KIZILAY GENEL KURULU

Ankara’daydık. Beykoz Şubesinin üç delege ile temsil edildiği bu kongre mana açısından çok önem arz etmektedir.

Dedelerimizin bıraktığı bu hayır kurumu, yurdumuzun dört bir yanından gelen gönüllülerimizle 14 Nisan 2013 Pazar günü, ATO salonunda genel kurulunu yaptı.

İyilik merkezi olan Kızılay öz manasına ulaşma noktasında çok mesafe aldı. Yerleşik bir kurumda fikir ve hayat görüşünün değişmesi zaman alır. Bunun olabilmesi için liderin tutumu mühimdir. İnsanları kırmadan, dökmeden değişimi yapmak gerekir. Zamana ihtiyaç var. Bunun için idarenin kararlı, inançlı ve seçkin olması sayesinde mesafe alınıyor.

145 yıl önce kurulan bu yardım kuruluşu milletimizi dünyanın dört yanında şerefle temsil ediyor. Gönül dostu bu ailenin Genel Başkanı seçilen Sn. Ahmet Lütfi AKAR Bey’i tebrik ederim. Kızılay’ın gücü nihayet GUVEN üzerinde durmaktadır.

Başbakanımızın, ülkemizin dünya markası olan Kızılayın Genel Kuruluna iştirakı bizi mutlu etti. Milli kıyafetlerle yöresel zenginliği temsilen her ilden çocuklarımızca karşılanan Başbakanımız İspartanın gülü, Adanın pamuğu Malatyanın kayısısı, Ordunun fındığı, Rizenin çayı, Afyonun kaymağı gibi zenginlikle de kendini tanıtan çocuklarımız Başbakanımıza milletimizi temsilen çiçek sundular.

AHMET LÜTFÜ AKAR

İyilik yolunda bizi destekleyen, “her iyi işe yalnız değilsiniz” deyip Kızılayı yalnız bırakmayan Başbakanımız, İlham ve talimatları yolumuza ışıktır.

-Herkese ulaşan, herkesin ulaşabildiği bir Kızılay

-Geçmişini bilen geleceğe sağlam basan

-Yoksulun onurunu koruyan

-İyilik yapmak Allahın emri ve lütfudur

-Kutlu Doğum gününün haftasında yaptığımız bu genel kurulda Peygamberimizin şefaatini diliyoruz

Başbakanımız,

Geçmişte güçlü devlet ordusu, güçlü ekonomisi büyük nüfusu çoksa oluyordu. Şimdi;

-Barışa, eğitime, kültüre, paylaşmaya olan katkıları

-Sivil toplum ve yardım kuruluşlarının gücüyle ölçülüyor.

Beni en çok etkileyen söz ” Bugün Devlet en zor zamanda Vatandaşına ulaşabildiği, ona el uzatabildiği kadar devlettir” dedi. Moral ve hedef belirten bir hitabeti oldu.

Başbakanımızla ayaküstü olsa bile konuşma fırsatı bulduk.

KIZILAY BEYKOZ GENEL KURULDA İYİYDİ

Şube Başkanı divanda görevliydi. Yönetim Kurulu üyemiz Ali Yılmaz Bey Genel Merkez Denetim Kurulu yedek üyelerin birinci sırasında

Genel Merkez Yönetiminde Prof. Dr. Sefa SAYGILI Hoca, arkadaşımız Kemal AKAR, İsmail Hakkı Turunç Bey in olması bize gurur verdi.

Arkadaşlarımızın bir kısmıyla Hacı Bayram Camisine gittik, ziyaret ettik. Ankara’ da Melih Bey in imar çalışması devam ediyor, durmak yok.

Gençlik parkına gittik. Ankara da su adeta ” Ey insanlar ben varım ve buradayım” diyor, fıskiyeler, havuzlar çok yaygın.

Esenboğa hava alanı vakur, güzel ve hareketli bir yer. Böyle olsa da Ankara’nın en güzel anı denildiği gibi İstanbul a dönüşümüzdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here