3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, TOFD (Türkiye Omurilik Felçliler Derneği) Beykoz Şubesi gönüllüleri, “Bizimle Yemeğe Çıkar mısın?” dedi ve  farkındalık oluşturarak bir yemek organizasyonu gerçekleştirdi.

TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe başkanlığında, Anadoluhisarı Öğretmenevinde gerçekleşen yemeğe başta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve eşleri Fatma Katırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Ayşe Çelikbilek, Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar’ın eşi Meryem Acar ve Acarlar Şirketler Topluluğu Özel Kalem Müdiresi Şermin Zoralioğlu, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve yönetimi, Beykoz İlçe Emniyet eski Müdürü İrfan M. Bekaroğulları, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Paşabahçe Devlet Hastanesi Müdürü Selda Ceylan, Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, SGK Müdürü Ferda Özkalender, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, Emekli Emniyet Müdürü Leman Süheyla Soylu, AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Mikail Akyıldız, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylarından Gülay Demirel, Coşkun Tosun ve eşi Nurgül Tosun, AK Parti Beykoz Meclis Üyesi Gül Biçer, Beykoz Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Ergin Tüfekçi, Muharrem Kaşıtoğlu ve Nimet Kaşıtoğlu, Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Vural ve Yönetim Kurulu Üyesi Nesrin Balıkçı, Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz ve Yönetim Kurulu üyesi Arzu Tamer, Ayetullah Keser Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okul Müdür Yardımcısı Birol Demir, Tokatköy Ortaokulu Müdürü Müzeyyen Özgür, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı,  Hedef AVM Yönetim Kurulu Başkanı Murat Günday, Beykoz Belediyesi Musiki Korosu Şefi Nevin Çalışkan, Resmiye Öztürk, Paşabahçe Şubesi Vakıf Bank Müdürü Emine Kaplan, Denizbank Beykoz Şube Müdürü Ebru Emiroğlu, Beykoz Sağlık Grup Müdürü Evren Canyılmaz, Bahattin Özyazıcı İlkokul Müdürü Özgür Tan, Akıllı Karıncalar Anaokulu Sahibi Nuray Özanar, Eczacı Dilek Ak, İş Kadını Esin Ebru Bilir, Antep Tatlı Dünyası’nın Sahibi Taner Mert ve eşi Ayşegül Mert, Paşalı Marketlerinin Sahibi Zeki Paşalı katıldı.

Saniye EFE (TOFD Beykoz Şube Başkanı)

TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe yapmış olduğu kısa konuşmasında; “OFD Beykoz, her zaman mutlu ederek mutlu olmayı görev edinmiştir. Üstesinden geldiğimiz her engel daha da güçlenerek ilerlemenizi sağladı. Engelleri aşmak biraz da olaylara nasıl baktığımıza bağlı. Ne zaman başka hayatlara saygılı olursak,  işte o zaman sevgili de oluruz. Yoksa kuru kuruya sevgi anlamsızdır. Tüm bu engellerle başa çıkmak içinse bize mangal gibi bir yürek, birde sizler gibi değerli dostlar gerek.” Dedi.

Saniye Efe’den sonra Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan da günün anlam ve önemini belirten kısa birer konuşma gerçekleştirdiler.

Program da Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Tekerlekli Sandalye Tenis Türkiye Şampiyonu ve Bedensel Engelliler Türkiye Halter Şampiyonası’nda da 48 kiloda 100 kiloluk kaldırışıyla altın madalya kazanan Milli Sporcumuz Uğur Altınel birer türkü okudular. Daha sonra program müzik eşliğinde eğlenceyle devam etti.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here