Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’ın katılımıyla, Halide Edip İlkokulu’nda “Halide Edip İlkokulu Kütüphanesi” açılışı yapıldı.

Başta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı olmak üzere, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Kopuzlar Vakfı idarecileri Soner Kopuz ve Hamdi Molla, İlçe Şube Müdürleri Necla Çağlayan, Mehmet Özdemir, Okul Müdürleri, İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Öğretmenler, veliler ve öğrencilerin geniş katılımı ile gerçekleşen programda renkli sahneler yaşandı.

25-30 Mart “Kütüphaneler Haftası” olması dolayısıyla, programa katılan Ahmet Katırcı, Kazım Bozbay, Kopuzlar Vakfı idarecileri Soner Kopuz ve Hamdi Molla, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenleri ve Halide Edip İlkokulu öğrencilerin kendi elleri ile boyama yaptıkları kitap konseptli tişörtlerini giyerek, okul içerisinde yer alan Okuma Park’ında kitap okuyarak farkındalık yarattılar.

Etkinliklerin hazırlanmasında Öğretmen ve Öğrencilere katkı sunan Okul Aile Birliği Yönetimi ile Sınıf Anneleri ve yardımcılarının birlikte hazırlamış oldukları süsleme çalışmalarında “Kütüphane Haftası” dolayısıyla okul koridorlarını süsleyen çiçek ve dallarında asılan sözler oldukça dikkat çekiciydi. Sözlerden bazıları: “GEÇMİŞİ ÖĞRENMEK İÇİN KİTAP OKUYUN”, “ZİHNİNİZİ ÇALIŞTIRMAK İÇİN KİTAP OKUYUN”, “DOĞRU KARAR VEREBİLMEK İÇİN KİTAP OKUYUN”, “YAŞAMI SORGULAMAK İÇİN KİTAP OKUYUN”, “DİLİMİZİ KORUMAK İÇİN KİTAP OKUYUN”, “DÜNYAYI KEŞFETMEK İÇİN KTAP OKUYUN”

Programda ilk olarak Kaymakam Katırcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Halide Edip İlkokulu Müdürü Ünal Yavuz, Kopuzlar Vakfı idarecileri Soner Kopuz ve Hamdi Molla, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri ile birlikte ilk olarak Halide Edip İlkokulu’na kazandırılan 6000 kitaplık kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Açılış kurdelasının kesilmesinin hemen ardından geçtiğimiz yılarda hayatını kaybeden okul öğretmenlerinden Merhume Zeynep Öğretmen anısına adı verilen “Öğretmen Zeynep Kanmaz Konferans Salonu” na geçildi.

Öğretmen Zeynep Kanmaz Konferans Salonu’nda “Okuma Bayramı Tadında” gerçekleşen program 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Halide Edip İlköğretim Okulu 1. Sınıf Öğretmenleri Ulaş Kaçmaz, Kadriye Taşan, Neslihan Sürer, Zübeyde Demir, Osman Şahin’in üstlendikleri projede, 1. Sınıf Öğrencilerinin sundukları muhteşem gösteri tüm katılımcılardan tam not aldı. Alkışlarla taçlanan gösteride çocuklar, kitaplardaki hayali kahramanlardan “Pamuk Prenses”, “Yedi Cüceler”, “Pinokyo”, “Rapunzel”,  “Kırmızı Başlıklı Kız” kostümleriyle sahnede tüm izleyenleri adeta büyülerken, şiir okuma, drama ve tiyatral gösterileri ile de tek kelime ile profesyonellere taş çıkarttılar.

Gösteri öncesi Okul Müdürü Ünal Yavuz kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür eden Ünal, açılışa katılan Kaymakam Ahmet Katırcı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’a, İlçe Şube Müdürlerine ve Okul Müdürlerine, velilere teşekkür ederken, okullarına kütüphane kazandıran Kopuzlar Vakfı idarecileri Soner Kopuz ve Hamdi Molla’ya da ayrıca teşekkürlerini sundu.

Programda sonunda tüm katılımcılar sahneye davet edilerek kendilerine destek ve katkılarından dolayı plaketleri ve çiçekleri takdim edildi.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here