SORUMLUYUZ
Beykoz’umuzda artık profesyonel takım kalmadı. Bölgesel ligde de takım yok.

Tamamen amatör kümede mücadeleyi sürdürmektedir.

Dört takımımız süper amatörde mücadele ederken takımlarımızın da Paşabahçe-Beykoz 1908-Çubuklu-Gümüşsuyu spor kulüplerimizde beş maçta orta sıralarda yer almaktalar.

Diğer kulüplerimizde 1. 2. amatör kümede yer aldılar. Yani profesyonellikten mahrum bir kazayız.

Yıllarca Beykoz kazamızda son yıllara kadar profesyonellikten hiç kopmamış Anadoluhisarı olsun, Ortaçeşme Spor Kulübü olsun profesyonel mücadelelerin öncülerindendi.

Paşabahçe, Çubuklu, Gümüşsuyu spor kulüplerinde Türk futboluna sporcu yetiştirmekle ve de amatörde öncü takımlarındandır. Bu kadar zengin bir futbol semtimizde futbolun fakir yatağı Beykoz olduk. Yıllarca ülkemizin kazasında şehrin statlarında boy gösterirken şimdi sadece İstanbul ve de 1. 2. amatörde Anadolu yakası bölgesinde mücadele edeceğiz. Bir Beykozlu olarak çok zor oluyor.

Yıllarca Onçesmeler’den 5-10-20-40 otobüs kaldırıp şehirlerarası deplasmana giderken şimdi futbol fakirliği bizi kahrediyor ve de seyircilere de taşkınlık yapıyor deniyor. Tabi ki yapılmaması gerekir.

Arkadaş bu seyirciyi buraya hapsettiğimizi neden suçlu olarak dönüp kendimize soru sorma lüzumu hissediyoruz? Tüm kulüpler tüm Beykoz kazası yöneticileri şimdiden hazırlanıp kime ne görev düşerse bu girdaptan Beykoz’umuzu kurtaralım. Sezon sonunda e iyi futbolcularımızı transferlerini bir kulübümüzde toplayıp hem örnek bir kaza hem de Türkiye ‘de futbolcu pazarı oluşturmuş oluruz. Semtimizde futbol adamı olarak olsun birey olarak olsun sorumluyuz. Bu bilinçle şimdiden antrenör(hoca) dahi bu diye bilmeliyiz. Tüm Beykoz’umuz kazası insanından ve de semtimizin futbol adamlarını düşünmeye davet ediyoruz. Beykoz’umuz için kafa yormaya ve mesai yapmaya değer.

Gün köstek olma günü değil. Destek olma günüdür.

Sportmen olalım, sportmen dostluğu ile kalalım…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here