BİSK (Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği) her ayın ilk haftası yapmış oldukları toplantılarını gerçekleştirmeye devam ediyor. 2018 yılının ilk toplantısını Cumhuriyetköy’de gerçekleştirildi.

Kahvaltı ile başlayan programa BİSK Başkanı Asım Özdemir, Cumhuriyetköy Spor Kulübü Başkanı Faruk melek,  BİSK Basın Sorumlusu Mustafa Babuz, Çubuklu Spor Kulüp Başkanı Coşkun Tosun, Göllü Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Kara, Elmalı Spor Kulübü Başkanı Yusuf Dinç, Gümüşsuyu Spor Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş, Kanlıca Spor Yönetiminden Mustafa Kaya, Anadoluhisarı Yönetiminden Erkan Balkan, Beykoz A.Ş.’den Birol Balıkçı, Beykoz Turizm Derneği Başkanı Ergin Tüfekçi, Özel Eğitimli Sporculuk Okulu Eğitmeni Serdar Hoca, Su Sporları (ATV) Uğur Bey, Gürcüoğlu Turizm Başkanı (BİSK’ sponsor desteği olan isim) Necati Kakıcı katılırken, yoğun maç ve kongre dolayısı ile katılamayan isimler oldu.

Mustafa Kaya,  Cumhuriyetköy Spor Kulübü Başkanı Faruk Bey ve köylülerine, kendilerini en iyi şekilde ağırladıklarını söyleyerek teşekkür etti.

Mustafa Kaya ilk olarak sözü Cumhuriyet Köy Spor Kulübü Başkanı Faruk Melek’e verdi.

Faruk Melek (Cumhuriyetköy Spor Kulübü Başkanı)

Öncelikle köyümüze gerçekleştirmiş olduğunuz ziyaretten dolayı ben sizlere teşekkür ederim. Kulübümüz olarak sizleri ağırlamaktan ayrıca gurur duyuyoruz. Ve bu ziyaretlerin devamlı olmasını temenni ediyoruz.   Toplantımız hayırlara vesile olur inşallah. Daha çok birlik, dayanışma şeklinde bir ortamımız var. Ortamımız gerçekten çok güzel. Böyle devam etmesini temenni ediyoruz. Bu toplantımız tanışma toplantısı oldu. Diğer toplantılarda da sıkıntılarımızı ve ortak yapabileceğimiz şeyleri paylaşmak için bir arada oluruz. Teşekkür ediyoruz.

Daha sonra söz Asım Özdemir’e verildi.

Asım Özdemir (BİSK Başkanı)

Öncelikle tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Yine bizleri ağırlayan siz Cumhuriyetköylülerin nazik daveti için çok teşekkür ederim. Cumhuriyetköy’ün bende çok farklı bir yeri var. Adeta bana spor kültürünü yaşatan bir atmosferi var burada. Bizleri ağırladıkları için kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Beykoz Spor Kulüpler Birliği olarak 99 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 17-18 yıllık bir dernektir. 2004 yılından beri de resmi olarak faaliyetini göstermektedir. Beykoz’daki spor kulüpleri sayımız 17’den 42’ye yükseldi. 25’i futbol olmakla birlikte diğer branşlarımız basketbol, voleybol, tekvando,  vb.. spor kulüplerimiz var. Spor ’un birlik, beraberlik ve  kardeşlik olduğunu biliyoruz. Beykoz da bir de özel bir okulumuz var. Öğretmenlerimiz de buradalar. Kendilerine özellikle teşekkür etmek istiyorum. Özel çocuklarımıza en güzel ilgi, alaka ile eğitim veren öğretmenlerimizdir kendileri.

Beykoz kulüpler birliğinin bütçesi yok. Maalesef bunu tam tersi olarak göstermekteler. Beykoz spor kulüpleri aslında bir platformdur. Biz bunu sadece resmileştirdik. İstanbul’da 39 ilçede, Anadolu’da kulüpler birliği bu platformu kuran benim. Türkiye’de Futbol Federasyonu’nun kurmuş olduğu kulüpler birliği’ni kurulmasına vesile olan, bir Beykozlu olarak benim. Çok eleştiri de alıyorum. Eleştirenlerde haklı olanlarda olabilir fakat yine de bize sormaları daha iyi, gerçek doğruları en iyi şekilde bizlerden alacaklardır.

Beykoz kulüpler derneği resmileştikten sonra bir dernek statüsüne geçmiştir ve bu durumun zorluklarını da yaşamaktayız. Derneğimizde olan Mustafa Babuz için çok eleştiriler oldu. Bu Babuz’a bir haksızlıktır. Kendisi yıllarca spor yöneticiliği yapmış ve Anadoluhisarı derneğinde iken kendisi BİSK’e gelmiştir. 3 sene zamanı var, kendisi ne zaman isterse görevi bırakır lakin bizim davamız bunlar değildir. Bizler bir aileyiz, toplumsal hizmetleri de birlikte dayanışma içerisinde vermeliyiz. Sporun içerisinde kültür, sanat, eğitim vardır. Hizmeti de devlet ve siyasilerden alacağız. Bunu da bizler talep edeceğiz. Muhalefet her zaman olmalıdır.

