Beykoz siyasetinin tanınan simalarından, İYİ Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı Melih Perçin, Gazetemiz Özgün Haber’e açıklamalarda bulundu.  

İYİ Parti Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Adayı olan Melih Perçin; “ Yok öyle yağma Beykoz’u Soydurtmayacağız…”dedi. 

“ŞUANDA ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ KONUSU VATANDAŞIN GEÇİM SIKINTISIDIR…

Bir kaç başlıkla şuan ki Türkiye’nin en önemli konularını sıralayacak olursak,  bunlar; liyakat, uzmanlık, şeffaflık, hesap verirlik, hür düşünce, bilim zihniyeti, hukukun üstünlüğü, tarafsız ve bağımsız yargı, kuvvetler ayrılığı, denetim ve denge, kaliteli bir milli eğitim, onurlu bir dış politika, bölücülükle mücadele ve ekonominin rasyonel olarak yönetilmesi, pahalılık ve geçim sıkıntısı, hayati konularımızdır, gerisi gündem değiştirme, slogan ya da teferruattır…  

 “15 YILDIR BEYKOZ’U KÖTÜ YÖNETENLER YENİDEN BEYKOZ’A ÇARE OLAMAZLAR…”  

Sorunlarımızı bugüne kadar çözemeyenler hatta çözümsüz hale getirenler Beykoz’a çare olamazlar. Şimdi bunu-şunu yapacağız diyorlar, o zaman birileri sorar sizlere, niçin o zaman 15 yıldır bu sorunlarımızı çözmediniz. Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz. 15 yıldır Beykoz’u kötü yönetenlere bu sefer halkımız itibar etmeyecektir. 

Yine Beykozlular 15 yıldır bizi yöneten belediyenin işlerini kolaylaştıran ve bugüne kadar muhalefet görevini yerine getirmeyerek Beykozlunun hakkını hukukunu koruyamayanlara da bu makamlara getirmeyeceğine inancımız sonsuzdur.   

Beykoz halkını bu sefer şatafatlı boş vaatlere inandıramayacaklardır. Seçimi Beykoz’da İYİ Parti adayı Bilgehan Murat Miniç ve kadrosu kazanırsa kimse şaşırmamalıdır. Mahallelerdeki cadde ve sokaklarda ki Beykozluların bu teveccühü sandığa yansıyınca bu iddiamızda ne kadar haklı olduğumuz görülecektir. Gerçekten de Beykoz için doğrusu, Bilgehan Murat Miniç ve İYİ Parti kadroları olacaktır. 

“İYİ PARTİ OLARAK KİMLERDEN OY İSTEMİYORUZ?..”

Bölücülerden, terörle aralarına mesafe koyamayanlardan, ülkemizde kargaşa çıkararak huzurumuzu birliğimizi beraberliğimizi bozmak isteyenlerden biz oy istemiyoruz. Bu kadar açık ve net ifade ediyoruz. Onların 1 oyuyla kazanacağımıza bin kere seçim kaybetmeyi yeğleriz.

PEKİ KİMLERDEN OY İSTİYORUZ… 

Beykoz’un genç delikanlılarından erkeklerinden oy istiyoruz. 

Beykoz’un hanımefendi kızlarından kadınlarından oy istiyoruz. 

Yaşlı teyzelerimizden amcalarımızdan oy istiyoruz. 

Beykoz’da ki engelli kardeşlerimizden oy istiyoruz. 

Beykoz’da ki hayvan severlerden oy istiyoruz. 

Beykoz’da ki doğa düşkünü çevrecilerinden oy istiyoruz. 

Beykoz’da ki işsiz kardeşlerimizden oy istiyoruz. 

Beykoz’da ki onurlu yoksulumuzdan oy istiyoruz.  

Beykoz’da ki ülküdaşlarımızdan oy istiyoruz. 

Beykoz’da ki mütedeyin muhafazakarlardan oy istiyoruz. 

Beykoz’da ki milliyetçilerden oy istiyoruz. 

