Son günlerde belki de çok önemsenmemesi gereken bazı siyasetçilerin kıymetsiz birtakım söylemleri beni çok rahatsız ediyor, ‘aman sende, aldırma geç’ diyemiyorum.

Bundan sonra siyasete de gireceğim ve siyasi anlamda eleştirel yazılarımı da yazacağım. Memlekette o kadar çok eleştirilecek kişi ve kurum var ki saymakla bitmez; ama belki birileri de benim gibi ellerini taşın altına koyar temennisindeyim.

Sn. Hızır Yılmaz’ın CHP İlçe Başkanlığı’na seçildiği kongreye kadar, siyasi çalışmalarını takip ettik. Ondan sonraki süreci takip etmekteyiz. Sn. Yılmaz’ın bu başarısı, “birlikten kuvvet doğar” söylemleri Beykoz ve CHP için umuttur diye düşündüm. Kişilerle uğraşmak yerine merkez kabul edilebilecek bir sistemi çalışır kılmak ve onu sürekli geliştirme çabası içinde olmak, o grupta çalışan kişileri tek bir hedef etrafında toplar. Çünkü bir bütün içinde birlikte hareket etmek yaratıcı bir enerjinin açığa çıkmasına olanak sağlar. Günümüzde mükemmel insan arayışının yerini mükemmel sistemler almaktadır.

Kendi ayaklarının üzerinde durabilen, sorumluluklarının bilincinde, öz güveni gelişmiş, kendine ve başkalarına saygılı bireylerden oluşan bir grup’u varken, Vazgeçilmezlik ve mükemmeliyetçilik kavramlarının yerini doğallık, güvenilirlik, anlayış ve herkesi olduğu gibi kabul etmek” kavramları neden kabul görmüyor. Sn. Başkan parti içinden kendilerine yöneltilen eleştirileri hoşgörü ile karşılamalıdır. Demokrasi; nefret, düşmanlık, ayrımcılık ya da şiddet içermeyen her türlü düşüncenin özgürce ifade edilebilmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Şimdi Beykoz’umuzun güzel günleri için sesli düşüncelerinizi duymak istiyoruz.

Burada kastettiğimAiz hedef açık ve nettir; ama bunlara ulaşmamız için mutlaka planlı ve daha gerçek hedeflerimiz olmalıdır. CHP ilçe yönetiminin güçlü yönlerini belirlemesi ve onların üstünde daha çok durması gerekir. Zaman kavga zamanı değil, olgunlaşmak zamanıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here