“ÖĞRETMENLERİMİ BEKLİYORUM”

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı başlayalı 3 haftayı doldurduğumuz bu günlerde, Beykozlu Nehir Ünver kardeşimiz sosyal medyadan İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Beykoz Kaymakamlığına ve de Beykoz basınına seslenerek bir serzenişte bulundu.

Engelli bir birey olan kardeşimiz Nehir Ünver, okulların açıldığı ilk gün sosyal medyada kendi özel sayfasından “Bugün ben liseye(evde eğitimle ), kardeşlerim kreşe başladı. İnanılmaz duygular içerisindeyim. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun” diyerek duyurmuştu.

26 Eylül Perşembe günü (Bugün) de yine sosyal medyadan paylaşım yapan Nehir Ünver, üzüntüsünü ve de serzenişini tekrar dile getirirken, babası Timur Ünver de bir baba olarak bu durumda sessiz kalamayarak şu cümleleri paylaştı.

Timur ÜNVER: (Nehir’in babası)

Ağustos’ta başladık, müracaat, dilekçe vs… Bu sorunları erkenden çözelim, herkes gibi kızım okulun ilk haftası liseyi evde eğitimin öğrencisi olarak heyecanla başlasın diye. Nafile… Bir kez de biz git-gel yapmadan işler hal olsa. Bürokrasi mekanizması neden söz konusu engelli olunca geriye doğru gidiyor… Neden… Sizin çok işiniz varsa benim de bir kızım var. Sesimi duyan var mı? Beykoz İlçe Milli Eğitim…

Nehir ÜNVER: ” Evde eğitim için daha çok bekleyecek miyim?”

Nehir Ünver ise yapmış olduğu son paylaşımında; “Okullar açılalı 3 hafta oldu. Lisede, Evde eğitim onayını vermek için Beykoz İlçe Milli Eğitimde ki Sorumlu büyüklerim… Daha çok bekleyecek miyim? Diyerek, İl Milli Eğitim Müdürü Prof. Dr. Ziya Selçuk başta olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’a, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’ya ve de Beykoz basınına seslenerek sesini duyurmaya çalışıyor.

Özgün Haber Gazetesi olarak, başta Nehir Ünver olmak üzere, evde eğitim için bekleyen tüm engelli kardeşlerimizin eğitiminin bir an önce başlamasını temenni ediyoruz.

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here