Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem KAŞITOĞLU “Aday Tanıtım ve Proje Lansmanı” nda projelerini anlattı.

Kavacık Beyaz Saray Düğün Salonunda oldukça kalabalık bir katılımla gerçekleşen Aday Tanıtım ve Proje Lansmanına,  İl Başkanı Abdullah SEVİM, İlçe Başkanı Şeref KAÇMAZ, Başkan Yardımcısı Muhammet KALAYCI, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Selman ESMERER, İl Başkan Yardımcısı Fatih AKDAĞOĞLU, AGD Beykoz İlçe Bşk. Rıza GİK, parti yöneticileri, muhtarlar, STK’lar katıldı.

1 Dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Muharrem Kaşıtoğlu için 31 Mart Yerel Seçimleri için özel olarak hazırlanmış bestesiyle Ammar ACARLIOĞLU şarkıyı katılımcılarla birlikte okudu.

Seçim müziğinin tanıtılmasının ardından Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Muharrem KAŞITOĞLU’na cepsiz ceketini giydirerek, çalmadan, çırpmadan siyaset yapacaklarını ifade ettiler. Daha sonra sahneye Selman ESMERER ve İlçe Başkanı Şeref KAÇMAZ’ı da alarak birlik ve beraberlik pozu verdiler.

Şeref KAÇMAZ (SP İlçe Başkanı)

“1 Nisan’dan itibaren Beykoz’a Gazi Başkan gelecek”

Saadet Partisi İlçe Teşkilatı olarak 31 Mart yerel seçimlerinin aday tanıtım ve proje sunum toplatısına hepiniz hoş geldiniz. Beykoz’un geleceği için çare var, çare Saadet Partisi’nde diyerek davetimize icabet eden kıymetli misafirlerimiz. Bu süreçte Saadet Partisine sahip çıktınız, adayımıza sahip çıktınız, bütün Beykozlu hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Boğazın incisi güzel Beykoz’umuzda bundan önce Beykoz’da görev yapmış kıymetli başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Beykozlu seçmenlerimiz kimine ‘laz başkan’, kimine ‘artist başkan’, kimine ‘hoca başkan’, kimine ‘hacı başkan’ dedi. Allah’ın izniyle ve sizlerin teveccühüyle 1 Nisan’dan itibaren Beykoz’a Gazi Başkan gelecek. Gazi Başkan Muharrem KAŞITOĞLU 1 Nisan’dan itibaren ilçemizde göreve başlayacak, yandaşların hizmetkarı değil, halkın hizmetkarı olacaktır. Beykozlu Beykoz da kalsın diye kendisi ve kadrosuyla gece-gündüz demeden sizlere hizmet edecek. Bunun sözünü biz buradan veriyoruz.

Selman ESMERER (Genel İdare Kurulu Üyesi)

“Muharrem KAŞITOĞLU’nu seçerseniz, Beykoz kazanır, yeşil kazanır.”

Her şeyin aslına, özüne dönme vakti geldi. Milli Görüşçülük Saadet Partili gibi olur. Milli Görüş’ün kurucusu Merhum Necmettin Erbakan’dır. Onun da tek gayesi maddede ve manada güçlü bir Türkiye lider bir ülke Türkiye. Türkiye de 17 yılda geldiğimiz nokta ortada. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘domates, biber patlican’ diyor, hanımefendilerimizin cüzdanları yanıyor, pazar yanıyor, onu çözmeye çalışıyor. Tanzim satış diyor, evet güzel bir olay ama çözmez. O güzelim Zeytinburnu’nda gökdelenlerden nefes alınamayacak halde. Beykoz’un böyle olmasını istemeyiz. İstanbul’un iki güzel yeri var, biri Sarıyer diğeri de Beykoz. Muharrem Bey’i seçerseniz Beykozlu olarak siz kazanacaksınız, Beykozlu kazanacak yeşil kazanacaktır.

Abdullah SEVİM (SP İl Başkanı)

“Beykoz müteahhitler tarafından değil, Beykozlular tarafından yönetilsin.”

Sizler yola Beykozlu Başkan diyerek çıktınız. Beykoz’a Muharrem KAŞITOĞLU’NUN nasip olmasını diliyorum. Şimdiden hayırlı olsun. Beykoz müteahhitler tarafından değil, Beykozlular tarafından yönetilmesini istiyorsak, elbirliğiyle çalışıp Muharrem KAŞITOĞLU’nu başkan seçeceğiz.”

Muharrem KAŞITOĞLU

(SP Beykoz Belediye Başkan Adayı)

“Sonradan Beykozlu olunmaz.”

