Ak Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Mikail Akyıldız, Beykoz’un yeni açılan mekanlarından olan Likoz Kafe’de yerel basınla bir araya geldi. Dernekler birliğinden bazı dernek başkanları da toplantıya katılarak Mikail Akyıldız’ı yalnız bırakmadılar.

Mikail AKYILDIZ (Ak Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı) 

Üç kuşaktır Beykoz Anadoluhisarı da ikamet eden, ticaret ile uğraşan, Beykoz Rize Kalkandere doğumluyum. Beykoz Rizeliler Dernek Başkanlığı ve bu dönemde Yöre Dernekleri dönem başkanıyım. Rize dernekler Federasyon’da da başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Aynı zamanda Beykoz’da Beykoz Spor Kulübü başkan yardımcılığı görevini arkadaşlarla beraber yürütmekteyiz. İnşallah Beykoz Spor güzel bir noktaya gelir temennisiyle çalışmalarımızı en iyi şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

“Beykoz için çalışmak ve proje için üretmek için bu yola çıktık.”

Beykoz belediye başkanlığına aday adaylığı partimizin diğer adayları ile rekabet içerisinde değil, Beykoz’umuzda en iyi hizmeti verme ve en iyi projelere imza atmak için aday adayı oldum. Beykoz’da sadece Beykoz için çalışmak ve proje için üretmek için bu yola çıktık.

“Üç kuşak Beykozlu olarak, Beykoz’un sorunlarını ve ihtiyaçlarını çok iyi bilmekteyim.”

Bildiğiniz gibi üç dönemdir Beykoz Belediyesi’ni Ak Parti yönetmektedir. Bu anlamda Ak Parti yönetiminde hizmetlerin devamı için birçok proje ile halkımıza ve Beykoz’umuza hizmet etmek için talip oldum. Üç kuşak Beykozlu olarak, Beykoz’un sorunlarını ve ihtiyaçlarını çok iyi bilmekteyim. Beykoz’u hak ettiği seviyeye çıkarabilmek için hedeflerimiz var. Aynı zamanda hedeflerimiz ve hayallerimiz de var. Hayallerimiz motivasyonlarımızı artırıyor. Hayalleri olmayan hedeflerine ulaşamaz

“Beykoz geçmişte fabrika şehriydi. Bugün bu fabrikalar yok!”

Beykoz’un en büyük sorunlarından birisi mülkiyet sorunlarıdır. Bunun yanı sıra işsizlik ve trafik sorunları da vardır. Beykoz geçmişte fabrika şehriydi. 3 tane büyük fabrikamız vardı. Bunlar Kundura fabrikamız, Rakı fabrikamız ve Şişecam fabrikalarımızdı. Bu 3 büyük fabrikamız Beykoz’umuzun gelir kaynağıydı. İnsanlarımız geçimlerini bu fabrikalardan sağlıyordu. Beykoz’da iş anlamında bir hareket vardı, dışarıya muhtaç değildi.  Bugün bu fabrikalar yok. Bu anlamda neler yapmalıyız, dışarıdan nasıl kaynaklar aktarmalıyız, bu anlamda çalışmalar gerçekleştirmeliyiz. Biz bu projelerin çalışmalarını yıllardan beridir yapıyoruz. Bu konudaki düşüncelerimizi zaman zaman siyasi kulislerde ve dernekler birliğimizde ki toplantılarımızda dile getiriyorduk.

“Beykoz’da esnaflarımız iş yapamazsa Beykoz’a para da girmez, ekonomik kalkınma da olmaz.”

Diğer bir projemiz de turizmdir. Beykoz’da turizmi canlandırmalıyız. Nasıl canlandırır, esnafımızı nasıl kalkındırırız, bunların hesaplarını da yapmaktayız. Çünkü Beykoz’un dumansız- bacasız fabrikaları bugün esnaflarımızdır. Bu nedenle esnaflarımızı her daim kalkındırmalıyız. Dışarıdan insanları Beykoz’a çekmezsek Beykoz’da esnaflarımız iş yapamazsa Beykoz’a para da girmez, ekonomik kalkınma da olmaz.  Turistik açıdan Beykoz’umuz çok şanslıdır. Bir tarafımız deniz diğer bir tarafımız ormanlarımız ile kaplıdır. Beykoz’umuz organik tarım bakımından da çok şanslıdır. Bu anlamda da çok güzel projeler gerçekleştirilebilir. Bunların hepsini tek tek burada anlatmak istemiyorum. Önümüzde bir seçim süreci var. Kim burada seçilirse ya da ben seçilirsem buradan sizlere bir Manifesto ile tüm projelerimizi açıklayacağız.

“Beykoz’umuza insanları çektiğimizde, ekonomik anlamda da bir katkı olacaktır.”

Beykoz’da neler yapılabilir? El sanatları hususunda birçok noktada çok güzel butik işyerleri, butik çarşılar yapılabilir. Çok iyi sanatçılarımız, hocalarımız var. Hem kültür turizmi hem de inanç turizmi anlamından zengin olan Beykoz’umuza insanları çektiğimizde, ekonomik anlamda da bir katkı olacaktır. Beykoz aynı zamanda bir tarım zenginliğine sahiptir. Beykozlumuz ürünlerini market ve pazarlara satabileceği köy pazarları gibi küçük butikler kazandırabiliriz.

Bunlar içinde bir altyapı gerekmektedir. Bu anlamda projelerimiz kafamıza var. Daha sonraki toplantılarımızda bu projelerimizi sizlere tek tek açıklayacağız.

Program serbest sohbet şeklinde soru-cevap şeklinde devam etti.

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here