Saadet Partisi Ahde Vefa Gecesi

0
211

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, partilerinin eski ve yeni yöneticilerini bir araya getirerek birlik mesajı verdi.

Eski ve Yeni Partililer Bir Araya Geldi

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Şeref Kaçmaz Başkanlığında eski ve yeni partililerle bir araya geldi.

Toplantıya en başta SP İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, SP Partisi İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, YeniAD Genel Başkanı ve İstanbul eski İl Başkanı Selman Esmerer, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selman Yücel, İl Başkan Yardımcısı Fatih Akdağoğlu, SP Disiplin Kur. Üyesi ve eski Beykoz İlçe Başkanı Şahin Soylu gibi eski ve yeni yöneticiler katılırken, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Yöneticileri bazı CHP Beykoz İlçe Yöneticileri de misafir olarak programa katıldılar.

Kur’an-ı Kerim Okundu

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim okunarak başladı ve sinevizyon gösteri ile devam etti.

Programda ilk konuşmayı SP Beykoz İlçe başkanı Şeref Kaçmaz yaptı.

Şeref Kaçmaz (SP Beykoz İlçe Başkanı)

Herkese hoş geldiniz diyorum. Yarım asırdır bu partinin kurucusu olan Merhum Erbakan hocamızı saygıyla anıyoruz.

24 Haziran’da tarihimizin en öneli seçimini yaşayacağız. Neredeyse ülkemizdeki tüm kurumların satıldığı, manevi ve ahlaki bir çöküntü yaşadığı bir ortam yaşamaktayız. 24 Haziran seçimlerinde her birimiz uyanık olmalıyız. Boş vaatlerle kandırılan milletimizin uyandırılma vakti geldi. Hepimizin gayretiyle başaracağız. Bu seçimlerde İYİ Parti ve CHP ile birlikte hareket edeceğiz. Tekrar herkese saygılar sunuyorum. 25 Haziran sabah refah içinde bir Türkiye umuduyla hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Şeref Kaçmaz’ın ardından eski ilçe başkanı Şahin Soylu konuştu.

Şahin Soylu (SP eski İlçe Başkanı)

Burada birçok eski ve yeni partili arkadaşları gördüm, duygulandım. Merhum olan eski dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Önümüz seçim, iyi çalışmamız lazım. Herkese saygılar sunarım.

Selman Esmerer (YeniAD Genel Başkanı)

Herkese saygılar sunarım. Şimdi Ak Partili arkadaşlar bizi itham ediyorlar. Hâlbuki Erbakan Hocamız zamanında arka bahçeden kaçan sizlerdiniz.

Erbakan Hocamız CHP ile zamanında koalisyon yapmıştır. SP bu ülkenin çimentosudur. DYP ile 28 Şubat döneminde ve Milliyetçi cephe hükümetlerinde koalisyon yaptık ancak inancımızı kaybetmedik.

Dolar, Euro aldı başını gidiyor. İthalat-ihracat rezalet. Ak Parti konuşuyor. Deniz bitti, gemi karaya oturdu. Dış ticaret açığımız artıyor. Dövize talep var. Sıcak para bulamıyorsun. ABD ve Avrupa sıcak para vermiyor. Ekonomi kırılgan.

Üretime yönelmeliyiz. 16 senedir inşaat sektörüyle gidiyoruz. Bu daireleri hangi parayla alacağız. Sadece inşaat değil, bütün sektörler çıkmaza girdi. Ülkenin yine milli görüşe ihtiyacı var.

Ülke kamplara ayrılarak çatışma yaratılmak isteniyor. Bu çatışmayı önlemeyi SP sağladı. SP bu oyunu bu oyunu bozdu arkadaşlar.

Millet ittifakı sayesinde kutuplaşmayı önledik. Biz milli görüş olarak tarihsel süreçte en güzel yönetim örnekleri sunduk, yine yapacağız.

16 senedir ülkeyi bu hale getirenler, 16 sene sonra bunu düzeltemezler. Ak Parti’nin en iyi dönemi 2002-2007 dönemidir. 2007’den bu yana ülke çok kötü şeyler yaşadı. Maddi ve manevi değerlerimiz kalmadı. Yeniden “Büyük Türkiye” diyerek İslamalemi de ayağa kalkacak. Herkese saygılar sunuyorum.

Dr. Abdullah Sevim (SP İst. İl Bşk.)

