İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 23 Haziran’da düzenlenecek olan İBB Başkanlığı seçimlerinde, Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na destek amaçlı düzenlediği İstanbul programı kapsamında Beykozlularla bir araya geldi.

Beykoz Meydanı’nda halka hitap eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i karşılayanlar arasında İYİ Parti ve CHP Milletvekilleri olurken, İYİ Partinin belediye başkan adayı Bilgehan Murat Miniç, İYİ Parti İlçe başkanı Akif Taşdemir, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, CHP belediye meclis üyeleri, İYİ Parti meclis üyesi aday adayları ve partililer meydan da olan diğer isimler oldular.

Meral AKŞENER (İYİ Parti Genel Başkanı)

“16 milyon İstanbullunun adayı olan, Ekrem İmamoğlu kardeşime oy istemek için geziyoruz.”

Millet ittifakının adayı 31 Mart’a kadar, ama millet iradesinin gaspından sonra, sandığın tekmelenmesinden sonra, 16 milyon İstanbullunun adayı olan Ekrem İmamoğlu kardeşime oy istemek için geziyoruz. Ama il başkanlığımızın kurduğu demokrasi çadırlarını ziyaret edip o ilçedeki esnaflarla buluşmaya çalışıyoruz. İyi parti milletvekillerimiz, genel başkan yardımcılarımız, genel idare kurul üyelerimiz aynı şekilde sahada çalışıyor, çalışacaklar. Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekillerini de burada, onlar da çalışıyor, birlikte çalışıyoruz.

“Sessiz sakin bekler milletimiz ve ilk seçimde darbecilere güle güle der.”

Türk milleti sandığı önemser. Biz darbeler gördük, pek çok demokrasi kesintilerine bizim yaş gruplarımız şahit olduk. Sessiz sakin bekler milletimiz ve ilk seçimde darbecilere güle güle der ve sivil idareye geçer.  Ve en dikkatle durduğu şey de sandıkta attığı oyun o iradeye duyulması saygıdır.

“Ekrem kardeşimin şahsında, esasında İstanbullunun iradesi gasp edildi.”

31 Mart gecesi bir şey oldu ve daha sonrası yaşananları biliyorsunuz. İstanbullunun iradesi gasp edildi.  Sayın Ekrem İmamoğlu’nun, Ekrem kardeşimin şahsında, esasında İstanbullunun iradesi gasp edildi, bunun adı milli idare hırsızlığıdır. Sandığın tekmelenmesidir.

“Bu bir seçim yenilenmesi değil, bu bir sivil darbe sonucu seçimin yenilenmesidir.”

Ve asla unutturmayın, bu bir seçim yenilenmesi değil, bu bir sivil darbe sonucu seçimin yenilenmesidir. Ekrem İmamoğlu şu anda aday değildir, Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir belediye başkanıdır, elinden mazbatası alınmıştır. Bizler ülkemizin ekonomisi kötü, ona zarar gelmesin diye, ülkemizin birliğine, dirliğine zarar gelmemesi için ‘eh tamam’ dedik. Bu sefer açık ara kazandırmak için gayret ediyoruz. Elinden hukuksuzlukla mazbatası alınmış İstanbul Büyükşehir belediye başkanını yerine oturtmak için bir seçim çalışması yapıyoruz. Buradaki anahtar kelime tekrar var olanı tescillemek.

“Bütün kadınlar tek tek kapı zili çalacak.”

31 Mart’a gidilirken bir şey daha yapıldı. Hepimize her türlü iftira, hakaret, her türlü küfür edildi. 31 Mart gecesine ve bugüne kadar Türkiye’nin hiç bir yerinde hiçbir seçmenimizin hiçbir seçmenle tartışmasına, hakaret etmesine, küsmesini gerektirecek bir tavır koymadık, bunun önüne geçmeye çalıştık. Ama bugün gelinen noktada 10 günlük bir zaman kaldı. Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlara sesleniyorum, bütün kadınlar tek tek kapı zili çalacak. Her ilçede el sıkılmadık bir esnaf bırakılmayacak, hiçbir hemşehri derneğinin kapısı çalınmadan geçilmeyecek. Sizler hizmet olarak gelmesi gereken paraların yandaşlara gittiğini gördük. İnanılmaz bir talanın, yalanın olduğunu gördük. Her evde 1 ya da 2 işsiz varken, İstanbul belediyesinde bir sürü çapsızın, benim çocuğum, onun çocuğu diyerek torpille bankamatik maaşı alan kul hakkı hırsızlar olduklarını gördük.

“Niçin İstanbul’u istediklerini anladık.”

Gençlere sesleniyorum, 6 bin araba eksik. En düşüğü Pasat, en yükseği A8. Şoförün parası, benzinin parası sizlerin cebinden çıkıyor. Elbette haram, zehir, zıkkım olsun ama niçin İstanbul’u istediklerini anladık. Asıl mesele bu. Şimdi İstanbul’da seçilmiş belediye başkanını tekrar yerine oturtacak bir çalışmayı hep birlikte yapacağız.

“Her türlü provokasyon yapılacak, siz bu provokasyonlara düşmeyeceksiniz.”

Sizlerden bir isteğim daha var, eski içişleri bakanı olarak konuşuyorum. 25 yıldır aktif siyaset yapan, görmediği hiçbir şey kalmamış bir insan olarak konuşuyorum. Lütfen şu 10 günde her türlü provokasyon yapılacak. Siz bu provokasyonlara düşmeyeceksiniz. Asabiyetinizi, öfkenizi sonuna kadar tahrik edecekler, ona uymayacaksınız. Ben diyorum ki İYİ Partili kardeşlerime, yanağınıza vurulunca diğer yanağınızı çevirin. ‘O kadar uzun boylu değil’ diyorlar ama evet o kadar uzun boylu.

 “Sandıklarda her hangi bir hile yaptırmayacağız.”

Ve 23 Haziran akşamı bu işi tereddütte mahal vermeden bitireceğiz. Her bir ilçede 23’ü günü dörder milletvekilimiz olacak Millet İttifakı’nın milletvekilleri. Her bir sandıkta yine Millet İttifakı’nın havuzundan çıkmış her bir sandığın başında da bir tane avukat olacak. Sandıklarda her hangi bir hile yaptırmayacağız.

“Allah hepinize, başta da ben olmak üzere Eyüp Peygamber sabrı nasip etsin”

Tekrar söylüyorum, provokasyon yapılacak, siz bu provokasyonlara düşmeyeceksiniz, sabredeceksiniz. Allah hepinize, başta da ben olmak üzere Eyüp Peygamber sabrı nasip etsin inşallah. Allah’a emanet olun.

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here