NAÇİZANE…

Unutmayalım ki her toplumu yöneten ve yön verenler bazen hata ve yanlış yapabilir.

Beykoz’un siyasi yöneticilerinin tarihten ders alması bu kadar zor ki; tecrübelere rağmen hata ve yanlışlardan geçilmiyor.

Diyoruz ki;

Çalışanlar hata yapabilir.

Yönetenlerin bir kısmı da hatalı olabilir.

Dikkat ederseniz siyasi organizasyonların ilkeleri, programları tüzükleri olur. Ama ego, kin ve nefreti olamaz. Çünkü tüzel kişiliktir. Milyonların temsil edildiği bir yapıdır.

Lider tanım anlamıyla, bireyleri ortak hedeflere yönelten, hedefleri benimseten, bireyler arası ilişkiyi oluşturan, dağınık güç, enerji, bilgi, birikim ve tecrübeyi bir araya toplayarak sinerji oluşturabilen kişidir.

Bunları da bilerek söylüyorum: Cumhuriyetle yaşıt bir partinin başındaysanız bu sıkıntıları göğüsleyip başarıyla çıkacak yapıda olmalısınız. Hem bireysel olarak siz, hem de ekibiniz…

Lider olmanın en önemli özelliklerinden biri ve lideri lider yapan olgu olan takım çalışmasıdır ve bunu yapmalıdır Hızır Yılmaz. Onun için doğru söyledikleri bile tartışıldı.

Örnek sıralamaya gerek yok…

Hızır Yılmaz “danışman” kadrosunu kendisini liderliğe taşıyacak kişilerden seçmelidir.

Hızır Yılmaz’ı eleştiriyoruz, çünkü hala önemsiyor ve daha iyi yapmasını istiyoruz. Her şeye rağmen mevcutların içinde en insancıl özellikleri olan farkındalık yaratan bir siyasetçidir.

Onun için diyoruz ki Sayın Yılmaz siz günümüzün CHP ilçe başkanı yarının lideri olmak istiyorsanız;

Hatalarını kabul eden, değişimlerden çekinmeyen, iyi fikirleri kendisinin olsun veya olmasın uygulayabilen kişi olmak durumundasınız!

Beykoz’un seçimlerde ar-ge çalışmalarını başlatmak için en iyi fikirleri bulmalı, karar vermeli ve uygulamalısınız.

Sayın Hızır Yılmaz;

Peşinizden gelenlere açık ve tutarlı davranışlarınızla örnek olmalısınız! Verdiğiniz sözün arkasında durmalısınız.

Amaç toplumun uzlaşmasını ve mutluluğunu oluşturan her bireyin ortak noktası bulunmalı ve bu ortak noktada gerekli adımlar atılarak yeni oluşumlar sağlanmalıdır.

Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra Türk halkı için proje üreten, programlar yapan, gece gündüz çalışan çok azdı. O büyük insan, ilkeleri kendisinden sonra da bir program içinde uygulansın diye kurduğu parti, ne yazık ki o görevini layıkıyla yerine getiremedi.

Kişisel hırs, duygu, düşünce ve egolarını ön planda tutan ilke ve projeleriyle yol almaya çalıştılar. Halkla paylaşmadıkları plan ve halk için olmayan bu projeler, her defasında kontrolden çıktı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerini sindiremediğimiz gerçeği alnımıza tokat gibi çarpıyor.

O büyük insanı şeklen değil de ilke ve devrimlerinin ruhunu anlayabilseydik sanırım bugün bu endişelerimiz olmayacaktı.

Tarih Atatürk’ten daha çok sözde Atatürkçü olanları affetmeyecektir!

Nedeni sahte Atatürkçülerdir.

Uzlaşma ortamı, ortaklaşa oluşturulacak bu yeni yapılanma veya yönetim biçimleri Beykoz’un mutluluğu ve başarısı içinse zaten hiç kimse veya hiçbir kesim itiraz edemez.

Yeter ki uzlaşı ve ortak payda da buluşalım.

Kardeşçe yaşamak tüm insanların mutlu olması ve başarısı için yeterli gerekçedir.

İnsana saygı bu yaşam biçimini gerektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here