Seçimi kim kazanır bilemem… Bu AKP de olur, CHP de, İYİ Parti de, o parti de, bu parti de, bir bağımsız aday da…

Onu bilemem… (Gerçi tahmin ediyorum ya, neyse) Ben sadece sonucun hayırlı olmasını dileyebilirim. Ancak kesin bir bildiğim var ki, bu seçimin herhalükârda kaybedenleri var. Hem de şimdiden… Peki, kim bunlar?

“Aman da benim partim kazansın” diye kibar tabir (!) ile poposunu yırtan bazı “güya gazeteciler” var ya, hani onun bunun desteği ile “kazete” açıp gazetecilik oynayanlar, ona buna saldıranlar, yaptıkları Türkçe katliamlarını, haberciliğin a-be-ce’sini alt üst etmelerini geçtim, kalemlerini silah olarak kullanan şu muhterem zevat yani!… Onlar var ya, holiganımsı şekilde tuttukları parti seçimi kazansa bile, bu seçimin en baş kaybedenleri… Ama… Ama… Bu tip kazeteciklere çanak tutan, eleştiride bulunmayan, arkadan konuşan ammavelâkin yüze gelince dilini yutan veyahut da bunları hiç umursamayan tüm insanoğulcukları da bu seçimin kaybedenleri…

Poposuna bir koltuk sokma merakı dışında bir endişe taşımayan kifayetsiz meclis üyesi adayları da şimdiden kaybedenler arasında sayın seyirciler! Beykoz yerel meclisinde bu tipler için geçmiş dönemde “oturan boğa” tabirleri kullanılırmış duyduğuma göre; yani seçildikleri halde, hiç bir iş yapmadıklarından dolayı! Umarım bu türden “oturan boğagiller familyası” büyümez de, yerelin hayrına güzel işlere imzalar atılabilir…

“Boktan (özür, çok kaba oldu ama yörecilik söz konusu olunca bu en kibar halim!) olsun ama benden olsun” deyip de kifayetsiz tipleri yerel meclislere, oraya buraya sokmak için çaba gösteren sözde milliyetçiler de bu seçimin kaybedenleri. Olası her türlü cefamız, vebalimiz bunların üzerlerine olsun inşallah! Bu kişiler, bu vatan için yaptıkları “değerli”  bölücülük hizmetinin farkında değiller ya; yazık, vallahi yazık!

Listeye istediği şekilde giremediği için, ya da hiçbir şekilde giremediği için ya da tuttuğu aday bir yerlerden, bir şekilde seçime “tutturulmadığı” için öfkesini liyakatsiz bir şekilde açığa vuran tüm tipler de bu seçimin kaybedenleri arasındalar. Amaaa en çok da ya işine geldiği için ya da “aman, aram bozulmasın” endişesiyle bunlara ses çıkarmayanlar var ya, onlar da kaybedenler arasında.

Ey, siyasetçiler! O verip verip durduğunuz ama bir türlü yerine getirmediğiniz vaadlerin yalancısıyız bizler… Şimdi yeni vaadler, yeni umutlar dağıtıyorsunuz ya mavi boncuk misali, yerine getiremeyecek olduğunuz her bir vaadinizden dolayı şimdiden kaybedenler arasına girmeyi başardınız! Tebrikler! Tarih sizi asla unutmayacak… Sizi gidi kandırıkçılar sizi! Unutmayın ki, evren asla ama asla unutmaz ve de asla unutturmaz! Yaptığınız her eksik hizmet, her hak yiyiş, her göz yumuş, her peşkeş çekiş, her can yakış torunlarınızdan çıkacak; bilmem farkında mısınız?

Az kaldı… Bitsin şu kasvetli doğum sancısı… Gulyabani de olsa doğacak olan, eğer kaderinde doğmak varsa, doğacak… Bize evrene umut mesajı yollamak düşer; gerisi bizi aşar.

Biliniz ki, yukarıda azını listeme dahil edebildiğim şu kaybedenler var ya, onlar seçimlerini çoktan yaptılar. Umarım  evren gereken derslerini de en yakın zamanda versin onlara! İnşallah…

Umut ile, sevgi ile kalın…

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here