Kardeşlerimiz diyor ki: “Beykoz’a Beykozlu başkan” , “Beykozluları Beykozlular yönetsin”. Bu çok önemli bir kavram. Beykoz diğer ilçelerden farklı olarak kocaman bir köy. Dostlukların ve kardeşliklerin yoğunca yaşandığı bir köy. Bu köyde içeriden ya da dışarıdan olmak fark ediyor. Beykoz’da Beykozlu olmak sadece 3 bin 300 sokağını bilmek değil, 45 mahallesinin adını sayabilmek de değil. Beykozlu olmak hemşerilerinin ruhunu bilmek, Beykozlu olmak hemşehrilerini gördün mü onları isim isim tanımak onların dertleriyle dertlenebilmektir. Beykozlu olabilmek böyle bir şeydir. Beykozlu ruhu da budur. Sonradan Beykozlu olunmaz.

“Muharrem KAŞITOĞLU Beykozluların projesidir.”

Bazı partiler iddia ediyor. Muharrem KAŞITOĞLU bir proje ürünüymüş. Komik ama doğru, Muharrem KAŞITOĞLU Beykozluların projesidir ve bu halkın projesidir. Muharrem KAŞITOĞLU bu milletin projesi olmakla ancak elhamdülillah gurur duyar. KAŞITOĞLU olarak, Saadet Partisi ekibiyle beraber en büyük vaatlerimizden birisi, Beykozlu Beykoz’da kalacak. 45 mahalle, 251 bin nüfusuyla Beykozluların kaderini Beykozluların kendisi yazacak. 3-5 müteahhittin yazmasına izin vermeyeceğiz. Beykoz’da bir rant varsa ki var, Beykozlunun kendisi belediye ile birlikte kazanacaktır. Yerinde dönüşüm ile, muhtarlarımızla, oluşturacağımız komisyon üyelerimizle o mahalleyi kentsel dönüşümde yeni model ne ise hep beraber çalışacağız, ortaya koyacağız.

“Beykoz’da istihdam sağlayacağız.”

İstihdam Beykozluların en önemli sorunlardan biri. Beykoz nüfus oranına göre, ilçe dışına çalışmak için giden 39 ilçe içerisinde ilçe olarak birinci sırada. Bunun nedeni iş alanı yok. Biz bunu ortadan kaldıracağız. Beykoz tarıma çok uygun arazileriyle, 20 köyü başta olmak üzere uygun arazileri ile tarım olarak desteklenmesi gereken bir ilçe. Başta köylülerimiz olmak üzere, tarıma meraklı tüm hemşehrilerimizi destekleyeceğiz ve çok büyük bir kooperatif kurarak tarım ve hayvan ürünleri merkezi haline getireceğiz. Böylelikle istihdam sağlayacağız ve İstanbul’un sağlıklı beslenmesine katkı koyacağız.

“Beykoz’un yeşilini betona teslim etmeyeceğiz.”

Beykoz’un çevresini, yeşilini koruyarak Beykoz’a çok güzel ve binlerce çalışanı istihdam edecek bir oto sanayi sitesini de inşallah Beykoz’a kazandıracağız. Başta Beykoz olmak üzere tüm İstanbul ekonomik şartlarına uygun olarak sebze ve meyve satın alma fırsatı bulacak.  Yine Beykoz cam sanatı başta olmak üzere, kuracağımız el sanatları merkezlerimizle pek çok Beykozlu’ya iş imkanı sağlayacağız. İstanbul’da 39 ilçe arasında kişi başına düşen yeşil alan oranı sıralamasında Şile’den sonra ikinci sıradayız. Beykozlu eğer yanlış karar verirse Beykoz elden gider. 39 ilçe arasında kişi başına düşen yeşil alanın neredeyse 0.8 olan ilçe 39. İlçe Zeytinburnu. Bunu istatistikler söylüyor. Biz Beykoz’u inşallah ikinci sırada koruyacağız. Yeşilini betona teslim etmeyeceğiz.

“Öğretmenlerimizi Beykoz’da tutacağız.”

Beykoz da maalesef eğitim istediğimiz düzeyde değil. Belediye başkan yardımcılığım görevimde okulları çok gezerdik ve tüm sorunlarını da tespit ettik. Öğretmenlerimizin Beykoz’da barınma sorununu çözemedikleri için en kısa sürede buradan kaçmaları. Beykoz Belediyesi olarak yapacağımız sosyal konutların ilkini Beykoz’daki öğretmenlerimize uygun fiyattan kiraya vereceğiz. Bu da benim öğretmenlere sözümdür. Öğretmenlerimizi Beykoz’da tutacağız. Onlar da barınma problemi ile uğraşmayacaklar ve iyi ve başarılı çocuk yetiştirmenin derdine düşecekler.

“Beykoz Belediyesi olarak her mahalleye kreş açacağız.”

Devletin kreşleri yetersiz, özellikle büyük mahallelerimiz olmak üzere her mahalleye Beykoz Belediyesi olarak kreş açacağız. Sizlerde sembolik rakamlarla, çok cüzi ücretlerle çocuklarınızı, torunlarınızı bu kreşlere gönderebileceksiniz.

