Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından düzenlenen Müze Özendirme Yarışması’nda ödül alan İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un adını yaşatan Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi, şiir ve edebiyatseverleri kucaklayarak dopdolu bir yaz geçirecek.

Ödüllü Şiir Müzesi’nde sinemadan edebiyata, öyküden modern şiire kadar her türlü edebi ve fikri konular, ilçe sakinleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Beykoz Merkez Mahalle’sinde bulunan edebiyatseverleri şiir dolu atmosferiyle kucaklayan mekânda program süresince her akşam saat 19.00’da Zafer Acar’la her Salı Şiir Konuşmaları, Cemal Şakar ile her Perşembe Modern Öykü konuşmaları, Bünyamin Yılmaz’la ise her Cuma Sinema Konuşmaları yapılacak.

Şiir müzesinin tarih ve anı kokan bahçesinde ilk olarak 09 Temmuz Salı günü başlayacak olan programda geçmişten günümüze Türk Şiir’ini içeren Yahya Kemal Şiiri çerçevesinde Modern Şiir Konuşmaları, 11 Temmuz Perşembe günü Ömer Seyfettin eserlerinin ele alındığı Modern Öykü Konuşmaları, 12 Temmuz Cuma günü ise Türk ve Batılı yönetmenlerin gözünden sinemanın dünden bugüne anlatımı yer alacak.

Yaklaşık 8 hafta sürecek olan programda Beykoz Belediyesi, katılımcı edebiyatseverlere çay, kahve ikramı da yapacak.

PROGRAMLAR:

Zafer Acar’la Şiir Konuşmaları- Yahya Kemal Şiiri

 Tarih:  09 Temmuz 2019 Salı

Saat: 19.00

Yer: Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi

Cemal Şakar’la Modern Öykü Konuşmaları – Ömer Seyfettin Öyküsü

Tarih:  11 Temmuz 2019 Perşembe

 Saat: 19.00

Yer: Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi

Bünyamin Yılmaz’la Sinema Konuşmaları- Sinema Tutkusu

Tarih: 12 Temmuz 2019 Cuma

Saat: 19.00

Yer: Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here