SP Beykoz ilçe başkanlığı 1. Bölge bazı milletvekili adayları ile yerel basın önünde tanıtım toplantı yaptı.

Milletvekili Aday tanıtım toplantısı, Kavacık Et Mangal’da iftar öncesi gerçekleşti. Toplantıyı SP Beykoz İlçe Yönetiminden Muammet Kalaycı sundu.Toplantının ardından hep birlikte iftar yemeği yenildi.

Toplantıya başta SP İstanbul İl Başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Dr. Abdullah Sevim başta olmak üzere, SP Beykoz İlçe Başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Şeref Kaçmaz, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı M. Fatih Akdağoğlu ile İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Muammer Koç katıldılar.

Muammer Koç (İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı)

Giresunluyum, Çubuklu’da oturuyorum. FP en son SP’de çalıştım. Bu dönem milletvekili adayı olarak görev aldım. Teşekkür ediyorum.

M. Fatih Akdağoğlu (İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı)

1981 doğumluyum. İnşaat mühendisiyim. Çocukluk yıllarından beri partimizde çalışıyorum. İstanbul 1. Bölge milletvekili adayıyım. İnşallah hayırlı işler yapacağız.

Şeref Kaçmaz (İlçe Başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı)

1970 Beykoz doğumluyum. Aslen Karadenizliyim. Çeşitli dönemlerde partimizde görev aldım. Halen ilçe başkanı olarak görev yaptığım partimde 1. Bölge milletvekili adayıyım.

Dr. Abdullah Sevim (İl Başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı)

Allah 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. 1986’dan beri partide görev yapıyorum. 1. Bölgeden milletvekili adayı oldum. İnşallah SP TBMM’de güçlü bir parti olarak görev yapacağız. Bir aile şirketimiz var. Seçimler ülkemiz için hayırlı olsun. Hem TBMM yenilenecek hem de Cumhurbaşkanı yenilecek.

Şu an Cumhur ittifakı %40’ların üzerine çıkamıyor. Millet ittifakı olarak seçime giriyoruz. Geriye kalan %60 oy 5 parti arasında olacak. Hedefimiz 2. Tura Sayın Karamollaoğlu’nun kalmasıdır. Biz bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Baskın seçim ve Ramazan ayının girmesi işlerimizi zorlaştırmasına rağmen çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz.

Saadet Partisi’nin bu seçimlerde muhafazakâr seçmenlerimizin yanında çok değişik sınıflardan da oy alıyor. Sayın genel başkanımızın Temel Karamollaoğlu siyasette olumlu bir karşılık bulmuştur. Belli bir nezaketle çalışmalarını sürdürüyor.

Şu an da ülkemizin en temel sorunu kutuplaşmasıdır. Sahada maalesef SP stantları ve çadırlarını yıkıyorlar. İktidar partisi bunu yapmaktadır. Stantlarımıza gelip hakaret eden “niye CHP ile berabersiniz” diyen insanlarla karşı karşıyayız.

Ne olursa olsun “Reis ne yaparsa yapsın en iyisini o” diyen bir kitle var. Sabredeceğiz, seçimlere çok az bir zaman kaldı. Ak Parti 16 senedir kutuplaşmayla bir yerlere gidiyor.

Bugün ülkede sanayi ve üretim dibe vurdu. Fabrikalar kapatıldı, özelleştirildi. İşsizlik arttı. Açlık sınırı 2 bin liraya ulaştı. Asgari ücret 1600 lira. Yoksulluk sınırı 5500 lira olmuş. Biz neden başarmayalım. Bugün kapitalist mantıkla sanayicilik yapan Müslümanlarımız var. Sonra da zekat veriyorsun. Kardeşim zekat vereceğine, çalışanlarına daha fazla maaş ver.

Bugün haram, sevap, yolsuzluk… Hepsi birbirine karışmış. Ülkede her şey taşa toprağa yatırıldı, betona gömüldü. Son günlerde maliye bakanının bir ayağı İngiltere’de. Para için yalvarıyorlar. Kraliçe ile görüşüyorlar.

450 milyar dolar borcumuz var. Bir taraftan işsizlik, enflasyon, faizlerin artışı. Dış politikada Suriye’yeyi başımıza bela ettik. Amerika ne diyorsa o oluyor. “Esad gelecek” dediler. Esad hala yerinde. 4 milyona yakın Suriyeli var ülkemizde. Kamplarda, çadırlarda, konteyner kentlerde… İnsani koşulların eksik olduğu yerlerde yaşıyorlar. Suriye’de bir kaos ortamı var.

Erbakan hoca hayatta olsaydı, Mısır’da o katliam olmazdı. Bu önlenebilirdi ama yönetim tam tersine işler yaptı.

Cumhurbaşkanlığı sistemi 50+1 başlangıçta Tayyip beyin lehine gibiydi, şimdi tam tersine döndü. İkinci seçim ittifakı da onların aleyhine bir gelişme oldu. Bu seçim ittifakı SP’nin işine yaramıştır.

Anketler bizi yok gösteriyor. Ancak bazı anketler de bizi,%4,1’i gösteriyor. “en büyük patlamayı SP yapacak” deniyor, bu doğrudur.

Sosyal medyayı en iyi biz kullanıyoruz. Devletten bir kuruş almadan tamamen halkın katkılarıyla yıllardır siyaset yapıyoruz.

Genel başkanımız “medya padişahınınsa, sosyal medya bizimdir” sloganı oldukça karşılık buldu. Bundan sonraki süreçte çok daha verimli olacağız. Özellikle İstanbul’da çalışmalarımız süratle devam ediyor. Bu seçimlerin sürprizini SP yapacak. Eskiden yaptığımız hizmetler vatandaşlarımız tarafından iyi biliniyor.

Gençler, küskünler, emekli de yaşa takılanlar, KHK mağdurlar, FETÖ mağdurları önemli hedef kitlelerimiz arasındadır.

FETÖ’de en fazla mağdur olanlar ibadet kısmında bulunan, dünyevi hizmetler içinde olan insanlardır. Gerçek ihanet edenler dışarı kaçıyor. FETÖ’nün en üst düzey yetkilileri ellerini kollarını sallaya sallaya gezerlerken, sadece Bank Asya’ya para yatıranlar içeride. İş yerlerine el konulanlar var, öğretmenler var. Bunlar haksızlıktır.

16 yıldır Ak Parti ve Erdoğan’ın bir tek hesabı var, seçim kazanmak. Dış politika onu ilgilendirmez. Kandil’i yıllardır bombalıyoruz, ne değişti?

Bunlar seçimi kazanma hesaplarıdır. Geçen seçimlerde Hollanda meselesi. Tayyip Bey’in en başarılı özelliği mağdur edebiyatıdır.

Biz gelirsek bu işi çözeceğiz. Tarım ve hayvancılığı ve sanayi üretimini arttıracağız. Kanal İstanbul gibi mesnetsiz ve gereksiz projeleri iptal edeceğiz.

Program İftar yemeği ile son buldu.

 

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here