Federasyon ilişkilerimize gelecek olursak, ben federasyonda genel sekreter yardımcısıyım. Coskun Tosun, Denetleme kurulu başkanlığı görevi var federasyonda. Mustafa Kaya, Yusuf Bey, bu çok değerli arkadaşlarımızın da federasyonda önemli görevleri vardır.

Sözlerime devam ederken, TASK Başkanı Ali Düşmez’in de spor ailesine selamlarını ileteyim. Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü 2 yıldır, TASK (Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfedarasyonu) başkanı Ali Düşmez’i destekleri ile kamp yapmaktadır. Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Müdürü Şevin Yelseli, kamp hakkında bizlere vermiş oldukları bilgilerde, özel eğitim alan çocukların bu kampta 10 gün boyunca aileleri olmadan kalmaları, dolayısı ile ailelerin hayatlarında ilk kez özel gereksinimli çocuklarından uzak kaldıklarını hatta bir velinin ise ‘evimde olmama rağmen, ben sanki 10 gün tatil yaptım’ şeklindeki söylemini dile getirdi.

Bizleri sadece sporda birlik ve beraberlik büyütür. Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Müdürü Şevin Yelseli Hanım da bugün aramızda olacaklardı fakat önceden belli olan programlarından dolayı bugün aramızda değiller. Şunu özellikle belirtmeliyim ki aramızda kadınlar da olmalıdır. Kadın komisyonu kurmalıyız. Kadınlarımızın da spora katkılarının olacağını kanaatindeyim.

Son olarak, 2018 yılının hepimize sevgi, sağlık, huzur ve başarı getirmesini temenni ediyor, katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

Daha sonra Turizm Dernek Başkanı Ergin Tüfekçi’ye söz verildi.

Ergin Tüfekçi (Beykoz Turizm Dernek Başkanı)

Ben de spor ve turizmin kol kola ilerlemesi gereken bir sektör olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda spor ve turizmi bir araya getirmenin bir faydası olacağını düşünüyorum. Asım başkanımızla bu konu hakkında daha önceden neler yapabileceğimizi de konuşmuştuk. Kendilerine köyümüzde (Cumhuriyetköy) çok güzel bir baraj olduğunu söylemiştik. Yani spor sadece futbol değil. Eğer sporda bir başarı varsa biz kişileri buna göre değerlendiriyoruz. Bir yürüyüşün bile spor olarak bizlere faydası olduğunu düşünemiyoruz. Biz de menfaat bitiyorsa orada sporu menfaat olarak bırakıyoruz aslında. Beykoz’un spor yapmak anlamında bir cennet olduğunu asla unutmamalıyız. Teşekkür ederim.

Çubuklu Dernek Başkanı Coşkun Tosun’a söz verildi.

Coşkun Tosun (Çubuklu Dernek Başkanı)

Başkanımıza öncelikle başarılar diliyorum. Beykoz’un köylerinde turizm var ve turizm başkanımızda aramızda. Güzel şeyler aktardı bizlere, bu anlamda spor ve turizmi birleştirirsek güzel şeyler olacağına inanıyorum. Birlik olursak sorunların çözümlerini birlikte bulursak, ileride çok iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum.

İSK ile ilgili kulüpler birliğinin içindeki sorunlarının da geçici bir durum olduğunu düşünmekteyim. İleride spor kulüpleri bir araya gelerek çok önemli bir sinerji yaratacağımızı düşünüyorum. Ben Çubuklu spor kulübü başkanı olarak 600 çocuğa spor yaptırmaya çalışıyorum. 11-12 tane takımım var. Her gün 3 tane araç geliyor ve İstanbul’un çeşitli yerlerinde maçları var. 9 tane hocaları ve çok sayıda çalışanlarımız var. Federasyonda görevlerimiz var. Ben her birinize teşekkür ediyorum.

Coşkun Tosun’dan sonra Mustafa Babuz’a söz verildi.