Beykoz’da ki sosyal demokratlardan oy istiyoruz. 

Beykoz’da ki hassasiyet sahibi her vatandaşımızdan Bilgehan Murat Miniç’e ve İYİ Partiye oy istiyoruz… 

 “BEYKOZ’U SOYDURTMAYACAĞIZ…” 

Beykoz’da bu seçimlerde devasa bütçelerle harcanan paraların kaynağı nereden gelmektedir.  Devlet yardımı ve partilerin topladığı kanuni bağışlar, yaptıkları seçim harcamaları yanında devede kulaktır.   

Sokaklarda caddelerde gördüğümüz pankartlar, billboardlardaki büyük afişler, çarşaf çarşaf gazete ilanları, internet televizyon reklamları, seçim otobüsleri, en lüks yerlerde tutulan seçim irtibat büroları, sabah akşam verilen ziyafetler, medyada boy göstermeler hep parayla mümkündür. 

İşte devasa bütçeler ile seçimlere giren bu partileri kimler desteklemektedir. Bu finansal destek, belediyelerde iş yapan veya iş yapmak isteyen işadamları tarafından yapılmaktadır. Bu destek aslında karşılıklı bir alışveriştir.  

İşadamları partilerin ve adayların kampanya harcamalarını karşılayacak, akabinde belediyelerdeki ihalelerde kayırılacaklardır. İşadamları için bu bir yatırımdır, bir koyup on kazanacaklardır. Böylece haksız, yolsuz kazanç elde edeceklerdir. 

Peki bu saat gibi işleyen çarkı nasıl sona erdirebiliriz? 

Çare Beykoz halkının hassasiyetinde… 

Çare bizlere 5 yılda bir verilen söz hakkında. Çare oylarımızdadır.  

Başımızın belası bu “Yağma Rant SİSTEMİ”ni, bu kamburu sırtımızdan söküp atacak, bu sistemi hırsızların, uğursuzların başına yıkacak olan, bizlerin sizlerin oylarını doğru kullanmalarıdır. 

 Bizler Beykoz’da veya dışında hiçbir işadamının kapısını çalmadan kendi imkanlarımızla bu seçime giriyoruz.  

Yaptığımız her harcama adaylarımız tarafından karşılanmıştır. Çünkü bizler iyi  biliyoruz ki gittiğimiz her yer, verdiklerinin karşılığını bizlerden misliyle isteyeceklerdir. Bizler bunun şuurunda olarak Beykoz halkı dışında kimseye hesap vermeyeceğiz dedik ve hiçbirisinin kapısını çalmadık. Gönül rahatlığı ile seçimlere giriyoruz. 

Başta Belediye Başkan adayımız Bilgehan Murat Miniç olmak üzere tüm meclis üyesi arkadaşlarımızla bu saat gibi işleyen çarka dik duruşumuzla çomak soktuğumuza inanıyoruz. O yüzden seçim boyunca “Yok öyle yağma… Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak” sloganını kullandık. Bu sloganımız Beykoz halkı tarafından da büyük kabul görmüştür. Gerçekten de bu seçimi eğilip bükülmeyen Beykoz’un çocukları kazanacaktır.   

 “PAZAR GÜNÜ SEÇİME GİDİYORUZ SAVAŞA DEĞİL…

Seçim boyunca iftira karalama ve yalana dayalı siyasetlerini milleti birbirine düşman eden propagandalarına Beykozlular mahallelerinde caddelerinde sokaklarında itibar etmeyecektir. Beykozlular arasında yine komşuluklar dostluklar arkadaşlıklar devam edecektir. Çünkü bu bir belediye başkanlığı seçimi, çünkü bu bir belediye meclis üyeliği seçimi. Millete söyleyecek sözü olmayanların bu yalan iftira karalama oyununu Beykoz halkı söylenenlere itibar etmeyerek bozacaktır. Seçim boyunca bu oyunu tezgahlayanlara Beykozlular cevabı pazar günü sandıkta verecektir.  

 

 

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here