SP Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem KAŞITOĞLU, Beykozlu Muhtarlarla buluştu.

İlk konuşmayı Yönetim Kurul Üyesi Muhammet Kalaycı yaptı.

Muhammet KALAYCI (SP Yönetim Kurulu Üyesi)

Hepiniz hoş geldiniz. Beykoz’un problemleri çok. Bu sorunları ancak Beykozlular çözer. Sadece Beykozlu olma yetmez. İçimizden biri olmalı. Onun için partimizin adayı Muharrem KAŞITOĞLU’dur. Beykoz için güzel projelerimiz var. Katılımınız için teşekkür ederim.

KALAYCI konuşmasının ardından sözü Muharrem KAŞITOĞLU’na bıraktı.

Muharrem KAŞITOĞLU (SP Beykoz Belediye Başkan Adayı)

“Hizmet noktasında çok şey de yapılabilir.”

Davetimize katıldığınız teşekkür ediyorum. Muhtarlarımıza da başarılar diliyorum.

Beykoz da uzun zamandır siyaset yapıyoruz. Sizlerle uzun zaman bir araya geldik. İyi hizmetler yaptık, belediye başkan yardımcılığı dönemimizde çok sık bir araya geldik. Mahallenize hizmet için çaba sarf ediyorsunuz. Pek çok şeyi de başardık. Ancak hizmet noktasında çok şey de yapılabilir.  Bu güne kadar Beykoz’un sorunlarına dair birçok anketler yapıldı. Birçok sorun var. İmar, mülkiyet, işsizlik gibi önemli sorunlar var.

“Beykoz’un sorunlarını çok iyi biliyoruz.”

Beykoz’u tanımak demek 3300 sokağını bilmek demek değildir. Buralara dokunmak, hakim olmak gerekir. Beykoz diğer ilçelere göre sorunları çok bir bölge. Onun için buranın yerel yöneticilerin çok koşturmaları gerekir. Biz Beykoz’un sorunlarını çok iyi biliyoruz. Belediye Başkanı olursak bunlar bir avantaj tabi. Belediye başkanlığı dönemimde birçoğunuzla mesaide bulunduk.

“Yerelde kişiye oy vermek lazım.”

Yerel seçimlerde parti odaklı değil de, kişi bazlı oy vermek lazım. Ben Yenimahalle’de otururken muhtarıma oy verirken hangi partili olduğuna bakmadım.

“2014 yerel seçimleri, köprüden önce son çıkıştır.”

Genel seçimlerde biraz daha parti ağırlıklı oy veriyoruz ancak yerel seçimlerde kişilere oy verilmelidir. 2014 yerel seçimleri, köprüden önce son çıkıştır. İktidar partisinin belediye başkanı adayı dışarıdan getirildiği için halk tepkili, halk haksız mı, haklı. Örneğin Soğuksu muhtarı gidip, Gümüşsuyu’ndan aday olsa olur mu? Olmaz. Onun için Beykoz belediye başkanı adayı da, başkanı da Beykozlu olmalıdır.

“31 Mart’ta Beykoz’da 4 Parti yarışacak.”

31 Mart Yerel seçimleriyle ilgili önemli projelerimiz var. Ak Parti, CHP, SP ve İyi Parti olmak üzere 4 parti yarışacaktır. Belediye başkanı seçilene başarılar dileceğiz.  Yanlış yapacakları da uyaracağız.

“Belediyeyi alırsak 45 Muhtarımıza birer eleman vereceğiz.”

Bu kardeşinizi desteklemenizi rica diyorum. Önce muhtarlarımızdan başlamamız kadar doğal bir şey yok. Siz de Beykoz için mücadele veriyorsunuz. Teşekkür ederim. Beykoz belediyesini alırsak 45 muhtarımıza da birer elaman vereceğiz. Beykozlu Beykoz’da kalacak. Beykoz’un kaderini inşaat şirketlerine bırakmayacağız. Bunun için hep birlikte mücadele edeceğiz.

“İmar sorunlarını defalarca dile getirdim.”

İktidar partisinde çalışırken İBB’de Beykoz belediye meclisinde, söyledim, söyledim, söyledim… Ama artık söz tükendi. İmar sorunlarını defalarca dile getirdim. Ama artık olmayınca istifa ettim.

“İçinde bulunduğum partiye en fazla ben muhalif oldum.”

Ben bir Beykozlu olarak çok söyledim. İçeride partide de söyledim. Ama olmuyor…

İBB’de suya zam yapmak istiyorlar, söyledim halk kan ağlıyor, zam yapamazsanız dedim.

İBB’de çevreye karşı yanlışlıkları anlattım artık. Mikrofonu kestiler. İçinde bulunduğum partiye en fazla ben muhalif oldum.

Beykozluluk bir günde kaybedilmez, bir günde de kazanılmaz. Biz Beykoz’un dokusunu biliyoruz.

“İmar Barışı’na başvurmadım, başvurmayacağım.”

Ben Muharrem KAŞITOĞLU olarak ben ‘İmar Barışı’na başvurmadım, başvurmayacağım. İmar barışının kime faydası var. Mahkemelik olana ve imarın dışında kaçak yapılara faydası var.

“Sarıyer 2009’da kırmızı kart gösterdi, CHP kazandı.”

Sarıyer Belediyesi imar problemlerini çözüyor. Niye? Çünkü Sarıyer 2009’da kırmızı kart gösterdi, CHP kazandı. İmarı çözüyorlar. Beykozlu uyuyor. Beykozlu da kırmızı kart göstermeli. Problem böyle çözülür. Yıllarca bunun tam tersini söylediler Beykozluya. Ama neymiş, demek ki başka partiden olunca da sorunlar çözülüyormuş. Demek ki çalışmakla oluyormuş.

Son olarak Beykozlu muhtarlar sorularını yönelttiler.

Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here