“Okullara en az 1 tane temizlik personeli vereceğiz.”

Okulların durumları da ortadadır. Her okulun temizlik personelini Beykoz Belediye olarak ben istihdam edeceğim, en az 1 tane temizlik personeli yollayacağım.

“Psikolojik danışmanlık merkezini geliştireceğiz.”

Sağlık meselelerine gelince de, özelikle başkan yardımcılığım döneminde geliştirdiğimiz, psikolojik danışmanlık merkezini de Allah’ın izni ile geliştireceğiz. Orada ki klinik ve psikolog sayısını da arttıracağız. Herkesin sorunu olan bağımlılık meselesiyle ilgili, ben Kent Konseyi Başkanıyken çok ciddi çalışmaları yaptık.  STK’ların ve Muhtarların destekleriyle 100 bin imza topladık, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ’nde grup odalarına götürdük ve teslim ettikten bir hafta sonra, bunu Beykoz başardı ve TBMM’de oy birliği ile Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu kuruldu ve çalışmalarına devam ediyor. Çalışma Aile ve Sosyal politikalar Bakanı da bu komisyonun başkanı.

“Türkiye’nin en modern engelli rehabilitasyon merkezini yapacağız.”

Beykoz’da en çok mağdur olan vatandaşlarımız engellilerin anneleri, babaları ama özellikle anneleri olduğunu gördük. Beykoz Belediyesini kazanırsak çok donanımlı, Türkiye’nin en modern engelli rehabilitasyon merkezini yapacağız.

“Gençlerin bağımlıkla tanışmamaları için spor alanlarımızı artıracağız.”

Beykoz’da spor alanları yapacağız. Gençlerin bağımlıkla tanışmamaları için spor alanlarımızı artıracağız. Spor kulüplerimize gerekli tesisleri kazandıracağız. Beykoz’da iki tane spor salonu yapacağız. Spor salonlarından bir tanesini plates, jimnastik, yüzme vb.. sporların yapıldığı salonu hanımlara tahsis edeceğiz.

“Tüm ihalelerimiz canlı olarak yayınlanacak.”

Projelerimizden bir tanesi de şeffaf belediyecilik. Beykoz belediyesini aldığımızda tüm ihalelerimiz canlı olarak yayınlanacak. İhaleleri halkımız rahatlıkla izleyebileceği duruma getireceğiz.

“Beykozlunun kaderini Beykozlular belirlesin.”

Bu dolu olan salonda bilin ki olmayı çok isteyip burada olamayan, dualarıyla bize destek olan binlerce insan var. Binlerce kardeşimiz ekmek parasını kaybetme korkusuyla maalesef bu salona gelemiyorlar. Yazıklar olsun, insanları ekmekleriyle korkutmak… Allah’a havale ediyorum, ben bir şey demiyorum. Biz Saadet Partisi olarak yapamayacağımız hiçbir şeyi söylemiyoruz. Sizlere gökteki yıldızları vadetmiyoruz. Yapabileceğimiz şeylerin sözünü veriyoruz. Başta imar ve istihdam gibi problemlerinizi istismar etmeyeceğiz. Her seçimde beklentilerinizi ve hassasiyetlerinizi biz oy olarak görmeyeceğiz. Beykoz’un makus tarihini yenmek için, Beykozlunun kaderini Beykozlular belirlesin diyenlerle birlikte çıktığımız bu kutlu yol, Allah’ın izniyle 31 Mart’ta yeni bir boyut kazanacaktır.

KAŞITOĞLU konuşmasına son verirken “Sizlerden istediğim, 31 Mart’ta, artık yeter, söz Beykozlunun demeye var mısınız? 31 Mart’ta Beykoz, Beykozlularındır ve öyle kalacaktır, demeye var mısınız? Beykozluların Saadetine kavuşmasına var mısınız? Diyerek, katılımcılardan “Varız” sözünü aldı.

Temel KARAMOLLAOĞLU (SP Genel Başkanı)

“Oylarımızı artırmak için değil, kazanmak için çalışacağız.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU, gerçekleştirilen toplantıya telefonla bağlandığı konuşmasında: “Sizlerle orada olmayı arzu ederdim. Maalesef uçağımız Kayseri’de zaman kaybetti. Önemli bir seçime gidiyoruz. Oylarımızı artırmak için değil, kazanmak için çalışacağız. Adayımız Muharrem Kaşıtoğlu’nu tebrik ediyorum. İstanbul bizim en önemli ilimiz. Bu nedenle çok ciddi çalışmaya ihtiyaç var. El birliğiyle 31 Mart’a kadar çalışacağız.” Dedi.

Muharrem KAŞITOĞLU daha sonra ailesi ile bir araya geldi.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here