Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği 40. Yılı Genel Kurulu toplantısı gerçekleşti.

24 Aralık 2017 Pazar günü, Anadoluhisarı Spor Kulübü Lokali’nde gerçekleştirilen Kurultayda, mevcut başkan Mustafa Babuz tekrar başkan seçilerek, yeni yönetim kurulu tarafından yapılan oylamanın ardından açıklandı.

Dernek binasında gerçekleşen Olağan Kongreye; Dernek Onursal Başkanı Ferda Kazancıbaşı, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Anadoluhisarı Kulüp Başkanı Güven Sanin, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, Yenimahalle Spor Kulübü Başkanı Recai Çelik, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız, Beykoz Belediye Başkanı Danışmanı Nevin Çalışkan, Kent Konseyi Başkanı ve aynı zamanda Beykoz Belediye Meclis Üyesi olan Emin Yavuz, TURSAB Bölge Başkanı ve Giresunlular Dernek Başkanlığı görevini yürüten Ali Bilir, Beykoz Muhtarlar Derneği ve aynı zamanda Çubuklu Mahalle Muhtarı H. Hüsnü Kolcu, Hisar Mahalle Muhtarı Güzin Merve, Akbaba Mahalle Muhtarı Yüksel Kılıç, BİSK Genel Sekreteri Mustafa Kaya, Özgün Haber Gazetesi Köşe Yazarlarımız Arzu Başlantı ve Esra İspalarlı ile dernek üyeleri katıldılar.

Program 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra divan heyeti seçildi. Divan Başkanlığına BİSK Başkanı Asım Özdemir, üyeliklerine de Mustafa Kaya ve Mustafa Zodalı seçildiler.

Genel Kurul faaliyet raporları okundu. 7 adet Kültür Varlıkları envanterinin çıkarıldığı açıklandı.

Kongrede Av. Ferda Kazancıbaşı kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Kazancıbaşı “40. Yılımız kutlu olsun” diyerek başladığı konuşmasında, Beykoz’da Turizm ve kalkındırmayı amaç edinmiş tek dernek olduklarını ve bünyesinde siyasete partizanlığa yer verilmeyerek her Zaman kapının dışında bıraktıklarını ifade etti. Özellikle seyahat acentaları ile çok iyi işbirlikleri gerçekleştirildiğini söyleyen Kazancıbașı, Halk oyunlarında Türkiye’yi yurtdışında temsil edebilecek Halk Oyunları Ekiplerinin kazandırıldığını açıkladı.

Mustafa Babuz yapmış olduğu kısa konuşmasında “gönderdiği çiçekle bizleri onurlandıran belediye başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’e ve 40. Yılımızda bizleri yalnız bırakmayan eski dostlar ile üyelerimize, gelemeyip gönlü bizle olan dostlara da yürekten Teşekkür ederim” dedi.

Son olarak programda ilk Genel Başkan Güner Gündüz’e ve halk oyunları ekibinden 2 kişiye plaketlerinin verilmesinin ardından 40. Pastası canlı müzik eşliğinde kesildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here