Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi tarafından dayanışma ve kaynaşma yemeği düzenlendi.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısı ile OFD Beykoz Şubesi’nin, 4 Aralık tarihinde Park Inn By Radisson İstnbul Asia Kavacık’ta düzenlemiş oldukları, Gazetemiz Köşe Yazarı Arzu Başlantı’nın sunumunu yaptığı,  “Dostluk Yemeği’ne katılım geniş oldu.

Başta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i temsilen Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Beykoz’un siyasi isimleri ile STK kurumları temsilcileri, Spor camiasından isimler, Dernek Başkanları ile bazı kurum ve kuruluşların müdürleri, iş adamları-kadınları geceye katılan isimler oldular.

Gerçekleşen gecede, OFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ve Yönetiminin tüm davetliler ile yakından ilgilendiler.

TOFD Beykoz Şubesini Tanıyalım!…

1988 yılında kurulan TOFD Genel Merkezinin, Beykoz şubesi 16 Haziran 2006 tarihinde, Beykoz Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın destekleri ile açıldığını aktaran Arzu Başlantı, Anadolu yakasında 12 yıldır hizmet verdiklerini, amaçlarının öncelikli olarak omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortopedik engellerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarına çözümler üretmek olduğunu belirtildi.

Daha sonra slayt eşliğinde Arzu Başlantı’nın anlatımı ile çalışma ve projeler aktarıldı.

Programda OFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ise yapmış olduğu konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür ederken, “bizler bu gece 12. Engelsiz hizmet yılımızı burada kutluyor ve hasret gideriyoruz” diyerek “8 yıl önce başlatmış olduğumuz bir kampanya ve bu kampanyaya dahil olan kişiler ve kurumların bağışları ile engelli ulaşım aracımızı almıştık.  Biliyor ve inanıyoruz ki birlikten kuvvet doğacak ve biz tüm TOFD çalışanı, üyeleri, gönüllüleri ile birlikte engel bırakmadan tüm projelerimizi başaracağız. Elbette her insan engelli adayıdır ama TOFD var ise engeller sadece teferruattır” diyerek sözlerini tamamladı.

Gecede Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’te kısa birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından Best FM’de  “Gazoz Ağacı” program sunucusu Cem Arslan’ın sahneye davet edilmesi ile Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray’ın imzalı formaları ile tablolar engelli ulaşım aracı alınması için açık artırım usulü ile satışa sunuldu.

Programda daha sonra TOFD Beykoz Şubesi için gönül vermiş isimlere çiçekleri ve plaketleri edildi.  Muhteşem gece son olarak, Beykoz Kaymakamı’nın da eşlik ettiği, şarkılarla, türkülerle, halaylarla, danslarla devam etti.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here