Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem KAŞITOĞLU, adaylığını kendi mahallesi olan Yenimahalle’de kutladı.

Yenimahalle Kardeşler Düğün Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıya;

İl Başkanı Abdullah SEVİM, İlçe Başkanı Şeref KAÇMAZ, İl Başkan Yardımcıları, Mehmet Ali ÖZGÜR, Selman YÜCEL, İlçe Karargah Başkanı İbrahim KALAYCI, Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanı Rıza GİK, Bozkurt Dernekler Birliği Başkanı Mustafa DİKMEN, Kadastro Mağdurları Dernek Başkanı Zeki AVŞAR, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yılmaz ÖZDEMİR, dernek başkanları, bazı muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Açılış konuşmasını SP İlçe Başkanı Şeref KAÇMAZ yaptı.

Şeref KAÇMAZ (SP İlçe Başkanı)

“Dışarıdan gelen aday, Saadet Partisi bayrağını Beykoz Belediyesi burcuna asmamıza vesile olacak.”

Besmeleyle konuşmasını açan Şeref KAÇMAZ, öncelikle tüm katılımcıları selamlayarak konuşmasına başladı. Konuşmasının devamında ise şöyle konuştu: “Bu akşam burada iktidar partisine yakışır bir tabloyla, inşallah İl başkanımız, belediye başkan adayımızı sizlere takdim edecekler. Bizler Saadet Partisi olarak yani 50 yıldır yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesi için, disiplinli ve teşkilatlı olarak gece-gündüz demeden çalışan Milli Görüşçüler olarak Beykoz’da siyasi atmosferin üzerimize yüklediği yükün farkındayız. Gereğini yaptık ve en isabetli kararı verdiğimize inanıyoruz. Bizler defalarca İstanbul’a ihanet ettiğini söyleyenlerin tam aksine önümüzdeki dönemde Beykoz’da yalana, talana, dolana dur demek için her türlü hırsızlığa, arsızlığa, haksızlığa, yolsuzluğa dur demek için inançlı kadroları omuz omuza getirmeye çalıştık. Elhamdülillah, başardık. Bu arada Cumhurbaşkanımıza,  AKP Genel Başkanına da teşekkür ediyoruz. Buraya genel vali atar gibi Beykozlu seçmenlerin sağduyusunu hiçe sayarak göndermiş olduğu aday, inşallah Saadet Partisi bayrağını Beykoz Belediyesi burcuna asmamıza vesile olacak. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Mustafa DİKMEN (Bozkurt Dernekler Birliği Başkanı)

“Beykoz’da AK Partiye 1 Nisan’da şakamızı yapmış olacağız.”

Belediye Başkan adayımız demiyorum, artık belediye başkanımız Sayın Muharrem KAŞITOĞLU demek istiyorum. Ben şahsım ve Kastamonu Bozkurt Dernekler Birliği başkanı olarak yola çıktığımız bu yolda, kendisine 4 ay önceki toplantımızda vermiş olduğumuz sözü burada, dernekler başkanı olarak 27köy derneğimizin başkanı adına tekrarlamak ve aynı sözü tekrar söylemek istiyorum. Muharrem Başkan nerede, biz oradayız. İnşallah çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda, hayırlısıyla sonuca ulaşmayı rabbim nasip eder ve inşallah, Beykoz’da AK Partiye 1 Nisan’da şakamızı yapmış oluruz. Sizlerden sadece sandığa gitmenizi rica ediyoruz.

Abdullah SEVİM (SP İl Başkanı)

“Bu ülke sadece AKP’nin ülkesi değil. Bu ülke 81 milyon insanın barış içerisinde yaşayacağı bir ülke olmalıdır.”

