlu ya hakarettir. Yerelde bu çok çok önemlidir. Beykoz’u bilmeyen, tanımayan adam, tanıyana kadar zaten 5 sene geçer.

Biz adayımızla ortadayız. Adaylara bakarak oy vermek lazım. Seçmenler bunlara bakmalıdırlar. Hepinize teşekkür ediyorum.

Dr. Abdullah SEVİM (SP İstanbul İl Başkanı)

Herkese Hoş geldiniz diyorum. Önümüzde çok önemli bir seçim var. Ne merkezi ne de yerel yönetimlerde AK Parti başarılı olamadılar. Türkiye’de öyle bir algı var ki, Tayyip Erdoğan varsa Türkiye var. Sanki kendisi gidince Türkiye batacak. Böyle bir şey olamaz. Sen git kardeşim, ülkeyi senden iyi yönetecekler var.

Tayyip Bey diyor ki “itibardan tasarruf olmaz”. Hani itibar…  Ülkeyi Suriye’ye soktun. Ne oldu, Şimdi Amerika’dan talimat bekliyorsun. Borç yiğidin kamçısıdır. Amerika’da borç duymuş. Yahu ABD borçlu ise karşılığı var, bizim neyimiz var.

AK Parti Ankara’da da, İstanbul’da da seçimi kaybediyor. ANAP’ın 1989’da yaşadığı şeyi yaşıyor. Biz Saadet Partisi olarak, gerek İBB olarak, gerekse ilçeler olarak, en iyi adaylarla seçimlere giriyoruz.

Bu seçimlerde Saadet Partisi’nden aday olmayı kabul eden yuvaya dönen Muharrem KAŞITOĞLU ve Yılmaz ÖZDEMİR’e teşekkür ediyorum. İnşallah Beykoz’u alacağız. Kazanamazsak bile manevi mesuliyetten kendilerini kurtarmışlardır. Biz her yerde seçimlere gideriz. inşallah 31 Mart’ta Beykoz bir sürpriz yapacaktır.

Biz her görüşten insanlarla birlikte belediye meclisi listesi yapacağız. İnşallah Muharrem kardeşimizi de Belediye Başkanı yapacağız. Allah hepinizden razı olsun.

Muharrem KAŞITOĞLU (SP Beykoz Belediye Başkan Adayı)

Ekim 2018’de AK Parti’den istifa ettim. Saadet Partisi’nde siyasi hayatımızı sürdürmeye devam ediyoruz. 31 Mart seçimlerinde bizi Beykoz’dan aday gösterdiler. Duam odur ki çizgisinden ödün vermeyen Saadet Partisi Beykoz Belediyesi’ni alacaktır. İnsanlar aslında kaderlerini oyluyorlar. Partilerin önemi olduğu kadar adayların önemi var. Sadece belediye başkan adayları değil Meclis üyesi adaylarının da önemi var.

Vatandaş kendi içinde olan kendisiyle yürüyen insanlara karşı daha kucaklayıcı oluyor. Dolayısıyla yerel seçimlerde bu çok önemli. Beykoz’da da bu argümanlar öne çıkacaktır. Bugüne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Uzun zamandır sizlerle birlikte Beykoz’da yol alıyoruz. İnşallah bundan sonra da yol almaya devam edeceğiz. Eğer kısmet okurda, Belediye Başkanı olursam Beykoz’u çok daha olumlu noktalara çıkaracağız.

Beykoz doğası ve kaliteli insan sermayesi ile çok kıymetli bir mücevherdir. Bu mücevher iyi bir sanatçı ile iyi işlenirse daha da değerli olur. Saadet Partisi’nden adaylığımız süresince çok önemli ve olumlu tepkiler aldık. Arazide çok olumlu karşılanıyoruz, bu araziden hiç ayrılmadık ki. Düğün-dernek cenaze hasta ziyaretlerinde de hep birlikte olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Bir yola çıktık, bu yol bizi nereye götürürse oraya gideceğiz. İnşallah seçilirsek göreceğiz. Seçilemezsek de önemli değil, yolumuzdan dönmeyeceğiz. Ben belediye başkan yardımcılığını bırakalı bir buçuk yıl oldu. İnsanlar yine hala beni arıyorlar. Sel mağdurları oldu Beykoz’da, yine beni aradılar. Üstelik Belediye başkan yardımcısı olmadığım halde. İBB meclis üyesi olarak koştuk. İnsanlar yakın duyduklarını ararlar. Benim belediye başkan yardımcılığında odam resmen türbe gibiydi. Halk günlerinde odamda en az 10 kişi olurdu. İnsanlara yardım etmekten onur duydum. İnşallah bu seçimi kazanacağız, herkese teşekkür ediyoruz.

Daha sonra soru- cevap kısmına geçildi.

“Çengelköy’de oturuyorsunuz” eleştirisine yanıt veren KAŞITOĞLU, kayınvalidesiyle oturma zorunluluğundan dolayı sadece Çengelköy’de uyumaya, yatmaya gittiğini söyledi. bunun da Beykozlu olduğu gerçeğini değiştirmeyeceğini söyleyen KAŞITOĞLU, Yenimahalle nüfusunda olduğunu söyledi.

Şeref KAÇMAZ: “Seçim dönemine girdiğimiz için etik olarak seçim bitene kadar köşe yazısı yazmayacaktım. Ancak yazı yazdığım gazete, adayımız hakkında haksız, mesnetsiz ve yersiz haberler yapmaya başladı. biz de köşemizde şimdiye kadar olmadığı gibi saadet Partisi propagandası içerikli yazılar yazarız. yayınlamaz ise köşe yazarlığını bitiririz.Son olarak Saadet Partisi Beykoz olarak 25 Ocak’ta projelerimizde açıklayacağız”

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here