İlçemiz Taekwondo dalında tarihlere ismini Avrupa ve Dünya şampiyonu olarak yazdıran hocalarımız Halit AVCI, Yaşar AYDINOĞLU ve Sibel YILDIRIM Soğuksu’lu olarak mahallelerinin ve Beykoz’un gurur kaynağı olmuşlardır.

Hocalarımız Beykoz Belediyesince mahallelerine yaptırılan Soğuksu Hizmet ve Kültür Merkezi Binasını Soğuksu Mahallesi muhtarı Muammer AYDINOĞLU, İncirköy mahallesi muhtarı Alettin KARTAL ve mahalle sakinleri ile birlikte yerinde inceledi.

Hizmet Binası içerisinde spor salonlarının dışında kütüphane, konferans salonu, muhtarlık ve çocuklar için derslikler olarak kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında gençlerimize hizmet verecek.

Soğuksu halkı da Milli ve şampiyon hocalarımızdan tek istekleri açılacak olan Soğuksu Hizmet ve Kültür Merkezinde çocuklarının Taekwondo sporu ile tanışmaları.  Yoğun beklenti ve talep üzerine hocalarımız da konu ile ilgili Beykoz Belediye Başkanı Sayın Murat AYDIN ile görüşme sağlayarak bilgilendirilmiş olup, Sayın Murat AYDIN da gençlerden yana olacak her adıma her daim katkı ve destek vereceklerini yenileyerek başkan yardımcısı sayın Fatih SAĞLAM’a yönlendirilmiş gerekli bilgileri kendileri ile paylaşmışlardır.

Şimdi hocalarımız derler ki..

Belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılacak Soğuksu Hizmet ve Kültür Merkezinde Beykozlu çocuklarımızı Olimpik dal olan Taekwondo sporu ile tanıştırmak onları spor ahlakı içerisinde sağlıklı ve modern tesislerde başarılı olmalarını sağlamak hedefimizdir. Bizler soğuksuda doğduk ve yetiştik, ülkemize Avrupa, Dünya ve uluslararasında şampiyonlar kazandırdık, istiklal marşımızı okuttuk, fakat marşımızı okutamadığımız bir olimpiyat şampiyonası kaldı. Bizler kendimize güveniyoruz. Buradan belediye başkanımıza sesleniyoruz; kıymetli başkanım bizlere inanın, güvenin ve imkan verin buradan olimpiyat şampiyonu çıkartıp, bu gururu Beykoz olarak hep birlikte yaşayalım.

Halit AVCI: İlk Büyük Avrupa Şampiyonu, Uluslararası Hakem ve Milli Antrenör

Yaşar AYDINOĞLU: Uluslararası Avrupa 3.sü, Ulusal Hakem ve Milli Sporcu

Sibel YILDIRIM: Dünya Takımlar Şampiyonu, Dünya 3.sü, Milli Sporcu

Haber ve Fotoğraf: Yaşar Aydınoğlu

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here