Önümüzde tarihi bir fırsat var. Her geçen gün Ülkemizin problemleri azalmıyor, artıyor. Hepimiz yarınımızdan endişeliyiz. Geçinmekte zorlanıyoruz. 16 yıldır ülkemizi yönetemeyen iktidara 31 Mart’ta sandıkta dur demenin ilk adımın atmış olacağız. Ülkemiz gerçekten yönetilemiyor. Doğalgaza, elektriğe yaptıkları zamları gözden kaçırmak için indirim yaptıklarını söylüyorlar. Şimdi de bir poşet tartışması yaşıyoruz. Poşet parası verecek miyiz-vermeyecek miyiz? Poşet parasıyla bizlere çektirdikleri ekonomik krizi unutturdular. Ülkemizin gündemi bu değildir. Ülkemizin problemi Mahkemelerimizde adalet yok. Ülkemizin gündemi işsizlik, her geçen gün işsizlik sayımız artıyor. Bilhassa diplomalı işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. Gelir dağılımında adalet yok. Terör her geçen gün ülkemizi biraz daha tehdit etmeye devam ediyor. Dış politikada Amerika’nın oyuncağı olduk. Tanklarımızı toplarımızı yola koyduk, Suriye sınırından öte geçtik, sözde Fırat’ın doğusuna operasyon yapacağız, Amerika başkanı ‘evet, biz çekileceğiz’ dedi önce.  Sonra biz operasyona başladıktan sonra ‘siz yanlış anladınız, hemen de çekilecek değilim’ demek durumunda kalınca şimdi bizim tanklarımız toplarımız bizim genelkurmayımızdan gelecek talimatı değil, Trump’tan gelecek olan talimatı bekler hale geldi. Bu ülke sadece AKP’nin ülkesi değil. Bu ülke 81 milyon insanın barış içerisinde yaşayacağı bir ülke olmalıdır. 31 Mart’ta başta Beykoz olmak üzere İstanbul’da yeniden Milli Görüş bayrağı dalgalanacak.

Muharrem KAŞITOĞLU

(SP Beykoz Belediye Başkan Adayı)

“Yenimahalle’den büyük bir Kutlu yürüyüşü başlatıyoruz.”

KAŞITOĞLU, öncelikle salonda bulunan tüm katılımcıları selamladı. Konuşmasına şöyle devam etti. “Bugün çok önemli bir gün. Yenimahalle’den Allah’ın izniyle benim doğduğum ve ömrümün tamamını geçirdiğim bu güzel mahalleden, bu evimden büyük bir Kutlu yürüyüşü başlatıyoruz. Bu yürüyüşle İnşallah 31 Mart’ta Beykoz Belediyesi’ne Saadet mührünün vurulmasıyla belirgin ivme kazanacaktır. Gücüm yettiği ölçüde her zaman hakkın mücadelesini verdim. Haklı olduğum zaman hiç kimseye boyun eğmeyeceksin.  Eğilirsen hem hakkını hem de şerefini kaybedersin. Birlikte mücadelemize devam ediyoruz.

“Biz lütuf istemiyoruz, biz hakkımızı istiyoruz.”

2004 yılında meclis üyesi adayı olduk. 2009 yılında tekrarladık ve 2014 yılında yine meclis üyesi olduk. Bu mahallenin hakları başta olmak üzere Beykozluların tüm haklarını sonuna kadar takip etme konusunda elimizden geleni yaptığımıza hepiniz şahitsiniz. Bakın, hakkımız ve hukukumuz nasıl yeniliyor. İstanbul’un nüfusunun %12 Kastamonu.  Sivas’tan sonra İstanbul’da, demografik yapıya baktığımızda en yoğun temsilin olduğu memleket Kastamonu’dur. İstanbul da milletvekili sayısına baktığımızda 98 milletvekili içinde bir tane Kastamonulu milletvekili var. Bu hak mıdır? Peki, İstanbul’da kaç belediye başkanı var? İstanbul’da %10’u temsil ediyoruz. Kastamonulu en az 3 tane belediye başkanı olması gerekir. Kaç tane var? Sıfır. Peki, bu hak mı, adalet mi? Biz ne istiyoruz, lütuf mu? Bizim istediğimiz hakkın teslim edilmesi.

“Saadet Partisi sayesinde ve Beykozluların hakkını alacağız.”

