Sevgili okuyucularım, AKP’nin Beykoz İlçe Başkanı Sayın Mustafa GÜRKAN Yerel basınla bir araya gelerek, 16 Nisan referandumu sonrası bir değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıda 16 nisan ile ilgili çalışmalar ve başarılarının anlatımından sonra, basın kendisine sorular sordu…

Sn. GÜRKAN İstifa Edecek misiniz?

Ben de bir kaç soru sordum kendisine… İlk sorum, 1 kasım 2015 seçimlerinde Beykoz’da AKP+MHP’nin toplam oyu %63,6 olduğunu, ancak bu seçimde MHP ve BBP ile ittifak yaptıkları halde ancak % 53 oy alabildiklerini, referandumdan önce %65 ile Beykoz’da 105 bin oy alacaklarını söylediklerini dolayısıyla istifa edip etmeyeceklerini sordum…

Mustafa GÜRKAN: “Kemal KILIÇDAROĞLU İstifa Edecek mi?..”

Sorduğum bu sorunun ardından GÜRKAN bana “peki Kemal KILIÇDAROĞLU İstifa Edecek mi?..” sorusuyla cevap verince ben de kendisine “KILIÇDAROĞLU bizi ilgilendirmez, ben size sordum” dedim ama tatminkar bir yanıt alamadım.

Size ve Yönetiminize Hakaret Edenleri Mahkemeye Verecek misiniz?

GÜRKAN’a ikinci olarak partisinde son zamanlarda AKP’li basın-yayın organları ve bir AKP’li meclis üyesinin sosyal medyada GÜRKAN yönetimine karşı hakarete varan sözler söylediklerini ve bu yüzden ilgili kişileri mahkemeye verip vermeyeceklerini sordum.

Mustafa GÜRKAN: “Gerekirse Kafa Kopartırız, Başka Yerlerini de Kopartırız.”

Mustafa GÜRKAN verdiği yanıtta şiddetli bir şekilde bu kişilerle ilgili “kafa kopartırız, ya da başka yerlerini de kopartırız” diyerek kendisine yapılan üsluba benzer bir yanıt verdi.

Fatih YILMAZ: “Kendi Özel

Hesabımdan Haber Yapmışlar.”

Toplantıda bulunan diğer bir basın mensubu ve eski AKP belediye meclis üyesi Fatih YILMAZ’da sorumdan rahatsız olmalı ki “ben o yazıları sosyal medyadaki özel hesabımdan yazdım, haber yapmışlar, o benim kendi özelim, zaten o yazıyı da kaldırdım” deyince ben de “o senin özelin olamaz çünkü facebook’ta binlerce kişi gördü o paylaştıklarını” dedim.

  1. YILMAZ: “kadınları cinsel obje olarak gören AKP’liler, sırf görüntü olsun diye abdestsiz namaz kılan AKP’liler”

Fatih YILMAZ yazısında AKP’li yöneticiler için ağıza alınmayacak şeyler söylemişti. Bunlardan birisinde de “kadınları cinsel obje olarak gören AKP’liler” den, “sırf görüntü olsun diye abdestsiz namaz kılan AKP’liler” den bahsediyordu…

Gaye ZAYIF: “Fatih Bey Bu Yazdıklarınızdan Ötürü Özür Dilemelisiniz”

Toplantıda bulunan AKP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye ZAYIF’da Fatih YILMAZ’ı uyararak “bunlar çok çirkin şeyler, özellikle kadınlardan özür dilemelisiniz”  deyince Fatih YILMAZ’da “gerekirse dilerim” dedi…

Mustafa GÜRKAN: “İçinizde Gazetecilik Mezunu Var mı?”

Bu küçük gerginliğin ardından ilçe başkanı Mustafa GÜRKAN, toplantıdaki gazetecilere, herhalde sorduğumuz sorulardan rahatsız olacak ki “içinizde kaç kişi gazetecilik mezunu” diyerek adeta bizleri değersizleştirme gayreti içerisine girdi. Anlaşılan Mustafa Bey, bazı meslek gruplarında yükseköğrenim şartı olmadığını hatta “alaylı” diye bir meslek grubu olduğundan habersizdi sanırım.

Mustafa Bey Siyasal Mezunu musunuz ki Siyaset Yapıyorsunuz?

Ben de Sayın İlçe başkanı Mustafa GÜRKAN’a “bu söylediğiniz doğru bir şey değil. Gazetecilik yapmak için illa ki gazetecilik okumak gerekmiyor, siz bizim gazeteciliğimizi sorgulayacağınıza örgütünüzdeki eleştirileri dikkate alın, başarısızlığınızı bu şekilde örtemezsiniz” diyerek bir yanlış içerisinde olduğunu hatırlattım.

Mustafa GÜRKAN’ın Belediye’den İhale Alırken Diploması Var mıydı?..

AKP İlçe Başkanı Mustafa GÜRKAN’ın Beykoz Belediyesi’nden turistik gezi ihalesi aldığını ve hatta aldığı bu ihalede otobüslerinin mazotunu kendisi karşılaması gerektiği halde yolsuzluk yapılarak yüzbinlerce liralık mazotu belediyeden hortumladığını sadece Özgün Haber Gazetesi haber yaptığı için bize karşı anlaşılan bir rahatsızlık içerisindeydi…

Şimdi soruyoruz, AKP’nin Beykoz İlçe Başkanı Sayın Mustafa GÜRKAN’a acaba bu ihaleye girerken diplomanız var mıydı yoksa “alaylı” mıy dınız?..

Mustafa GÜRKAN Servis İhalesine Girerken Diplomalı mıydı?.. Alaylı mıydı?..

Mustafa GÜRKAN’ın yıllardır Beykoz’da okul servisi işi yaptığını biliyoruz. Hatta AKP Beykoz’da iktidara geldikten sonra özellikle servis ihalelerinde öne çıkmak istediğini, tabii ki olabilir herkes iş için ihaleye girebilir.. Biz de soruyoruz bu servis işi ihalelerine girerken diplomalı mıydınız, yoksa “alaylı” mı?..

Mustafa Bey Sizin AKP’nin Yöneticisi Olarak Belediye’den Aldığınız Haksız ve Yolsuz İhaleyi Yazmak İçin İllaki “Diplomalı Gazeteci” Olmak Gerekmiyor.

Bunun için biraz vicdan sahibi olmak yeter…

Beykoz’da hala yataklarına aç olarak giren ama onurlu insanlar var…

Sizi Beykozlu’lar, Partinizden ihaleye girin diye seçmedi..

Siz “yaşa varol” diyenlere değil de biraz da “doğru olun, haksızlık yapmayın” diyenlere kulak verin…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here