Saadettin Gökçepınar öğrencileri, plastik kapak toplama kampanyası için Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi (TOFD)  ile işbirliği yaptı.

Saadettin Gökçepınar İÖO, Murat Özbek Öğretmen ve 4/A sınıfı öğrencilerinin “Engellere Bir Kapak ta Sen Koy” sloganı ile başlatmış oldukları mavi kapak toplama kampanyasında, topluma katkı sağlayan sosyal sorumluluk projesi ile dikkat çektiler.

Öğrenciler tarafından toplanan mavi kapaklar, 18 Mayıs Cuma günü, Okul bahçesinde gerçekleşen İstiklal Marşı töreninde, TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe’ye teslim edildi.

Saniye Efe, öğrencilerin TOFD’ye olan bu anlamlı kampanyası ile vermiş oldukları destek için teşekkür ederek kendilerine teşekkür belgelerini takdim etti.

Programda daha sonra TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Öğrenciler ve Öğretmenler birlikte bir hatıra fotoğrafı çekildiler.

Saadettin Gökçepınar İÖO Öğrencileri bu kampanya ile doğal kaynakları ve çevreyi korumayı hedeflediklerini ve bu geri dönüşüm sayesinde engellilerin yaşamını kolaylaştırmak adına da bir adım attıklarını ifade ettiler.

TOFD, toplanan ve bağışlanan plastik kapakları geri dönüşüme göndererek elde ettiği gelir ile ihtiyacı olan engellilere, manüel ya da akülü tekerlekli sandalye sağlayacak.

Program İstiklal Marşı’nın okunması ile son buldu.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here