AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT AYDIN, MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY TARAFINDAN KALEME ALINAN İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 98. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BEYKOZ'DAKİ MEHMET AKİF ERSOY ŞİİR MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ. MÜZEDEKİ ŞİİRLERİ İNCELEYEN VE OKUYAN AYDIN, GÖREVLİLERLE SOHBET ETTİ. (DOĞAN CAN CESUR - YUNUS EMRE ŞEKER/İSTANBUL-İHA)

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıldönümü dolayısıyla Beykoz’daki Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesini ziyaret etti. Müzedeki şiirleri inceleyen ve okuyan Aydın, görevlilerle sohbet etti. 

AW646373_05Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921’de Birinci TBMM tarafından “İstiklâl Marşı” olarak kabulünün 98’inci yıldönümü nedeniyle tüm yurtta anmalar yapıldı. Bu kapsamda Beykoz’da yoğun seçim çalışmaları yapan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın da, ilçedeki Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi’ne anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Aydın görevlilerle beraber buradaki döneme ait şiirleri ve eserleri tek tek inceleyerek bilgi aldı.

AW646373_02

Tavana asılan eserler ve posta kutularındaki mektuplar dikkat çekti
Müzeye gelen vatandaşlarla da bir süre sohbet eden başkan adayı Aydın, ziyaret defterini de imzalamayı ihmal etmedi. Tavana asılan eserleri de büyük bir dikkatle inceleyen Aydın, müzedeki şairlerin birbirlerine yazdıkları mektupların bulunduğu posta kutularına baktı. Ersoy’un hayatı hakkında görevlilerden bilgi alan Aydın, ardından müzeden ayrıldı.

Haber ve Fotoğraf: İHA

AW646373_06AW646373_04AW646373_03

AW646373_01

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here