Bu hak bize Saadet partisi tarafından verildi. İçinizde başka parti mensupları da var. Ben de uzun zamandır AK Parti içerisinde siyaset yaptım. Burada Ak Partililer de var, Cumhuriyet Halk partililer de, Milliyetçi Hareket Partililer de var. Burada Saadet partililer de var. Hepsini bir kenara bırakıyoruz, hakkın hukukun peşine düşüyoruz. 31 Mart gecesi İnşallah Beykoz’dan Kastamonuların genelde Hak hukuk peşinde koşanların, tüm ve Beykozluların hakkını alıyoruz hayırlısıyla.

“Bugüne kadar yapılan hizmetleri çok daha iyi noktalara taşımaya talibiz.”

Beykoz’da birçok hizmet yapıldı. Allah hizmet edenlerin hepsinden razı olsun. Bizler onlara minnet duyuyor, şükran duyuyoruz. Biz neye talibiz? Biz bugüne kadar yapılan hizmetleri çok daha iyi noktalara taşımaya talibiz. Sizlerin desteğiyle İnşallah bu kardeşiniz Meclis Üyeliğinde ve belediye başkan yardımcılığında yaptıkları yapacaklarının teminatı olan bu kardeşiniz, inşallah sizlerle birlikte bu bayrağı alıp çok daha yukarılara taşıyacaktır.

“Beykoz da 3.300 Sokağı’nın her bir yerini defalarca gezmiş bir kardeşinizim.”

Beykoz, dostluğun, komşuluğun yaşandığı büyük bir köy. Cenazemizde, düğünümüzde, hastalığımız da hep birbirimize koşan insanların barındığı büyük bir köy. Bu yüzden Beykoz’da içeriden ya da dışarıdan aday olma farkı var mı? Var. Beykoz’da gideceğiniz yerleri navigasyonla bulan bir belediye başkanı ister misiniz? Nasıl bir Belediye Başkanı istersiniz? Ömrünü burada geçirmiş, Beykoz da 3.300 Sokağı’nın her bir yerini defalarca gezmiş her bir konutun mümkün olduğunca kapısını çalmış, burada hayatını geçirmiş, bundan sonra da burada hayatını geçirmeye niyetli olan bir belediye başkanı adayı istemez misiniz?

“Beykoz’a Allah’ın izniyle çağ atlatacağım.”

Bu yol cefalı yol. İstemek kolay, buradan isteriz demek kolay. Bunun gereğini yapmak, hakkın peşine düşmek lazım, meşakkate, cefaya göğüs germek lazım. Sizlerden istediğim benim peşimde, benim yanımda, benim arkamda olun.  Bu kutlu yolda yürür isek eğer, 31 Mart’ta İçinizden biri, bir kardeşiniz, evinizin bir parçası, her daim kendisine ulaştığınız bu kardeşinizi belediye başkanlık makamına oturtursanız,  gerçekten Beykoz’a Allah’ın izniyle çağ atlatacağım bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın.

“31 Mart’ta aklınızın, yüreğinizin sesini dinleyerek, mührünüzü hak eden insana basın.”

Adaletsizliğe karşı Adalet, liyakatsizliğe karşı liyakat, İthale karşı yerli diyorsanız, bu meşakatli yolda Allah’ın izniyle Birlikte yürüyeceğiz. Hakkınıza hukukunuza sahip çıkmak için 31 Mart son derece önemli. Allah size sağlık sıhhat versin. 31 Mart’ta aklınızın, yüreğinizin sesini dinleyerek mührünüzü hak eden insana basmanızı rica ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun var olun.

Toplantı sonunda AK Parti’den istifa eden Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir’in, Saadet Partisine üyelik rozeti İl Başkanı Abdullah Sevim tarafından takdim edildi.

Toplantı’da KAŞITOĞLU’nu, annesi, babası ve de kız kardeşi yalnız bırakmadılar.

Haber ve Fotoğraflar: Özgün Haber

Video: Beykoz Olay Gazetesi

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here