VATAN Partisi Milletvekilli Aday Tanıtım Toplantısı, Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek ve İlçe Teşkilat yöneticileri tarafından gerçekleştirildi.

Kavacık’ta, Mola Kafede gerçekleşen toplantıya başta VATAN Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı Şule Perinçek, Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni, TGB eski Genel Başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı İlker Yücel, İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı Avukat Günizi Dizdar ve Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hakan Ekiz ile yine İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Okan Özkan hazır bulundular. Vatan Partisi Milletvekili Aday Tanıtım toplantısına ilçe teşkilat üyeleri de katılım gösterdiler.

Toplantıda ilk konuşmayı Hakan Ekiz yaptı.

Hakan Ekiz (Vatan Partisi Beykoz İlçe bşk. ve İst. 1. Bölge Milletvekili Adayı)

Hepiniz milletvekili aday tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Sözü basın mensuplarına bırakmadan önce ilk olarak Şule Hanıma mikrofonu veriyoruz.

Şule PERİNÇEK (VATAN Partisi Genel Bşk. Yrd. Ve İst. 1. Bölge Milletvekili Adayı)

Seçimlere çok az zaman kaldı. Baskın bir seçim oldu. Neden seçime gidiyoruz? Çünkü iktidar partisi pes etti. Ekonomi çöküyor. Bizler de aday olduk. Gelen depremi biliyoruz. Ekonomik krizi de birkaç senedir söylüyoruz. Türkiye’yi zor bir dönem bekliyor. Hemen hemen herkes aynı şeyi söylüyor. “Ben gelirsem güven sağlarım. Yabancı sermaye gelir.” Yabancı sermaye gelir mi? Gelmiyor, gelmez. 5 parti bir yerde, biz ayrı bir yerdeyiz. Yeniden üretim ekonomisine dönmek zorundayız.

Tam tersine şeker fabrikaları kapandı. Vatan partisi 17 yıldır yıldır ülkenin içine düştüğü bu durumu anlatmaya çalışıyor.

Türkiye’de tarım bitiyor. Pamuk, şeker, tütün artık yok. Şimdi yeniden üretime dönmek için uğraşıyoruz.

Önümüzdeki dönem büyük zorluklar olacak. Terörü de bitirmemiz gerekiyor ki, hayvancılığı da geliştirelim. Meralarda rahat rahat hayvan otlatalım. 1930’lardan sonra bir yere geldik ama 1950’lerden sonra da başka yerlere gittik.

Büyük Ortadoğu projesini hayata geçirmek için, üretmeyen bir Türkiye gerekiyor ve bunu hayata geçirmeye çalışıyorlar.

Bugün 5 torba kömüre, 2 kg una oylar satılıyor. Demek ki millet 5 torba kömüre ve 2 kilo una mahkum.

Fındıkta ağaçlarımızı söktürüyorlar. Dünyanın sayılı üreticilerindendik. Bunu önlemeye çalışıyorlar.

Artık büyük Ortadoğu haritasını göremiyoruz. Neden? İşte bizim sayemizde. Bizler Silivri duvarlarını yıka yıka geldik.

Ordumuzu tasfiye ediyorlar. Havacılarımız, karacılarımız, denizcilerimiz. Bu tasfiyeleri biz kaldırdık.

Türkiye ekonomisi bir çıkmaz yola girdi. Bunun çözümü var mı? Var. Yine bu krizden çıkmak için üretim ekonomisine dönmemiz lazım.

Mazotu 2 liradan vereceğiz. Neden vereceğiz? İran’da 1 litre mazot 26 kuruş. Doğalgazda 10 kuruş. Biz İranlılara diyeceğiz ki “bize 26 kuruştan ver” diyeceğiz.

26 kuruştan alıp 2 liraya satacağız. Ekonomiyi nasıl iyileştireceğiz? Cari açığımız var. Cari açıktaki en önemli gider kalemimiz enerjidir. Dışarıdan alıyoruz. Kimden alıyoruz? Rusya, Azerbaycan, İran, Cezayir gibi ülkelerden alıyoruz. Bizim genel başkanımız Doğu Perinçek bu ülkelerle görüşüyor. Dolar üzerinde değil de kendi paralarımız üzerinden alış-veriz yapabiliriz.

Vatan Partisi iktidarında Doğu Perinçek başkanımız, Rusya,  İran, Çin, Azerbaycan ile zaten görüşüyor. Bu işi biz çözeriz.

Tarımı geliştirip tarım ürünü verip enerji alabiliriz.

Bu iktidardan kurtulmalıyız. Yolsuzlukları sonlandıracağız. Hepimiz adayız. Gençlikten geliyoruz. TBMM’yi de kültürel anlamda güzelleştireceğiz.

Milletvekili adaylarımızın yarısı kadın aday. Genç adaylarımız var. Sanatçısı, eğitimcisi, bilim kadını. Bildirgemizi okuyacaksınız, çözüm bizde.

Bildirgemizde yerel basını ilgilendiren önemli bölümler var. 44 yıldır ben gazetecilik yaptım. Ben hem gazeteciyim hem de siyasetçiyim. 1974 yıkından bu yana köşe yazısı yazmaktayım. Milletin vekilliğini yapmaya adayız. Sizlerden yetki istiyoruz.

Şule Perinçek’in konuşmasının ardından diğer milletvekili adayları sırayla yerel basın mensuplarına kendilerini tanıttılar.

Program Yerel basın mensuplarının soruları ile devam etti. Sayın Şule Perinçek ve diğer adaylar kendilerine yöneltilen tüm soruları içtenlikle yanıtladılar.

Toplantı toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here