Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Necdet Gökçınar, Beykoz Yerel basınıyla bir araya geldi.

Toplantıda ilk konuşmayı İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz yaptı.

Şeref KAÇMAZ (SP İlçe Başkanı)

Katılan basın mensuplarına teşekkür ediyorum. İBB başkanlığı seçimlerine yine Necdet Gökçınar başkanımızla giriyoruz. SP’nin mazisi bellidir. Merhum liderimiz Erbakan’ın projeleri ve yaptıkları ortadadır. Erbakan hoca zamanında, İsrail Gazze’ye bırakın bomba atmayı taş bile atmıyordu. Buradan milli görüş liderimiz Merhum Erbakan hocamızı minnetle anıyoruz. Allah kendisinden razı olsun.

Biz Saadet Partisi olarak daha önce Beykoz’da da nasıl belediyecilik hizmeti yapıldığını gösterdik. Biz sadece Beykoz değil İstanbul’da da belediyecilik nasıl yapılır gösterdik.

23 Haziran seçimlerinde yine Necdet Gökçınar başkanımızla adayız. Bütün seçmenlerimizden oyları istiyoruz. Sözü İstanbul adayımız Necdet Bey’e bırakıyoruz.

Necdet GÖKÇINAR (SP İBB Başkan Adayı)

Biz konuşmaktan ziyade basının görüşlerini almak isteriz.

Sahada ‘Saadet Partisi yok’ diyorlar. Ama biz buradayız. İnşallah bu seçimde başarılı olacağız.

Biz şu veya bu partiyle rekabet ediyor değiliz. Dünya kurulduğundan beri esasen iki görüş, iki rakip vardır. Birisi haktır, diğeri batıldır. Türkiye’de esasında 68-70 civarında parti var ama esasında iki tane parti var. Birisi Saadet Partisi, Milli Görüş’ü temsil ediyor. Diğeri kim? Diğerleri, hepsi… Bunlar değişik renklere bürünmüş batıl görüntülerdir. Batıl dediğimiz her zaman ve her yerde yanlış olandır. Her zaman ve her şart altında doğru olana da hak denir.

Biz çok seçim geçirdik. Ancak bu seçimde şunu görüyoruz, benim şahsım üzerinde öyle bir baskı oluşturuldu ki, ‘bu seçime niye giriyorsunuz?’… Bir siyasi partiye yapılacak en büyük saygısızlıktır bu. Ben bunu kendime hakaret sayıyorum. Mademki millet iradesi diyorsunuz, arkasına sığınıyorsunuz ya, niye millet iradesinin bir kısmını arkaya saklamaya çalışıyorsunuz?

Bütün toplumu illüzyonlarla bir şekilde manipüle etmekle meşhur olanlar arasında istemezler. 17 sene sonra iktidarı kaybetme telaşından bunu yaptıklarını düşünüyorum. Gidiyorlar, bu bir hamaset değildir. Siyasi iktidar halk nezdinde çok yıprandı. Seçime herkes gitmelidir. Milli Görüş seçmenin oyu hiçbir yere kaymaz.

Daha sonra soru-cevap bölümüne geçildi.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here