maltepe_belediyesi_1

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa ZENGİN, yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Maltepe Kültür Merkezi’nde verilen davete ilgi oldukça yoğundu. Maltepe Belediyesinin Bir yıllık faaliyet filminin de sunulduğu kahvaltının ardından, Prof. Dr. Mustafa ZENGİN davetliler hoş geldiniz konuşması yaparak, üçüncüsünü düzenledikleri basınla buluşma toplantısında, alilenin büyüdüğünü görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Sözlerine, “sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluyum. Her zaman yanınızdayız ve sizlerden de Maltepe için destek bekliyoruz” diye devam eden Başkan ZENGİN, tüm gazete temsilcilerine söz vererek kendisine yöneltilen soruları detaylı bir şekilde cevapladı. Gelen sorular ışığında bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler arasında “gözbebeği” olarak nitelendirdiği Maltepe Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Çocuk Korosu’ndan bahsederken çocukların özgüvenlerinin gelişmesinde bu projenin amacına ulaştığını belirt. 23 Nisan Çocuk Korosu Konseri Haberini televizyonda izleyen Murat KARAYALÇIN’ın kendisini telefonla arayarak çok duygulandığını ve ağladığını ifade eden Başkan ZENGİN, çocuklara ve gençlere yönelik projelerin artarak devam edeceğini söyledi. Türkiye’de belediyecilik tarihinde bir ilk sayılan Cumhuriyet Eğitim Merkezi projesi ile mağdur gençlere tam destek veren Başkan, eğitim hayatındaki eksikleri gidermede etüt merkezlerinin kurulması için hazırlıkların başlatıldığını belirtti. Altı üniversitesi bulunan Maltepe’ye bir kız ve bir erkek öğrenci yurdu için çalışmaların devam ettiğini açıklayan Başkan, Süreyyapaşa Vakfı ile temas halinde bulunduklarını ifade etti.

maltepe_belediyesi_2

Maltepe’nin trafik sorunu için önemli bir çözüm olarak görülen tüp geçit projesinin bir an önce gerçekleşmesi için Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerini devam ettirdiğini belirten Başkan, ZENGİN, projeyi destekleyecek 12 tane zemin altı ve üstü otopark projesi için de bütçelerinin yeterli olmadığını ileten Büyükşehir Belediyesi’ni zorladıklarını dile getirdi. Aynı şekilde zorladıkları diğer bir konunun TOKİ olduğunu belirten başkan, Maltepe Belediyesi olarak Başıbüyük halkının yanında olduklarını, kentsel yaşam adına daha çağdaş evler yapılmasına yardımcı olacaklarını belirtti. Tamirhanelerin ve kerestecilerin yerleşim yerlerinde bulunmalarının yarattığı düzensizliği gidermeye yönelik projelerinin olup olmadığı sorusu üzerine, sanayi sitesi projesini geliştirdiklerini ifade eden Başkan Zengin, bu konuda Kiptaş ile görüşmelerinin devam ettiğini belirtti.

maltepe_belediyesi_3

Geçmiş dönemde 8 Trilyon borç devraldıklarına vurgu yapan Başkan ZENGİN, ulusal krizin yerel yönetimleri nasıl etkilediği sorusu üzerine; Türkiye genelinde işsizlik rakamları ortada, biz bu sorunları ne kadar azaltabiliriz, kriterimiz bu” dedi. Belediyeye yapılan 28 bin iş başvurusunu acı bir tablo olarak değerlendiren Başkan, tüm başvuruları kategorize ederek, CV’leri büyük işyerlerine göndererek köprü olduklarını ifade etti. Toplu sözleşmelerdeki mağduriyet ifadesini anlamadığını belirten Başkan, diğer belediyelerden farklı olarak uzun zamandır yapılmayanı yaparak yüksek zam verdiklerini açıkladı.

maltepe_belediyesi_4

Sağlık alanında Altın Kart projesini hayata geçirmeyi planladıklarını ifade eden Prof. Dr. Mustafa ZENGİN, Geriatri özelliği olan bir hastane yapımı için Adamaklar ve Geriatri Derneği ile işbirliği yapacaklarını söyledi.

Program sonunda Prof Dr. Mustafa ZENGİN ile programa katılım gösteren basın mensupları hatıra fotoğrafı çektirdiler.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here