‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısı ile TOFD (Türkiye Omurilik Felçliler Derneği) Beykoz Şubesi’nin, 4 Aralık tarihinde Park Inn By Radisson İstnbul Asia Kavacık’ta düzenlemiş oldukları, Gazetemiz Köşe Yazarı Arzu Başlantı’nın da sunumunu yaptığı,  ‘Dostluk Yemeği’nden elde edilen gelirle yeni engelli ulaşım aracına kavuştu.

OFD Beykoz Şubesi’nin her yıl gerçekleştirerek geleneksel hale getirmiş oldukları, Beykoz Korusu içerisinde organize ettiği ‘Yaz’a Merhaba’ pikniği Saniye Efe başkanlığında yine muhteşemdi.

OFD Beykoz Şubesinin piknik organizasyonuna ilgi büyük olurken, katılımcılar arasında başta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcılarından Salim Öztürk ve Manolya Demirören, eski Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Gülay Demirel, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz, Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakıf Müdürü Selim Safi, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Çiğdem Gökçe ve Necibe Köse, Beykoz Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, TEGV İpek Kıraç Sorumlusu Filiz Şen Erdoğan, Beykoz SGK Müdürü Ferda Özkalender, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız ve yönetiminden Mithat Güner, Beykoz Turizm Dernek Başkanı Ergin Tüfekçi, Paşalılar Marketleri İşletme Sahibi Zeki Paşalı, Beykoz Merkez Mah. Muh. Adayı Alaattin Kılıç, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’nun eşleri Nimet Kaşıtoğlu, Öykü Yazarı Arzu Başlantı, BOÇAY Yönetim Kurulu Üyelerinden Nurcan Safi, Beykoz KAİ Ernek Başkanı Esengül Yılmaz, İlk Adım Anaokulları Kurucusu Yasemin Özdemir, Beykoz Mahalle Muhtarından Yüksel Kılıç, Ferdettin Ekşi, Yusuf Kıroğlu ve daha bir çok Beykozlu ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinden OFD üyeleri katıldı.

Programda OFD Şube Başkanı Saniye Efe yapmış olduğu açılış konuşmasında, yeni Engelli Ulaşım aracının hizmete sunumunda katkıları olan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’ya , Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, Başkan Yardımcıları Manolya Demirören Tekin’e ve Salim Öztürk’e teşekkür ederken yine 4 Aralık 2017 tarihinde ‘Dostluk Yemeği’nde aracın alınmasına katkı sunan herkese teşekkürlerini iletti.

Efe ayrıca hali hazırda kullanılan ilk engelli ulaşım aracının da Beykoz Belediyesi tarafından bakım masraflarının karşılanacağı için mutlu olduklarını ifade etti. Yeni aracın Engelli Ulaşım Aracı olarak dizayn edilmesi ve ruhsata işlenmesi gibi detaylar nedeni ile 6 ay gibi bir gecikmeyle hizmete sunulduğunu da özellikle aktaran Saniye Efe sözü Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Başkan Yücel Çelikbilek’e bıraktı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yapmış oldukları kısa konuşmada günün anlam ve önemine değindiler.

Konuşmaların ardından yeni Engelli Ulaşım Aracının açılışı gerçekleştirildi.

OFD Beykoz Şubesi Pikniğine ikramları ile destek veren Paşa Döner ve Çamlıca Gazoz’a da teşekkür edildi. Piknik organizasyonuna, Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, Dondurma, Paşalılar Marketleri Sahibi Zeki Paşalı da Karpuz ile sohbetleri tatlandırdılar.

Paşa Döner’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı tarafından verildi.

Saat 10.00’de Sabah kahvaltısı ile başlayan piknik organizasyonu, hoş sohbetler eşliğinde çocukların da parkta doyasıya eğlenmeleri ile akşam saatlerine kadar devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here