ARZUNUN DEPREM

OLASI BEYKOZ DEPREMİNDE TOPLANMA ALANLARI
Beykoz Belediyesi’nin internet sitesi 270 bin nüfuslu Beykoz’umuzda yaşanacak olası bir deprem durumunda toplanma alanlarının neresi olacağı hususundaki merakımı gideremediği için, kendilerinden bilgi talebinde bulundum…

Şahsıma cevaben gelmiş bulunan söz konusu listeyi aşağıda dikkatinize sunuyorum:

LİSTE
İlçenin her bucağını karış karış bilemeyeceğim için en tanıdık yer ile ilgili olarak kafamda oluşan soru işaretini aktarmadan geçemeyeceğim: Listede Paşabahçe Hastane Parkı olarak geçen yerin neresi olduğunu tam anlayamadım doğrusu! Tahmin ettiğim bir iki noktanın küçüklüğünü vesaire bir yana koyalım da, hastane önlerinin – hele ki bir deprem durumunda- toplanma alanı olmaları ne derece doğru ben anlam veremedim; belki sizler verirsiniz… Diğer alanların değerlendirmelerini de bu noktaları bilen sizlerin dikkatlerine bırakıyorum.

Edindiğim bilgiyi kendime saklamak istemediğim için Özgün Haber aracılığı ile siz değerli okuyucularımız ile paylaşayım istedim… Bu listeyi kullanmak gerekmesin tabii! Ancak bu işler sadece iyi niyet ve dua ile olmuyor… Öncesinden ciddi çalışmalar gerek ki, sayın yumurta tık tık tıkladığında kendisini kapıda bekletmeyelim! Zira bu, bir türlü ders alamadığımız milli karakteristiğimizdir ya ne de olsa!

İlginize ve de bilginize!

Saygılarımla
Arzu Başlantı

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here