Özgün Haber 10 Yaşında, 100. Sayısıyla Beykoz’da
Beykoz Gazeteciliğinde 15.Yıl
Sevgili okurlarım, Beykoz’da 2001 yılının şubat ayında Beykoz’un ilk gazetesi olan Zeki AKSU’nun sahibi olduğu Beykoz Haber gazetesinden sonra 2. sırada olan “Kent Kültürü” isimli, gazeteyle yayın hayatına başladık.

Özgün Haber 2007’de Kuruldu
Daha sonra 2007 yılında Özgün Haber isimli yeni bir gazete kurduk. Özgün haber de yaklaşık olarak 10. yılını doldurdu. Yani Kent Kültürü ve Özgün Haber gazetesi olmak üzere Beykoz’da 15 yıldır yerel gazeteyle Beykozlunun hep gözü kulağı olmaya çalıştık.

Yaklaşık 30 Yıldır Basın-Yayın Camiasındayım
İlk Profesyonel Basın-Yayın Hayatım
1987 Yılında Başladı. Marmara üniversitesi teknik eğitim fakültesinde 6 ay boyunca “yardımcı grafikerlik ve pikajörlük” eğitimi ile ülkenin çeşitli reklam ajanslarında “grafikerlik”, “kreatif direktörlük”, “reklam sorumluluğu” gibi görevlerde bulundum. Bu görevler esnasında reklam sayfa hazırlıkları gibi işler yaparak, basın yayın camiasında hizmet verdim.

1999 depreminden sonra tekrar Beykoz’a yerleşerek 2001 yılından itibaren yabancısı olmadığım ve zaten ulusal reklam ajanslarında da çalıştığım gibi yerel anlamda gazeteciliğe başladım.

Yerel Gazetecilik Zor
Beykoz’da yerel gazetecilik yaptığım bu 15 yıl içinde çeşitli zorluklarla karşılaştık tabi. Yerel gazete demek reklam alabilmek demektir. Çünkü yerel gazete parayla satılamayacağı için sadece reklam geliri ile ayakta durabilir.

Hem habercilik yapıp hem de reklam almak zorundasınız. İster istemez siyasetin içine çekiliyorsunuz. Hem tarafsız habercilik, hem de reklam almaya devam etmeli hem de doğruları yazmalısınız. Bu şeyleri birarada başaran ender basın mensupları arasında olmak da ayrıca bizim için mutluluk verici.

“Bu haber kimin işine yarar ya da yaramaz” diyorsanız bu işi yapamazsınız.
Haber yaparken “bu yaptığım haber kimin işine yarar ya da yaramaz” diyerek haber yapıyorsanız yaptığınız o haber haber değildir. Yani bu işi yapamazsınız. Biz sadece habercilik yapıyoruz. Yani benim başka herhangi bir gelirim ya da emekli maaşım da yok.

10.Yıl, 100. Sayı
Kutlamalarını Erteledik
Gazetemizin 10.yıl ve 100. sayı kutlama gecesini yaşadığımız 15 temmuz darbe girişiminden dolayı başka bir zamana erteledik. Bize bu süreçte desteklerini esirgemeyen Beykozlulara ve okurlarımıza ve ayrıca reklam veren dostlarımıza ve kurumlarımıza teşekkür ve minnetlerimizi sunuyoruz. Daha nice 100 sayılara..

Tüm Beykozlu’ların Kurban Bayramını Kutluyorum.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here