TÜGVA  (Türkiye Gençlik Vakfı) Beykoz Şubesi, Beykoz Yerel Basını ile bir araya geldi.

TÜGVA Beykoz Şubesi Başkanı Ekrem Tuncer ve yönetiminden Mehmet Emin Çatal,  Ahmet Kavala, Talat Çamurcu, İskender Közen, Kadir Akkuzu, Emre Kuş,  Enes Kemal Yazıcı, Ahmet Kabak, Orhan Horasan,  Faruk Kalaycı ve Sanatçı Mehmet Ali Tuncer, Kavacık Mangal Restaurant tesislerinde Beykoz Yerel Basını ile bir araya geldi.

Ekrem TUNCER (TÜGVA Beykoz Şubesi Başkanı)

15-35 yaş arası Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencilerine yurt ve diğer hizmet alanlarında hizmet veriyoruz.

Yeni Nesil Hizmet Vakfı ve diğer vakıflar belli alanlarda hizmet yaparken, TÜGVA hemen hemen tüm alanlarda, eğitim, sanat, spor gibi hizmetler de veriyoruz. Yelpazemiz oldukça geniş. Kimse diyemez ki “TÜGVA da şu alan yok” diye.

Onun için Yeni Nesil Gençlik Vakfı olarak nitelendiriyoruz kendimizi.

Kendi özel yazılımlarımızla çalışmalarımızı yapıyoruz. Çalışmalarımız maalesef bazı belli kesimler tarafından sabote ediliyor, manipülasyonlar yapılıyor. Sanki vatandaşın gelir kaynakları bize aktarılıyormuş gibi bir algı yaratılmak isteniyor. Halbuki bu iş öyle değil. Yaptığımız faaliyetlerin tümü bir karalama hareketi ile karşı karşıya kalabiliyor.

Biz hiçbir genç arkadaşımıza “hangi partilisin” diye sormuyoruz. Mesela geçen sene yaz okulu yaptık. Afiş asıp, gelen müracaatları alıp, hiçbir ücret almadan karşılıyoruz. Sosyal faaliyetler ayrıca dini eğitim de veriyoruz ve herkese açık platformda bunu yapıyoruz. Kendi kültürümüzü, Anadolu kültürümüze uygun çalışmalar yapıyoruz.

Biz kurulduğumuz günden beri hiçbir kamu kurumundan 1 kuruş almadı. Bazı arsa tahsisleri konusunda yasal yollar uygulanarak kiralanan arsalar var tabii. Ancak bunlar ticari işletmeler değil tamamen eğitim faaliyetleridir.

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)  ile ortaklaşa programlar yapılıyordu. Örneğin “Beyaz Gezi” adı altında çocuklara İstanbul’da gezi organizasyonları yapılıyordu. Şu an İBB’de böyle bir çalışma yapılmıyor.

Geçen sen İBB’ye ait Beykoz Kapalı Yüzme Havuzunu öğrencilerimiz için kullanıyorduk. Şu an kullanamıyoruz. Artık İBB’nin organizasyonlarından faydalanamıyoruz.

Beykoz’da çeşitli okullarda seminerler veriyoruz. Bunlar yerel izinler alınarak yapılıyor.

Geçem yıl 25 STK (Sivil Toplum Kuruluşu) ‘yı bir araya getirerek TÜGVA olarak bir Kudüs semineri gerçekleştirdik

Programda basın mensuplarına Başkan Ekrem Tuncer tarafından Rahle hediye edildi.  daha sonra serbest sohbetle program devam etti.

 

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here