Herkese saygılar sunuyorum. Katılan herkesten Allah razı olsun. Geçenlerde Erbakan ödüller gecesinden dolayı davet edilen Uğur Dündar’da n dolayı Erbakan Hocamızın kemiklerinin sızladığını iddia edenler yanılıyor. Uğur Dündar gerçek manada Erbakan Hocamızın tanıtımında katkıları olmuştur.

Bugün bu ülkenin en temel meselelerinden biri kamplaşmadır. Siz hayattayken Erbakan Hocaya en büyük ihaneti etmediniz mi? Erbakan Hoca ile alay ettiniz. Türkiye’nin şu anki bir numarası Erbakan Hocamız ile alay etmiştir. Biz bu ülkede barış ve kardeşlik istiyoruz. Tüm kesimlerle kucaklaşmak istiyoruz.

Şu anda, CHP, İYİ Parti, SP ve DP’nin bir araya gelmesi seçim işbirliğidir. Neden bu partiler ittifak yapıyor? %10 baraj var. O yüzden. Şimdi elimizde tarihi bir fırsat var. Eğer biz mecliste olsaydık bu günlere gelinmezdi. Ama biz olmayınca memleket bu hale geldi.

Şimdi Cumhurbaşkanı manifesto açıklaması yapıyor. 16 yıldır neredeydiniz? Büyük projeler hayata geçecekmiş. Yolsuzluk, yoksulluk bitecekmiş. Kuvvetler ayrılığı olacakmış. Yahu sen bu milletle alay mı ediyorsun? 16 yıldır bu ülkeyi kim idare ediyor? Yapmak istemedikleri için yapmadılar.

İMF ile dış güçler ülkeyi yönettikleri için yapamadılar. Patron başka, bunlar taşeron. Neymiş, İstanbul’a ihanet etmiş. Etmeyin efendim. Hala ihanet ediyorsun. Helikopter ile İstanbul’un üzerinde dolaşıp, hala arazi arayışı içindesin. Yahu denizleri bile doldurdunuz. İstanbul’da rant büyük.

Asgari ücretli inliyor. Onun için aile içinde geçim için herkes çalışmak zorunda. Boşanmalar, kavgalar artıyor.

Sorunlarımız çok, ama çaresiz değiliz. 24 Haziran’da inşallah Türkiye’nin yönetiminin değişmesi sağlanacak. Bizim Tayyip Erdoğan ile bir derdimiz yok ama yanlış yapıyor. Biz ona da acıyoruz, onu da kurtarmak istiyoruz. Bu olmazsa ülkeye yazık ederiz.

Tayyip Erdoğan “Millet isterse tamam der gideriz” dedi. Millet şimdi bir milyonun üzerinde sosyal medyada daha 24 saat olmadan Tayyip Erdoğan’a “git” diyor.

Onun için bizim derdimiz ülke. Allah’ın izniyle 24 Haziranda Millet ittifakına oy vereceksiniz. 4 partinin de amblemi olacak. İsteyen istediği partiye oy verebilecek. Bu sadece %10 barajını 0’a (Sıfıra) indiren bir ittifaktır. Kendileri MHP ile ittifak yapınca oluyor, biz yapınca olmuyor. Böyle yağma yok.

Biz hiçbir zaman başka partinin bayrağı altında girmedik, girmeyiz. Biz Milli görüşüz. Biz asla Erbakan Hocamıza ihanet etmeyiz. Seçimlerde güvenliği tesis edeceğiz, adaleti tesis edeceğiz.

Fabrikalar kurup, milletimize iş sağlayacağız, kutuplaşmaları bitireceğiz. Allah hepinizden razı olsun. Bu dava kutlu bir davadır. Yeryüzünde Hak’la hakim kılma mücadelesidir. Biz milli görüşçüler olarak bunu yapmak istiyoruz. Yeni bir dünya kurmak istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Erbakan hocamız ve eski dava arkadaşlarımıza ancak böyle vefa ederiz. Parti büyüklerimiz bu davaya baş koymasaydı bugün bunları konuşuyor olmazdık. Bize bu mücadeleyi Erbakan Hocamız ve arkadaşları öğretti. Allah onlardan da sizlerden de razı olsun. 24 Haziran seçimlerinde Genel Başkanımız Temel Karamollaoğu’nu Cumhurbaşkanı olmasını nasip etsin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here