Mustafa Babuz (BİSK Basın Sorumlusu)

Spor gençlerimiz ufkunu açan sosyal bir alan. Geçtiğimiz günlerde de köşe yazımda da bir konuya dikkat çekmek istemiştim. Bizler BİSK olarak sadece futbola endeksli bir yapı içerisinde değiliz. Sayfalarımızda bizler BİSK olarak, Beykoz’daki her türlü faaliyetlerimizi paylaşıyoruz ki herkes haberdar olsun. Beni üzen bir noktaya değinmek istiyorum. Sporla ilgili çok büyük haberler yapıp, fakat BİSK’in faaliyetlerini gerçek anlamda basına yansıtmayan arkadaşlarımız var. İstedikleri zaman beni ve kurumumuzu eleştirebilirler. Ben bugün buradan basındaki arkadaşlarımızı eleştiriyorum. BİSK ile ilgili olumsuz haberleri derme çatma laflarla basına yansıtıyorlar, bizim yazılı deklarasyon verdiğimiz yazımızı basına yansıtmıyorlar. Yansıtan kişilerde çok küçük bir paragrafla ‘ister yazarım, ister yazarım’ ifadesini yansıtıyor.

Biz basının her zaman objektif olması taraftarıyız. Çünkü basın bu sesi iyi bir şekilde topluma ifade ederse, bizim faaliyetlerimizi gerçek anlamda ifade ederse, spordaki adap, ahlak topluma ve gençlere daha iyi deklere edilir. Onların bizler üzerindeki güven ekseni daha farklı olur. Eğer farklı düşüncelerle hizipçilik veya tenkitlerle yapılmaya çalışılan bir faaliyet hiçbir zaman temeli sağlam bir faaliyet olmaz. Hepimizi sıkıntıya sokar. Bizler spor insanları olarak sporun gelecekteki nesillere iyi aktarılması taraftarıyız. Ulu önder Atatürk ne demiş? ‘ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’. Atatürk bu lafı boşuna mı söylemiş. Şu anda bulunduğumuz bu güzel köyün adını veren isim ‘Atatürk’ biliyoruz. Ama biz değerli büyüklerimizin vermiş oldukları mesajları insanlarımıza iyi bir şekilde veremiyoruz. Lütfen, basın, spor basını objektif olursa, bizlerin çalışmaları çok iyi deklere etmiş oluruz.

Bu arada Beykoz’da çok güzel bir ofis açtık. Bu ofisimizin açılışında Mustafa Kaya arkadaşımızın çok büyük emekleri oldu. Kendisine şahsınızda teşekkür etmek istiyoruz. Artık kimse derneğimiz için ‘çanta derneği’ diyemeyecek, biliyorsunuz ki öyle diyorlardı ve bizleri eleştiriyorlardı. Lisanslar için artık karşıya, federasyona gitmeye gerek kalmayacak. Lisanslar belli günlerde derneğimize getirilecek ve başkanımız lisansları birebir kişilere teslim edecek. Önceden Asım başkanın zamanında yapmış oldukları emeklerinin hiçbir kıymeti bilinmedi.

Bundan 10 yıl önce Federasyon kapısından kimse giremiyorken, bugün bakıyoruz ki; Asım Özdemir, Ali Düşmez, Coşkun Tosun, Mustafa Kaya. Federasyonda Beykoz’da 4 isim var. Fakat hala arkadaşlarımız yerden yere vuruyorlar. Sosyal medyada yapmış olduğumuz her şeye bir olumsuz yazılar yer oluyor. Maalesef insanlarımız çok alışkın iyi yapanları yerden yere vurmaya.

Son olarak özel eğitim okulu eğitmen hocamız, Murat ve Serdar hocalarımıza da çok teşekkür ediyorum. Ergin Beye de turizm hakkında ki yorumları için teşekkür ediyorum. Hep beraber güzel projeler yapacağımıza inanıyorum. Teşekkür ediyorum.

Program toplu fotoğraf çekimi ve Cumhuriyetköy Spor Kulüp tesislerinin gezilmesi ile son buldu.

2 YORUMLAR

  1. İktidar olma anlayışı, ben nersem o,en doğrusu benim dediğimdir, tek doğru ve strateji belirleyici ben olacam siz bana biat edip ne dersem yapacak sınız ,benimle ilgili hiç olumsuz konuşmayacaksınız olursa!, hatta ben genel kurulda görevli avukatı bile dövdürebilirim,eşkiyaları bölgemden delege yapıp genel kurullarda kabadayılık yaptırabilirim siz bunları görmezden gelip bana oy atacaksınız a getirirseniz iktidar olma olgusunu ve bu megolamanı koşulsuz desteklerseniz elbette bunun beykozdaki yansımalarında katlanacaksınız. sizler burada ki insanların dostu arakadaşı canı ciğerisiniz ancak oturduğunuz koltuklar eleştirisel bakılması gereken sürekli baskı yiyen makamlardır ve oralara otururken bunu peşinen kabul etmiş olursunuz. her fırsatta eleştiriden şikayet edeceğinize eleştirileri dikkate alıp doğru kararlar almaya bakın ve temsil ettiğiniz kurumu birilerine delege üretme çiftiliği gibi kullandırmayın….sevgiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here